Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:07 pm



Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
 Метан - за и против 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Поздрави на всички от форума.Интересува ме впечатленията ви за работа на автомибила на метан.Колата ми е Легаси 2001 2,5 АТ.По принцип аз съм привърженик на бензина ,но ми се налагат често преходи ВИДИН-БУРГАС а и по-принцип ценовата разлика е пвечатляваща (при голям преход разбира се).Благодаря предварително и успех на всички. :lol:

Пон Окт 06, 2008 7:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:20 pm
Мнения: 113
Местоположение: София
Skype: member_citron
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
принципно и газовия инжекцион е компромис с колата но при постоянно каране и тези преходи е оправдано. аз лично бях противник на газта но когато купих колата беше с газ и поради лошата работа и сложих газовинжекцион , за сега се държи добре. за метана решаваш сам не съм чел някой да е сложил метан на субито си или можеби греша, незнам . ще изгубиш от мощноста на колата и ще ти замине багажника , незабравяй че си и автоматик.

_________________
Subaru Forester 2.0 M.T 2003.
СB 4542 BC

застрахователен посредник

Пон Окт 06, 2008 8:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 4:05 pm
Мнения: 116
Местоположение: По света и унас в София
Skype: tenyomatev
Автомобил: XT TURBO COUPE,LEONE 84,LEGACY GT
Телефон: 0888899201
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gechi написа:
Поздрави на всички от форума.Интересува ме впечатленията ви за работа на автомибила на метан.Колата ми е Легаси 2001 2,5 АТ.По принцип аз съм привърженик на бензина ,но ми се налагат често преходи ВИДИН-БУРГАС а и по-принцип ценовата разлика е пвечатляваща (при голям преход разбира се).Благодаря предварително и успех на всички. :lol:

София-Бургас и обратно на метан -60 лв.,но се подготвяш да правиш изгорели клапани и дори пробити бутала.Освен това е и много вреден(виж Уикипедия)защото създава много въглероден диоксит и най вероятно от2010 щего забранят в Европа.Мощността пада на половина и за Видин ще трябва да тръгваш предната седмица.Движиш се като подвижна бомба-и пропана е същото нещо.Един сносен метанов инжекцион е над 2000 лв.и сядаш и калкулираш:Предимства и Вреди и ако не караш повече от10000 км на месец продължаваш да караш със 100 Октана(за колата е мехлем а, и разхода в сравнение с другия бензин е по-малко с около литър,два,само променяш настройките,а цената е с 12 стотинки позече).Евтините неща винаги излизат скъпо.Все пак караш СУБАРУ не голфче

_________________
НЕ Е ВАЖНО какво SUBARU имаш ,важно е , че го имаш......

Пон Окт 06, 2008 8:16 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Принципно се съгласявам с вас напълно ,но ми се искаше да чуя друго :D .Да се надяваме падането на цените на горивото да продължи дълго, дълго.

Пон Окт 06, 2008 9:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Относно съвета на колегата ''със 100 Октана(за колата е мехлем а, и разхода в сравнение с другия бензин е по-малко с около литър,два,само променяш настройките...''
какво имаш предвид за настройките

Пон Окт 06, 2008 9:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
За да не се разгори нов спор, ето тема:
http://subaru.bg/forum/viewtopic.php?t=42

Иначе накратко :ще ти е по-евтино, и да имаш други разходи като клапани, свещи и т.н. ще се избият. Но на метан динамиката на колата значително пада. Ти сам си избери. За мен пропан-бутана е приемлив компромис.

П.П. Полупразен бензинов резервоар също е бомба. Но за разлика от газовата бутилка, бензиновия резервоар не е направен да издържа налягане от десетки атмосфери (LPG) или стотици атмосфери (CNG).

П.П.П. (Спам): Тен, жената праща поздрави на Макс :-D

Пон Окт 06, 2008 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Моето Суби е на метан. Така го купих - 2000 кубика - ръчни скорости.
Слагана е в Италия - не е инжекцион. Действително доста по-тромава е в града, но си струва. Вчера ходих да София и обратно, минах почти 1000 км с по-малко от 90 лева. На магистралата върви със 180 без проблеми. Прави ми впечатление, че като я карам в града като че ли се "запушва" и не върви, а като я подкарам по магистралата - тръгва много добре, дори и в ниските режими - между 1000 и 2000 оборота - това го разбирам като спра и тръгна на светофар. На градско в този диапазон и е най-трудно.
Уредбата е слагана 2000 г. и досега е карано на метан. Нямам проблеми с изгорели клапани или каквото и друго. Като го взех му смених маслото, преди две седмици дойде нова смяна - не съм му доливал и грам - както си беше между двете марки така и си остана. Взех го с показание на километража 151300 км. Само тя си знае колко точно са. Сега е на 165300.
При тази цена на метана - 1.50 в Бургас извънградското ми е между 9 и 10 лева, като карам колкото позволяват условията.
Вчера заредих на Пловдив и до Сара загора го мачках здраво. На Сливен заредих пак - за 165 км сложих за 16.40 лв, там е 1.60 лв за кг.
Решението е твое, ако имаш повече вапроси - пиши.

Пон Окт 06, 2008 11:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 9:40 pm
Мнения: 81
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy B13
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Мнение 
Mного хора се изказват на основа така чух,така ми казаха и тн.Баща ми кара Subaru на метан от 5 години,освен че гърнетата занинават по бързо друго не се обажда (аз му подържам колата) Аз карам също Subaru 2.2l. автоматик което също е на метан,минал съм около 160 000 км.на метан!!! Сега колата е на 480 000 км. и ако някой ви каже че горят клапани и бутала , може ама на някоя Немска кочина!!!За вредност на изгорелите газове,ще препоръчам на колегата тои да погледне Уикипедия!!! Това е едно от най-екологичните горива.Но ако сте състезатели,не ви го препоръчвам.За вървенето, върви но е по тромава но пък джоба се чувства по добре.

Пон Окт 06, 2008 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
nick74 написа:
Mного хора се изказват на основа така чух,така ми казаха и тн.Баща ми кара Subaru на метан от 5 години,освен че гърнетата занинават по бързо друго не се обажда (аз му подържам колата) Аз карам също Subaru 2.2l. автоматик което също е на метан,минал съм около 160 000 км.на метан!!! Сега колата е на 480 000 км. и ако някой ви каже че горят клапани и бутала , може ама на някоя Немска кочина!!!За вредност на изгорелите газове,ще препоръчам на колегата тои да погледне Уикипедия!!! Това е едно от най-екологичните горива.Но ако сте състезатели,не ви го препоръчвам.За вървенето, върви но е по тромава но пък джоба се чувства по добре.


160 000 км на газ без проблеми! Е това е приказка - радост за ушите ми(очите ми)! Успех и за напред!

Пон Окт 06, 2008 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
nick74 написа:
Mного хора се изказват на основа така чух,така ми казаха и тн.Баща ми кара Subaru на метан от 5 години,освен че гърнетата занинават по бързо друго не се обажда (аз му подържам колата) Аз карам също Subaru 2.2l. автоматик което също е на метан,минал съм около 160 000 км.на метан!!! Сега колата е на 480 000 км. и ако някой ви каже че горят клапани и бутала , може ама на някоя Немска кочина!!!За вредност на изгорелите газове,ще препоръчам на колегата тои да погледне Уикипедия!!! Това е едно от най-екологичните горива.Но ако сте състезатели,не ви го препоръчвам.За вървенето, върви но е по тромава но пък джоба се чувства по добре.

Благодаря колега за изчерпателния и полезен отговор.Аз също съм привърженик на това ,разбира се зависи от темата да се пише най-вече от личен опит и наблюдения.Така се постига най-точна представа за проблема.Иначе уважавам всяко мнение и благодаря на всички за проявената активност.Успех :D

Пон Окт 06, 2008 1:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 8:56 pm
Мнения: 741
Местоположение: Варна
Телефон: 0894484248,052600585
Рейтинг: 134
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ето и моето нескромно :) мнение по този въпрос! Аз съм привърженик на пропан-бутана , а не на метана! Както каза и колегата по-горе, ако караш на метан се подготви за ремонт на двигателя, а и самата уредба е по-скъпа. Метана е добре само за коли които са излезли от завода с такова, което май не съм го чувал за Субару. Аз карам Аутбек 2.5 АТ 2000г., скоро сложих газ и съм много доволен, горещо препоръчвам и сервиза във Варна който го монтира! Занимавам се с автомобилни части и всекидневно черпя информация и мнения от много сервизи, които са ни клиенти! Газта е по-добре от метана!

Вто Окт 14, 2008 5:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
mimo13 написа:
Занимавам се с автомобилни части и всекидневно черпя информация и мнения от много сервизи, които са ни клиенти! Газта е по-добре от метана!

Благодаря за правилната насока колега :D .Мисля да изкарам зимата на чисто пък пролетта ще събираме парички за ''инжекционче''.

Вто Окт 14, 2008 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 11:05 pm
Мнения: 122
Местоположение: Чукурли
Автомобил: SUBARU VIVIO, IMPREZA, OUTBACK
Телефон: 0894412154
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Ето ти още едно мнение!Не очаквай по-голяма мощност от инжекциона!Единствената разлика между инжекциона и конвенционалната уредба е в по-прецизните настройки.Всичко останало си е същото.Аз например си сложих пропан -бутан, въпреки , че си имам метанова уредба.Просто изникна въпроса с място в багажника! :roll: Реших , че не си струва да си загубя багажника за 5 лв.на 100км разлика между метан и пропан-бутан!?

Вто Окт 14, 2008 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 8:56 pm
Мнения: 741
Местоположение: Варна
Телефон: 0894484248,052600585
Рейтинг: 134
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
gechi написа:
mimo13 написа:
Занимавам се с автомобилни части и всекидневно черпя информация и мнения от много сервизи, които са ни клиенти! Газта е по-добре от метана!

Благодаря за правилната насока колега :D .Мисля да изкарам зимата на чисто пък пролетта ще събираме парички за ''инжекционче''.[/quoteКогато решиш и ако разбира се ти се идва до Варна ще те свържа със сервиза. Скоро дори май правиха 2-3 бургаски коли.Работят и на изплащане, така че имаш допълнителна опция! :) Хайде лека и безаварийна от мен! ;)

Пет Окт 17, 2008 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 7:45 am
Мнения: 2211
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback '00 AT
Рейтинг: 161
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
mimo13 написа:
gechi написа:
mimo13 написа:
Занимавам се с автомобилни части и всекидневно черпя информация и мнения от много сервизи, които са ни клиенти! Газта е по-добре от метана!

Благодаря за правилната насока колега :D .Мисля да изкарам зимата на чисто пък пролетта ще събираме парички за ''инжекционче''.[/quoteКогато решиш и ако разбира се ти се идва до Варна ще те свържа със сервиза. Скоро дори май правиха 2-3 бургаски коли.Работят и на изплащане, така че имаш допълнителна опция! :) Хайде лека и безаварийна от мен! ;)


Сметнах, че лихвата на един заем за инжекцион е 15-20 лева на месец. Докато парите които спестяваш от това , че караш на газ са в пъти повече. Реално ти излиза по-евтино на изплащаш инжекциона, отколко да събираш пари за него и така да го купиш, всеки си преценява, успех!

Пет Окт 17, 2008 5:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:46 pm
Мнения: 183
Местоположение: Бургас
Автомобил: Legacy 2.2 95 г.
Телефон: 0899344144
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
[/quote]Сметнах, че лихвата на един заем за инжекцион е 15-20 лева на месец. Докато парите които спестяваш от това , че караш на газ са в пъти повече. Реално ти излиза по-евтино на изплащаш инжекциона, отколко да събираш пари за него и така да го купиш, всеки си преценява, успех![/quote]
Няма спор колега ,прав си за лихвата и е очевадно кое е по-изгодния вариант.По-принцип съм решил ( поне 80%) да сложа газов инжекцион,но мисля да изкарам зимния (тежък) период на бензин, а и Легасито ще го подкарам до седмица ,живот и здраве,та както се казва още рибата е в морето а аз сипвам олиото :D .Искам да се уверя че това е моята кола,и чак тогава да направя инвестиция (не малка по размер според мен) с инцекциона.Пак благодаря на всички колеги за изказаните си мнения.Поздрави и попътен вятър.

Пет Окт 17, 2008 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор