Темата е заключена, не можете да променяте постове.
 Странно жужене на D, R, 3,2,1 на място 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 7:51 pm
Постове: 10
Автомобил: Audi 80
Рейтинг: 0
Нов фен
Здравейте колеги,

Горд собственик на Аутбек 2002 AT 156 коня, VDT модел, швецарска партулка от около една година и 10к км я карам.

Та смених аз миналата седмица масло ск. кутия, дифове, ангренаж тн. Попътувах вече 800км, но снощи като спирам пред нас и слушам едно странно жужене, като електрически звук, под колата когато е на D, R, 3,2,1. На N и на P звукът изчезва..четох тука по форума но точно така тема не намерих...Сряда я карам на майстор, ама викам ако на някой му се е случвало да сподели...

Звукът е като бръмчене и сякаш идва от средата на колата, или баш от скоростната кутия :(, но както казах е като електрически трансизтор...едно такова зззззз. Преди не го е правила.

Благодаря предварително!

Поздрави!

Пон Юни 29, 2015 11:46 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 7:51 pm
Постове: 10
Автомобил: Audi 80
Рейтинг: 0
Нов фен
Здр,

И да допълня не съм я тормозил, верно по бързо карах в Неделя на връщане от Търново ама всичко беше наред...като нали кутията работи перфектно за възрастта си. Ще споделя какво се оказало в Сряда като я закарам при майстора си...ще съм благодарен ако някой се сблъсквал с същият проблем да сподели опит...силно се надявам да не трябва да се отваря кутията...

Пон Юни 29, 2015 12:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Постове: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Здравей колега,

Имам подобно на твоето Субару. Ако чуваш леко жужене при спрял автомобил с натисната спирачка, докато си на D и си се надвесил и слушаш в средата на колата - това е нормално. Автоматика е включил на скорост и било нормално да се чува такъв звук. Но пък от друга страна не трябва да липсва такъв и не трябва да е прекалено силен. Това ми беше разяснено докато ми слагаха газов инжекцион при препоръчан Субару специалист.


Дано съм помогнал.


Поздрави,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Пон Юни 29, 2015 3:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 7:51 pm
Постове: 10
Автомобил: Audi 80
Рейтинг: 0
Нов фен
Здравей,

Да точно тогава го чувам жуженето, само че сякаш го нямаше преди..определенно ме успокояваш и се надявам и майстора да ми каже същото...не вярвам да е нещо голямо тъй като кутията работи доста добре особенно сега като смених маслото...ще се чуе какво е :)


Мерси още веднъж!

Поздрави,
Светльо

Пон Юни 29, 2015 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Нормално е - жужат клапаните

Пон Юни 29, 2015 5:45 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 7:51 pm
Постове: 10
Автомобил: Audi 80
Рейтинг: 0
Нов фен
Здраейте,

Интересното е че се появи чак сега, пък си я карам от 10к км...възможно е да не е жужяло със старото масло което беше на около 60к км, Мотулче, сега с новото да жужи...пък уж бутиково ау...RedLine е маслото...Мерси за успокоението и ще пиша в Сряда като мина през моя човек.

Поздрави и лека вечер!

Пон Юни 29, 2015 6:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Да, силата зависи от маслото...

Пон Юни 29, 2015 6:29 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 7:51 pm
Постове: 10
Автомобил: Audi 80
Рейтинг: 0
Нов фен
Теамата е за затваряне, майстора ми потвърди че са клапаните.

Поздрави и весело лято!

Пет Юли 03, 2015 12:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте постове. 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ico_tech, ivosaxo и 46 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор