Отговори на тема  [ 3097 мнения ]  стр Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 155  Следваща
 Някой има ли информация за този Аутбек (обяви и коментари)? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 8:38 pm
Мнения: 3
Skype: vvelikovv
Автомобил: Audi A4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Доколкото съм чувал, кола от Враца не се купува... там са най-евтините и най-извънземните!

Вто Окт 28, 2014 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всеки път се учудвам, на какви километри се продават колите от ,,джамбазите,,..!_! :-~
Имам чувството, че на 99% от предлаганите коли втора ръка в България, са манипулирани километрите....! Внимавайте много, колеги.
Напоследък се зачетох доста в обявите за коли в нашите и немски сайтове... Разликите в цените и ,,истинските,, километри са фрапиращи! :lipseal:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Сря Окт 29, 2014 12:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е само около 100 000 ;-)

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Окт 29, 2014 4:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
Всеки път се учудвам, на какви километри се продават колите от ,,джамбазите,,..!_! :-~
Имам чувството, че на 99% от предлаганите коли втора ръка в България, са манипулирани километрите....! Внимавайте много, колеги.
Напоследък се зачетох доста в обявите за коли в нашите и немски сайтове... Разликите в цените и ,,истинските,, километри са фрапиращи! :lipseal:

Гледайте Италия и Швейцария, над 90% от колите са внос от там. В Германия пробега е брутален, а и там колите са по-скъпи. Не казвам, че не се манипулират, напротив, но в двете държави е доста рядко кола да е на над 500К км, за разлика от Германия, където дизелови коли на по 6-8г са масово на по над 400К км. Реално за да има добра цена има 3 основни причини - километри, удар, проблем в мотора. В 99% от случаите, колата която взимате нов внос е била с някой от 3-те проблема, но има вече доста автокъщи, които не искат да купуват коли на много км, освен ако не са били основно магистрални и по колата няма много следи от тях.

Сря Окт 29, 2014 6:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами, чета си аз редовно обявите за коли, и ми се набиват неща като: Нов внос от Германия :cool: ...! На коли, които според километрите и годината разликата в цената им е доста смущаваща... Аудита и Мерцедеси, VW та, BMW та, които няма начин да са купени в Германия на реални километри и цени, за да имат такава цена в България! Няма! :dontknow: На 200 метра от мен имам над 4 автокъщи + голям магазин на Тойота, +сервиз, автокъща на Субару,+ сервиз автокъща на Хонда, които редовно в последните 8 месеца съм ги посещавал, и допълнително интернет търсене...! Както колегата по-горе спомена, разликата, която ми се набива в очи са едни 100 000 км пробег :^o .... Или автотърговците са някакви магьосници, и омайват немският продавач с хипноза, че да му вземат стоката с 50% по-ниска цена или... Абе, големи факири са явно [-X :geek:
Пазете се, сравнявайте и Господ да ни пази! :beer:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Сря Окт 29, 2014 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Lazarus написа:
Здравейте,

Харесал съм си този Аутбек, защото има всички екстри за модела >>> http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7vgmdy

Гледах го на място и има малки козметични проблемим, които мога да преглътна.
Във вторник ще го гледаме в препоръчан от форума сервиз, но все пак, ако някой вижда нещо нередно или вече го е гледал моля да каже.



Поздрави,
Лазар


Здравейте отново,

Връщам обратна връзка за всички, който ще гледат този и подобен автомобил.
Колата твърдо НЕ става!
На снимките не се вижда градушката. Ние малко очуканите ръбове с жена ми бихме ги преглътнали, но когато я видяхме първият път цялата беше покрита със сняг и не сме забелязали градушката. До тук 2000лв. надолу.
Продавача беше нищо по-малко от мил с нас дори ми каза, че са я карали в много сервизи и всичко и било "ок". Тествали са я на Витоша и т.н. Предостави ни временен номер и ми позволи да я покарам малко в София. Уредил бях преглед в STI сервиз (препоръчан от този форум) и отидохме да я видят. По пътя забелязах, че е доста тромава и не спира добре, при завиване на волана докрай и потегляне леко колата подскачаше все едно ще изгасне.
Момчетата от сервиза откриха следните проблеми:
Проблем демпферен маховик - за смяна;
Компресор на климатика - за смяна(продавача това си го призна, защото много вие);
Водна помпа - за смяна;
Преден диференциал - за ремонт (бил "приплъзвал", това е което аз съм забелязал при навит докрай волан);
Предни дискове - за смяна (може и да изкарат 6 месеца, но след това са за твърда смяна);
Грешка в компютъра - за ремонт (свети EngineCheck на таблото, продавача ни каза, че това е като минавала на газ, но монтьорите установиха, че е изгорял датчик и е вкарал колата в сервизен режим, затова е и толкова тромава);
Реглаж клапани;
Нови кабели на свещите;
До тук 2000лв. надолу.
Момчетата искаха да я вдигат и на крика да ми кажат още, но аз ги спрях. Поставих въпроса пред продавача, но той не искаше да знае какво има отдолу и по-живо по-здраво си тръгна.

Не искам да изказвам мнение срещу авто къщата, защото 1 кола нищо не променя, но нека това е за урок на тези, който не разбират от коли.
ПОКУПКА НА АВТОМОБИЛ НА СТАРО - ПРЕГЛЕД САМО В ПРЕПОРЪЧАН/ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ.

Искам да благодаря и на момчетата от STIсервиз, защото ми спестиха хиляди левове и още повече главоболия.

Следващата за преглед при тях в събота е >>> http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7wurn2
Вчера я гледахме за козметични проблеми и нямаме забележки!

Stay tuned for more ;)

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Чет Окт 30, 2014 5:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 17, 2014 8:38 pm
Мнения: 3
Skype: vvelikovv
Автомобил: Audi A4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това последното не е ли Легаси? ;)

Пет Окт 31, 2014 8:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е Легаси,най-лесно можеш да ги различаваш по броните.

Съб Ное 01, 2014 10:36 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2014 9:43 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Автомобил: Impreza Outback 2.0
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. Моето търсене на читава кола продължава и стигнах до тази обява от хмм...Враца :-?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7yujn1

1. Плюсове - точно такава си търся - Outback версия на Impreza; този двигател; до тук с тях

2. Минуси - От Враца е - няма сервиз да се провери; шофьорската седалка е доста протрита т.е. няма как да е на 160 000 км; логото на волана незнайно защо е изтрито/ счупено?!?

Абе докато пиша и сам се разубеждавам ROFL , ама ако някой колега е минавал да го види , или може да мине да погледне, или имате мнение за търгаша, ми всякакво мнение ще е полезно.

Благодаря предварително!

Чет Ное 06, 2014 10:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 2:06 pm
Мнения: 96
Местоположение: Враца
Телефон: 0884522179
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
"hk100ev" гледам драснал си ми на лични за тази кола, ще ти отговоря тук.
Едва ли ще мога да ти помогна, не ме разбирай погрешно, обожавам ги тези коли, Субаруто де, но до тук, нито знам как трябва да работят, как трябва да се държат на пътя, кои са странни шумове за тях и т.н. Изобщо не им разбирам в техническо отношение. Повече бих те объркал отколкото помогнал за преглед.

Ама като чуя боксер ръмбъла на генерация 76 мм. и получавам оргазъм. То кой ли не получава?

Та във Враца има около 90 автокъщи, регистрирани, май, и до една са мошеници, те кои ли автокъщи са свестни, по никакъв повод не бих им се доверил. Малийй как ги очерних. Сервизи за преглед бих ти препоръчал "Техко" и "Боби бар", качествени, по-скъпи, но, едно голямо, но, не знам дали разбират от тези коли, както знаеш си имат тънкости и спецификации.

Знам, че колите от северозападна България за по сериозни и качествени ремонти ходят в София, та затова казвам, че в околията няма сервиз, който може да прави Субару.

Ти пък имаш най-малкия проблем, от София си, 90% от "Субару сервизите" са на една ръка разстояние, само трябва да я откараш дадената кола за да я видят, изобщо не ти трябва да си търсиш кола без номера от далечните краища на родината. Ако е с номера, иди дойди, зареждаш гориво и бам до Софето за преглед и си вътре с едни 100 лева, но си спокоен, че иначе може да са едни 1000-2000 лева, извънредни.

Ако питаш мен, на първо място в класацията ми на избор е кола от форума с препоръки на няколко човека (когато човек е маниак в поддръжката не може да не се разчуе сред приятели), на второ място кола от "Бял сервиз" (в смисъл, питаш в сервизите дали не знаят за кола която се продава и те я поддържат, било на майстор или клиент, в едни кръгове са не може да не знаят, отначало може да е странно, някакъв пита за кола която се продава, къв е пък тоя, ама от приказка на приказка ще си кажат, няма да ги колиш я?), на трето място кола с номера от продавач, който си я продава защото ще взима по-нова или друго от марката, не с цел само и само да му се махне от главата, и после вече от автокъща но наблизо и с условия за проверка в "бял сервиз".
Като пак доуточнявам, всяка кола трябва да мине през сервиз, доверие, доверие, ама сиринието си е с пари.

Божеее, колко написах.
Та така, това е от мен.
Поздрави!

Чет Ное 06, 2014 4:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2014 9:43 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Автомобил: Impreza Outback 2.0
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Хаха, мерси за изчерпателният отговор sniper :good:
Съгласен съм с всичко което каза, в моят случай обаче хубавите форумски коли не са ми по джоба.... :cry:
В едно мое мнение казах, че кола от тука няма да си купя, ама на, пак се облизвам на наши обяви.

Абе в крайна сметка, или ще си бия главата после, или ще извадя късмет и ще си се кефя :cool:

П.С. ако се наложи, ще търся сервизите които ми каза.
Мерси

Чет Ное 06, 2014 5:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Lazarus написа:

Следващата за преглед при тях в събота е >>> http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=7wurn2
Вчера я гледахме за козметични проблеми и нямаме забележки!

Stay tuned for more ;)


Здравейте отново!

Колата се оказа учудващо добра. Момчетата от STI сервиз я гледаха над 1 час и накрая ми казаха "Прекалено е хубава, за да е истина". Всичко по нея е сменяно и до последно е поддържана. Колата е на 15 години и е в завидно състояние. Нищо голямо няма за смяна, та дори и малко няма. Това което ще сменим са консумативите (масло, филтри и т.н.)
Взехме колата и дори вече я регистрирахме и сме горди собственици на OUTBACK (дори я тествахме по баирите и в една огромна кал).

Поздрави,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Пет Ное 07, 2014 9:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2014 9:43 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Автомобил: Impreza Outback 2.0
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, купих я :beer:, гледахме я в Auto plus Враца ,момчетата бяха супер. Гледаха ходовата част ( амортисьори, спирачки, дискове, диференциали и т.н. ), компресия, показаха ми къде не е мит двигателя, и че няма течове... препоръчвам ги за Враца.

Ключовете са като нови, боя, салон, двигател, дано не ми я откраднат като предишните коли... #-o
Направо ми се спи в нея ROFL


http://www.cars.bg/c926236


Имам въпроси обаче,

1.защо светлинката за задна скорост ми свети постоянно...?!?!! Някой има ли идея?
2. Impreza Outback по- висока ли е от стандартните, или е само за визия?


Утре пускам снимки!!!!

Пет Ное 07, 2014 11:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=807hex

0886121131 - това е търговец в Монтана. Телефона е защото незнам до кога ще е активна обявата.

Въпросния бек щях да го купувам аз, но човека я беше продал - 6500 с два комплекта гуми.
Този сега и иска 7700 с едните гуми само, и като му се обадих се опита да ми обясни, че пак била негова обявата, ама не пишело София, а регион София. След като му казах, че съм се обаждал за колата взе да говори несвързано и незнаеше как да се измъкне. Внимавайте с тоя търгаш.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пон Ное 10, 2014 5:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 11, 2014 11:55 am
Мнения: 3
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6 3.0, 2003, AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Нов съм тук, но съм твърдо решен да си взема Outback, като предпочитам 2,5 л. заради разхода.
Ще си взимам автоматик, на бензин и ще й слагам газ.

Спрял съм се на една обява, която май е от Петко до Горна Баня, за когото изчетох доста тук..

Моля за съвет за тази кола, ако някой е ходил да я види:

http://www.cars.bg/c883065

Иначе много ми се иска да си взема 3,0 с повечето екстри на модела, но разполагам с мах. 5 до 5,5 хил. лв. за цялостната покупка и за газовата уредба преди да почна да я карам.
Така че ще бъда благодарен и за принципен съвет какво да правя. Благодаря ви предварително!

Вто Ное 11, 2014 12:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно той е. Цената е твърде ниска...

Вто Ное 11, 2014 12:08 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като си изчел темата за Петко не знам какво се чудиш :-? ,ама може и да си любител на хазарта.Дори и този да вземеш пак няма да можеш да се вместиш в бюджета.Прочети,има писано колко е първоначалното обслужване,прибави регистрацията,а ти искаш и газ да сложиш.....Дано да няма ](*,) после.

Вто Ное 11, 2014 12:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
момчета, аз кола си имам, но понеже гледах за един приятел, който май само се куми, попаднах на тази обява:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=80md2t

нямам никаква идея в какво състояние е колата, но ако примем, че е читава, с 2-та чифта джанти с гуми и автобокса + новите наладки и дискове отзад ми се струва много добра опция. Казвам го от опит, че аз нито втори чифт джанти с гуми имах и тепърва и предстои да си търся автобокс, а платих повече:) Ако някой я погледне да се похвали след това!

Вто Ное 11, 2014 9:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 28, 2014 1:00 pm
Мнения: 5
Skype: dimitko12
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
steling написа:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11412748605112731&slink=807hex

0886121131 - това е търговец в Монтана. Телефона е защото незнам до кога ще е активна обявата.

Въпросния бек щях да го купувам аз, но човека я беше продал - 6500 с два комплекта гуми.
Този сега и иска 7700 с едните гуми само, и като му се обадих се опита да ми обясни, че пак била негова обявата, ама не пишело София, а регион София. След като му казах, че съм се обаждал за колата взе да говори несвързано и незнаеше как да се измъкне. Внимавайте с тоя търгаш.


С този човек преговарях две седмици, аз също видях старата обява за 6500, изпревари и мен. Преглътнах, че иска повече, закарахме я на сервиз при Митака, от там ми казаха,че има ремонти по нея за над 3 бона. Когато я карах беше на 206 хил. километра, а сега гледам нова обява от автокъща във Враца и вече е на 134000км.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=80wdyy

Нямам думи! Надалеч от тази кола, на външен вид е страхотна но технически не.

Сря Ное 12, 2014 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
georgi_22001144 написа:
Здравейте,
Нов съм тук, но съм твърдо решен да си взема Outback, като предпочитам 2,5 л. заради разхода.
Ще си взимам автоматик, на бензин и ще й слагам газ.

Спрял съм се на една обява, която май е от Петко до Горна Баня, за когото изчетох доста тук..

Моля за съвет за тази кола, ако някой е ходил да я види:

http://www.cars.bg/c883065

Иначе много ми се иска да си взема 3,0 с повечето екстри на модела, но разполагам с мах. 5 до 5,5 хил. лв. за цялостната покупка и за газовата уредба преди да почна да я карам.
Така че ще бъда благодарен и за принципен съвет какво да правя. Благодаря ви предварително!


Колега,

Бягай надалеч от такива коли. Точно тази ходих да я гледам веднага след публикуването на обявата (а това беше лятото). Колата е пребоядисвана! Аз такава не бих си купил. Отвън е черна и е много яка, но като отвориш вратата отвъртре праговете са тъмно сини.

Аз наскоро си купих Аутбек тези години и доста гледах обяви в София. Ако си запален и точно такава кола търсиш пиши на лични да те повозя с моята (да се изфукам) и да ти обесня някои неща.


Поздрави,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Пет Ное 14, 2014 10:29 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3097 мнения ]  стр Предишна  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 155  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор