Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Почистване на IACV - с какво? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Мисля да почиствам клапана за регулиране на въздушния поток при празен ход (IACV), познат още като стъпково моторче за празен ход. Въпросът ми е какво да използвам за почистването - някаква специална химия или подръчни материали? Ако някой се е занимавал с подобна задача - да сподели опит.

Благодаря предварително :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Нед Апр 07, 2013 7:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 11:54 am
Мнения: 147
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 2.5 99г
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Обезмаслител :)
Или има едно Мулти спрей също върши работа. Идеята е да падне ако има нагар и боклуци вътре в него. Гаранция, че ще се оправи - няма. Може и да е за смяна :)

Пон Апр 08, 2013 9:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Едно парцалче напоено с бензин или короселин, отверка и много търпение :) . Става и по лесния начин със спрей за карбуратори(много ефикасен, аз моето така го почиствах) но има голяма опасност да се отмие смазката на двете лагерчета.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Сря Апр 10, 2013 11:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 5:35 pm
Мнения: 100
Местоположение: София
Автомобил: H6 02
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Има ли как да се разбере дали IACV e заминал? Колата има проблеми само на празен ход, вакуумът е мерен и е ок. Паленето сутрин е малко проблемно - малко зацепва на 6-700 оборота и после отива на 1500. Моторчето е чистено преди месец, но нямаше кой знае какво подобрение, затова след отхвърляне на какво ли не си мисля, че може да е дало фира, но се чудя дали може да се провери.

Вто Дек 17, 2013 1:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор