Отговори на тема  [ 38 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Проблем при газов инж. icom 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 3:11 pm
Мнения: 52
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.Имам следния проблем от няколко дни насам.От време на време както си карам на газ ми се включва звуковия индикатор че е свършила и превключва на бензин,а бутилката и наполовина пълна примерно(не е празна).А от днес изобщо не прехвърля на газ.Колата е Аутбек 98ма година 2.5 с газов инжекцион icom JTG.Имам колата от скоро и не съм наясно с поддръжката на такъв газов инж.Ще съм Ви благодарен ако ми помогнете :)

Съб Авг 11, 2012 1:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 6:46 pm
Мнения: 1100
Местоположение: София
Skype: xxx
Автомобил: Legacy 2,0 AT
Телефон: 0889808309
Рейтинг: 308
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=10&t=11972

Може първо се почне със смяна на филтрите,пък после каквото сабя покаже.

А и не е лошо да кажеш от къде си все пак ;) за да се знае кой на къде да те упъти .

_________________
http://www.dek.bg/main.php

Съб Авг 11, 2012 2:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:17 pm
Мнения: 460
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2,5 XT AT
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имах подпобен проблем на старото ми легаси и се оказа, че задръстен изпарителя от болклуците в газта. Изчистиха го и всичко се оправи. Пробвай първо да смениш филтрите.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

Съб Авг 11, 2012 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 3:11 pm
Мнения: 52
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Ако бях от София изобщо нямаше да задавам този въппрос,а щеше да закарам колата при някой от колегите от форума :D но уви от Банско съм :( Онзи ден ходих при един газаджия да ми смени филтрите на газта,защото само тях не бях сменил при обслужването на колата и той ми вика "момче ти нямаш филтър,не мога да го открия,карай така ROFL .Май не е нормално да няма филтър,нали? :-?

Съб Авг 11, 2012 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нормално е - газовата ти е течна фаза, нямаш и изпарител. ще трябва да ни докараш колата в софия, няма друг начин

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Съб Авг 11, 2012 7:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 3:11 pm
Мнения: 52
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
agent dust написа:
Нормално е - газовата ти е течна фаза, нямаш и изпарител. ще трябва да ни докараш колата в софия, няма друг начин

Koлега тъкмо към вас се бях насочил.Може да се разберем на лично как да направим да ви докарам колата.А който има наблюдения и опит с течната фаза да пише.

Съб Авг 11, 2012 7:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
трябва просто да я докараш и да я оставиш за няколко дена. но поне след две седмици, сега не може. засега карай колата на бензин - не я мъчи на газ.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Съб Авг 11, 2012 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако зареждаш на ЕКО-то там налягането е супер, ама супер ниско и може да не стига за течната фаза, пробвай да сложиш газ или на Лукойла или на ОМВ-то, другаде в Банско и Разлог няма хубаво налягане, на Ромпетрола пак е малко ниско, но не знам може и да стане. А за майстори за газ по-добре не си давай там колата да ти я пипат, в най-добрия случай ще ти прецакат настройките, а ако нямаш късмет.....

Вто Авг 14, 2012 8:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 19, 2012 3:11 pm
Мнения: 52
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
eddy написа:
Ако зареждаш на ЕКО-то там налягането е супер, ама супер ниско и може да не стига за течната фаза, пробвай да сложиш газ или на Лукойла или на ОМВ-то, другаде в Банско и Разлог няма хубаво налягане, на Ромпетрола пак е малко ниско, но не знам може и да стане. А за майстори за газ по-добре не си давай там колата да ти я пипат, в най-добрия случай ще ти прецакат настройките, а ако нямаш късмет.....

Ами преди зареждах на ЕКО и не съм имал проблем.После минах на Лукойл(около 500км) всичко точно,но последния път точно на излизане от бензиностанцията почна да ми прехвърля на бензин.След това заредих на ОМВ и пак същата работа.И аз си мисля че е от налягането.

Сря Авг 15, 2012 1:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://www.caravelgas.com/

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Съб Авг 18, 2012 11:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
http://www.caravelgas.com/


иво ще го засили при нас две секунди след като чуе думата иком :D всички течни фази в бг ги оправя само митака - сори :)

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Съб Авг 18, 2012 11:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сигурен ли си в това? Щото аз лично говорих с него за монтаж на една v8 a6-ца, която мислех да купувам и не ми е казал да търся митака?
Виалетата във варна пак ли митко ги слага? Командировате ли го или как?
Виалетата на грейт уол също ли той ги слага, че не съм го виждал в ловеч?
Стига с това "еди кое си само ние го правиме", щото не сте само вие в тая държава и е комично.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Нед Авг 19, 2012 12:16 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
Сигурен ли си в това? Щото аз лично говорих с него за монтаж на една v8 a6-ца, която мислех да купувам и не ми е казал да търся митака?
Виалетата във варна пак ли митко ги слага? Командировате ли го или как?
Виалетата на грейт уол също ли той ги слага, че не съм го виждал в ловеч?
Стига с това "еди кое си само ние го правиме", щото не сте само вие в тая държава и е комично.


тук става дума за иком. това е газова течна фаза за една торба с пари и с три релета - на иво ще ми се додрайфа като я види... напъваш се напразно :) и точно така - митака е официален представител на виалле течна фаза за бг, колкото да не ти харесва - от цяла българия ни пращат коли, които са пренасочени към нас от холандия. тва че в ловеч сглобяват китайски коли с холандска теча фаза - нас не ни грее...

Цитат:
Щото аз лично говорих с него за монтаж на една v8 a6-ца, която мислех да купувам и не ми е казал да търся митака?


няма и да ти каже да ходиш при митака - той прави субара, ако още не си разбрал... . каравелгас са сервиз за газови уредби, най-добрият в бг. но не и за течни фази.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Нед Авг 19, 2012 12:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да де, ама аз исках иком и казаха - да няма проблем - ще я направим, ползваме вече еди какви си помпи, даваме еди какви си гаранции и т.н. Искаш да кажеш, че ще му закарам колата и той ще ви я докара на вас ли?

В ловеч неофициално ли монтират виалетата?

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Нед Авг 19, 2012 12:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://www.vialle.nl/lpg-producten/verk ... unten.html

Вземете им направете забележка на тия глупави холандци, че вие сте единствения официален представител, та поне да ви сложат в сайта си, явно няма да махнат неофициалните китайски сервизи, ама поне да ви вместят и вас някъде там.

Вземете и на жабетата кажете, че Иво Ленков ви ги праща на вас иком-ите, да го разкарат от официалния си сайт и да ви сложат вас, стига вече посредници и комисионери! :)

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.


Последна промяна six_stars на Нед Авг 19, 2012 12:53 am, променена общо 1 път


Нед Авг 19, 2012 12:49 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
В ловеч неофициално ли монтират виалетата?


виж сега - момчето, което е пуснало темата, има проблем с иком течна фаза. уредбата струва 3500лв, и в 99% от газ сервизите в бг просто ще го изгледат странно - а иво от каравел газ такава уредба нито ще сложи, нито ще тръгне да оправя някога - защото знае какво дърво е икома. аз му казвам на колегата да си докара колата, за да я оправим, и да заработи на газ - и да не се наложи да я маха и да си слага конвенционален газов инжекцион. затова просто си затвори плювалника че почна да ме дразниш :) в ловеч се правят грейт уол автомобили, внос от китай - а не субару.

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Нед Авг 19, 2012 12:51 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
явно няма да махнат неофициалните китайски сервизи, ама поне да ви вместят и вас някъде там.


нямаме нищо против китайските сервизи. с бг от виалле и иком разбира само митака - питай където си искаш и страдай :D

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Нед Авг 19, 2012 12:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже ме провокираш, в понеделник ще пусна официални запитвания и до двата производителя и ще докладвам къде и при кой ще ме пратят.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Нед Авг 19, 2012 12:58 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 12:50 am
Мнения: 3717
Рейтинг: 267
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
six_stars написа:
Понеже ме провокираш, в понеделник ще пусна официални запитвания и до двата производителя и ще докладвам къде и при кой ще ме пратят.


ок. но не се меси дето не ти е работа. ремонта на колегата няма ти да му го платиш с интернет запитванията си.

ние сме официални представители на виалле за бг. но правим и икоми по неволя - никой друг не иска и не може да ги оправи, и винаги при нас ги пращат. дърво като иком - просто няма. това е уредба за 3500лв, в която всички на всичко има три релета - затова газаджиите я гледат като пребозали и дрисват като не могат да намерят къде е изпарителя

_________________
SUBARULAND Ltd
Диагностика, ремонт, обслужване и tuneup на SUBARU от 2007г насам.
0878 207 541 - Красимир
0899 612 719 - Венци
https://www.facebook.com/redlineoil.bg

Нед Авг 19, 2012 1:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само ми кажи защо ви няма в списъка с официални реселъри/сервизи в официалния им сайт? И защо в сайта на иком италия за българия излиза само иво, след като той дрисва и ви ги кара на вас? Само това ми обясни, за да може да оправим тая несправедливост. Вие гърбите пък некви други обират лаврите...

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Нед Авг 19, 2012 1:10 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: varburgini и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор