Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 1-ва скорост изключва на моторна спирачка - проблем 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте съфорумци.
Пиша по следния повод, който напоследък се превърна в проблем.
Малко след като си взех форито (SF) 122 к.с., МТ, забелязах, че когато спускам голям наклон на моторна спирачка, 1-ва скорост изключва. Това не се случва, когато изкачвам наклон и съответно подавам газ. До скоро това не беше болка или поне много рядко, но от известно време ми се налага да шофирам предимно в планински условия и това се превърна в проблем, особено, когато ми се наложи да изляза извън асфалта :pardon: . Понякога ситуацията става доста рискова, а не обичам да разчитам само на конвенционалните спирачки.
Трудно ми е да обясня на момчетата в сервиза какъв ми е дерта, защото в града няма как да демонстрирам за какво става въпрос.
Та моля за съвет: каква може да е евентуалната причина, за да знам какво да им кажа.
Поздрави

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Пон Окт 20, 2014 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж в какво състояние са ти тампоните на двигателя и на скоростите, евентуално при големите наклони да не се получава някакво изместване и от там да изключва. Друго за което се сещам е да се провери състоянието на фиксатора за 1-2 предавка, може да се е счупила пружината. Ако не е някой от тези неща ще трябва да се отваря кутията.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Сря Окт 22, 2014 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 3:10 pm
Мнения: 161
Автомобил: Forester
Рейтинг: -23
Кофти...
Отговори с цитат
От външната страна има едни болтове май изглеждат по различно. Като се развият има пружина и съчма това фиксира съответната скорост както колегата по горе е казал. Предположението за проблеми тампоните ми звучи по вероятно. На моята скоростния лост при спиране на скорост се движи малко, знам че е от тампоните но скорост никога не ми е излизала

Сря Окт 22, 2014 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 21, 2014 8:52 am
Мнения: 190
Местоположение: В. Търново
Автомобил: Христофор
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И моя прави същите чалъми при спускане, ще изчакам да кажеш какво е било при теб решението.. :pardon:

_________________
Subaru Forester 1998 - 2.0MT [122]

Пет Окт 24, 2014 6:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за съветите.
Успокоявам се, че може да е "малкия дявол".
Явно не е хронична болежка, защото не можах да намеря адекватна информация и в чуждестранните форуми
Ще пиша като се отстрани проблема.

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Съб Окт 25, 2014 12:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 9:47 am
Мнения: 244
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проблемът се отстрани чрез смяна на скоростната кутия.
Не можах да разбера точно каква е била причината да изключва от скорост. По съвет на майстора беше по-добре да се вземе читава ск.к. втора употреба за няколко стотин лева, отколкото да се подменят части за над 500 лв. (само единият лагер струвал ок. 400 лв.). В задния край на кутията също имаше сериозни следи от износване.
Не съм предполагал колко ще се промени поведението колата с "новата" кутия. За сега с положителен знак. Макар и тя да си има леки шумове и други дребни забележки (с времето оправят), имам усещане за подобрена динамика и малко по-добра ефективност на бавните скорости, по-тиха е от старата и естествено 1-ва не изключва. Сякаш хода на скоростния лост е малко по-дълъг при превключване, но може така да ми се струва.
Не свети светлината на задна ск. и индикацията Lo за бавните на таблото, но мисля че това са дребни неща, които ще се отстранят при предстоящата скорошна смяна на маслото.
Използвам случая да благодаря на Дарин (Ispitatela) за коректната доставка на скоростната кутия :good:

_________________
Subaru Forester SF first love
Subaru Forester SH

Чет Яну 08, 2015 4:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор