Отговори на тема стр <  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  >
 Subaru Forester 2014 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Постове: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://www.autobild.de/artikel/allradle ... 45529.html

В този тест Форито печели 1-во място. ;)
Айде сега кажете, че списанието е платено :)

Чет Фев 06, 2014 4:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 5:24 pm
Постове: 34
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT 2013''
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега,аз съм със същата машина ,само че бяла(въпреки ,че за гумите няма никакво значение цвета :idea: ) - с BRIDGESTONE LM80 я търкалям ! То тази година не видяхме и много от зимата,но....
Колата се държи похвално с тази гума,въпреки че MICHELIN е също много добър вариант(малко по-скъп),но няма да имаш проблеми с нито една от марките!...

Чет Фев 06, 2014 4:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:41 pm
Постове: 5
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: FORESTER Diesel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Карам същия Форко, но с дизелов двигател.
Pirelli SOTTOZERO му сложих. Без забележки. Не съм намерил стръмна уличка в Търново, която да го затрудни. Спира и тръгва на всички наклони, които са ми известни.
Скоро правихме сравнение на сняг с един приятел, който си купи GL500 (гумите за MICHELIN, но не помня модела - предполагам е най-доброто, което се предлага за този клас)
Дали заради късата база или за това, че Форко е с ръчна кутия, или заради по-ниското тегло . . . или пък защото е СУБАРУ - Форко нямаше конкуренция.
Успокоението за моя човек е, че на чиста магистрала - без сняг - той си кара с 240 и се кефи.

Ама на какво точно се кефи . . . защото при пряко сравнение Harman Kardon във Форко е с неразличимо качество на звука от същата система в МВ . . .

Изображение

Чет Фев 06, 2014 5:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Постове: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите.
Мисля все пак да заложа на Michelin Alpin. Макар и най-скъпата възможна гума на пазара, имам опит с нея на бившето ми Паджеро.
При добър комфорт не съм имал проблеми на никакъв зимен терен, освен мокър пясък.
А и това е първата ми покупка на чисто нов автомобил, как да не си поглезя новата си кола :cool:
Относно Harman Kardon - моята няма да има. Поръчах версията Комфорт, при която музиката е стандартна, но доплатих за кожен салон.
Вашите версия премиум ли са? Ако да, как е електрическия багажник, навигацията и люка? Струва ли си, при положение, че навигацията е почти не използваема в Б-я?

Чет Фев 06, 2014 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Постове: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега SUBARUFORESTERXT, форумът не ми разрешава да ти отговоря и да пиша съобщения, защото съм твърде нов ](*,) :lipseal:

Това, което си написал за Каените, приятно ме надъхва. Чакам с нетърпение да минат още около две седмици, докато си получа колата.
Едвам ли ще имам ел. багажник - четох си договора и не е споменат, но дано да са пропуснали :)

Пет Фев 07, 2014 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 6:08 pm
Постове: 1159
Местоположение: София
Автомобил: с EWG
Рейтинг: 379
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето едно руско тестче на Honda CRV с/у новото Фори в най-интересния момент, ситуацията е много показателна за разлиния тип 4х4, резултатът ще е подобен и с останалите конкуренти :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hL08#t=673

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigdinch.mobile

Съб Фев 08, 2014 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Постове: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тя новата CR-V вече не е с помпи, а май само на електроника разчита да засече слип отпред и да бутне отзад. Интересно в пясъка умря все едно е с предно само.

Съб Фев 08, 2014 10:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Постове: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Поствам снимки на бившата ми машина. И тя умря на пясък, но мокър.
Тепърва ще правя сравнения между Super select-та на Митсубиши и задвижването на Subaru.

Изображение

Изображение

Съб Фев 08, 2014 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Постове: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubaru написа:
Тя новата CR-V вече не е с помпи, а май само на електроника разчита да засече слип отпред и да бутне отзад. Интересно в пясъка умря все едно е с предно само.

Обърни внимание от 11:35 до 11:40. Обясниха, че AWD системата на Хондата е прегряла и има червена лампа на таблото. Затова само на предно върти в пясъка :facepalm:

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Пон Фев 10, 2014 11:18 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Постове: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен Рашъна ми е като Китайски :D , нищо че съм учил до 8-ми клас.
Аз имах предишнита ЦР-В, само че я откраднаха...Вършеше работа в нормален сняг, нищо особено, но никога не ме е предавала и беше мега здрава кола. Тази явно е само за магистрала... :)

Пон Фев 10, 2014 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Постове: 858
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Те си го казаха: Cr-V ето девочка ,а Forester мужик

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пон Фев 10, 2014 5:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Постове: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пък покарах новото Фори 2.0 с линеартроник и Х моуд и се представи перфектно на пясъка.
Това от клипа не знам защо не мина,може и ,за да не направят лоша реклама на ЦР-В ,
но според мен можеше да издрапа.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Фев 10, 2014 10:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Постове: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Между другото, "субараши" на японски означава "страхотно" или "чудесно"


_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Пон Фев 24, 2014 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Постове: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
лека демонстрация в Китай

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)
 15

Пон Фев 24, 2014 10:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:00 am
Постове: 11
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
tony написа:
Liben написа:
Благодаря за отговорите. Днес звьннах на сервиза и ми казаха че имат от субару антифриза и да мина да погледнат колата. Мисля да взема 1л за всеки случай.

На времето Субару сервизите работеха с Арал антифриз. Сега с Мотулски. И на мен ми е интресно да ли имат оригинален, което ме съмнява. Преди месец в Субару Варна не видях. :idea:


Имат. Взех си един литър- 16лв. Долях до средата между мин и макс и за сега няма спадане на нивото.

Вто Фев 25, 2014 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 12:30 pm
Постове: 1155
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: R.I.P. Justy, Honda Innova 125i '10
Рейтинг: 206
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат

_________________
1,63 l/ 100 km - Honda ANF 125i Innova(Wave) '10 ;)
Bulgaria - ಬಲ್ಗೇರಿಯ(Kannada) པུ་ར་ག་རི་ཡ (Tibetan) ブルガリア(Japanese) 불가리아(Korean) 保加利亚(Chinese) บัลแกเรีย(Thai) बुल्गारिया (Hindi) بلغاريا (Arabic)

Сря Фев 26, 2014 11:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:21 am
Постове: 21
Местоположение: Svishtov
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
1080433_10202100533693467_977324068_n.jpg


Ами... и аз да се похваля.
Форестър 2.0 CVT.
Стана вече месец от както го имам.
В момента съм в период на разучаване... и така...
Живи и здрави! :)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Dubido ergo cogito ergo sum

Сря Фев 26, 2014 11:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Постове: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито!
Може ли малко повече подробности за модела, годината, нивото на оборудване и двигателя? От къде е?

Сря Фев 26, 2014 12:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 8:21 am
Постове: 21
Местоположение: Svishtov
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Годината (моделната) е 2014, моделът е Форестър 2.0 i, двигателят - очевидно е 2.0 - 150 к.с., оборудването е "Комфорт".
Автомобилът е купен от Субару - Габрово.
Като стана дума... Какви са ви впечатленията от горепосочения дилърски център?

_________________
Dubido ergo cogito ergo sum

Сря Фев 26, 2014 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Постове: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пичове, ето я и моята машина
Изображение

Взех я преди пет дни. Като допълнителна услуга дилъра на Субару я закара с репатрак до КАТ, където мои човек я регистрира.
Тъй като явно в резервоара е имало не повече от няколкостотин грама бензин, колата е угаснала и моят човек е търсил по спешност бензин. При стойност около 70 000лв., мисля можеха да налеят бензин за 10-20лева.

Както и да е, измита и с номера я вех на 19 километра според километража. В момента е на 260. Удоволствието е несравнимо.
Въпреки че и досега съм карал коли със сравнително големи двигатели /165 дизелови коне на Паджеро и 185 пак дизелови на Волво/ това Субару бяга много :-~ Мислех да я пазя в началото да не качвам повече от 3000оборота, ама май няма как... Имам нужда от дозата адреналин с по-сериозното натискане на педала на газта. За отбелязване е и че стои изключително стабилна, не се усеща никакво разлюляване в завои.

Няколко неща леко ме притесняват:
1. На празен ход двигателят понякога не работи равномерно. Някак си притриса и има леки вибрации. Иначе оборотите не играят, според оборотомера са между 750 до 800. С подаването на газ, двигателят заработва равномерно. Надявам се сте ме разбрали правилно, та това нормално ли е?
2. Менюто ми е на немски език. Дилъра не знаеши как да го смени на английски, щял да пита. Така или иначе ще ходя в София скоро и ако до тогава не съм го оправил, ще посетя Субару София.
3. Сравнително сериозен разход по борд компютър в града. Между 16 до 18 на сто, не особено спокойно каране и студен двигател.
Иначе междуградско Бургас - Поморие даде 10.4 на сто.
4. Според дилъра на Субару първата смяна на масло е на 15 000км. Според американкия форум на 6000.
Имам поне няколко месеца докато ги стигна тези 6000, но мисля да се доверя на американците.

Ами това са първите ми впечатления. Мисля да сложа секретни болтове, че тези джанти се набиват на очи.
Дано да ми служи вярно дълги години :)

Пон Мар 03, 2014 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр <  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор