Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:42 pm



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Гласови команди при Аутбак 2010 и параметри при движение. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вчера случайно открих, че бутона от мултифунционалния волан е за даване на гласови команди, а не за говорене по телефона.
Въпросът ми е има ли някъде списък с възможните команди? То и без това няма български, но поне да знам какво мога да искам чрез гласови команди.
Има ли начин да се изкарат параметри от работата на двигателя на екрана за навигацията?
Чел съм, че при Ауди има комбинация от копчета при които на дисплея могат да се видят оборотите на двигателя, разхода и т.н.
При мен няма аналогов уред за температурата, а само свети когато мотора е студен и ако прегрее, но има ли начин да виждам текущо колко е загрято маслото, какви са оборотите и друга информация.
Това, което ме интересува е колко са нормално оборотите на празен ход за двигател 2,0 TD.
Струва ми се, че моите са високи - около 950.

Пет Яну 06, 2017 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 25, 2009 10:50 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек 2.0 дизел
Телефон: 0882831036
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Разучих малко нещата с гласовите команди. Отнасят се за навигацията, мултимедията и телефона.
Може да се диктуват цифрите на телефонен номер, да се повиква списъка с имена и т.н. без да се отклонява вниманието на шофьора.
Може да се сменят бандовете и станциите на радиото, да се спира звука и да се включва диска.
Може да се казва на навигацията да ти намери POI точки - бензиностанция, болница, паркинг и т.н.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Яну 09, 2017 9:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така е колега, но трябва да й говориш на чужд език :giggle:

Вто Яну 10, 2017 2:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 20, 2015 9:07 pm
Мнения: 52
Автомобил: Subaru Outback 3.6R 2010
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
mandata написа:
Разучих малко нещата с гласовите команди. Отнасят се за навигацията, мултимедията и телефона.
Може да се диктуват цифрите на телефонен номер, да се повиква списъка с имена и т.н. без да се отклонява вниманието на шофьора.
Може да се сменят бандовете и станциите на радиото, да се спира звука и да се включва диска.
Може да се казва на навигацията да ти намери POI точки - бензиностанция, болница, паркинг и т.н.

Благодаря, колега!

И аз не съм се замислял особено, и заключих че именно за разговор през Bluetooth-a са тези бутони.

За "чуждия" език, то е ясно. Ние нямаме истинско Субару представителство като хората в България, че локализирани функции ли да търсим.

Нед Яну 15, 2017 4:08 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор