Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:29 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Ето как се разглобява табло 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така ето как се разглобява част от арматурното табло.
Сваляне на приборите на климатика, Аудио системата и др.
Можете да извадите стандартното радио или CD, да си подмените осветителни лампи, и др. или просто да разгледате какво има като мен ;-) е свързах си антената (дълго време се чудих защо нищо не хваща това радио)

Трябва ви права отверка, звезда и много къса звезда.

1-во сваляте пластмасата пред скоростия лост заедно с кожената тапицерия на лоста.
Хващате здраво отстрани и навдигате задния краи нагоре, има 4-ри щифта които трябва да излязат внимателно, после издърпвате назад понеже има 2-е пластмасови чопчета забити в предния панел. Моите вече бяха счупени, някои ме е изпреварил.

Прикачени файлове:
18112011084.jpg


Вадите пепелника и с отверка звезда развивате 2-те винтчета на джоба пред пепелника.

Прикачени файлове:
18112011086.jpg


Тази пластмаска може и да не я вадите засега, но аз я извадих докато намеря следващите 3-и винтчета.

Прикачени файлове:
18112011085.jpg


Така еи тия 3-и винтчета мамата.... ми разкаха докато ги открия.
Точно над извадения пепелник има 2-е, а третото нее задължително в дъното на пепелника насреща.

Прикачени файлове:
18112011082.jpg



След това естествено ви свършва батерията на телефона понеже сте го използвали като фенерче и светкавицата ви е светила 30-40 мин. е след като сте прочели това ще имате все още батерия за да направите още някоя интересна снимка.

Голямата пластмаса оградена със зелено е на щипки захващате я както можете аз си помагах с правата отверка и я издърпвате. На нея е запалката откачате захранването и вадите крушката която осветява, че буксата се разкача трудно.
Панела ограден със синьо си остава има 6 бр. винтчета звезди, и излиза всичко заедно, кабелите са малко късички и буксите се откачат трудно но не и невъзможно, остава само жилото за клапата топло-студено, което аз неможах да разкача. Есеки един панел се държи с 4-ри винтчета 2-е отляво и 2-е отдясно за метална конструкция. CD-то жабката с капачето и тази отворената можете спокоино да си ги аранжирате по ваш избор.... Можете да им смените местата :waste:

Наи горният панел с врътките можете да го отделите от целия панел за да махнете CD-to и другите джунджурии и да си разглобите останалата част, има 5 малки кръстати винтчета отзад., преди тях обаче издърпвате врътките напред, за да излязат, махате сивата пластмаса която е на скоби. Развивате винтчетата отзад и сте готови, точно тук трябва да внимавате много !!!! :!: Копчетата за климатик, да върти въздуха в купето падат някаде около лоста..... и се започва едно търсене, наложи се да сваля лакатника. Добре че не влязаха под мокета #-o Сменяте си изгорелите крушки (ако имате, понеже аз започнах да го разглобявам за да накарам компресора на климатика да не се включва когато клапите духат на предното стъкло, ама.... не успях мислех си че ще е елементарно, но нее)
Така когато сглобявате :!: внимателно разгледаите зъбите на врътката топло студено има един много широк зъб в средна позиция, гледаите да го зацепите правилно, че ще разглобявате 2-ри път като мене, ако е грешно врътката неможе да се върти докраи и запича някаде.

А ето това трябва да е част от управлението на оригиналните аларми + централно заключване.
Прикачени файлове:
18112011080.jpg


Прикачени файлове:
18112011070.jpg

И антената е някаде там.

После всичко се повтаря наобратно !
Успех.

Мисля че таблото на някои Импрези е много близко и разглобяването би следвало да е идентично.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm
 1

Пет Ное 18, 2011 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 6:38 pm
Мнения: 196
Местоположение: Momchilovtsi, Sofia
Автомобил: Freelander
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравей и благодаря за снимките!

Интересно ми е , за какво са тези "свободни букси" ,които са на снимката с кабеляците, аз съ6то ги имам....

Някои ,ако знае да казва :smt023

_________________
The Greed killing

Съб Ное 19, 2011 11:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен едната е ако си с климатроник а не с климатик. а другата по голямата е ниско долу и кабела е къс, може да е за някакво допълнение към алармата.
Интересното е че аз имах една свободна и на CD-то... А на него нямаше описано за какво е, но си записах модела на самото ЦД и ще поровя да видим какво ще излезе.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Съб Ное 19, 2011 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 6:38 pm
Мнения: 196
Местоположение: Momchilovtsi, Sofia
Автомобил: Freelander
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Свободното място отзад на радиото е за cd-changer..нали за това говорихме на ли4на..зад океана са с квадратни входове,а тука в европа са от кръглите..за мен е много по-удобно cd-changera да ти е на таблото под радиото,както е на американските субару...а не по седалката или в багажника..Има 2 вида usa changer за легаси/аутбек 99-03 - 1-DIN i 2-DIN. При тебе би паснало идеално 1-DIN CD-Changer на мястото на поставката.. :smt023

_________________
The Greed killing

Съб Ное 19, 2011 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, ако някои ден намеря нещо може и да се обзаведа ;-)

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm
 3

Нед Ное 20, 2011 6:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор