Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Въпроси за Субару Аутбек III (2004-2009) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Май 19, 2013 8:18 pm
Мнения: 3
Skype: rahzelcho8800
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

току-що се регистрирах във вашия форум с идеята да събера обективни мнения относно Subaru Outback 3.0 H6. След разговор с колега от BMW форума, който иска да сменя E46 320d за споменатото Subaru и така на мен също ми влезе мухата.

За разлика от него, аз карам E46 330xd 204 коня и тепърва ще търся предимствата на Outback H6 пред Е46. Какво е вашето мнение, но искам да е обективно, ясно е , че тук е Субару форум и хората са пристрастни.


Благодаря!

Нед Май 19, 2013 8:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 15, 2013 10:29 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
RaHzElChO написа:
Здравейте,

току-що се регистрирах във вашия форум с идеята да събера обективни мнения относно Subaru Outback 3.0 H6. След разговор с колега от BMW форума, който иска да сменя E46 320d за споменатото Subaru и така на мен също ми влезе мухата.

За разлика от него, аз карам E46 330xd 204 коня и тепърва ще търся предимствата на Outback H6 пред Е46. Какво е вашето мнение, но искам да е обективно, ясно е , че тук е Субару форум и хората са пристрастни.


Благодаря!


Ооо Радо :D

Та по въпросите аз съм тоя с 2.0д дето ще сменям ROFL

Като цяло и на 2-на ни е ясна подръжката на една дизелова кола,била 2.0 или 3.0.Да при него е 4х4,което е далеч от X drive и все пак.
Ако някой може да сподели какви са да кажем "детските болести" или по-често срещани проблеми при окачване,мотор,кутия,4х4 система ще сме благодарни.Няма и не искам да коментирам,по-добра ,по-лоша кола - наистина ще сме благодарни на обективно мнение за тези автомобили.
Мен лично един дизелов бмв мотор не може да ме изненада с нищо общо взето след 4 години собственик ,имам и диагностика,кодирам я сам,но за Субару освен да им се радвам друго като информация гледам да попия от тук,
При мен дилемата е не дали да е Субару а дали 2.5 или 3.0...и ще е на газ определено за града ,порарди факта,че правя малко над 30к на година.
До тук разбрах,че 2.5 понася по-леко газта като мотора е "по-евтин" за поддръжка,но факта,че е с ремъци не ми допада докато знам,че H6 e верига.
Другото е ,че 2.5 е 4 степенен автомат а h6 - 5(по спомен,даноне греша).
Знам ,че 3.0 иска газ - течна фаза и май е добре да гледам с вече такава.
Колата няма да мине без цялостна диагностика и така като чета - Митака (за софия).
Имат ли слаби места автоматите ,4х4-то.

Пон Май 20, 2013 9:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 7:40 am
Мнения: 454
Местоположение: София
Автомобил: TDI
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Автоматите и 4х4-то са доста надеждни и нямат изявени слаби места.При добра поддръжка нямат никакви ядове.

С риск да ме анатемосат - модела има едно слабо и недомислено място - охлаждането. Това важи най-вече за H6. Радиатора е прекалено малък, всичко е сметнато на границата и охладителната система е много капризна, което при нова кола не е проблем, ама тук става думи за коли на възраст и км. Едно нещо ако се изпусне (замърсен радиатор, ниво и качество на антифриз) и прегряването е готово.

Естествено има варианти за превенция и проблема не е толкова голям, просто трябва да се вземат мерки, които костват някакви финанси!

Иначе аутбека е страхотна концепция!:)
Успех!

Пон Май 20, 2013 10:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 15, 2013 10:29 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
didoya написа:
Автоматите и 4х4-то са доста надеждни и нямат изявени слаби места.При добра поддръжка нямат никакви ядове.

С риск да ме анатемосат - модела има едно слабо и недомислено място - охлаждането. Това важи най-вече за H6. Радиатора е прекалено малък, всичко е сметнато на границата и охладителната система е много капризна, което при нова кола не е проблем, ама тук става думи за коли на възраст и км. Едно нещо ако се изпусне (замърсен радиатор, ниво и качество на антифриз) и прегряването е готово.

Естествено има варианти за превенция и проблема не е толкова голям, просто трябва да се вземат мерки, които костват някакви финанси!

Иначе аутбека е страхотна концепция!:)
Успех!


Вече ми се накараха в една друга тема,че не търся,само че лично аз ако някой ме пита за моя модел ,ще му изпиша от -до :D минал съм през всичко...а тука няма подредено по точки или аз не намирам #-o
Благодаря за инфото - вече ми писа един колега на който не мога да отговоря още - за съжаление и сподели точно за охлаждането - което с малко идеи и внимание - разбирам,че не е проблем.Като цяло факта,че ще съм на газ поради многото километри които карам,ме тика към големия мотор (това и искам) ,2.5 едва ли е лош но сега карам идея по-силна кола макар и дизел.
Отделно ако някой е съгласен да ме повози и да си поговорим на живо за тези автомобили - ще съм адски благодарен,винагие хубаво да говориш с някой ,който има поглед над нещата..проблема е че тук не съм в свои води и малко се притеснявам,а определено мисля,че аутбек а нашата семейна кола

Пон Май 20, 2013 11:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Gqbriel написа:

Вече ми се накараха в една друга тема,че не търся,...


:D :D :D А ти чете ли? :D Ако провериш в колко теми е обсъждано: 2.5 или 3.0, Аутбек или Легаси, тази или онази и т.н. ще разбереш защо колегата се подразнил от въпросите ти. А и реално мнение тук трудно ще намериш, защото всички сме пристрастени и има защо. Според мен си се насочил към правилния модел, само остава да намериш правилния екземпляр. Най-добре преди покупката го закарай в някой от сервизите където разбират от субару ( има тема) за да го погледнат.
Успех в търсенето :good:

_________________
www.plaskom.com

Пон Май 20, 2013 11:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 15, 2013 10:29 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Gqbriel написа:

Вече ми се накараха в една друга тема,че не търся,...


:D :D :D А ти чете ли? :D Ако провериш в колко теми е обсъждано: 2.5 или 3.0, Аутбек или Легаси, тази или онази и т.н. ще разбереш защо колегата се подразнил от въпросите ти. А и реално мнение тук трудно ще намериш, защото всички сме пристрастени и има защо. Според мен си се насочил към правилния модел, само остава да намериш правилния екземпляр. Най-добре преди покупката го закарай в някой от сервизите където разбират от субару ( има тема) за да го погледнат.
Успех в търсенето :good:

чета все още ROFL разбирам,че сте пристрастени :good:

Пон Май 20, 2013 11:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Еми аз имам Газова която не е течна фаза и проблеми нямам с нея ....но е сложена на колата от дилъра в италия

А и защо се отказвате от БМВ тата вие? много са ви ниски или много се трошат?
А определено 3.0 има повече екстри но надали има всичко кеото може да има БМВ ?

Сря Май 29, 2013 10:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Май 15, 2013 10:29 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
adddt написа:
Еми аз имам Газова която не е течна фаза и проблеми нямам с нея ....но е сложена на колата от дилъра в италия

А и защо се отказвате от БМВ тата вие? много са ви ниски или много се трошат?
А определено 3.0 има повече екстри но надали има всичко кеото може да има БМВ ?

Отказвам се ,не е точната дума - за мен лично е доста трудно да си представя да подкарам нещо друго.НО тук идва друг момент,досега бяхме 2-ма с куче (около 25кг),сега обаче сме 3-ма + куче :D ,седана идва малък за всички..половинката предпочитам по-висока кола а единствена такава е някой Х...а хубав Х бензинов с екстри е на цена доста над субару същата година.
Отделно вианги съм харесвал марката,факт никога не съм имал пряк досег с нея,но съм карал други марки и да кажем от премиум сегмента не мисля,че има по-добър избор от аутбек,който е по средата на лек автомобил и средно висок СУВ.
Всички екстри при едно БМВ е първо е рядкост и второ цената на 10 годишно такова с екстрите като на Суби с голям бензинов мотор е дори по-висока а понякога не е оправдана.
Отделно се навъдиха страшно много менте части и ми писна малко или много...да хвърлям носачи 2 пъти на година е безумие при положение,че меко казано се грижа за автомобила си.Купил съм го с пълна сервизна история до последния километър и не съжалявам за миг.
Но не съм кон с капаци,не съм и човек който е болен на тема марки - не мога да отрека нищо,което е качествено :good:
Ако сега си намерия моята кола сред Аутбек - съм сигурен,че много скоро ще се върна на бмв за лично моя кола,която ще има само 1 седалка :D

Сря Май 29, 2013 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 1:19 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.6 B14
Рейтинг: 242
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей Габриел,

Относно: "......... ако някой е съгласен да ме повози и да си поговорим на живо за тези автомобили - ще съм адски благодарен,винагие хубаво да говориш с някой ,който има поглед над нещата..проблема е че тук не съм в свои води и малко се притеснявам,а определено мисля,че аутбек а нашата семейна кола"

Аз съм с Аутбек 2004, 3.0 и АГУ BRC(не е течна фаза)
Имал съм и предния Аутбек и Легаси 2005 - всичките на газ. И преди това няколко "германки" пак на газ.

Нямам куче :(, но имам дребна дъщеря и тинейджър :), които събирам в колата.

Вече убедих един колега - Ауди фен, че Субару 3.0 ..... не е за подценяване :beer: :beer: :beer: и той вече е с Легаси 3.0 ;)

Ако си в София - пиши на лични и ще се разберем за тест, возене и обмяна на опит.

Пет Май 31, 2013 4:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Здравейте и от мен :hello:

По-независещи от мен причини се налага да сменя любимата си кола ( :cry: ) и от 2 месеца се заглеждам по Субару Аутбак. Четох малко теми тук и там и горе долу имам представа какво да търся при покупка. Много ми се иска да взема 3.0R след 2007 година със SI Drive, пера на волана и старт/стоп бутон плюс останалите екстри, но да намеря такава кола се оказва мисия невъзможна. Тук където съм (не живея в България) трилитровите юнаци се броят на пръсти и единственото което се предлага на пазара е до 2006г. Не че са лоши ама ми се искаше като е гарга да е рошава :pardon:

Та имам аз една сериозна дилема. Досега съм притежавал само японски коли и затова няма да питам дали са здрави тези щото ми е ясна работата (за разлика от колегите с БМВ-тата които май основно това ги интересуваше - дали се чупят лесно :D ) Та ако преглътна и направя компромис и взема 2,5 мотора има ли такъв със SI Drive и старт/стоп бутон и някви други глезотийки ? Или се предлага само за H6 ? Има ли някъде инфо (файл или сайт) където мога да прочета какви екстри и нива на оборудване се предлагат за конкректните години и двигатели ? Искам да разбера дали си заслужава толкова да чакам да изкочи H6 след 2007-ма ? Ужаса е пълен като гледам, че в Германия се продава само една такава по моите изисквания :-~ . Та затова се питам има ли някаква революция при 2,5 след 2007 или най-добре да скачам в по-старо H6 без да се вживявам толкова ?

Не е проблем да взема и 2,5 автомат, но свикнах много с песента на 6-те братя (5 години карам вече Lexus IS200) и някакси не се виждам отново да седна зад четири цилиндъра. Затова и държа толкова на по-големия мотор. Не ме притеснява и гореспоменатия проблем от евентуалното прегряване - при мен едва ли ще се случи тъй като тук където живея дори и в най-горещите дни е максимум 15-20 градуса.Не ме интересува колко ще гори, няма да слагам газ или други пръдни по мотора, така че всичко зависи от това какви екстри предлага конкретния модел. За всичко останало съм сигурен, че няма да ме разочарова тази кола!

Вие какво мислите по въпроса ?

Сря Окт 02, 2013 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И 2006г. да е бека, пак няма да сбъркаш. Този сайт сигурно си гледал?! http://www.subaru.de/allrad-fahrzeuge/k ... llrad.html

Сря Окт 02, 2013 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето и американския сайт с много информация: http://www.cars101.com/

Сря Окт 02, 2013 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Благодаря много за линковете, решението е взето вече - 3.0R ще е при всички случаи ! Ако трябва ще почакам няколко месеца и ако не излезе нищо ще купувам от 2004-2006.

П.П. Не мога да отговарям на лични съобщения тъй като съм пресен пресен. Да не се чудят тези които ми писаха защо не съм ги отразил :)

Чет Окт 03, 2013 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Малко развитие по моя въпрос. Колата вече е уговорена, днес по обед ще ходя да си я взимам. Много съм доволен от екземпляра който намерих. Outback 3.0R от 2006 на 114 000км с всички екстри за модела и годината - бяла кожа, навигация, подгрявания, управления от волана и т.н. Автомат. Тия дни като ми мине еуфорията ще направя снимки и ще пусна тема да се похваля по-обстойно :good:

Поздрави от един нов член на клуба :beer:

Пет Ное 15, 2013 7:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито! Очаква те една незабравима зима с тази кола, зима, която няма да забравиш (само с хубаво, разбира се)! :beer:

Пет Ное 15, 2013 8:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didoya написа:
Автоматите и 4х4-то са доста надеждни и нямат изявени слаби места.При добра поддръжка нямат никакви ядове.

С риск да ме анатемосат - модела има едно слабо и недомислено място - охлаждането. Това важи най-вече за H6. Радиатора е прекалено малък, всичко е сметнато на границата и охладителната система е много капризна, което при нова кола не е проблем, ама тук става думи за коли на възраст и км. Едно нещо ако се изпусне (замърсен радиатор, ниво и качество на антифриз) и прегряването е готово.

Естествено има варианти за превенция и проблема не е толкова голям, просто трябва да се вземат мерки, които костват някакви финанси!

Иначе аутбека е страхотна концепция!:)
Успех!


подкрепям колегата Дидоя,въобще не си за анатемосване,наистина Н6 си е с доста неизмислено охлаждане и е добре да се знае като се купува.пресен случай-съседа ми си купи аутбек 2007 150+ккм непомирисвал ГАЗ .проблема излезе уж мръсен радиатор(настина беше целия ..,не ми говори)...180$ комплект гарнитури(всички) и ремонта,няма нищо страшно!!!

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пет Ное 15, 2013 9:13 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 9:21 am
Мнения: 105
Местоположение: София
Автомобил: Outback EJ25 MT
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Е честито на новия хубавец в клуба.

_________________
2005 Outback 2.5 5MT/DR

Чет Ное 21, 2013 11:53 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Pavel141101 и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор