Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:44 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Покупка на нов автомобил 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Ное 15, 2012 7:32 pm
Мнения: 6
Автомобил: Forester 2.0i
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Обмислям покупката на нов Forester и се опитвам да намеря оптималната оферта като дилър, цена, поддръжка. Доколкото разбирам "официалния" вносител не е особено коректен. Виждам няколко поста за алтернативни от Турция (вкл. и през местни фирми) на доста по-атрактивни цени. Моля, който е минал по този път, да сподели опита си - всеки детайл би бил полезен.

Благодаря предварително

п.п. прегледах подробно форума, но повечето мнения по темата са доста стари, а такава информация събрана на едно място, ще е полезна и на други.

Нед Авг 18, 2013 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBARU Варна ! има разлика ;)

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Авг 18, 2013 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм за Субару Варна! Вече зареждат Форита от Германия. Изчакай Коледа щото правят намаления. Бягай далеч от Нептун Ауто - Турция!!! Моето Фори е от тях и бях супер доволен докато не изтропа кормилна рейка в гаранция! Отказаха подмяна с нова ,щото РАЗБИРАШ ЛИ в Турция тези рейки не се разваляли?!? Ай сиктир драги зрители.

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Нед Авг 18, 2013 6:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@sf12 Колега, по възможност избягвай Субару България. От личен опит. Има цяла тема за тях. Но ако твърдо си решил, колегите са ти помогнали-Субару Варна или Габрово.
Успех и скоро да се похвалиш. :good:

Нед Авг 18, 2013 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 8:26 am
Мнения: 599
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 STi
Рейтинг: 285
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Субару Габрово и те ли от Германия внасят? :-? Мисля, че не са ни ясни взаимоотношенията между различните субару градове у нас. иначе нов субару автомобил има европейска гаранция, което означава, че няма никакво значение откъде си го взел, където и в Европа да идеш гаранцията важи. затова някои колеги направо от Германия си ги купуват и ги карат за гаранционни ремонти, където им е удобно у нас. така че на твое място не бих отдал голямо значение на гласуването "за и против" СМТ, щото после надали ще ходиш все у Варна за щяло и нещяло. успех.

_________________
www.soflab.eu
www.torcousa.com
www.redlinezone.eu

Пон Авг 19, 2013 4:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@Soflab за Германия си прав. Дават Евро гаранция. Ама тук е БГ. Когато имах лек проблем в Милано, сервиза на Субару ми казаха че нямат инфо ние да сме с такава гаранция и плащах като поп. Така че колегата много да внимава с дилърите тук.

Пон Авг 19, 2013 6:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 8:26 am
Мнения: 599
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 STi
Рейтинг: 285
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
от търговец в СМТ знам, че гаранцията, която дават е европейска и важи в цяла Европа. питал съм когато колегата mcrae от стокхолм тръгна да си купува форко дизел и се чудеше откъде да го вземе: стар от Швеция или нов от тук. нов от тук излизаше по-евтин отколкото две годишен там.

_________________
www.soflab.eu
www.torcousa.com
www.redlinezone.eu

Пон Авг 19, 2013 7:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 09, 2011 5:44 pm
Мнения: 144
Местоположение: Gabrovo
Автомобил: Легаси 2,0 D
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
mirovarna написа:
И аз съм за Субару Варна! Вече зареждат Форита от Германия. Изчакай Коледа щото правят намаления. Бягай далеч от Нептун Ауто - Турция!!! Моето Фори е от тях и бях супер доволен докато не изтропа кормилна рейка в гаранция! Отказаха подмяна с нова ,щото РАЗБИРАШ ЛИ в Турция тези рейки не се разваляли?!? Ай сиктир драги зрители.

И моето Легаси е от Нептун,но ме предупредиха ,че гаранцията е само на мотор и скорости./то и за това е по-евтино/

Пон Авг 19, 2013 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 11:28 am
Мнения: 22
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
В момента новият Фори се предлага на добра цена в България от Дилърите.
Ама хайде да се замислим трезво! Ако искаме да има у нас добри сервизи, които да поемат Гаранционните ни проблеми, как да стане ако друг продава а пък те да носят товара.
Карам трети Форестър, купувани все нови, обслужвани при възможност в Бг само в П-в, макар и само единия да е от тях. Навън също има разлика на какъв дилър ще попаднеш. Отказвали са ми в Австрия дребен ремонт(от порядъка на 120-130 Евро), но само един телефон и изпратен е-мейл от дилъра в П-в реши проблема за 30 мин. В момента знам за дизелов Аутбек на познат, на който му сменят там блока заради скъсан колянов вал по гаранция, въпреки че колата е от Германия и с изтекла гаранция и на години и на километри. :bow:
Но за да се случва всичко това, трябва да има Оторизирани Дилъри и Сервизи, а те без продажби на нови коли, няма как да съществуват.

_________________
SUBARU FORESTER 2,0 TD 4Q

Пет Авг 30, 2013 8:15 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор