Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:10 pm



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Гърмене при шофиране на Джъсти 1,3 AWD моно-инжекцион 1996 г 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Искам да ви споделя какво ми случи днес и вчера за да ми помогнете да си обясня каква може да е причината и евентуално какви мерки да предприема. Та към случките: вчера след 20 км. шофиране, загрял двигател, на 2-ра скорост докато си търсех място за паркиране се чу едно глухо изпаткване(едва ли това е правилният термин, но на мен ми се стори точно така), което беше като че ли от дясната страна на колата м/у предната и средната част(така поне ми се стори). Подавах съвсем леко газ, колата е на бензин :) Паркирах, взех да оглеждам, защото си помислих, че може да е камък, гледах, гледах-нищо. Отворих капак на двигателният отсек, не гледах много обстойно, но и там ми се видя, че всичко е ок. Днес както си карам с 80 км/ч, натискането на педала на газта пак е равномерно, след 15 км. шофиране, топъл двигател отново се чува такова изпаткване, че чак ме ритна в крака, този който си стои свободно на пода :) На колата не и паднаха оборотите, скоростта, не промени шума, може би съвсеееем леко заглъхна и то едвам доловимо-толкова слабо, че си мисля че аз съм отпуснал леко педала на газта в следствие на това силно гърмене. Продължих да карам още около 5 км. услушвайки се и нищо ненормално. Относно бензина-вчера бях с ЕКО 100 СПИЙД, снощи заредих ЕКО 95 ПЛЮС, но и при двата ми прави впечатление, че извърля вода от ауспуха. Моля дайте ми съвет:
Каква може да е причината за това?
Къде, какво мога да огледам?
Има ли някакви сериозни последици от това и какво мога да очкавам като повреди?
За какво да внимавам ако има лоши последици, в смисъл какво да следя?
Благодаря ви предварително :D

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Забравих да добавя:свещите са нови NGK, от този модел на който долното желязце е цепнато на две(абе зле съм с термините, но тези свещи бяха от по-скъпите :) ). Има ли вариант да не от двигателя, ами например от окачване или нещо друго, защото звука според мен е от дясната страна? Скачах на предницата на багажника и няма нищо необикновено :lipseal:

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 10:09 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
:)

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Рейтинг: -49
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
здравеи .колега аз имам също justy 99г и чувах един шум от долу на купето точно до левия ми крак все едно се чува много силен удър с чук метален предмет при тебе как е по точно,при мен се оказа пазбит шарнир на носача ,така чаткаше все едо камшик. :-?

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Вто Ное 01, 2011 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ами звука е, като че ли все едно ме удря камък. Но това не се чува всеки път като карам, например вчера се чу като идвах на работа, на прибиране към нас-нямаше проблеми. Днес се случи пак на идване, сега ще видя как ще е на връщане. При теб как беше, ремонта евтин ли е?

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 4:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Рейтинг: -49
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
ремонта е малко сложен при мене защото шарнира е капсулован за носача и се сменя всичко. но аз съм малко наптави си сам и го пемон тирах само с нов шарнир от друга кола същия като моя .ако те интерисува мога да ти обясня.

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Вто Ное 01, 2011 4:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Лелеее това да не е дето гайката е заварена и не се вижда? При мен е толкова ръждава работата там, че се съмнявам да се развие по нормалният начин. Майстора дето ми ремонтира колата ми каза:"стискай палци да не ти се разбие това, че ще се налага рязане" :smt131

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Рейтинг: -49
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
моя модел не с гаика направо болта е капсулован за носача,тоест за ябълка играе издатина в края на носача това няма сменане пробвах и аз си м ислех че е сгаика но неее рязах с флекса,ужас беше :(

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Вто Ное 01, 2011 4:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Уфффф дано да не е това, мисля че се сещам за кое иде реч. А при теб как се почна? В смисъл първо се чува от време на време и после по-често? Като минавам през разни дупки не се чува нищо, няма и тропане. Не съм забелязал при мен да има някаква закономерност когато се чува, до сега само два пъти.

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 4:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Рейтинг: -49
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
при мене почна леко като минавам по копки и се усили,значи да мислим за друго при тебе да нямаш доизгаряне на гориво във аспуха,това става от много нешта клапани свещи изгнили гърнета и тнт. :!:

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Вто Ное 01, 2011 4:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Днес след като се случи нарочно минавах през разни дупки-няма нищо, като паркирах скачах на колата отпред, отзад-пак няма нищо. Генерацията съм я сменил цялата без изпускателният колектор. Свещите са нови, може да е от кабелите или разпределителната капачка или от двете :) Как мога да ги проверя? Съмнява ме и бензина, защото започна да прави така след като сипах ЕКО 100 Спийд, не веднага ами като почна да привършва

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Вто Ное 01, 2011 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Рейтинг: -49
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
значи наи лесно ако имаш познат със същата кола вземи временно неговите кабели капачка всичко ако спре да се обажда това е ако ли не друго .да не си правиш излипни разходи затова го казвам,но смени и бензина

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Вто Ное 01, 2011 5:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 8:11 pm
Мнения: 69
Местоположение: гр.Лом
Автомобил: Subaru Libero 94г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега, отиваш някъде на тъмно, отваряш капака и гледаш от кабелите дали прехвърчат искри.
Така проверяваш кабелите, гасиш светлините, колата трябва да работи, и не ги пипай кабелите, тръпката е много гадна ако са пробили.
Аз довечера ще го правя същият номер и моята попуква отвреме на време, след консултация с майстор, той ме посъветва да си проверя кабелите, моите са нови.
Успех.

_________________
Субару Либеро

Вто Ное 01, 2011 5:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:11 pm
Мнения: 349
Местоположение: sevlievo
Skype: cvetomira.marinova1
Автомобил: Subaru Justy-Corsa-UAZ-452-Trabant
Телефон: 0884652407
Рейтинг: -49
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
да колега и това е един от начините да диагностираш ел кабелите но при мене на опела не се получи.един ден съвсем случаино базиках изпарителя с една отверка и изведнаж колата угасна изкочи изкра по средата на централния кабел опрял на отверката,кабела е далече от метални части и нищо не искреше

_________________
авто тенекеджииски,бояджииски услуги на ниски цени

Вто Ное 01, 2011 6:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да нямаш гърмежи от генерацията :giggle: ако са ти богати смесите и колата е добре загряла(генерацията)
Имам един приятел с голф вчера се лигавише при добре загряла генерация подава рязко гас няколко пъти и яки гърмежи се получават :shock:

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Вто Ное 01, 2011 7:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 8:26 am
Мнения: 599
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 STi
Рейтинг: 285
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А да не е от опорите на предните амортесьори горе към купето. Колегата спомена, че при търсене на място за паркиране на заден ход (сигурно с навит волан). и тогава ако са му затегнали лагерите в опорите и се чува яко паткане което се предава пряко по купето и се шашваш в първия момент. Колега пробвай различни варианти с навит волан (ляв и десен) с различни скорости (близки при тези при които си ги чул шумовете предния път) и виж дали няма да похлопне или да изпатка както казваш.

_________________
www.soflab.eu
www.torcousa.com
www.redlinezone.eu

Сря Ное 02, 2011 7:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 19, 2011 3:12 pm
Мнения: 273
Местоположение: Владая, Сф; Ст. Загора
Автомобил: Субару Джъсти 1.3 4WD '96
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Колеги първо искам да благодаря на всички за съветите :beer02: :beer01: :D
Пробвах всички описани варианти-кабелите, минавах през дупки, навивах волана(напред и назад), подавах и много и рязко газ :smt129 , но вече не се чува нищо :smt131 (за сега, надявам се и за напред). Единственото обяснение за мен е, че е било от бензина ЕКО КИНИТРОН 100 СПИЙД. Колата е предвидена за 95 безоловен, ама аз реших да се излигавя и сипах 10 л. от споменатият горе бензин. Също така тези паткания се чуваха само на загрял двигател след около 14-15 км. шофиране-предимно извънградско(живея във Владая, а работя на бул. Черни Връх). Днес сутринта докато преглеждах обстойно колата, проверих маслото-ок, свалям въздушният филтър и виждам, че до едно маркуче, което идва от капак да двигателя имаше събрало се масло. Избърсах го и ми се видя направо оранжево, което ме наведе на мисълта, че не е от сега или поне не по-голямата част от него. Моето масло съм го сменил преди месец, няма и 1000 км. Нормално ли е да има масло там, при положение, че е близо до това маркуче, което го свързва с двигателя?

_________________
"IT'S BETTER TO LIVE ONE DAY AS LION THEN THOUSAND YEARS AS SHEEP" LATIN PROVERB

Сря Ное 02, 2011 8:37 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор