Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:47 pm



Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Проблем с грешки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз нямам нито една от години

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Окт 21, 2014 5:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
С Трибека ли си ?Или колата от подписа?Ако с Трибека,с каква газова си?Моята е Заволи!

Вто Окт 21, 2014 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не с легаси съм,не разбрах.че питаш само за трибека .май ще ходиш до Пловдив при.Стоян.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Окт 21, 2014 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Настройки на газовата инсталация ли прави?Дай ми координати моля!

Вто Окт 21, 2014 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
089 841 7847 Стоян

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Окт 21, 2014 6:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря.Ще направя посещение,макар да оставам с впечатление,че проблема е при всички Трибеки.Дори при руснаците се появяват същите грешки и при калпав бензин!

Вто Окт 21, 2014 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 11:02 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
joro65 написа:
quietriot написа:
Защо не отидеш в някой сервиз където да ти прочетат грешките и да потърсят от къде идват, самодиагностиката и питането във форума нищо ням ада ти донесе освен объркване, малко е като самолечението и питането на гугъл, винаги на финала е по зле.
Тук просто намери най добрия сервиз около теб , ако си от София е ясно има избор от няколко такива.


E нали вчера бях в сервиз.Грешката е 0420 или 4020....нещо с катализатора .Каза ми да пробвам да е карам само на бензин известно време,да видим дали ще даде грешката пак.От прочетеното тук останах с впечатление ,че всички с газова уредба,която не е течна фаза имат проблем с грешки.Или има и такива ,които нямат грешки?Вчера изчистиха,днес пак е имам!

Здравей! Аз също имам проблем с газта. Колата е трибека б 9 с газ, американка, при прочитане с компютър изкарва че има грешка в катализатора. Има ли някакво решение? Някои може ли да ми каже колко пари струва диагностика в оторизиран сервиз на Субару в София? и имат ли софтуер за американски модели?

Нед Ное 09, 2014 11:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Минах почти 1500км и до сега грешката ми е давала 3 пъти.За целта си взех ето това нещо:

http://sklad66.com/cms/ELM-327-Bluetooth-OBDII-CAN.html

Стои си постоянно включено,а грешката се трие за 1 минута.....

Нед Ное 09, 2014 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@joro65 - този метод решава проблема само временно, но пък може да ти създаде повече проблеми. Не е в Трибека-та проблема и не знам защо неглижираш какво се опитва да ти каже компютъра. Обяснението и вариантите са прости: тези H6 мотори имат 2 катализатора на хедърите, по един на всяка глава, т.нар. първи катализатори. Преди всеки от тези катализатори има a/fr ламбда сонди, които следят смесите, а след всеки катализатор има о2 ламбда сонди, които следят най-вече състоянието на самите катализатори. Точно така - общо 4 ламбда сонди и то само около катализаторите на хедърите. Вече не знам, може да има още една ламбда и след втория катализатор, с тези Евро норми. Да се върна обратно:
* При грешки от a/fr сондите - или имаш проблем със самите сонди и трябва да се сменят или смесите ти са бедни толкова, че ЕКУ-то не може да ги коригира или ги коригира гранично. ЕКУ-то е достатъчно умно, имаш Елм, имаш и Торк, тук във форума има даш-ове за него, изтегли ги и виж Long Term Fuel Trims /LTFT/ - ако са над 5-8% значи мотора върви на бедни смеси. Резултатите от бедните смеси са по-висока температура и при повече километри така - духване на гарнитури, стопени бутала, изкривени/спукани блок, глави. Съпоставката обикаляне, оправяне на проблема и правилна работа на мотора срещу ремонт на гарнитури на глави примерно, във финансово измерение не е в ползва на второто. Колеги писаха вече няколко пъти - виж какво се случва на бензин и има ли я тази грешка, за да знаеш дали проблема го има въобще или само на газ. Преди да тръгнеш да караш на бензин изтрий всички грешки от паметта на ЕКУ-то, извади минус клемата за една нощ и после карай известно време само на бензин, без да включваш въобще на газ. Пиши какво се случва. Ако проблема ти е само на газ - то това може да се дължи на лоша настройка на ГИ, некачествени/недостатъчни дюзи и изпарител, или комплексно от всичките. Проблеми с богати смеси едва ли имаш, защото тогава, както и при лошо горене, което отново има следствие богата смес, грешката щеше да е misfire на някой от цилиндрите, а не при сондата.
* При грешки от о2 сондите - отново, или имаш проблем със самите сонди и трябва да се сменят или катализаторите ти са си заминали, или пък ако са премахнати някой си е оставил ръцете с резонаторните гърнета и е забравил втулките за сондите. В този случай проблема е висок разход, лош вървеж, миризми, но това ще е така и на бензин и на газ, без значение. Та пак се връщаме да вземеш да провериш какво се случва на бензин.
По-нагоре беше обяснено защо светват и трите лампи наведнъж. Ще добавя само, че когато светне чека, ЕКУ-то влиза в авариен режим и за защита увеличава корекциите на авансите, обогатява допълнително смесите, като осреднява стойностите на ламбдите и т.н. Не е много препоръчително да се кара в такъв CEL режим, най-малкото защото няма круйз и ЕСП.
Поздрави!

Пон Ное 10, 2014 6:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
joro65 написа:
Стои си постоянно включено,а грешката се трие за 1 минута.....


Възможно е да ти падне акумулатора от тази джаджа. Ако я държиш включена провери колко е консумацията...

Пон Ное 10, 2014 6:08 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Изминах почти 350км на бензин,но беше само градско.Грешка не даде,но и на газ на градско не ми е дава.Май ще опитам и на дълго,но много рядко пътувам извън града.Иначе се учудих на малкия разход на газ.Жена ми има Хонда ЦРВ ,128 к.с и гори колкото Трибеката,че като сложиш и бензина,излиза май повече.Хондата включва много по късно на газ!

Пон Ное 10, 2014 7:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В градски условия имаш прекалени чести смени на оборотните режими и съответните STFT, за да ги хване ЕКУ, повечето време си в ниски обороти, имаш стоене на idle, т.е. празен ход, примерно по кръстовища, светофари и т.н. Затова ти казах за Торк-а и LTFT, ЕКУ-то трябва да пази данни ако не си го ресетвал, то се се самообучава. Ако я изкараш извънградско просто я настъпи на повече обороти и по-ниска предавка, за да не прелиташ все пак. Бързо трябва да си покаже. А за Хондата - колега има същата, с обикновена газова в София му дава около 14/100 и загрява много бързо, по-бързо от моя Форестър. Така, че или настройките за обръщане виж или ако те са наред, може самата кола да загрява по-бавно поради някакъв друг проблем.

Пон Ное 10, 2014 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 7:37 am
Мнения: 26
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Tribeca
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Обаче на мен ми е интересно,има ли някой с трибека,ГИ която не е на течна фаза и да не му светва чека?

Пон Ное 10, 2014 8:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
за какво ти е това сравнение, пак ти казвам не е от Трибека-та. Има много Легаси и Аутбек H6 с ГИ и без проблеми с чека. Същият 6 цилиндров 3.0 мотор е

Пон Ное 10, 2014 8:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 11:02 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мисля да посетя Митака сервиз в Младост. Говорих с оторизиран сервиз за диагностика на Субару, но от там ми отговориха, че не се занимават с автомобили с газови уредби.Поствам снимки да видите за каква втулка на датчика говоря:
http://prikachi.com/images.php?images/68/7717068X.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/77/7717077p.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/84/7717084q.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/87/7717087h.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/93/7717093g.jpg
Искам да ви попитам , тъй като попаднах на една тема и там отговаряше служител на фирмата , какви са ви мненията за Митака и сервизът му?

Вто Ное 11, 2014 7:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е поне знаеш, че нямаш катализатори. Точно за тези 2 сонди говоря, отпред и след катализатора. Тази със втулката е о2 сондата, а втулката е направена след премахване на катализатора, за да може да се лъже самата сонда. Ако това ти е грешката, или втулката е направена калпаво или сондата е заминала. Нищо не мога да кажа за сервиза на митака.

Вто Ное 11, 2014 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 11:02 am
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Втулка имам само на единя катализатор, на другия е оставена фабрично. Според вас изтърбушени ли са катализаторите?
При прочитане с компа дава грешка катализатор, свети чек, круиз мига и има завишен разход. Някъде градско около 25л. газ.

Сря Ное 12, 2014 9:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Т.е. втулка имаш само на катализатора, който си снимал, на другия на сондата след катализатора няма? Странна конфигурация, така не може да се каже има ли, няма ли катализатори, какъв е проблема и защо е такова решението. Няма да се мине без посещение в сервиз. Иначе да - ако записва някаква грешка и светва лампата CEL, това става заедно с лампата на круйза и лампата VDC /esp/. Разхода е прекалено висок и може да се дължи на запушен катализатор, на аварийния режим на работа при CEL, на настройки на газовата.

Сря Ное 12, 2014 11:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 31, 2014 3:39 pm
Мнения: 2
Автомобил: TRIBECA
Телефон: 0899516006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, при мен проблема е абсолютно същия, след като ми монтираха газов инжекцион същите лампи светнаха, при махане на аколмулатора за окло минута спират да светят до момента в който ми намалее газта в бутилката и веднага става коледна елха пак. Колата е трибека 2006 г. вкарана от америка на 40000 мили - реални. Въпросът ми е когато светят тези лампи точно кои системи не работят, работи ли 4х4 и може ли така да се кара, ще навреди ли нещо на автомобила?

Пон Ное 24, 2014 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zezo написа:
Здравейте колеги, при мен проблема е абсолютно същия, след като ми монтираха газов инжекцион същите лампи светнаха, при махане на аколмулатора за окло минута спират да светят до момента в който ми намалее газта в бутилката и веднага става коледна елха пак. Колата е трибека 2006 г. вкарана от америка на 40000 мили - реални. Въпросът ми е когато светят тези лампи точно кои системи не работят, работи ли 4х4 и може ли така да се кара, ще навреди ли нещо на автомобила?


Обеднява ти колата, когато намалее количеството газ пада налягането. Малък изпарител, тънки тръби, запушен филтър и тн и тн. - демек газаджия :)

Чет Ное 27, 2014 10:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор