Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:33 pm



Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Следваща
 Къде се минава Годишен Технически Преглед 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 9:09 pm
Мнения: 90
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU Impreza 2.0 115 HP
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За София
Във Волф на Цариградско също правят на 4x4,малко преди "новия дом на Звездите"

Чет Дек 19, 2013 11:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 9:21 am
Мнения: 105
Местоположение: София
Автомобил: Outback EJ25 MT
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
За "Крафт" на Софийското околовръстно - давам една положителна оценка. По принцип аз там ходя още откакто отвориха пункта през 90-те. Никога не съм имал с тях проблеми. Но това и друго. Сега по темата с прегледите на 4х4.
Вчера бях там и с голяма изненада разбрах, че те знаят за факта, че на коли с перманентно 4х4 задължително колелата, които не са на валяците трябва да се повдигат (т.е. да се въртят свободно) и ми сложиха ролки и на двете. Това се отнася и за предния и за задния мост.

Съвет от мен - задължително искайте да ви слагат ролки и на двете колела, които не са на валяците. В книжката на колата го пише изрично. Ако не щат, тогава чао.

Освен това, за най-голямо мое учудване след преглед на колата отдолу ми намериха скъсана биалетка!? Та ви казвам, ходете си на преглед и нека ви оглеждат колата. Понякога има полза, може да те намерят нещо, което не си знаел.

А за биалетката - монтирана в СМТ, тяхна, изминала е 25 х. километра, ненатоварващо каране. Никога досега не ми се беше случвало - да късам биалетка на каквато и да било кола. Потропваща да, но скъсана не. Изводите, всеки за себе си.

_________________
2005 Outback 2.5 5MT/DR

Нед Май 18, 2014 7:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 09, 2012 9:30 am
Мнения: 26
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R MY08
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Днес бях на пункта във Виница (Варна). Координатите ги има по-горе в темата.

Доволен съм. Добре си свършиха работата в пункта.

Сря Май 21, 2014 12:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 3:47 pm
Мнения: 89
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.0D, Honda Prelude BB4
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да добавя и аз във Варна къде още може да бъде извършен преглед със допълнителни валяци :

Варна, ул. Девня №4 - това е м/у Енергото и Шел.

Вто Авг 26, 2014 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:

Няма връзка прегледа с въпросният проблем с трансферният С соленоид / по спомен това беше при теб /.
Дори да не ти сложат валяк/ци отзад пак нищо няма да стане, когато си с автоматик.

По темата - пункта за преглед на Каблешков до газстанцията /малко след Алкомес/ е много удачен - запазваш час, отиваш, поемат те и не се занимаваш с глупости.


Точно там ми обесниха че колелата не предават движение към двигатела.....
А темата за ЛСД изобщо неможаха да разберат за какво им говоря.

Прегледа ми изтече и сега се чъдя къде да отида... Пуф...

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Пон Сеп 01, 2014 9:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 10:52 pm
Мнения: 509
Местоположение: София
Автомобил: Дизелов
Рейтинг: 405
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пичовете които работеха там (тези които знаеха за какво става въпрос при Subaru) ми обясняваха миналата година, че са взели пункта под наем и от началото на тази година ще се местят някъде около Горна баня, ама къде точно не знам.

Пон Сеп 01, 2014 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ако колата е добре и редовно поддържана, този преглед не е ли по-скоро досадно сдобиване със стикер като и без това си знаеш че всичко е наред :pardon:

След караулката с Околовръстното, посока Панчарево от дясно има два сервиза а ГТП. Ходил съм там и съм водил колеги, че ни е близо и става в обедната. В първия хората са съвестни, проверяват там, ала-бала. Във втория - пълна проформа, дето се казва ако си ОК да се качиш на канала на собствен ход - минаваш.

В КАТ все едно гледат... като регистрирах Субару-то само ми записаха номерата и айде движи - всичко ОК и стикерче за една година :giggle: . На всичкото отгоре ме закараха от автокъщата на рапатрак и аз самия нямах идея дали изобщо имам спирачки примерно (фарове и мигачи си ги проверих там).

Съб Сеп 27, 2014 10:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 14, 2013 7:46 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Tribeca 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Минах преглед във Варна на ул. "Девня" №4 . Сложиха допълнителни валяци, прегледаха всичко вкл. за налични аптечка и триъгълник. Технологично време 30 мин. Цена - 45 лв.

Пон Сеп 29, 2014 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги .
Занимавам се с технически прегледи повече от 10 г. и с удоволствие бих бил полезен на всеки ,който има нужда от преминаване на реален периодичен технически преглед.
Пункта се намира на бул. Цариградско шосе 4-ти км. /под моста срещу Капитолия/.
Разполагаме със спирачен стенд за проверка на спирачни усилия на всички 4х4 ,като досега сме извършвали спирачни тестове на всички модели Субару и много други без проблеми.
Спирачният стенд е MAHA - Немско производство . Самото разединяване се получава ,след стартиране на валците в противоположни посоки с 2-3 км.ч. Измерването на спирачните сили се осъществява поотделно за всяко колело ,както за крачната така и за ръчната спирачна уредба.
Стендът разполага и с така наречената "тресачка" ,която дава реална информация за състоянието на всеки един от амортисьорите.
Измерването отново се извършва поотделно за всеки един амортисьор.
Разполагаме и със система за предварително известяване относно предстоящия периодичен технически преглед , Гражданска отговорнос и Каско.
Всичко това ,както и останалите изисквания на Наредба H32 влизат в първоначлно обявената цена ,като няма допълнително заплащане и за автомобили снабдени с газови или метанови уредби ,подлежащи на периодичен технически преглед /ВНГ,СПГ/
За повече информация и резервации : Михаил Янков - 0886 743 229 или http://gtp.bg/

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Нед Окт 05, 2014 8:57 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:16 pm
Мнения: 10
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Outback H6 2001
Телефон: 0887502588
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, Днес проведох ГТПреглед на любимото ми Subaru във " Транс Софт Експрес " сервиз София , възползвайки се от предложението на колегата NORTICUS .Всичко става точно така , както го е описал колегата в темата - валовете на стенда се въртят в различни посоки и измерването става последователно и отделно за ляво и дясно колело.Тестваха и амортисьорите на така наречената "Тресачка" - според мен важен тест , имайки предвид тяхното активно участие в стабилността при управлението на автомобила.Смея да дам положителна оценка и да Ви препоръчам " Транс Софт Експрес " сервиз в София.

Вто Окт 07, 2014 8:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Мнения: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
julien 55 написа:
... както го е описал колегата в темата - валовете на стенда се въртят в различни посоки ...

За отворени диференциали е ок, но за коли с ЛСД отпред и/или отзад не е здравословно.

_________________
Zubaru.tuninK

Вто Окт 07, 2014 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 5:35 pm
Мнения: 100
Местоположение: София
Автомобил: H6 02
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вчера и аз минах в Крафт, записах си час, отидох, всичко мина бързо и безпроблемно. И най-важното, както е казал колегата по-горе, слагат валяци и на двата моста. Аз съм доволен :)

Сря Окт 08, 2014 6:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 01, 2013 3:39 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Телефон: 0898268926
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
zk. написа:
julien 55 написа:
... както го е описал колегата в темата - валовете на стенда се въртят в различни посоки ...

За отворени диференциали е ок, но за коли с ЛСД отпред и/или отзад не е здравословно.


Колега NORTICUS,
за коли с ЛСД може ли този тест да не се прави по този начин?
Благодаря :)

Сря Окт 08, 2014 9:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега NORTICUS,
за коли с ЛСД може ли този тест да не се прави по този начин?
Благодаря :)[/quote]

Може колега ! Всичко е възможно ;) Заповядай когато решиш дори и да не е за периодичен преглед ,а само за тест.
Ще се радвам да се видим и да обменим опит :good:

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Сря Окт 08, 2014 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 13, 2014 8:27 pm
Мнения: 44
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 3,6 2013
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Днес минах технически преглед в гр.Пловдив на Асеновградско шосе след Макдоналдца посока Асеновград на 100-200 метра има светофар точно преди Баумакса.Там им казах за перманентното 4х4 и те ми показаха едни валове дет се слагат.Аз толкова ги стреснах че могат да ми прецакат скоростната кутия че даже не ми тестваха спирачките ами ме накараха само да стъпя и имитираха няква работа за пред камерите и след 5 мин казаха готов си ;) Прегледа е 40 лв ако си без газ и 45 с газ.Ако си направиш ГО там май казаха че цените стават 30-35лв. Дадоха ми визитка и казаха че можело със записване! ДОВОЛЕН СЪМ!!! Надявам се че съм бил полезен ;) :beer:
 21

Вто Окт 14, 2014 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привех колеги, някой има ли информация къде в София издават паспорти за газови уредби. Моят съм го изгубил и не мога да мина на преглед.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пон Окт 20, 2014 8:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 04, 2014 9:29 am
Мнения: 62
Автомобил: Subaru Outback III H6
Телефон: 0886743229
Рейтинг: 104
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
OFFROADER написа:
Привех колеги, някой има ли информация къде в София издават паспорти за газови уредби. Моят съм го изгубил и не мога да мина на преглед.


Здравей колега .
Това е извадка от НАРЕДБА № Н-32 за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност
на пътните превозни средства
§ 23. Не подлежат на първоначална проверка ППС с допълнително монтирани уредби,
които позволяват работата на двигателя с ВНГ или СПГ, за които преди влизането в сила
на тази наредба:
1. в свидетелството за регистрация на ППС е отразено оборудването с уредба, която
позволява работата на двигателя с ВНГ или СПГ, или
2. има паспорт за монтирането на уредбата, която позволява работата на двигателя с ВНГ
или СПГ, издаден съответно по реда на Наредбата за устройството, безопасната
експлоатация и техническия надзор на газовите съоръжения и инсталации за втечнени
въглеводородни газове (ДВ, бр. 82 от 2004 г., в редакцията преди бр. 99 от 2011 г.) или
Наредбата за устройството и безопасната експлоатация на преносните и
разпределителните газопроводи и на съоръженията, инсталациите и уредите за природен
газ (ДВ, бр. 67 от 2004 г., в редакцията преди бр. 99 от 2011 г.), или
3. има издадено удостоверение за техническа изправност на ППС, част І, буква А по реда
на Наредба № Н-32 от 2011 г. за периодичните прегледи за проверка на техническата
изправност на пътните превозни средства, в което е отразено, че ППС е с монтирана
уредба на ВНГ/СПГ или водород.

Ти доколкото разбирам не отговаряш само на едно от условията. Ако е така , то имаш право да представиш ППС за периодичен преглед.
Ако не отговаряш и на 3-те условия ,то тогава задължително ти трябва документ удостоверяващ няколко съществени неща на допълнително монтирана газова уредба. А именно документ съдържащ данните за :
1.Марка на резервоара
2.Номер на одобрението на типа на резервоара
3.Сериен номер на резервоара
4.Година на производство на резервоара

Надявам се информацията да ти е била полезна.
Поздрави !

_________________
http://www.zeitgeistmovie.com/

Пон Окт 20, 2014 9:42 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може и да си прав колега, но в пунктовете искат и паспора и без него казват, че не може.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пон Окт 20, 2014 10:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега, наскоро вадих паспорт за газовата. На околовръстното, около светофара за Суходол беше - има и надпис. Ако открия точен адрес ще пиша.

Поздрави

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Пон Окт 20, 2014 12:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
  • София
    1. Срещу Бриколаж в Люлин. На бул. Европа веднага след Т-образния светофар преди караулката. Успех. - http://goo.gl/maps/6els
    2. В технически център на Булстрад (София) ми обясниха, че имат нужния софуер и стенд за 4х4. Минавах с другата ми кола(микра) на преглед и разпитах момчето.
      Адреса е София, ул."Хъшове" 1А - пада се отстрани (в ляво) на сградата. - http://goo.gl/maps/foXR
    3. Колеги, ето и нещо по същество, в този сервиз ходих за ГТП, имат стенд с програма 4х4, на който тестват колелата едно по едно. Струва 44 лв. за автомобил 4х4 (ама как са го измислили само).
      Ето това е сайта на сервиза, трябва да си запишете час.
      http://www.alkomess.com/index.files/Page469.htm
    4. излизате на околовръстното за към драгалевци и тръгвате надясно по околовръсното. на около 100 метра, в началото на локалното, има сервиз крафт. до него е пункта. срещу ботаническата градина. цена - 36 лева. по спомени работно време 9:00-19:30, в събота до 14. до колкото разбрах, имат пункт и някъде в дружба, но за там нямам информация какво е положението.
    5. VIP сервиз Младост 1 - срещу бензиностанцията ТЕМПО

      между другото, единствените 2 пункта, които са лицензирани да правят прегледи на мотоциклети! да ни е честито! цена пак 36 лева. другите 2 възможни са по един в пловдив и един в бургас, не ме питайте кои точно.
  • Пловдив
    1. по пътя за Марков в пунта за технически прегледи на Таньо имат валове, които замерват перманентно 4Х4
  • Бургас
    1. Бургас, в сервиз Пежо. Там стенда има опция за 4WD. Тестват колелата едно по едно. Тогава, на всеки мост колелото, което се тества се върти напред, а другото назад. Аз съм с ръчна кутия и отворени дифове.
    2. Бургас, пункта на СБА ул."Яким Якимов" 5, до Лидъл Славейков
[*]Варна
  1. на пункта на СБА до ДЗИ
  2. под Парова централа.

Колеги, днес минах годишен технически преглед в СБА-Бургас. Включих го в списъка. Специфичното за него. Прегледа става чрез запазване на дата и час. Имат програма за Субару, и няма проблем през валяците.Всичко отнема около 20-25 минути. Ако имате застраховка в ДЗИ има отстъпки от цената ;) А, цената е 40лв. Аз като член на СБА, получавам 20% и заплащам 32лв. :cool:

Сря Окт 22, 2014 3:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 54 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор