Отговори на тема
 Проблем с панорамен покрив STurbo '99 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 3:30 pm
Постове: 101
Автомобил: Sturbo '99
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Неотдавна стана собственик на чудесен екземпляр Forester STurbo, набор '99. Като цяло, техническото състояние на колата е чудесно, но има много дребни неща за правене.
Дойде ред и на първото - панорамният покрив.

Предполагам много от вас са се сблъсквали с този проблем, така че ще съм благодарен на съвет :)
При натискане на Open - лявата задна част слиза надолу, но дясната не помръдва - машинката не сваля стъклото. Пръсках и релсата и самата машинка с преубразуватели за ръжда и смазки, но особен ефект не се проявява. Моторчето работи безотказно, проблемът изглежда чисто механиченПри положение OPEN, покривът слиза до желаното положение само от шофьорксата страна. Натиск не помага, а не ми се иска да напъвам:)

Има доста писано по темата, но проблемите са разнообразни. За това се чудя дали да не сваля стъклото и да погледна машинките. Някой има ли опит с това. Привидно между стъклото и машинката има няколко подложки, пристегнати с гайка, но не знам до колко е удачно да разглабям, предвид че може да се объркат нещата при сглбяне :) Има ли значение колко се пристягат гайките, тъй като имат ударен център? Някакви тънкости изобщо ? Ако няма, да запретвам ръкави и да разбера какво се е случило там :)

Всякаква помощ е добре дошла :)

Поздрави!

Съб Юли 12, 2014 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Постове: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е добра идея да ровичкаш по шибидаха без да ти е ясно какво правиш.

Съб Юли 12, 2014 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 3:30 pm
Постове: 101
Автомобил: Sturbo '99
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ам, не мисля че има нещо сложно в случая. По-скоро исках да разбера дали някой се е сблъсквал с проблема...
Иначе, схемите са както следва:
Изображение

Изображение

Мисля, че и сам ще се оправя :)
Поздрави!

Нед Юли 13, 2014 11:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Постове: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако счупиш някой елемент дето не се продава отделно ще започнеш да мислиш друго яче...

Нед Юли 13, 2014 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 8:49 pm
Постове: 222
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester +Legaci 2.5
Телефон: 08782734sedem pet
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сваляй тапицерията на тавана и виж какво се е прецакало
смело без да се притесняваш
Аз като писах за аербега ме съветваха не пипай ще гръмне ще пецакаш всичко взех мултицета и след час вече намерих каде е проблема и още нищо не ми е гръмнало още и всичко е оки
щом си технически грамотен се мятай хич не чакай
ППС. и не забравяй да направиш снимки кое как се прави кое как се сваля и тн. за форума

Нед Юли 13, 2014 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 3:30 pm
Постове: 101
Автомобил: Sturbo '99
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги,

Малко позабравих нещата, но ето и какво открих. Проблемът с покрива е хроничен за много SF и SG екземпляри и се отстранявал гаранционно. Проблемът е във факта, че жилата който са отговорни за придвижването на механизмите,които свалят стъклото, са капсуловани с пластмаса, а не метал. Проблемът е досаден и глуповат на пръв поглед, но отстраняването отнема огромно количество време. Подробно описание:

http://legacygt.com/forums/showthread.p ... e361b&

Зазимих нещата, но на пролет ще оправя системата, защото ме дразни много :)
А иначе за колегите, които искат просто да почистят релсите или да надникнат - давайте смело, няма какво да объркате.
Свалянето на стъклото е елементарно, дори и за технически неграмотен човек.

Ако имате питания, споделете :)

Чет Сеп 25, 2014 2:42 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 70 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор