Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 6:26 am



Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Съвети при избор на първо Субару! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От известно време чета постове на хора хронично недоволни от колата, която са си купили, като сложим и темите "Имате ли информация за тази кола" аз лично бих дал на новобранците в марката следните няколко съвета защото съм минал по този път и първото ми субару, червен аутбек 99 MT беше пълно разочарование и се клех над череп и кости, че няма да погледна повече тази марка, но понеже съм болен рибар и доста от прятелите ми имат Субара след година като поразмислих и се поразговорих с тоя и оня собственик на такова, реших, че ако направя добре премислен избор мога отново да си купя Субару.

Та:
Първо и златно правило, никога не купувайте кола отвън ( нов внос ) ако можете да я купите от България, ако е от форума е още по добре, и от двете печелите сервизна история , реални километри и ако е форумна, всичко което е питал за нея собстеника и, е забелязвам малки изключения, но все пак ние тук рядко се клатим за това какво е правено и какво не е правено по колата или бързо се хващаме ако позабравим нещо и винаги има кой да ни подсети ROFL .

Ако все пак искате да е от автотъргаш различен от бат Буби щото за него лошо не съм чул , бъдето готови да сложите още 2 000 пари към цената, която ще платите като 1000 са обслужване и каско и 1000 нередвидени други и гуми, така че си правете добре сметката колко да наведете търговеца.
Ако пък колата е прегрята имате още 1000 за ремонта, това е малко трики за хващане освен ако няма видни следи по главата от течове както беше моята втора.
Ако колата е без газ още 1000 за газ в най тънкия случай.
Ако е на въздушно 700 лв за преди възглавници рециклиране на гумата , свалена качване и реглаж предница и задница.

Защо да ходите при майсторите упоменати във форума, ми защото Субару си има специфични ремонти като прегряването и те знаят за какво да гледат, докато другите се лутат.Да понякога не оставаме доволни в някои от сервизите от вниманието, но за това вече няма какво да кажа все пак сме в България и къстъмър сървисът не ни е пълна сила ;) .

Правете разумният избор, а не емоционалният за субару! Ако не сте сигурни не го правете, изчакайте за да не се разочаровате после.
Така с ходене по автокъщите не става според мен, трябва си водене по сервизите, по добре 50 лв за платформа отколко после 2000 за ремонт.
Ако не искат от автокъщата да се прегледа колата, веднага ви светва лампата, че те или крият нещо или не са сигурни какво ще изскочи и в двата случая тази кола не ви трябва!

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited
 31

Чет Ное 13, 2014 11:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
понеже темата е паднала надолу ще си позволя да я повдигна защото виждам че продължават да валят въпроси дали знаем нещо за това или онова субару, колеги ние вече имаме коли и ако не се налага да турсим за приоятел аз поне не гледам обяви за нововнесени субара.

Най смиления подход е проверка във вещ със субару проблемите сервиз.
Тъненето при субару винаги излиза дебело после, запомнето го.

За мен лично те са или Митака или Любо, но това е моят избор, който не натрапвам на никой.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Дек 17, 2014 5:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да... първото Субару се избира трудно и често се случва изборът да е погрешен. Аз лично също "работя" по този въпрос с информация и съдействие. Затова направих и едно малко сайтче с най-важното според мен по темата - от избор на Субару през сервизи, части и малко подобрения. Ако ви е интересно всичко е тук:

http://SubaruCenterBG.com

Статията за избор на първо Субару : http://subarucenterbg.com/bg/pokupka-na-Subaru.html

а ето и първоначалното облужване: http://subarucenterbg.com/bg/subaru-usl ... ubaru.html

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".
 46

Сря Дек 17, 2014 9:27 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Похвала и успех с реализацията на идеята за сайта, но имам един въпрос - посочените сервизи са вкарани в списък с рекламна цел или предстои разширяване на списъка с други (визирам София)?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Дек 17, 2014 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Никой в сайта не участва с реклама и не се взимат никакви пари за това, че са там. Някои от сервизите дори незнаят, че са вписани.
Да, предстои разширяване на информацията. За сега не съм включил сервизи, за които има много противоречиви мнения тук във форума, а само такива с проверена репутация от лични впечатления или препоръки на субару колеги.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Сря Дек 17, 2014 9:41 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Поздрави и голямо браво Колега! Сериозен труд си положил. Страницата се е получила отлично резюме на форумоводителя. Лесно за търсене и информативно. Защото аз лично в началото форума и темите ги гледах като теле, мина доста време и четене докато си изясня, обясня, насложа много от нещата. Т.е. имаме едно много добро начало. Има страшно много теми, които заслужават да се прочетат, но според мен нека страницата да си остане като f-a-q, който иска повече нека да се регистрира и да чете ли чете. Много ми харесва бързата връзка до ръководствата и каталозите, колко пъти съм влизал през форума, улеснява много. Мисля, че специално за София трябва да се посочат всички сервизи обаче /е изключвам някои особени екземпляри/ - и според мен са Любо, Митака, Субаруленд, ДК перформънс, колегата 1040, колегата Yamashita, допълнете ме ако пропускам някой. Също така и за авточасти втора употреба, ако трябва ще помагаме. И последно едно уточнение, което ми направи впечатление - ГИ, диагностика и ауспуси в сервиза на Любо се правят от отделни хора, въпреки че постоянно работят със сервиза. За да не стане едно постоянно препредаване на телефони през приемчика, което ще е досадно за всички, по-добре директно да се посочат телефоните на тези хора.
Идеята за обявяване на всички сервизи е страницата да бъде максимално обективна и информативна ли е, или рекламна на определени сервизи. Ако е второто, ти си автора и имаш пълното право да избираш съдържанието.
Отново Поздрави!

Сря Дек 17, 2014 9:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за положителните рецензии. Именно това беше и моята първоначална идея - да събера в няколко страници най-важната информация , която новодошлите постоянно търсят във форума. Тук наистина има всичко, но си иска здраво търсене и четене.
Напълно сте прави, че списъка със сервизи за София не е пълен. Ще го разширя , все още събирам информация. Същото важи и за частите 2ра употреба.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Сря Дек 17, 2014 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тъй като и аз мислех за сайт с подобен тип некомерсиална "реклама", но не само на такава, а и на доста други подобни дейности, която реклама да се прави от самите доволни потребители, ще си позволя да дам една идея - пусни една анкета тук, във форума, с изброени белите сервизи и съответно колегите да ги оценят, като е важно да могат да гласуват за повече от един сервиз. Така при една нормална ...хм, избирателна активност лесно ще се откроят местата, където повечето колеги са доволни от обслужване, цени и т.н. Който не е доволен от някой в списъка пък може да даде отрицателен вот в мнение към анкетата.
:beer:

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Дек 17, 2014 10:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 26, 2013 6:53 pm
Мнения: 39
Местоположение: София - Русе
Skype: i.akifov
Автомобил: WRX'05
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ComingSoon написа:
Да... първото Субару се избира трудно и често се случва изборът да е погрешен. Аз лично също "работя" по този въпрос с информация и съдействие...

Поздравления за ентусиазма и отговорността към любимата ни марка :bow: :bow: :bow:
Преди да купя колата и аз доста време събирах инфо за това, какво да се гледа при покупка на употребяван автомобил и сглобих това. Ако сметнеш, че може да ти е в полза за сайта, мога да ти го изпратя в удобен формат. :)

_________________
Proud of BOXER

Сря Дек 17, 2014 10:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Я как живнали нещата :) адмирации за сайта, модовете може да датат линк към него в осоновния форум при положителна преценка от тях страна на идеята.

Защо не съм дал аз повече сервизи , ами защото от моя опит тези се отсяха, а от нови засега нямам нужда.
Митака ми е малко префърцунен с новия сервиз и макар да ми до задника, ходя при Любо в Люлин защото получвам това което очаквам , а то е отношение и от него и от Пацо и от Радо и Дидо!

Пак ще се повторя и потретя закарайте колата на майстор не се опирвайте да прецените вие дали колата си заслужава карто ходова част и мотор, ние харесваме само външния вид и интериора, за другото не ние работа да даваме оценки, поне аз одавна него правя и ми излиза доста по-евтино.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Дек 18, 2014 8:22 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 20, 2015 12:58 pm
Мнения: 21
Skype: eu_bg_akademika2769
Автомобил: нямам още
Телефон: 0895606234
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте и добре ви заврил :hello:
Нещата ми отиват към покупка на субаро. Имах прекрасна тойота авенсис и един идиот реши да мине през нея, както си стои паркирана.
Първо малко разяснение....
Принципно съм от София.....но често пътувам до морето, да кажем 20хил годишно и то като минимум. Кола карам основно на "дълъг" път. Шофьор съм от 33 години и 25 работих като такъв, от тогава имам и всички категории. Омръзнал ми е шоферлъка и гледам да си го спестявам максимално.
Аз съм заклет рибар и по тази причина купих къща в с.Пчелник варненка област. Селото е еднакво отдалечено от морето и язовир Цонево които са в срещуположни посоки и се намират на 25 км разстояние от селото. Имам лодка колесар и джип Тойота с който си тегля лодката. Разбитият ми авенсис, го използвах да пътувам до там и обратно. Причината да ми прегазят колата е, че стоеше на пътя пред къщи, тъй като за разлика от джипа, не може да влиза винаги в двора. Порталът ми за вкарване на кола е на една улица която съществува само в плана на селото иначе си е обикновен коларски път и то с лек наклон. При сухо време се минава с обикновенна кола, но малко да валне и става олеле, а на последък бая си вали. Та стоеше си колицата кротко на асвалта, ама в това село който кара трезвен му взимат книжката, съответно един идиот, кара със 100 изпуснал си цигарата, навел се да я търси и нали се връща от запивка, навлиза в другото платно и челно върху моята колица :cry: Който иска може да я види в тойота форумът в раздела продава, там със същият ник.....
Спирам се на субару, по няколко прични:
Първата е, че винаги ще си го прибирам в двора. Втората е че е голяма кола а ние винаги сме с много багаж, не знам жената как го организира, плюс 55кила куче. Третата е, че по не много тежки терени, като например пристанището на Бяла, ще мога да използваям колата за придвижване и пускане на лодката, което ще мие далеч по икономично от джипа, който трудно пада под 16-17 дизел, с нея на дълго. И последено, аз не признавам друг автомобил освен японският.
Малко дълго стана, ама искам да е ясно, за да ми дадете най правилните съвети.....
Срял съм се на на аутбак 6 цилндъра боксер 3.0L 99-2003 модела тъй като до там ми стигат финансите, гледам че има и следващата генерация с 5 степенният автомат, ама ми се виждат скъпички....
Ще видим....
Сега какво съм разбрал
1.Двигател и автомат здрави и надеждни агрегати, ако са били правилно експлоатирани и поддържани.
2.Принципно този модел мотор, върви с газов инжекцион, но не е препорътъчително слагането на течна фаза, заради лошата газ у нас. Споменава се за евентуални проблеми с клапаните.
Купето е най висок клас на оборудване за този модел.
Колата се изпробва на място, тъй като регистрирана трудно ще намеря. Пробите на двигател и автомат ги знам, трети танц правя с покупка на употребяван автомобил-автомат. Ляво дясно също.
Избраният автомобил е силно препоръчително да се закара на оглед в сервиза на Любо в Люлин.
Предлаганите модели са по на 130-180км карани от една баба, дето е ходила само на пазар, с кола 210 коня и дето още и стои бастунът отзад..... ROFL
Не е препоръчително да е от Швейцария и Германия заради химикалите с които обработват зимно време. Не е препоръчително да е от Италия, защото там не поддържат. Препоръчително е да е от магазина, ама нямам такива стотинки...
Сега за съветите...
Всеки автомобил при продължителна употреба колкото и здраво и добре да е направен показва слабите си места, та освен изброените от мен какво друго да заглеждам за проблем...Къде би могло да има издайнически следи пропуснати и неприкрити от джамбазина....
Ако някой с изправна кола ми се довери да покарам малко в града и извън него, аз бързо ще добия впечатление, какво трябва да е поведението, звуците и вибрацийте на изправният автомобил. Разбира се заплащам всичко, гориво, амортизация, обяд, бира и наем :beer:
Ако не ще я караме само на предишен опит, изострен слух и най вече късмет....
Заглеждам и "вайа" но не виждам 3.ОL модел а само 2.5 Иначе бих се напънал да взема, разликата в данъка никак не е за подценяване.
Въпреки, че много четох, ще съм благодарен, за всеки съвет който съм пропуснал да прочета...
Като намеря своят автомобил, и за в бъдеще ще имам нужда от вашата помощ и съвети.
Благодаря

Сря Май 20, 2015 6:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моите 5 стотинки...
Ами колега, вие сте готов. В смисъл теоретически подготвен.
На ваше място бих търсил кола (ако е "нов внос" без газ) с не измит работещ мотор, за да са ясни течовете и ритъмът на работа.
Важно е да не е зверски прегряван до степен деформации, но това мисля в сервиза лесно ще се установи.
А, и автомобилът да има правилна геометрия - да не са правени тежки салта и пируети с него. С други думи - инспекция на гумите, но щом имате джипка вие си го знаете.
Ръждата като цяло също не е за пренебрегване, но пък може да бъде ценообразуваща.
Останалото се оправя без особени драми от кадърен майстор или сервиз.
Успех в намирането на Вашият автомобил!

п.п. Като стана въпрос за джипката бихте споделили малко впечатления? За препоръчване на ЛС, че не му е тука мястото.

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Сря Май 20, 2015 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 20, 2015 12:58 pm
Мнения: 21
Skype: eu_bg_akademika2769
Автомобил: нямам още
Телефон: 0895606234
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сега например, един съфорумник, рибар от Варна, ми каза, че за избраният от мен мотор, за да се сменят свещите трябва да се свали целият мотор...
Възможно ли е това, за смяна на консуматив да сваляш агрегат? :(

Сря Май 20, 2015 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 20, 2015 12:58 pm
Мнения: 21
Skype: eu_bg_akademika2769
Автомобил: нямам още
Телефон: 0895606234
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Geo_Plam написа:
п.п. Като стана въпрос за джипката бихте споделили малко впечатления? За препоръчване на ЛС, че не му е тука мястото.
За жалост нямам право на лични, бил съм нов, тел. ми е 0895606234, питайте ще помагам с каквото мога или ако има раздел за обсъждане на други марки можем и там......

Сря Май 20, 2015 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
EU_BG_akademika написа:
Сега например, един съфорумник, рибар от Варна, ми каза, че за избраният от мен мотор, за да се сменят свещите трябва да се свали целият мотор...
Възможно ли е това, за смяна на консуматив да сваляш агрегат? :(


За смяна на свещи не се сваля, на място си се сменят. Има и знайни и незнайни сервизи, които с удоволствие ще ти свалят мотора, ама бягай от такива.
успех с покупката.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Сря Май 20, 2015 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Май 20, 2015 12:58 pm
Мнения: 21
Skype: eu_bg_akademika2769
Автомобил: нямам още
Телефон: 0895606234
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Загубих си телефона аман от каръщина, някой ако звъни от утре ще съм активен.
Сега по същество, някой може ли да разтълкува тази обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11420991864182632&slink=9o41xh? Подобна цена се иска на аутбак 3.0 2001-2-3 регистриран тук.

Чет Май 21, 2015 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
EU_BG_akademika написа:
Загубих си телефона аман от каръщина, някой ако звъни от утре ще съм активен.
Сега по същество, някой може ли да разтълкува тази обява http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11420991864182632&slink=9o41xh? Подобна цена се иска на аутбак 3.0 2001-2-3 регистриран тук.


Ако е за ремонт на кутията, ревизия на гарнитури и турбина + задни амове, не виждам нищо изненадващо в цената - даже е висока :D Да не говорим какви ли още скрити дефекти сигурно има тая колица от евентуални удари и т.н..


Последна промяна bozzerreaneux на Чет Май 21, 2015 4:27 pm, променена общо 1 път


Чет Май 21, 2015 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 28, 2015 6:55 pm
Мнения: 3862
Местоположение: София
Автомобил: Foz Type S turbo Mazda RX8 X1 18d
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сумата е нереална - без преглед в сервиз не си го помисляй даже.

_________________
Cogito ergo sum
The world is Fl4t! Ravenol certified oil advisor, Mann&Hummel group certified filtration specialist, Moll battery expert

Чет Май 21, 2015 4:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
колата е в софия , платформа и при Любо...........какво да се тълкува повече.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Май 21, 2015 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 20, 2015 12:58 pm
Мнения: 21
Skype: eu_bg_akademika2769
Автомобил: нямам още
Телефон: 0895606234
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да ама са 100 кинта, с 5 платформи и няма да мога нищо да купя......
Аз си мисля, че все пак, това не са масово оборотни автомобили като гоуфу и пасату.... Та ако му поизостане на търговец има ли веротност да намали цената за да си прихване капитала, с минимална печалба и да го инвестира в друг вид дрънгел? Има ли такъв момент?

Чет Май 21, 2015 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор