Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Проблем с лампата на спирачките 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 01, 2011 5:10 pm
Мнения: 12
Местоположение: BULGARIA
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
светна ми лампата на спирачките и не мога да намеря къде е проблема имам спирачна течност има течност на хидравликата накладките нямат датчици за светване бутона на педала за ръчната работи но лампата ми свети и огасва когато си поиска и след това пак светва моля някой ако е имал същия проблем да сподели как го е решил

Пон Ное 26, 2012 12:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имах случай да ми се скъса ремъка за алтернатора. Бях насред нищото и се наложи да карам около 60 км без ремък - без алтернатор и хидравлика. Освен дискомфорта от по-тежкия волан ми светеха лампите за зареждането и за ръчната спирачка, респ. за ниско ниво на спирачната течност. За зареждането - ясно, но за ръчната така и не разгадах защо. Когато се прибрах в Бургас сложих нов ремък и всичко угасна.
Моят съвет - провери динамото - може да са четки или нещо друго.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Пон Ное 26, 2012 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
и аз имах подобен проблем,оказа се че накладките са за износени ,след смяната спря да свети

Пон Ное 26, 2012 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Martinov написа:
и аз имах подобен проблем,оказа се че накладките са за износени ,след смяната спря да свети


При теб се е получило следното: При износване на накладките буталата на спирачните апарати "излизат" от супорта повече и по-голямо количество масло остава в системата, респ. излиза от резервоарчето и поплавъкът, който пали лампата на таблото пада до нивото за светване. Като се сменят накладките всичко си идва на мястото.

А и човекът е написал, че накладките му и нивото на спирачната течност са добре.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Пон Ное 26, 2012 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didokos написа:
светна ми лампата на спирачките и не мога да намеря къде е проблема имам спирачна течност има течност на хидравликата накладките нямат датчици за светване бутона на педала за ръчната работи но лампата ми свети и огасва когато си поиска и след това пак светва моля някой ако е имал същия проблем да сподели как го е решил

провери дали датчика на казанчето не е повредено или някаде контакт не дава както трябва.
успех :good:

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!

Пон Ное 26, 2012 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didokos написа:
...бутона на педала за ръчната работи но....


Какво е "бутон за педала на ръчната"?

P.S. "Угасва"
И аз предполагам, че може да е от износени накладки. Пише, че няма лампа в смисъл на датчик с индикатор, а не, че са ОК!?

Пон Ное 26, 2012 9:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 6:24 pm
Мнения: 100
Местоположение: София
Skype: dan4ev75
Автомобил: Трибека
Телефон: 0889/09.99.89
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ако си в София колега,иди при Любака и той ще ти каже,няма смисъл да се мислят тези неща,има си добри момчета дето ги разбират.Това е моето мнение :))))))

Пон Ное 26, 2012 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
patko написа:
Martinov написа:
и аз имах подобен проблем,оказа се че накладките са за износени ,след смяната спря да свети


При теб се е получило следното: При износване на накладките буталата на спирачните апарати "излизат" от супорта повече и по-голямо количество масло остава в системата, респ. излиза от резервоарчето и поплавъкът, който пали лампата на таблото пада до нивото за светване. Като се сменят накладките всичко си идва на мястото.

А и човекът е написал, че накладките му и нивото на спирачната течност са добре.


Човекът е написал,че: "накладките нямат датчици",а не че са наред,освен това съм абсолютно наясно какво е станало при мен ,но реших да не съм прекалено обстоятелствен,предполагам ,че същото става и при него ,казанчето за течността е доста плоско и т.н.,мисля че на всички е ясно точно кво се случва

Вто Ное 27, 2012 12:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 12, 2012 2:21 pm
Мнения: 30
Skype: didokos
Автомобил: SUBARU B9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги благодаря за отделеното внимание и за вашето загубено време по моя проблем оказа се че нивото на течността в казанчето е малко и аз не съм догледал внимателно какво става долях течност и всичко се оправи но все пак съм ви благодарен за съветите

Пет Дек 14, 2012 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор