Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 23 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Парктроник на Legacy 2005 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Здравейте колеги,

Това предполагам не е за тази тема но не намерих къде да питам.
Въпроса ми е дали някой си е слагал сам парктроник на LEGACY 2005

Благодаря предварително! :bow:

Съб Дек 20, 2014 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:00 am
Мнения: 181
Местоположение: варна
Автомобил: фориSG 2005г.
Телефон: 0889657666
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
ако ще ти помогне нещо аз слагах сам на легасито ама 98-ма година и чесно казано е доста по-точен от оригиналния на яриса на жената ROFL

Съб Дек 20, 2014 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Здравей колега,

Какъв си слагал и дали ще стане на моето?

Нед Дек 21, 2014 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
donko_r написа:
Здравей колега,

Какъв си слагал и дали ще стане на моето?


Колега,

Много се притесняваш - и най-простия парктроник от Илиенци за 24лв ще стане. (http://unique-bg.com/%D0%BF%D0%B0%D1%80 ... D0%B0.html)

Нед Дек 21, 2014 10:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:00 am
Мнения: 181
Местоположение: варна
Автомобил: фориSG 2005г.
Телефон: 0889657666
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
моя е от продавалника за 22 лв до офиса на еконта със фрезичка даже.не знам колко е надежден ама за месец едва се държи добре и не ме е излъгал.дори сега се навирам на места дето без него не бих посмял :good: http://olx.bg/parktronik-4-ultrazvukovi ... -i12752223 нещо такова

Нед Дек 21, 2014 10:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
krasio666 написа:
моя е от продавалника за 22 лв до офиса на еконта със фрезичка даже.не знам колко е надежден ама за месец едва се държи добре и не ме е излъгал.дори сега се навирам на места дето без него не бих посмял :good: http://olx.bg/parktronik-4-ultrazvukovi ... -i12752223 нещо такова


За един и същи модел става дума - при мен работи безотказно 2-3 години на старата импреза (преди да я продам )
Даже не е нужно да се монтира на видимо място дисплея - може да се ориентираш само по честотата на пискане

Нед Дек 21, 2014 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Благодаря ви колеги,

Има ли нещо сложно при монтажа или е елементарно?

Нед Дек 21, 2014 11:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
donko_r написа:
Благодаря ви колеги,

Има ли нещо сложно при монтажа или е елементарно?


Не знам - при мен го монтира приятел. Ако си сръчен и наясно с кабели и т.н. ще се оправиш. Аз бих си платил да го направи някой на който му е работа, за да си спестя времето...

Нед Дек 21, 2014 11:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Идеята е, че аз искам сам да си го направя. Не за да спестя пари а защото ми е яко да си се занимавам с такива неща а още повече с колата :)

Нед Дек 21, 2014 11:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:00 am
Мнения: 181
Местоположение: варна
Автомобил: фориSG 2005г.
Телефон: 0889657666
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
единственното което ме позабави малко беше да наметя кое кабелче е за задната светлина за да вържа модула(странно защо от крушката излиза един цвят а в снопа се оказа друг)всичко друго е малко нерви да намериш откъде да прекараш кабелите за датчиците и за дисплея.ако имам време ще ти направя една фотосесия,но не знам като са различни машини дали ще ти свърши работа,ако искаш пък звънни и ще ти обясня

Нед Дек 21, 2014 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Благодаря krasio666,

Ако имаш снимки ще е полезно както на мен така и на някой друг ентусиаст ;)

Благодаря предварително!

Нед Дек 21, 2014 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Най-сложното е да се свали задната маска/броня/ или както го наричате и да се разпробие. Всичко останало е елементарно.

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Пон Дек 22, 2014 10:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Със сигурност ще е доста трудно!
Дано не се счупи нещо, но ще се пробвам защото ми е доста мерак :)

Пон Дек 22, 2014 11:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Ако пипаш внимателно нищо няма да счупиш. Има едни болтове зад подкалниците. Не е необходимо да сваляш подкалника за да ги развиеш. Само махаш щипките и внимателно отваряш. След това болтове и щипки отдолу. Най-добре извикай някой за помощ, защото пластмасата като я вадиш и слагаш сам не става (става ама трудно). Под маската странично зад задните гуми има едни отвори за регулация на налягането в багажнига и купето - елипсовидни с едни гуми. Използвай тях за да вкараш кабелите. Вътре в багажника ще трябва да махнеш малко кори. Внимавай като вземаш захранване от задната светлина - добре изолирай връзките. Връзките ги направи БЕЗ ЗАПОЯВАНЕ. За да не правиш двойни работи първо монтирай сензорите, след това свържи модула към захранването, след това директно закачи сензорите към модула и таствай дали работи всичко. Ако всичко е ОК прекарай кабелите от сензорите и пасни маската без да слагаш болтовете, злед това закачи сензорите и пак пробвай. Ако всичко е ОК затваряй смело и се радвай на играчката :beer:

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Пон Дек 22, 2014 11:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Благодаря ти deadman!!! :bow:
Това е много полезно!!!
Като започна ще снимам по етапно и ще ги кача за други ентусиасти :)

Пон Дек 22, 2014 11:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 11, 2012 8:00 am
Мнения: 181
Местоположение: варна
Автомобил: фориSG 2005г.
Телефон: 0889657666
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
при мен не се налага да свалям бронята :-?

Пон Дек 22, 2014 2:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
deadman написа:
... Под маската странично зад задните гуми има едни отвори за регулация на налягането в багажнига и купето - елипсовидни с едни гуми. Използвай тях за да вкараш кабелите....

Ако ще ползваш тези отвори за прекарване на кабели много внимавай при тази операция да не нарушиш работата на "крилцата", които отварят/затварят отворите, защото в някои случаи като останат постоянно отворени тия крилца е възможно при някои ситуации, примерно в покой или при движение да се получава завихряне на въздуха и да влизат изгорели газове в купето ...

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Пон Дек 22, 2014 6:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Ако все още не си го направил, за вкарване на кабелите от сензорите в купето по-лесно и по-добре е да използваш отворите под резервната гума. Там има два фабрични отвора, затапени с гумени тапи. И също така няма нужда да се сваля бронята, дупчи се направо. Под пластмасата за средните сензори има и улуминиев профил, но и той се пробива лесно.

Съб Фев 21, 2015 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 2:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2005
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Здравейте колеги,

Дойде момента да слагам парктроника :)
Някой може ли да ми помогне със схема за точното поставяне на датчиците, защото в интернет не намира нищо ](*,) :(

Пон Мар 02, 2015 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
donko_r написа:
Някой може ли да ми помогне със схема за точното поставяне на датчиците, защото в интернет не намира нищо ](*,) :(

Каква схема? Плюс при задна хващаш от снопа кабели. По спомен кабела беше кафяво син, но трябва да проверя, че не беше скоро. Маса хванах от кабелите на задния десен стоп (черен на цвят, пак по смомен). Използвах бързи връзки, не точно от тук, но подобни и малко по-качествени. А може би ти трябва разстоянията на които съм монтирал датчиците ли?

Пон Мар 02, 2015 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 23 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор