Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:20 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Проблем с лампата на спирачките 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 01, 2011 5:10 pm
Мнения: 12
Местоположение: BULGARIA
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
светна ми лампата на спирачките и не мога да намеря къде е проблема имам спирачна течност има течност на хидравликата накладките нямат датчици за светване бутона на педала за ръчната работи но лампата ми свети и огасва когато си поиска и след това пак светва моля някой ако е имал същия проблем да сподели как го е решил

Пон Ное 26, 2012 12:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имах случай да ми се скъса ремъка за алтернатора. Бях насред нищото и се наложи да карам около 60 км без ремък - без алтернатор и хидравлика. Освен дискомфорта от по-тежкия волан ми светеха лампите за зареждането и за ръчната спирачка, респ. за ниско ниво на спирачната течност. За зареждането - ясно, но за ръчната така и не разгадах защо. Когато се прибрах в Бургас сложих нов ремък и всичко угасна.
Моят съвет - провери динамото - може да са четки или нещо друго.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Пон Ное 26, 2012 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
и аз имах подобен проблем,оказа се че накладките са за износени ,след смяната спря да свети

Пон Ное 26, 2012 6:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Martinov написа:
и аз имах подобен проблем,оказа се че накладките са за износени ,след смяната спря да свети


При теб се е получило следното: При износване на накладките буталата на спирачните апарати "излизат" от супорта повече и по-голямо количество масло остава в системата, респ. излиза от резервоарчето и поплавъкът, който пали лампата на таблото пада до нивото за светване. Като се сменят накладките всичко си идва на мястото.

А и човекът е написал, че накладките му и нивото на спирачната течност са добре.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Пон Ное 26, 2012 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didokos написа:
светна ми лампата на спирачките и не мога да намеря къде е проблема имам спирачна течност има течност на хидравликата накладките нямат датчици за светване бутона на педала за ръчната работи но лампата ми свети и огасва когато си поиска и след това пак светва моля някой ако е имал същия проблем да сподели как го е решил

провери дали датчика на казанчето не е повредено или някаде контакт не дава както трябва.
успех :good:

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!

Пон Ное 26, 2012 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didokos написа:
...бутона на педала за ръчната работи но....


Какво е "бутон за педала на ръчната"?

P.S. "Угасва"
И аз предполагам, че може да е от износени накладки. Пише, че няма лампа в смисъл на датчик с индикатор, а не, че са ОК!?

Пон Ное 26, 2012 9:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 6:24 pm
Мнения: 100
Местоположение: София
Skype: dan4ev75
Автомобил: Трибека
Телефон: 0889/09.99.89
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ако си в София колега,иди при Любака и той ще ти каже,няма смисъл да се мислят тези неща,има си добри момчета дето ги разбират.Това е моето мнение :))))))

Пон Ное 26, 2012 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 5:47 pm
Мнения: 7
Автомобил: b9 USA
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
patko написа:
Martinov написа:
и аз имах подобен проблем,оказа се че накладките са за износени ,след смяната спря да свети


При теб се е получило следното: При износване на накладките буталата на спирачните апарати "излизат" от супорта повече и по-голямо количество масло остава в системата, респ. излиза от резервоарчето и поплавъкът, който пали лампата на таблото пада до нивото за светване. Като се сменят накладките всичко си идва на мястото.

А и човекът е написал, че накладките му и нивото на спирачната течност са добре.


Човекът е написал,че: "накладките нямат датчици",а не че са наред,освен това съм абсолютно наясно какво е станало при мен ,но реших да не съм прекалено обстоятелствен,предполагам ,че същото става и при него ,казанчето за течността е доста плоско и т.н.,мисля че на всички е ясно точно кво се случва

Вто Ное 27, 2012 12:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Апр 12, 2012 2:21 pm
Мнения: 30
Skype: didokos
Автомобил: SUBARU B9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги благодаря за отделеното внимание и за вашето загубено време по моя проблем оказа се че нивото на течността в казанчето е малко и аз не съм догледал внимателно какво става долях течност и всичко се оправи но все пак съм ви благодарен за съветите

Пет Дек 14, 2012 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор