Отговори на тема  [ 424 мнения ]  стр Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
 Subaru Forester 2014 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е в Германия е 60к с ддс. Не че е успокоение де. Идва на една цена с базовия Аутбек дизел автомат.
За офроуд обаче (ако някой си прежали новата кола) Форестъра има по-добри ъгли на заход и отпред и отзад.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Апр 24, 2015 11:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с офроуда е голяма безмислица и Субару основно наблягат с цел имидж и реклама. Малко хора си взимат СУВ-че за да го трошат по некви пътеки, гори и полета. Реално дори 99% от Ланд Крузърите не излизат извън пътя, ама всеки с "офф-роуд" джипка се бие в гърдите колко бил ъгъла , клиренса, как 4х4-то предава и блокира, бла-бла...СУВ-а си е мода , а не че на всеки му е притрябвал нов такъв , за да го каля....Подобно е и положението със спортните коли. Не ги взимат за писта, а да се фукняват и да вдигат бързо 200 направо...

Пет Апр 24, 2015 12:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubaru написа:
Това с офроуда е голяма безмислица и Субару основно наблягат с цел имидж и реклама. Малко хора си взимат СУВ-че за да го трошат по некви пътеки, гори и полета. Реално дори 99% от Ланд Крузърите не излизат извън пътя, ама всеки с "офф-роуд" джипка се бие в гърдите колко бил ъгъла , клиренса, как 4х4-то предава и блокира, бла-бла...СУВ-а си е мода , а не че на всеки му е притрябвал нов такъв , за да го каля....Подобно е и положението със спортните коли. Не ги взимат за писта, а да се фукняват и да вдигат бързо 200 направо...



Усещането да си различен е много приятно, независимо, че не използваш по предназначение всички екстри.
Не случайно избрах Субару, а не автомобил, който ще ме вози ;) :beer:

Пет Апр 24, 2015 4:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 5:24 pm
Мнения: 34
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT 2013''
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Незачетена Гаранция....,както предположих

Съб Апр 25, 2015 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBARUFORESTER XT написа:
Незачетена Гаранция....,както предположих


???

Съб Апр 25, 2015 11:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubaru написа:
SUBARUFORESTER XT написа:
Незачетена Гаранция....,както предположих


???


Предполагам, че става въпрос за кожата на седалките.
Мисля, че трудно ще се зачете такава гаранция.
Колега, трябва според мен да приложиш доказателства (например от лаборатория), че това е
от качеството на материала.

И още нещо - за доста неща гаранцията не е 3 год. (или еди колко си км).
Виж в гаранционната книжка кои са тези неща.

Поздрави

Нед Апр 26, 2015 4:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 5:24 pm
Мнения: 34
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT 2013''
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сигурно е така,аз от къде да разбирам..... :idea: ХАХА много добре зная как се отразява този проблем при други представителства на марки,та дори и на Субару в други държави,като Германия например - само аз си зная какво са ми отговорили там и как безапелационно решават този проблем,понеже си е проблем специално за тази еко - кожа ,но ще си го запазя за себе си! Само можете да видите в немския сайт сами и ще прецените ! Щом са пуснали специално предложение за индивидуално претапициране с естествена кожа като доп.екстра при поръчка на нов Форестер-смятайте!
Не всичко е пари-все пак трябва човек да си цени нервите и здравето,че да се бори с БЮРОКРАЦИЯ ТУК,която винаги е права!
Правя я при тапицер(защото като цяло съм доволен от возилото) и при следващия БЪГ може би ще се замисля за някоя наистина премиум японска марка и по-точно представителство в БГ!
Благодаря за отзива все пак!

Нед Апр 26, 2015 10:22 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В България всичко е доста по-различно. Всеки от нас го знае и трябва да подхожда по съответния начин.
Германия ни е мерило, но и в други страни положението не е по-различно от нашето (това не те успокоява знам)

Нед Апр 26, 2015 10:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 5:24 pm
Мнения: 34
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT 2013''
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Aвтомобилът ме впечатлява с други му качества,така че ще преглътна минусите и ще се абстрахирам,че в БГ има гаранция,дано само това да си остане дефекта и не се проявява нещо по-сериозно!Вс. е ОК!Ще се радвам други колеги да споделят ако има някакъв,какъвто и да е проблем с новия Forester-ако са все подобни като моя-почти безобидни,бих бил малко по-спокоен!
:-~ ......


http://www.subaru.de/fileadmin/download ... -Leder.pdf

за,което говорех в горния post!

Нед Апр 26, 2015 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:21 am
Мнения: 21
Местоположение: Svishtov
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Как така "незачетена гаранция"?
Преди да купя автомобила, специално питах дилъра, кои елементи и агрегати НЕ се покриват от гаранцията - отговориха ми, че ВСИЧКО се покрива (без филтрите, които подлежат на смяна при техническите обслужвания).
Що за представител ще върне клиент с "незачетена гаранция" за проблем в салона.
Той трябва да издържи миминум 3 години и 100 000 километра... точка.
Колега, съветвам Ви да си потърсите правата, ако се наложи и с адвокат, тъй като ако досега поведението на представителят беше неприемливо, то сега е вече отвратително.
Когато човек си закупува нов автомобил, то една сериозна част от аргументите за подобна покупка са сервизната поддръжка и гаранцията.
Не мога да приема, че някакъв приемчик със заплата 600 лева, ще гледа в тавана и ще ми определя какво ще "зачете" и какво няма
в една гаранционна кола на стойност около 70к лева.
Абсолютно конщунствено поведение демонстрират тези нагли момченца.
Съжалявам за грубия език, но има правила и норми, които ние, като клиенти спазваме... и очакваме същото насреща...

_________________
Dubido ergo cogito ergo sum
 20

Пон Апр 27, 2015 10:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jiovanni написа:
Как така "незачетена гаранция"?
Преди да купя автомобила, специално питах дилъра, кои елементи и агрегати НЕ се покриват от гаранцията - отговориха ми, че ВСИЧКО се покрива (без филтрите, които подлежат на смяна при техническите обслужвания).
Що за представител ще върне клиент с "незачетена гаранция" за проблем в салона.
Той трябва да издържи миминум 3 години и 100 000 километра... точка.
Колега, съветвам Ви да си потърсите правата, ако се наложи и с адвокат, тъй като ако досега поведението на представителят беше неприемливо, то сега е вече отвратително.
Когато човек си закупува нов автомобил, то една сериозна част от аргументите за подобна покупка са сервизната поддръжка и гаранцията.
Не мога да приема, че някакъв приемчик със заплата 600 лева, ще гледа в тавана и ще ми определя какво ще "зачете" и какво няма
в една гаранционна кола на стойност около 70к лева.
Абсолютно конщунствено поведение демонстрират тези нагли момченца.
Съжалявам за грубия език, но има правила и норми, които ние, като клиенти спазваме... и очакваме същото насреща...


Подкрепям !

Пон Апр 27, 2015 2:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Мнения: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
SUBARUFORESTER XT написа:
Aвтомобилът ме впечатлява с други му качества,така че ще преглътна минусите и ще се абстрахирам,че в БГ има гаранция,дано само това да си остане дефекта и не се проявява нещо по-сериозно!Вс. е ОК!Ще се радвам други колеги да споделят ако има някакъв,какъвто и да е проблем с новия Forester-ако са все подобни като моя-почти безобидни,бих бил малко по-спокоен!


Най-големият проблем, поне според американския форум, са ниско качествените скоби на маркучите на турбото
www.subaruforester.org/vbulletin/f207/d ... ps-318129/

А за прокъсаната кожа - неприятен, но сравнително лесно решим проблем. И най-вече проблем, които по никакъв начин не влияе на твоето "driveability", в смисъл на възможността да се предвижваш и спираш. Според мен не си струва да си го слагаш много на душата, камо ли да търсиш адвокати, съдилища...
Ако вече си претапицирал, какво плати? Намери ли същата кожа, така че да няма разлика със съседната седалка?

Пон Апр 27, 2015 5:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 5:24 pm
Мнения: 34
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT 2013''
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Намериха абсолютно същата еко-кожа,утре я правят и ще ви кажа резултата!Била същатат като на някакво авангард изпълнение на S-class....толкова евтин материал... ROFL

Вто Апр 28, 2015 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 5:24 pm
Мнения: 34
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT 2013''
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
НЯМА РАЗЛИКА С ОРИГИНАЛА!ДОВОЛЕН СЪМ! =D>

Сря Апр 29, 2015 10:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Мнения: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Преди няколко дни писах, че не е толкова неприятно да ти се скъса кожата на новия /моя е на година и 3 месеца/ автомобил. ](*,)
Преди минути установих, че шофьорската ми седалка е в начална фаза на прокъсване.
Изображение

Сега мога да кажа, че съм ядосан и чувството действително е гадно.
С две ръце съм ЗА използването на еко кожа, защото съм вегетарианец и разбира се в този дух предпочитам да използвам материали, заради които не са убивани животни.
Обаче япончетата явно са изполвали възможно най-нискокачествената кожа. Плюс това не им пука особено - контакта с тях е невъзможен!
Ако българския дилър иска след някоя друга година да си купя кола отново от тях, би ми претапицирал седалката. Сигурен съм, че темата се чете от представители на Субару Б-я.
Ако не, заричам се никога да не пипна ново Субару от тях!

Съб Май 02, 2015 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е само Субару ,друже! Всичко стана ширпотреба и рециклаж! А цените растат ли растат - преди пет години като купувах Форю ,беше с 10000лв мин по-евтин от сегашните.

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Нед Май 03, 2015 9:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 9:02 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, бих искал да попитам за впечатления относно Subaru Forester 2.0 XS бензин с ръчна скоростна кутия (2.0 i Style в субару.бг).
Изпадна ми оферта за покупката на въпросната кола от чужд дилър с 3 години гаранция и 3 години безплатно обслужване (от което не знам дали ще се възползвам, понеже ще се кара в БГ) на цена 50 хил лева.

Дали си струва според вас? Този двигател без турбо дали е Ок? По принцип карам внимателно и не обичам да натискам колите си :) Но да не е много тромав все пак? Как е защитата от корозия?

Мерси предварително за отговорите, До сега съм карал само Мазда и не съм имал никакъв допир до Субару :) Впрочем щях да купувам Мазда Cx-5 пак от чужд дилър с 10 хил лева по-ниска цена от тази в Стар моторс, но доставният срок от 5-6 месеца, поради голямото търсене, ме отказа и ме насочи към Субару :) Там доставният срок е 2 седмици, а и ме блазни мисълта да пробвам и друга японска марка :)


Последна промяна ogydogy на Нед Сеп 06, 2015 9:51 pm, променена общо 1 път


Нед Сеп 06, 2015 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Харчещ астматик!

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Нед Сеп 06, 2015 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 9:02 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
Харчещ астматик!


разходът не ме притеснява, ще се кара малко и никога в градски условия, освен при излизане от София, но зле ли е като вървеж? :) Не е опция да взимам дизел/или бензин турбо, понеже цената скача.

Нед Сеп 06, 2015 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има тестови коли в Германия за 20000€ дизел

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Нед Сеп 06, 2015 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 424 мнения ]  стр Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор