Отговори на тема
 Неръждаемо крайно гърне за Аутбек 99-03 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Постове: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, успях да си направя неръждаемо крайно гърне за Бека и сега го споделям с Вас, за да може който има достатъчно време, нужните материали и инструменти и най-вече желание, да си го направи. Предварително искам да благодаря на Тони (Валяка) за донора който ми предостави и беше така добър да ми го донесе на крака и за съветите на Дидо (Фидо Дидо).....Благодаря Ви пичове!

Използвал съм неръждаема стомана 1.4301 на 2 мм дебелина за преградите (А,Б,В,Г и Д) и неръждаема тръба Ф52х1.6 1.4541 за (А2,А3,А4,А5 и А6). За обличането съм използвал лист 425х740х1,2 мм неръждаема стомана 1.4307.
На първата снимка се вижда разрязания оригинален донор на Тони, където се забелязва, че:
1. За 13 годишно гърне, вътре няма никакво стареене на метала (реално гние единствено външния кожух) и един детаил на изходящата тръба, кйто аз съм кръстил А1 (в снимката "у-во") и който умишлено спестих, поради сложността му на изработване , трудното пробиване на неръждавейката, като единствената роля която играе е крайно шумозаглушаване.
Прикачени файлове:
Разрез Оригинал Валяка.jpg


Следващата снимка е устройството на гърнето вътре, по което реално изграждах моето, като искам да отбележа следното:
Тръбите на оригиналното са Ф48х1, но поради факта, че не намерих такива, го направих от по-горе посочените, като промених и някой дребни отвори по вътрешните прегради (Б,В,Г) и по тръба А2.Искам да отбележа, че начертаното не е в мащаб и не съм гонил БДС, а просто да покажа......

.
Прикачени файлове:
Гърне 1.jpg

А следващата снимка представлява реален шаблон на напречните прегради с местата на отворите за тръбите, като трябва да се съобрази единствено в коя преграда, колко отвора има и за коя тръба, като се следва предходната снимка на устройството на гърнето:
Прикачени файлове:
Крайно Г. прегради.jpg


И ето го реалния резултат:
Прикачени файлове:
17102013215-1.jpg

Прикачени файлове:
17102013217-1.jpg


На трите вътрешни прегради се наложи да заваря 15 мм шинички, на които да фиксирам външната обвивка, която от своя страна разпробих с отвори ф5 през 50мм, за да направя точковата заварка и фиксирането към шиничките:
Прикачени файлове:
17102013221-1.jpg


И ето го крайния резултат:
Прикачени файлове:
19102013222-1.jpg

Прикачени файлове:
19102013223-1.jpg

Прикачени файлове:
19102013224-1.jpg


Не съм се старал да го полирам до блясък, че току виж се насъберат една гора свраки отзаде и някоя го отнесе в гнезденцето си.
Накрайника го взех от старото и самото гърне стана с около 1-1.2 кг по-леко от оригиналното. В долния заден край му пробих една дупчица, за да си изтича конденза (макар че на неръждавейката няма реално какво да и стане).
Най-хубавото е, че разликата със звученето на оригиналното е мнооо-оо-го много малка и се усеща съвсем леко само в ниските обороти, но почти е недоловима....
Това е от мен, останах супер доволен от работата си, даже не мога да се понасям.
:cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE
 19

Пон Окт 21, 2013 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Постове: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодарности и поздравления за труда да обобщиш и постнеш това ръководство.
Аз лично търсих разрез на гърне от импреза за да направя нещо подобно. Вече втори път обличам оригиналното гърне, но започнаха проблеми със страниците и предполагам, че в скоро време ще се наложи да изработвам ново.
Сега ако не е проблем да споделиш откъде взе листа ламарина. Тръби продават, но такива парченца никой не реже.

Предварително благодаря.
:bow: :good:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Окт 21, 2013 5:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 10:52 pm
Постове: 509
Местоположение: София
Автомобил: Дизелов
Рейтинг: 405
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евала! Започвай серийно производство. Клиенти няма да липсват. =D>

Пон Окт 21, 2013 6:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 12:02 am
Постове: 748
Местоположение: Добрич
Автомобил: WRX
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
дай звук и светлина да го чуем как боботи :good:

Пон Окт 21, 2013 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Постове: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами не ми е много удобно да споделя от къде съм набавил материалите :giggle: , просто работя в голям завод......ииии..... :lipseal: , някак си се появиха край мене....иии :lipseal: ....така
Боботене няма, както казах по-горе - разлика с оригиналното почти не се усеща и е много трудно да се отсее.

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Пон Окт 21, 2013 7:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Постове: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е хубаво тогава. Щом е отпадък не се брои. :D
Ама ако изкочи пак нещо звънкай да се редим на оградата :giggle:
:beer:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Окт 21, 2013 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Постове: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:bow: :beer: :cool:
Супер е станало Бат Буби! Браво за добрата работа!
Ще го чуя догодина!

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Окт 25, 2013 10:42 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Постове: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма какво да чуеш Тони.....с по нищо не се различава от звука на оригиналното.....или по-точно съвсеее-еем малко се различава ;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Пон Окт 28, 2013 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор