Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:09 am



Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Форестър дизел - първи 96000 км 
Автор Съобщение
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги!
След 5 месеца и 17000 км на форито ще споделя малко впечатления,може да са полезни на бъдещи и настоящи собственици.:)
Колата е дизел и базово ниво на оборудване BR.
Карам форито с премиум/алпин дизел на ОМВ от около 12000 км и съм повече от доволен, в сравнение с нафтата от други бензиностанции,
разхода падна а същевременно мотора работи по добре. Разликата в цената е пренебрежителна,а резултата е повече от добър.
Лампата за филтъра на твърди частици не ми е святкала досега, но карам доста извънградско и това оказва влияние.
Двигателя има много тяга в ниските обороти и шофирането е песен. Динамиката е на много добро ниво, кара се като лека кола,а разхода
е повече от задоволителен.Форито гори между 5 и 8 нафта в зависимост от магнита в десният крак на шофьора. Падал съм до 4.4л. по борд пс с 90км/ч. :)
Пътното поведение е страхотно на всякаква настилка и при всякакви условия. ESP се включва малко късно и позволява по спортно шофиране.
Има малко повече смяна на скоростите,но с това се свиква лесно, скоростите се включват лесно и бързо. В началото втора скорост се включваше с малко по-голямо усилие, но след като се разработи всичко си дойде на мястото. Управлението е точно, волана е с електрически усилвател, много е лек и на неравен път трябва да се държи здраво, но с това се свиква бързо. Спирачките са много добри, но трябва да се има едно наум, защото форито е тежко и трябва да се натиска по сериозно средният педал :) Да не забравя колеги най-важното, дърпайте ръчната винаги ДОГОРЕ!!!
Всички прибори на таблото са си на мястото, като седне човек всичко му залепва: волан, скоростен лост... имам чувството че за мен е правена колата.
Имам забележка към вътрешната част на А-колоната, която е в бяло и в слънчево време се отразява кофти на предният прозорец, но и с това се свиква.
Возията е много добра, стегната и същевременно доста комфортна, 2-3 часа шофиране не се усещат изобщо. Круиз контрола работи повече от добре и съм много доволен от него. Стерео уредбата е на добро ниво, моята дойде с сд/мп3 и 4 говорителя, но сложих допълнително оригинални високочестотни говорители горе във вратите и звукът се промени коренно. Препоръчвам ги на колегите с базово ниво на оборудване BR. За багажника няма какво да кажа, освен че е огромен, седалките падат и могат да се товарят доста обемни предмети ако се наложи. Забележка имам към задната щора, поскърцва неприятно отвреме навреме. :)
За обслужването да напиша две думи. Първият преглед е на 5000км, преглеждат основно колата и всички възли по нея.
Първата смяна на масло е на 15000 км. Аз я направих в сервиза в Пловдив и съм много съм доволен от тях. Смяна на масло, филтри и труд струва 380лв.
В заключение мога да кажа, че това е страхотен автомобил, с невероятно пътно поведение и на много добра цена.

Аксесоарите които препоръчвам и съм сложил са следните със приблизителни цени:

1.Високочестотни говорители - 180лв.
2.Стелки гумени - 100лв.
3.Гумена стелка за багажника - 100 лв.
4.Секретни болтове - 70 лв.

Поздрави!

П.П. Ако се сетя още нещо ще допълвам. :subaru:

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Чет Юли 16, 2009 10:23 am
Върнете се в началото
Профил
Subaru Extremist
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 1:48 am
Мнения: 1099
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Като се качи човек за пръв път на Субару все такива постове пише :)
Със здраве да минеш още милиони километри. :smt023

_________________
--------------------------------------------------------------------------
Subaru Outback 2.5 AT 2000 US

Съб Юли 18, 2009 12:28 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:30 pm
Мнения: 1
Местоположение: Varna
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
[color=indigo]и ние чакаме същото субаро като теб Зевзек.
Интерисува /понеже ти разгледах снимките / какъв цвят ти се води колата ?
Ние си поръчахме стоманено сиво.
Нашата кола за сега ще ния дадат в сряда
:wink:
[/color]

Нед Сеп 13, 2009 10:36 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Честито и със здраве да си я карате,много добър избор сте направили.
Моя цвят е същият - steel silver се води.
Похвалите със снимки като я вземете и поздрави на дилъра във Варна! :D

П.П. Златко благодаря за пожеланията. :D

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пон Сеп 14, 2009 7:38 am
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да вдигна малко темата... :)
Вече чукнах 50000 км на форито.

Изображение

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Вто Май 11, 2010 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Perfect Stranger
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:59 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Skype: nikolay.kapitanov
Автомобил: двойката
Телефон: 0888 831783
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тенко с това темпо, дето гониш колата скоро ще видим още една нула в редичката. :lol:

Айде със здраве да си въртиш и превртиш безаварийно километража. :smt023

_________________
https://www.catalogmachine.com/treasure-bulgaria/catalogs

Вто Май 11, 2010 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zevzek написа:
Забележка имам към задната щора, поскърцва неприятно отвреме навреме. :)


И аз имам тази забележка, макар и към Импрезата ми;)

Желая ти поне още 10х толкова километри преди да се обади нещо ;) И тайничко си мечтая за дизеловата Импреза.

Пон Юли 19, 2010 10:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не ги ли чукна 100 000 вече :lol:

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Сря Ное 10, 2010 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стоманеното сиво се води " варненско сиво" - можеш да я миеш два пъти в годината. Не ме питай мен с цвят dark grey- невероятен е ама всяка седмица на мивка! Иначе дизела е уникален. Градско Варна 7,2 ! Със здраве да си го карате

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Сря Ное 10, 2010 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mirovarna написа:
Стоманеното сиво се води " варненско сиво" - можеш да я миеш два пъти в годината. Не ме питай мен с цвят dark grey- невероятен е ама всяка седмица на мивка! Иначе дизела е уникален. Градско Варна 7,2 ! Със здраве да си го карате

А да видиш черното :-D

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Чет Ное 11, 2010 12:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 6:08 pm
Мнения: 1159
Местоположение: София
Автомобил: с EWG
Рейтинг: 379
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Също се мие 2 пъти годишно, иначе трябва всеки ден :D

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigdinch.mobile

Чет Ное 11, 2010 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 8:18 am
Мнения: 7
Местоположение: Тромсьо, Норвегия
Автомобил: Subaru Forester 2.0d 2010
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Поздрави и от мен!
И аз карам същата кола - стоманено сиво (steel silver). При мен пък имаше леки трудности при включване на 3-та, но след 1 седмица каране проблемът изчезна. Моят разход преди да дойде зимата беше 6.6, а сега е 6.8 - малко е да се каже, че съм доволен. Предишната ми кола харчеше 14 през зимата. Като гледам какво е при останалите колеги направо ми става неудобно, че съм навъртял само 7000 км за четири месеца.

Пон Дек 06, 2010 5:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не ме питай мен с цвят dark grey- невероятен е ама всяка седмица на мивка!

Ти ли беше колега вчера на 06.12 на мивката до Топливо дето се миеше едно фори като твоя цвят :shock:

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Дек 07, 2010 8:36 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
steling написа:
Ти ли беше колега вчера на 06.12 на мивката до Топливо дето се миеше едно фори като твоя цвят :shock:

Не не съм бил аз! Аз си мия Форко на автомивката на Сливница , срещу Цирковата площадка. Номерът ми е В 4884. Иначе на Патриарха, където живея, има още един като моя. И един черен Аутбек 2007. Ставаме Суб-улица :smt023

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Вто Дек 07, 2010 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да вдигна темата малко, Форито вече е на 87000км. :)

Няма много допълнения спрямо първият ми пост, но ще се постарая да дам максимална информация.

За тези километри гаранционно е сменено:
1. Кормилна рейка - на 30000км, явно имаше дефект и се разтропа. С новата за близо 60к км няма никакви проблеми.
2. Турбо - беше омаслено, на 60000к км го смениха след много дълго чакане. Докато го сменят си работеше без проблем, като го свалиха се оказа че няма никакъв дефект. След това от субару пуснали ремонт-кит и със смяна на гарнитури се оправяли теча.
3. Предстои смяна на заден десен лагер-главина, почна да "вие" преди известно време и чакам да го доставят.
4. Тампони на предна стабилизираща щанга - изкарват средно 30-35000 км по нашите "вълшебни" пътища.
5. Тампони на задна стабилизираща щанга - при мен изкараха 75000км.

Други проблеми с форито не съм имал. :)

За обслужването няма кой знае какви особености, винаги съм го обслужвал в официалните сервизи в Пловдив и Варна, като нямам оплаквания от тях. След изтичане на гаранцията може да се обслужва и другаде, като цената на консумативи и масло пада наполовина спрямо официалните сервизи, но това е разбираемо.

Проблеми с прословутия дпф-филтър съм нямал, зареждам само на ОМВ макс-моушън дизел и карам доста извънградско.

Не гори масло, освен ако не го карате "зверски", знам за случай - Варна-София и обратно 1 литър масло.

Клатенето/люлеенето по неравности го реших като сложих задна стабилизираща щанга на white-line, вече 12000 км карам с нея и съм много доволен. Заслужава си цената, в комплекта има полиуретанови тампони и допълнителни рамена. Сложил съм я на най-твърдата настройка, форито вози по стегнато, но не прекалено твърдо:
http://www.whiteline.com.au/product_det ... _vehicle=1

Разхода е почти същият като в първият пост.За последните 27000км по борд-пс е 6.6 литра.
Тази зима беше много студена, за пръв път качи до 10литра софийско с включени всички консуматори, като разстоянието е 4км.
Извънградското с нормално шофиране е 6/100км. Може и да се правят рекорди с 90км, но трябва да имате нерви.

Ще допълвам информацията ако се сетя още нещо.

В заключение: за нов модел форестър-дизел надмина всичките ми очаквания и продължава да ми носи само хубави моменти. :good:

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Вто Мар 20, 2012 1:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да допълня за абсолютно същите проблеми които ми излязоха за 46 000 км.
Кормилна рейка - разтропа се на 45 000. Май са дефектни на нашите Форита. :( В момента чакам да я сменят по гаранция.
Тампони на предна стабилизираща щанга - на 32 000 км ги смених. Да видим задните колко ще изкарат.
Явно тези проблеми са нормални за БГ пътищата. ;)

Вто Мар 20, 2012 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кормилната рейка как я хващате, че е сдала багажа? Аз имам едно "мега" дразнещо тракане в купето, което идва от машинките в задните колони (тези в релсите), които позволяват местенето на облегалката на задните седалки. Хлопат като за световно. Някой да е отстранявал подобен проблем?

Вто Мар 20, 2012 10:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 10, 2008 5:14 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 TD 2011
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
За тампоните - моите, и предните и задните, ги смениха на първото обслужване на 14500км... За справка - на бензиновото Фори изкараха 50.000 преди да ги сменят гаранционно.

Явно са си 'консуматив' за нашите пътища.

Поздрави.

Сря Мар 21, 2012 9:19 am
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
votolom написа:
Кормилната рейка как я хващате, че е сдала багажа? Аз имам едно "мега" дразнещо тракане в купето, което идва от машинките в задните колони (тези в релсите), които позволяват местенето на облегалката на задните седалки. Хлопат като за световно. Някой да е отстранявал подобен проблем?


Жоро, при мен си потраква задната щора от нова, но съм свикнал и не ми прави впечатление. Можем да направим тест-драйв и да сравним шумовете. :)

wesel написа:
За тампоните - моите, и предните и задните, ги смениха на първото обслужване на 14500км... За справка - на бензиновото Фори изкараха 50.000 преди да ги сменят гаранционно.

Явно са си 'консуматив' за нашите пътища.

Поздрави.



Явно са консуматив. Предните стабилизиращи щанги на бензина и дизела са различни, може и тампоните да са различни и затова да са изкарали малко повече километри.

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Сря Мар 21, 2012 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zevzek написа:
Можем да направим тест-драйв и да сравним шумовете. :)

Харесва ми идеята :beer:

Сря Мар 21, 2012 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор