Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:56 am



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Ниски обороти на бензин след поставене на газова уредба BRC 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 6:57 pm
Мнения: 46
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Скоро сложих нормалнаа газова BRC, минал съм не повече от 200 км на газ за сега.
Но ми се появи проблем при паленето и работата на колата на бензин, само при студен мотор. ако с паленето не подам малко газ гасне и или държи 200-300 об./мин. Като задържа педала на газта за 30 сек. леко натиснат и се оправя. На какво се дължи това :shock:
Това се появи след поставенето на газовата, преди като види само ключа и палеше :D
Kолата e SUBARU IMPREZA 2.0 ' 98г.

Съб Дек 15, 2007 10:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 1:24 pm
Мнения: 200
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Е то нема сички убавини на тоа свет, ем да е евтино ем да нема грижи :-D майтап :wink:

_________________
'99 Impreza 2.0 GL

Съб Дек 15, 2007 11:52 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Паленето е на бензин нали? Може би не е свързано пряко с газта, а нещо да са омотали. Имаш някакъв проблем явно. Може датчика за температура, може стъпковото моторче...
Грешка показва ли?

Съб Дек 15, 2007 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 7:54 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Ако АГУ-то не е с газов инжекцион -няма оправия.При боксерите няма как да се `докара`сместа еднаква във всичките цилиндри...

Съб Дек 15, 2007 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 6:57 pm
Мнения: 46
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Не е газов инжекцион, обикновенна газова е . Защо при боксерите да не може да се докара еднаква сместа в цилиндрите.
Всъщност като я взех от газаджиите, проблема ми беше обратния, на бензин нямаше ядове, но газта ми беше на много ниски обороти при студен мотор. Затова я закарах повторно да ми качат оборотите на газ. И тогава се получи тоя проблем с бензина.
Паленето ми е на бензин и после прехвърля на газ.
Така или иначе след 1000 км трябвало да отида на задължителна диагностика пак при тях, че когато е нова газовата до 1000-2000 км гзовата още сработвала и незнам си още какво.
на мен също ми мина през ума за температурния датчик, те всъщност трябва да са два.

Нед Дек 16, 2007 9:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:28 am
Мнения: 11
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
И аз сложих скоро газова. Обаче ми я сложи Митака в сервиза на Субару. Мнооого съм доволен и нямам никакви ядове. Трябвало е там да отидеш. Но никога не е късно...Успех!!!

_________________
Робите не мечтаят за свобода, те мечтаят за собствени роби...

Нед Фев 17, 2008 12:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:28 am
Мнения: 11
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
И аз сложих скоро газова. Обаче ми я сложи Митака в сервиза на Субару. Мнооого съм доволен и нямам никакви ядове. Трябвало е там да отидеш. Но никога не е късно...Успех!!!

_________________
Робите не мечтаят за свобода, те мечтаят за собствени роби...

Нед Фев 17, 2008 12:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 01, 2007 9:51 pm
Мнения: 12
Местоположение: Русе
Автомобил: Forester 2.0 / 2012г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз бера ядове с газовата уредба- газов инжекцион е, но разхода е голям, а сега нещо придърпва- разбъзикаха нещо настройките при монтажа явно... Смених и свещи- същата история...

Пет Сеп 26, 2008 8:28 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Каква марка, къде монтирана?

Пет Сеп 26, 2008 8:31 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 2:25 pm
Мнения: 22
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Газаджиите като не могат да си оправят собствените бакии, започват да бутат всички настройки на инжекциона, което освен да разбута настройките на бензин, до друго не може да доведе.
Отивам при едни газаджии, отвориха изпарителя, казаха че е перфектен, но не могат да настроят оборотите на празен ход. Докато работника се мота и се тюфка, пристигна шефа, видя една врътка и я врътна преди да успея да го ударя през ръцете. Следващите му думи бяха към работника - дай една отверка, да бутна ТПС-а и ще се оправи. Затворих капака направо върху гадните му газаджийски ръце.
Е**х го у тъпото копеле, ще ми пипа ТПС-а, че после да трябва да давам още 50 лв на елконаджия.
Та при теб нищо чудно да са ти я "настроили". Сега отиваш при някой елконаджия, който ги чува и да провери какво са осрали некадърниците.
П.П. А какъв разход ти дава на газ?

Пет Сеп 26, 2008 8:45 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 01, 2007 9:51 pm
Мнения: 12
Местоположение: Русе
Автомобил: Forester 2.0 / 2012г.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Изпарителя е Emmegas, инжекторите също. Монтирана е в Русе- инж.Стойчо Карагьозов и вече е на около 8000 километра след монтажа. Разхода на газ беше около 12/100 извънградско с клима, а на бензин 8...

Пет Сеп 26, 2008 8:58 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор