Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:04 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Пръскалки без чистачки 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Лазеше ми по нервите факта, че като пусна пръскалките и чистачките се пускат. Особено зимата е много досадно.
Та първо се зарових из нета и открих, че има решение: http://offroadingsubarus.com/spraythenwipe.html
Идеята е копчето за пръскалките да пуска само тях, без чистачките.
А като попие бозата хубаво в леда/калта, тогава пускаме чистачките да се разходят по стъклото.
Реших да го приложа на моята барака (WRX '01) и да го документирам, щото бях сигурен, че ще има нещо различно.

Почваме:

01. Охлабваме кормилната колона, че да си ходи нагоре-надолу спокойно.

02. Намираме винтчето в долната част на колоната и го развиваме.
Изображение

03. Махаме долната пластмаса, държи се на милион щипки към горната. Внимателно, без да чупим, излизат лесно т.е.
нямате оправдание ако строшите някоя.

04. Развиваме двата болта, които държат горната пластмаса. Трябва да застанете на челна стойка, няма как иначе.
Изображение Изображение

05. Може да не махате горната пластмаса, а само да я повдигнете и да смъкнете волана макс. надолу.

06. Развивате двата болта, дето държат лоста за чистачките.
Изображение

07. Разкачвате буксата на лоста
Изображение

08. Издърпвате лоста от леглото му, излиза лесно, без бой.

09. Има полу-прозрачно капаче на лоста, под което има платка. Махате капачето, на щипки е.
Изображение

10. Намирате резистора, ограден с червено на снимката, и го махате. На снимката всъщност вече е махнат, трябва да
пише 183 на него. Аз го махнах с поялник, въпреки че на снимката изглежда като да е махан с пневматичен чук. :pardon:
Изображение

11. Сглобявате всичко по обратния ред.

Забележки:
1. Горното може да е различно за различните модели и години.
Разликата може да е най-вече в платката, резистора и неговото местоположение. При някои години/модели може въобще да не става номера.
Аз съм го правил на Imrpeza WRX 2001.

2. Също има разлика ако колата е с десен волан, горното е описано за кола с ляв.

3. Не нося отговорност ако преебете нещо :D

Пон Фев 24, 2014 4:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор