Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:02 am



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 968 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Следваща
 Моторно масло за Субару 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Мнение 
Аз лично от много дълго време си ползвам само Мотул на всички коли. Причините са:
-много високото качество;
-липсата (все още) на ментета.
Друго доказано масло е Кастрол, но при него имам известни съмнения относно произхода (и не само аз).

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Ное 27, 2006 1:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Аз съм на Mobil 1. От няколко години карам всякакви коли с него. Естествено по старите го горят, но пък работата на мототра се подобрява осезателно и чистота на компонентите вътре в мотора е направо смайваща.
Неприятната новина е ,ч е цената е към 27 лв/л. Долу горе колкото на Motul.
Ако си решил да спестяваш от масло - не знам как да стане.
Аз в момента карам с Shell Helix 10W40 наливно (в Германия го сменях) и вече започна сериозно да почернява въпреки , че карам на газ.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Ное 27, 2006 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 5:45 pm
Мнения: 26
Местоположение: Самоков
Рейтинг: 0
Нов фен
Мнение 
Аз съм с Mobil 10W40, много съм доволен(засега). На старата карах с Liqi Molli 10W40 с добавка, ама не ми хареса :(

_________________
'92 Legacy 1.8
Изображение

Пон Ное 27, 2006 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Мнение 
От Мотула съм доволен, моята кола понеже е старичка и е усетлива си личи разликата, в началото бях сложил тотал в двигателя 10 /40 но го смених на 3000, че много шумно взе да работи, а после с Мотул замърка като котенце :)

_________________
active driving, active safety

Пет Дек 01, 2006 12:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Абе и какво се получава ако не сложиш 5-30, ами сложиш 10-30 ? Или обратното ? За каква точно трагедия става въпрос ? И за какво става дума като сложиш Кастрол вместо Куейкър Стейт или обратното ?

Само тия фактори ли са нужни в тази ситуация или има и други ?

Когато всички масла са с добро качество (не са кръщавани) какво точно се избира ? Както и когато се вярва, че 90 % от маслата на маркета са ментета - какво точно правите ?

Пет Дек 01, 2006 11:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Мнение 
Nick написа:
Доволен ли си от него, щастлив и си ? Издържаш ли му финансово ? Имаш ли доста с него зад гърба си, така че да имаш изводи ?

Ако имаш всичко това стой с него и не се интересувай от хорското мнение.


Достъпно е, поне това което ползвам, имам вече две смени, потъмнява на към 7000 повечко и малко след това сменявам, тече си нормално тъмно без отлагания където и да било, даже отварях капака на клапаните "да видя" има ли остатъци такива дето приличат на туткал :) и така, черпих и скоростната кутия даже със същата марка ... но си шуми поизпуснал съм я аз доста я юркам ..... газ до ламарината да и е хубаво на машината!

_________________
active driving, active safety

Съб Дек 02, 2006 1:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 1:26 pm
Мнения: 39
Рейтинг: 0
Нов фен
Мнение 
Някой знае ли какво е оригиналното масло в новите Subaru?По-специално Forester 2.5.Интересува ме вискозитета и марката -с какво пристигат като нови.Ако някой сподели ще съм благодарен.

Пон Дек 04, 2006 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
А как да намерим отговора ? Според съвриз манюалите и информацията която имам, двигателя може да дойде зареден с различно по вискозитет масло от прозиводителя. Зависи за къде е предназначен вноса. Говорили сме за това. Аз където съм, идват заредени с 5W30. Но от манюала прочетох че всички масла са допустими, но на различни места.
А с коя компания производител на масло работят в Япония - не знам.
Ти сигурно имаш спор някакъв за разрешение и му търсиш отговора ?

A да, това съм го виждал. То всички марки и дилъри имат такива фирмени масла. Те вероятно се правят ЗА ТАЗИ МАРКА, НОСЯТ ИМЕТО И, но не ми се вярва да са произведени в страната износител на автомобили. Май че се бутилират на место от субконтрактвана фирма. Трябва да проверя какво пише на тези бутилки.
Иначе, основното количество масло, с което работим, си идва от местни производители, потвърдено и одобрено от Субару Япония. Харчим тонове от него, идва наливно и всичко си минава през пистолета. И антифриза идва така и течността за миене на стъкла.

Пон Дек 04, 2006 6:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Мнение 
Цитат:
A да, това съм го виждал. То всички марки и дилъри имат такива фирмени масла. Те вероятно се правят ЗА ТАЗИ МАРКА, НОСЯТ ИМЕТО И, но не ми се вярва да са произведени в страната износител на автомобили. Май че се бутилират на место от субконтрактвана фирма. Трябва да проверя какво пише на тези бутилки.

Да, това си е въпрос на политика на фирмата. Едни фирми се договарят с конкретна фирма за масла - Ферари и Шел, Порше и Мобил, Рено и Елф... Други се договарят същите фирми фа произвеждат "серии" масла с етикета на фирмата за автомобили - Субару, БМВ, Опел и т.н. Но това не означава, че маслото е различно... Същото е и при много други детайли на автомобила - джанти например и т.н.

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Дек 05, 2006 11:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Аз не бих се притеснявал за маслата толкова.
Не знам какво разбирате под "кръщаване", но истината е такава.
Не всички производители си имат заводи за блендоване. Затова неофициално се ползват едни и същи заводчета (blending plant).
Като суровина влизат 2 или 3 масла, а на изхода марките стават 7.
Процеса е почти изцяло автоматизиран, така че не се притеснявайте за качеството на маслата.
Естествено както и при готвенето подправките си имат значение. На финалната права всеки си слага "магията". Но тя къв ефект има е друг въпрос.
Сега вносителите на масла правят следната хитрост - да си купиш масло на едро - най-много да ти дадат варел(208л). Те са му намерили цаката. Купуват си бидони 1000 л и маслото им го пълнят в тях. Те са за многократна употреба и ако си в бизнеса бързо ги избиваш и няма отпадък(варели). От там нататък си го разфасоват на местния пазар в каквито искат опаковки.
Така че пазарете смело стига да се вижда какво наливат - шегувам се разбира се. Просто тези които си купуват опаковки могат да са сигурни в качеството толкова колкото и тези с наливното.

Това всичкото разбира се си е мое мнение

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Дек 05, 2006 12:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Мнение 
Outback-Fan написа:
Един познат, дето има сервиз, ми каза вчера, че Мотул-а са го развалили през последната година, и затова спрели да зареждат от него.

Какво означава, че ги развалиха? Развалени масла няма според мен, защото не ги правят българи :lol: И никой не може да си позволи в тази конкуренция да използва БГ похвати... Виж ментета има, но твоя приятел не говори за това... :roll:
По-скоро смятам, че не са му харесали доставните цени и затова е спрял да зарежда Мотул. Но му е и неудобно да си признае и затова маслото виновно :wink: Което е масова практика в Б-я между другото...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Дек 11, 2006 10:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Не ти е ядосан. Отговора наистина е толкова. Обсъждан е хиляда пъти до сега. И за да ти обясня още веднаж за какво става дума, ще трябва да брадясам два пъти пред компютъра.

Другия по-приемлив за теб отговор е 4 литра. С подмяната на които нищо няма да постигнеш.

Имаш три опции
-подмяна на 4 литра
-подмяна/преточване/рециркулиране общо 20 литра
-не пипане на нищо

Нед Дек 17, 2006 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
gearbox 4/5 speed - 3.5l
differential rear - 0.8l
power steering fluid - 0.7l
engine with filter - 4.5l

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Нед Дек 17, 2006 9:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Цитат:
gearbox 4/5 speed - 3.5l


Ти даваш за амбреажна кола. Аз дадох за автоматична трансмисия!!!

Нед Дек 17, 2006 9:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Щом като си с 5 степенна кутия, правиш точно както е посочил Блатимир.

А ти защо винаги питаш такива въпроси ? Като получиш отговорите, ти ли лично изпълняваш дадените операции или носиш отговорите на механиците ти ? За твое ползване ли питаш или за чуждо ползване ?

Защото ако е за чуждо ползване не е изключено механиците ти вече да знаят тези отговори.

Нед Дек 17, 2006 10:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 9:16 pm
Мнения: 657
Местоположение: Канада
Автомобил: аутбек 3.0R '05
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Мнение 
МИ то може да си направи сметката човек, в автоматичната кутия да кажем има 8л. а ти точиш 4л. и наливаш пак 4л. Значи идваш на 50/50. Той Nick го беше описал в една тема някъде. После от тия 50/50, като източиш 4л. и налееш 4л. ново, идваш на 75%ново и 25% старо. После пак същата работа се прави и идваме на смес от 87.5% ново 12.5% старо масло. И то какво, до тука станаха 16л. ново масло. И ако го направим още веднъж идваме на 20л. ново масло. И работата става 93.75% ново и останалите 6.25% старо. Така вече мисля, че може да кажем, че сме сменили маслото :)

Пон Дек 18, 2006 2:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Неприятното впечатление идва от цените, от стойността на операцията за българина в БГ. Иначе, технически, нищо странно. Просто конвертора няма пробка за източване и толкова. Аз имам доста коли направени по този начин и една две предстоящи да се правят. Това са клиенти, на които им е обяснено за случая и те желаят добър резултат.

На времето (когато бяхме бедни и връзвахме кучетата с кренвирши) смяна на масло на моята Лада го правех с промиване. Няколко литра прахосвам и няколко зареждам. Никаква трагедия.

Освен това - да смениш масло в хидравлично управление процедурата е пак същата. Капацитета може да е 1 л, но на теб ти трябват 2-3, защото двигателя бачка, ти наливаш , то тече......промива и в един момент затваряш и уточняваш нивото.

Като правя смяна спирачна течност - пак същата история. Ако отнема 1 л аз трябва да имам 2 л под ръка. И като текне съвършено чисто масло от щуцерите и ........съм готов.

Сега, защо икономически така се получава с българина - аз не знам. Дано от 1-ви януари 2007 натам да разбера. Пожелавам среден месечен доход на българина 1000 евро и цена на маслата 1 евро. За момента идеята с 20 литра наистина изглежда налудничава. При среден месечен доход 200 лв и цена на масло 20 лв за литър.

Пон Дек 18, 2006 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Tи каква мислиш да е разликата м/у бърза смяна (4 л) и задълбочена такава ? Повече оране, повече копане, пръскане, вършеене, беритба, коситба ? Разликата за механика е вместо една цигара, три цигари. Те и без това в БГ са на straight salary (вали, гърми - все толкова).
Разликата е за теб, дали можеш да си позволиш маслото. А и повечето от вас съм убеден, че могат и сами да си го направят. Без да плащат труд и без да се чешат по вратовете цяла вечер и да умуват какво менте им е сложил механика.

Вто Дек 19, 2006 1:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Мнение 
Мойто поне като го сменям при майстора гледам ако е възможно да му оставя колата да се изтича старото цяла нощ. Така поне знам, че старите боклуци в двигателя са минимум. А и на няколко смени - промивка :idea:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Дек 19, 2006 1:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Мнение 
Открих хитър сайт за масла на Кастрол:
http://mail1.castrolcis.com/techinfo/us ... =49.5#49.5

Ето за моята какво излезе:

http://mail1.castrolcis.com/techinfo/us ... enDocument

_________________
http://imgur.com/a/OlnT2
http://imgur.com/a/Tq6Ut

Нед Яну 28, 2007 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 968 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор