Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема
 Проблем с автоматичната кутия 
Автор Съобщение
Пресен - пресен

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 12:38 am
Постове: 2
Автомобил: subaru legacy 2.0i
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте момчета и момичета, преди 2 месеца си купих Субару Легаси 2.0 автоматик 2003 г. от Субару дилар в Лондон. По сервизна книжка обслужено отвсякъде включително и скоростната кутия. Ето и въпроса ми, след известно време каране от порядъка на 30-40 мин. градски условия (светофари, трафик, спиране, тръгване) при потегляне като пусна педала на спирачката и като потегли леко и се усеща едно затрисане, ако пусна спирачката и подам газ веднага няма проблем и също при много плавно спиране може да се усети затрисането. Също още на два-три пъти ми се случи на стръмно изкачване като съм спрял и съм на "D" и пусна спирачката и тръгва назад - в кутията ли е проблема, казвайте присъдата :pardon:

Съб Авг 02, 2014 1:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Постове: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм с АТ от скоро, но на много стръмно и моята тръгва леко назад.
Щом като е студена не тресе може маслото да е с лоши качества.
Наи безболезнено щее да го смениш + филтъра на кутията.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Съб Авг 02, 2014 6:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Постове: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега, имаш проблем в кутията със сигурност. Най безболезненото нещо е да смениш маслото и филтъра с препоръчаните по спецификация такива и да видиш ще има ли ефект. Също така на баир ако си на D , колата не трябва да тръгва назад на доста стръмни улици съм бил, никога не е тръгвала назад моята дори и с 4 човека и багажа.
Пробвай да сложиш и червената добавка на Lubeguard, прави чудеса наистина ;) Успех и дано не ти се окаже сериозен проблема :beer:

Съб Авг 02, 2014 9:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Както го описваш е може да ти тресе и двигателя на ниски обороти - виж оборотомера или на неутрална като си дали работи стабилно двигателя и като подадеш газ се форсира плавно.

Съб Авг 02, 2014 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Постове: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като стана дума за обороти колко точно трябва да са на автоматика. Когато е на Р или N, и колко на D.
Забелязах че моите на свободна или паркинг са 700-750, а когато е на директна или задна падат до 600-620
Гледам ги с блутут обд четец.

Днес ми се случи в едно задръстване да изгасне 2 пъти на Директна. Единия път се движех много бавно без газ.
Превключих на бензин и нямах ядове но кофти ситуация.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Съб Авг 02, 2014 5:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че това са нормалните. Да ти загасне не е нормално - виж си настройките на газовата или свещи, кабели, бобини...

Съб Авг 02, 2014 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Пресен - пресен

Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 12:38 am
Постове: 2
Автомобил: subaru legacy 2.0i
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Както го описваш е може да ти тресе и двигателя на ниски обороти - виж оборотомера или на неутрална като си дали работи стабилно двигателя и като подадеш газ се форсира плавно.

Не не, оборотите са си добре, двигателя е добре, може ли да е някакъв диференцял или кардан или някакви съединители ако има такива, знам ли

Нед Авг 03, 2014 12:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всички тези са възможни, също и тампоните на захващането...виж за други симптоми или на сервиз да я огледат.

Нед Авг 03, 2014 5:31 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 12:04 am
Постове: 53
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 AT '00
Телефон: 0895 460 181
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
На мен също ми се появи скоро придърпване, от което съм много притеснен! Автомобила е Аутбек'00 AT 2.5.При мен се проявява на самоход, т.е когато не подавам газ, а съм оставил колата "по инерция", ако може да се каже така.При намяляване на скоростта при това положение, между 80 и 60 км. в час започва претрисането.Друго нещо, което установих е едно едва доловимо "щракване" при превключване между 2-ра и 3 - та предавка.Чува се само при движение с отворен прозорец, но със сигурност преди това го нямаше....Нямам ГИ, карам само на бензин, колата е на 174 к км, с доказана история...,опасявам се от скъп ремонт на АТ.Накой има ли подобен опит с колата си или идея какъв би могъл да е проблема?

P.S. На елкон ми установиха само кабели за смяна, направено е вече, но въпреки че усещам подобрена мощност, описаният проблем остана

Поздрави на всички!

Пон Авг 04, 2014 8:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Чет Окт 16, 2014 7:12 am
Постове: 2
Автомобил: subaru legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен вчера се появи някакав теч на масло и май е от скоростната кутия.Четох за някаква капачка......имал ли е някой такъв проблем? ](*,)

Чет Окт 16, 2014 7:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Постове: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В кутията има мисля, че бяха четири на брой соленоидни клапана, които трябва да се прочистят кубаво и би трябвало проблема да се изчисти.

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Чет Окт 16, 2014 2:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Чет Окт 16, 2014 7:12 am
Постове: 2
Автомобил: subaru legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
дано не е нещто сериозно,иначе си превключва много добре......сега не я карам да не стане някоя по-голяма беля.....търся си майстор- Пловдив ,субару си е субару и не ми се рискува с некадърници :-~ #-o

Пет Окт 17, 2014 10:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Постове: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
randjo83 написа:
дано не е нещто сериозно,иначе си превключва много добре......сега не я карам да не стане някоя по-голяма беля.....търся си майстор- Пловдив ,субару си е субару и не ми се рискува с некадърници :-~ #-o


Майстора в Пловдив е Павлин- няма да се разочароваш. :beer: Координатите му са в темата за пловдивските сервизи , а това е телефона му 0888135423

Пет Окт 17, 2014 11:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Постове: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не се притеснявай.....не би трябвало да е нещо сериозно, а само въпрос на качествено прочистване.....

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Вто Яну 27, 2015 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Постове: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Павлин :good:

Вто Яну 27, 2015 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор