Отговори на тема  [ 35 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Отново в японският клуб! 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте! Търсих мнение из форума, но не намерих, за това ще питам тук. Ще слагам зимните гуми и мисля профилактично да мина през стенд на преден мост. Въпросът ми е- нужно ли е да правя и стенд на заден мост? Нищо не е правено по окачването както отпред така и отзад.

Вто Ное 19, 2013 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BLUE 1 написа:
Здравейте! Търсих мнение из форума, но не намерих, за това ще питам тук. Ще слагам зимните гуми и мисля профилактично да мина през стенд на преден мост. Въпросът ми е- нужно ли е да правя и стенд на заден мост? Нищо не е правено по окачването както отпред така и отзад.



Ако гумите са според предписанието на производителя не е нужно. Реглаж на кола 4х4 се прави и на двата моста.

Вто Ное 19, 2013 10:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
BLUE 1 написа:
Здравейте! Търсих мнение из форума, но не намерих, за това ще питам тук. Ще слагам зимните гуми и мисля профилактично да мина през стенд на преден мост. Въпросът ми е- нужно ли е да правя и стенд на заден мост? Нищо не е правено по окачването както отпред така и отзад.



Ако гумите са според предписанието на производителя не е нужно. Реглаж на кола 4х4 се прави и на двата моста.


Гумите са 225/60/16 до колкото разбрах стават, но дали са по предписание не знам. Предполагам, че на стенда ще си покаже дали има нещо за реглаж, просто стенда трябва да е и за заден мост, правилно ли те разбирам? :-?

Сря Ное 20, 2013 7:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това, че стават дадения размер гуми, не означава, че са по предписание......на колонката на врата ти пише какви трябва да са гумите (а такъв размер ме съмнява да е даден)... отделно, че и в упътването на колата също пише.....за стенда не мисля че има значение ;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Ное 20, 2013 8:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BLUE 1 написа:
Гумите са 225/60/16 до колкото разбрах стават, но дали са по предписание не знам. Предполагам, че на стенда ще си покаже дали има нещо за реглаж, просто стенда трябва да е и за заден мост, правилно ли те разбирам? :-?


Реглаж при Субару се прави и на двата моста - всеки стенд който прави реглаж, може да го направи / не съм виждал стенд само за един мост - всички могат да правят и на двата/, но все пак е хубаво да отидеш в реномиран такъв. Ако не си правил реглаж досега е задължително да минеш - ходовата част не е с постоянни характеристики / дупки, удари и т.н. /.
По принцип се минава на реглаж и при смяна на размера на гумите, ако не съвпада с този описан от производителя, защото макар и малко се променя окачването в посока височина и оттам - биалетки, щанги и т.н.

Сря Ное 20, 2013 8:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 9:21 am
Мнения: 105
Местоположение: София
Автомобил: Outback EJ25 MT
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега, а какво стана с централното дисплейче, дето го почукваш за да светне? И при мен е същото, но все не смогвам да питам тук.

_________________
2005 Outback 2.5 5MT/DR

Сря Ное 20, 2013 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
BLUE 1 написа:
Гумите са 225/60/16 до колкото разбрах стават, но дали са по предписание не знам. Предполагам, че на стенда ще си покаже дали има нещо за реглаж, просто стенда трябва да е и за заден мост, правилно ли те разбирам? :-?


Реглаж при Субару се прави и на двата моста - всеки стенд който прави реглаж, може да го направи / не съм виждал стенд само за един мост - всички могат да правят и на двата/, но все пак е хубаво да отидеш в реномиран такъв. Ако не си правил реглаж досега е задължително да минеш - ходовата част не е с постоянни характеристики / дупки, удари и т.н. /.
По принцип се минава на реглаж и при смяна на размера на гумите, ако не съвпада с този описан от производителя, защото макар и малко се променя окачването в посока височина и оттам - биалетки, щанги и т.н.



Ясно! Точно така смятам да направя, разбрах, че размера не е сред предписаните, което значи задължително стенд.

Сря Ное 20, 2013 6:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mashbob написа:
Колега, а какво стана с централното дисплейче, дето го почукваш за да светне? И при мен е същото, но все не смогвам да питам тук.


Проучването ми по въпроса стигна до там, че дисплея се сваля след като се свали музиката- процедурата не е никак трудна,но не намирам време да се занимая, а и никой не ми е потвърдил дали найстина това е пътя за сваляне на дисплея. Иначе проблема е най-вероятно заради студена спойка и не мисля, че ще е труден за отстраняване. Следващата седмица съм в отпуск и ще се занимая с този досаден дефект и ще се опитам да направя подробни снимки.

Сря Ное 20, 2013 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма нужда да се сваля музиката. С широка плоска отверка със загладени ръбове се сваля в комплект с решетките. Разкачат се кабелите от буксите отзад, отвиват се винтчетата, абе като го видиш ще ти се изясни.

Сря Ное 20, 2013 9:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
krismarg написа:
Няма нужда да се сваля музиката. С широка плоска отверка със загладени ръбове се сваля в комплект с решетките. Разкачат се кабелите от буксите отзад, отвиват се винтчетата, абе като го видиш ще ти се изясни.


Абе и така го напънах, обаче не искаше да излезе...дострашаме и за това реших да го избутам из отзад...не мога да намеря снимки на щипките за да знам от кой край да го дръпна, ако дадеш по подробни указания ще съм благодарен. :beer:

Сря Ное 20, 2013 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
201120135255.jpg

Прикачени файлове:
201120135277.jpg


Предполагам за това става въпрос.Успех :good:
Извинявам се за лошото качество на снимките,но през телефона и то на бърза ръка-толкова :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 2

Сря Ное 20, 2013 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От долната страна се откача по-лесно, защото наклона на въздуховодите пречи. Ако искаш да го побутнеш, по-лесно ще е през таблото с приборите. Свалят се корите под таблото, двата винта за таблото от двете страни на кормилния прът и един от горна страна. Сваля се кормилната конзола до най-ниско от регулирането за вертикална посока и се изважда километража като се откачат двете букси.

Чет Ное 21, 2013 9:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mashbob написа:
Колега, а какво стана с централното дисплейче, дето го почукваш за да светне? И при мен е същото, но все не смогвам да питам тук.


Готово! Свалих целият панел по указанията от поста на DDD, с подходящият инструмент е изключително лесно. Проблема е в женската (естествено :D ) букса на дисплея и едното краче имаше слабо окисляване и след почистване с игла и понатягане на пластините в буксата града заспа! Сега колкото и да го блъскам не гасне. Снимки ме домързя да правя.

Пон Ное 25, 2013 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 9:21 am
Мнения: 105
Местоположение: София
Автомобил: Outback EJ25 MT
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Значи ще се занимая и аз с това в следващите дни, и ще проверя тая женска.

_________________
2005 Outback 2.5 5MT/DR

Чет Ное 28, 2013 3:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:49 am
Мнения: 269
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Outback 2.5, `05, TLC `02
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След 11 месеца шофиране и изминати почти 30 000 км. , преди няколко дни забелязах издайнически мазни петна по пода на гаража от нещо подобно на гъсто масло. За пръв път Събчо се наложи да влезе в бокса не за обслужване, а за ремонт. След обстоен преглед в сервиза на Павлин в Пловдив се установи и повредата- цели два скъсани маншона :) явно чакълестите плажове и горските пътища си бяха казали думата.......или по-скоро стареенето на материалите. Заедно с маншоните смених профилактично и тампоните на носачите, че от както я купих бяха "тръгнали" и все ги чаках да се сцепят напълно.
Друго за ремонт, просто няма! Т`ва Субаруто ще се окаже корав автомобил. ;)

Пон Юни 23, 2014 1:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор