Отговори на тема
 Адаптор за газова у-дба на вратичката на резервоара 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 11, 2013 7:17 pm
Постове: 57
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Всички, които сме с газова уредба с пълначка при гърловината на резервоара знаем за неудобството свързано със загубата на адаптора. Лично аз поне няколко пъти съм го забравял на тавана на колата и при първия завой издрънчава на асфалта..... :D
Да не говорим, че моя стои в багажничето м/у седалките и се търкаля и удря в стените му и ме дразни.
Преди няколко дни видях едно решение направено на един Форестър и реших и аз да си направя така на моята Импреза.
Резултат:
Изображение


Изображение


Изображение

Иначе....кой знае каква философия няма. Аз започнах с едно парче картон, на място го налагах и така си направих шаблон. После го пренесох на парче неръждаема ламарина 1мм, изрязох, загладих ръбчета, пробих Ф20 за адаптора и 2хФ8 за монтажните болтове и така...
Стана от първия път. Залепих и малко гума, там където ляга адаптора, да не се драска и да не дрънчи...При затваряне той леко се подпира на пластмасовата капачка, така че няма опасност на издава нежелани звуци при движение...

Единствения минус, който виждам засега е, че от вадене и поставяне може да се понадраска зоната оградена с червено, но мисля, че не е болка за умиране, а и може и там да го облепя с гума.
Изображение

Поздрави и весели празници.. :good:
 41

Вто Дек 23, 2014 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Постове: 1845
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Поздравления за положеният труд. :good:
Аз бях със същото решение и върши много добра работа(благодарности на balbeck).
Минусите са, че ако ви изкривят вратичката на някоя бензиностанция тя започва да се отваря в движение при неравности и става много досадно.

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Вто Дек 23, 2014 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Постове: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен адаптера се поставя в торбичка ушита от стар калъф за очила,хем не драска и не се цапа. :idea:

Вто Дек 23, 2014 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 3:58 pm
Постове: 171
Местоположение: Шумен
Автомобил: subaru outback 2.5 AT 2000 г.
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Моя съм го вързал с метален рибарски повод, заклещвам го от горния край на капачката на бенизина.Понеже моя е шестограм съм го пилнал до чашката и там съм сложил миша опашка и за нея съм закачил карабинката на повода като го навивам или развивам да не се на мотава повода около него.

Съб Дек 27, 2014 3:05 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор