Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:40 am



Отговори на тема  [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Subaru Lineartronic ® CVT 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
My Bad :bow:
Айде Жоро, разходка до Москва и мечтата се сбъдва :D

Иска ми се да я видя на живо някъде....

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Фев 03, 2018 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ето и малко инфо, от което се вижда, че има и някои други разлики:
Цитат:
https://www.gtnet.co.jp/car_info/impression/impreza_impression/index_en.php

Кутията е от Outback 3.6/Legacy GT и не знам до колко би удовлетворила очакванията към STI емблемата.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Фев 03, 2018 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
сори :
https://www.gtnet.co.jp/car_info/impression/impreza_impression/index_en.php

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Съб Фев 03, 2018 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, успокойте малко топката.
Човекът пита, ако можем отговаряме - не е лесна тема, защото няма много информация и ще е добре всяка нова такава.

Това което аз съм виждал и знам е, че някои соленоиди са същите като от Нисан и Митака се опитва и ги лекува, но има кутии които не стават.
Нека не спамим темата и който има полезно инфо да пише.

Нед Фев 04, 2018 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 28, 2017 6:31 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте!
Малко "прясна" информация по въпроса:
През ноември 2017 купих Legacy 2010 2.5 CVT на 85000 км. След няколко дни установих, че кутията има проблем - при ниски обороти сякаш колата се "давеше" и веригата "приплъзгваше", при набиране пък понякога тресеше силно. Отидох на диагностика в Субару Моторс ООД, от където срещу 85 лв. ми казаха, че трябва да си закупя ново клапанно тяло (valve body) и нов хидротрансформатор (torque converter) за общата цена от 7000 лв. След кратко търсене в интернет стана ясно, че CVT кутии се ремонтират от много сервизи в България. Някой от по-големите са МиД ауто и Джей Ауто. Аз отидох при друг майстор, тип "one man show", който ми беше препоръчан от познат. Първоначално започнахме с рециклиране на въпросното клапанно тяло и хидротрансформатор, което ми струваше 380 лв. общо. От рециклирането (което се извърши от МиД Ауто) стана ясно, че самите частите са си напълно здрави, но били задръстени със стружки. От последното се разбра, че ще трябва да отворим кутията и да разберем кой е причинителя на стружките. В случая виновна се оказа веригата, която беше доста износена. В други случаи често се повреждат лагери или конусите. От разговорите ми с майстора разбрах, че самите кутии са лесни за ремонт и няма нищо страшно...като изключим цените. Новата верига излезе 600 евро (от Холандия), а уплътненията и филтрите общо 500 лв. Целият труд също излезе 500 лв., а цената на маслото зависи от избраната марка (в моя случай 13 л. Amsoil срещу 34 лв. на литър). Финалната сметка си я направете вие, че мен ми се реве :) В момента колата върви като нова и разликата в поведението на кутията е повече от впечатляваща!
Основната информация, която следва да извлечете от моята сага е: CVT кутии се ремонтират, а самите ремонти не са нищо сложно, напротив - в пъти по-лесно от ремонт на стандартен автоматик. Частите за ремонтите на CVТ не се намират много лесно и не са евтини; Веригата на CVT-то на субаруто може да издържи много километри, но може и да се скапе за под 100к км. при каране в специфични условия (примерно баирите в Швейцария).
Предварително ви уверявам, че километрите на колата са реални, така че не се съмнявайте, че верига може да се износи за тези километри.
Поздрави и успех!
 15

Пон Фев 12, 2018 12:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,

А колата за първоначалните 85000км преди да я купиш, има ли отразена в книжката смяна на масло на кутията?

Пон Фев 12, 2018 1:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 28, 2017 6:31 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Vmax написа:
Колега,

А колата за първоначалните 85000км преди да я купиш, има ли отразена в книжката смяна на масло на кутията?


Колата имаше пълна сервизна история в книжката, но маслото не беше сменяно никога. Автомобилът е закупен 2016 г. на 60К км. от българин в Швейцария. Следващите 20к+ км са направени в БГ. За километрите съм сигурен, защото българинът разказа, че е закупил колата на 60К км. с две ударени врати. Наистина в книжката последният печат беше от швейцарки дилър на Субару на 56к км през 2016 г. Впоследствие реших да проверя историята на продавача и си платих 12 евро за проверка по VIN номер в този сайт autodna.com Докладът от сайта показа, че колата наистина е била удряна и продадена на оказион на 58к км. Изуминтелното беше, че в доклада даже имаше 15 снимки на ударената оказионна кола. Самият сайт го препоръчвам с две ръце, а докладът го прилагам, ако ви е любопитно да го разгледате.
Предположението на майстора ми е, че колата е карана предимно на стръмен баир със студено масло на кутията. Друга възможност е тегленето на каравана. Така или иначе според него няма нищо необичайно в това веригата да се износи за тези километри - самият той е правил безброй такива кутии с износени вериги на около 100к км.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Фев 12, 2018 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 28, 2017 6:31 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Kenshin написа:
Огромната част от проблемите на тва CVT- до 2012-та са поради липса на смяна на масло, тъй като ги продаваха като необслужваеми.
Субару Америка излезе със съобщение че признават гаранцията на CVT за 10 години или 100 000 мили. Субару Европа е друга бира...

бюлетина за гаранцията се намира тук http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ost23.html

Обръщам ви внимание, че при смяна на маслото натрупалите се стружки е невъзможно да се изчистят. Стружките остават "залепени" към клапанното тяло по другите чаркове! Има много снимки из нета, които демонстрират този проблем. Смяната на маслото би била превантивна мярка, а не лек!

Пон Фев 12, 2018 3:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аз имам следните наблюдения:

- един колега имаше Легаси 2011та, и по някое време над 100,000км му се скапа кутията тотално.
Това беше някъде 2014та година примерно. Седя известно време без кола, накрая си докара някаква от ebay и готово.

- моята кола е с такава кутия (Дизел/2014), в момента съм някъде на 65000км и проблеми няма. Даже съм много доволен от това как работи.
Единствената ми забележка е, че когато е около и под нулата, има един период от около 2-3км след тръгване в които кутията държи високи обороти.
Все едно караш на по ниска предавка, и е точно няколко минути, или 2-3км.
Обясниха ми, че било нормално, защото загрявало маслото и така си работела. Четох по някакви Швейцарски форуми че и там го наблюдават това и уж не било проблем

другото е, че на заден ход има доста малък въртящ момент

та това е.

Нед Фев 18, 2018 11:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моите наблюдения са за кутия вече на 170000 км...една смяна на масло превантивна на 110000 км и това е...да чукна на дърво няма проблеми. Колата е 2,0 Легаси бензин 2011-а...

Пон Фев 19, 2018 7:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Д о колегата septerra: Моята също е вкарана от Швейцария,но след като си платих във въпросния сайт,който споменаваш
не получих нищо ценно.Репорта беше само инфо за колата-разчитане на VIN-а.Нито километри нито сервизна инфорнация абсолютно нищо.Малко съвет може ли да ми да дедеш как да процедирам.
Благодаря.

Нед Мар 18, 2018 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:59 pm
Мнения: 221
Местоположение: Варна
Автомобил: Smart for Four EQ Hyundai Kona EV
Телефон: 0887 93 70 90
Рейтинг: 99
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Miro1972 написа:
Има клипчета за ремонт на такива кутии. В БГ още не е ремонтирана. Като започнат да ги внасят от Италия на по 200000 ще се започне и ремонта.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз обясних къде и кой е ремонтирал моята а вие си продължавате с обясняването как в Бг. все още никой не ги ремонтира :good:

Чет Мар 22, 2018 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Айде да не отваряме темата за Митака и как ремонтира? Радвам се че си имал късмет. Много вече плакаха.

Сря Апр 04, 2018 10:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:59 pm
Мнения: 221
Местоположение: Варна
Автомобил: Smart for Four EQ Hyundai Kona EV
Телефон: 0887 93 70 90
Рейтинг: 99
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Kenshin написа:
Айде да не отваряме темата за Митака и как ремонтира? Радвам се че си имал късмет. Много вече плакаха.



Колега, аз НЕ отварям нова тема или нещо подобно. Отговарям на конкретно зададен въпрос(можеш да прочетеш началото на темата). Споделям мнение от първо число и то е абсолютно позитивно. Казвам го защото човека ми реши проблем съвсем адекватно. Ако модераторите решат нека изтрият името на сервиза който съм посочил и ако автора на темата или някой друг иска да разбере къде са ми ремонтирали CVT кутията може да ми пише на лично съобщение. Явно при адекватен, точен и конкретен отговор на въпрос се пораждат някакви спорове. Живи и здрави.

Пет Апр 06, 2018 8:57 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Няма спорове. С поста си исках да подчертая всеки внимателно да подбира на кого ще си довери автомобила за ремонт. Както казах от Митака много вече плакаха (както и аз), включително и за ремонт на CVT. Аз мога да кажа че ми взе един куп пари и нищо не свърши, даже напротив, нещата станаха много по - зле. Това е. Весел празник! :)
 15

Нед Апр 08, 2018 10:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:57 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: японски
Телефон: 089808188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
[quote="stupid_boy"]


който е карал скутер ( двуколесна въшка ),


Колега нищо общо няма с двуколесните хондички с центробежен съединител :) !
Разбира се че който не му харесва конвенционален хидротрансформаторен автомат CVT няма как да му хареса хич !!!

Пробно карах аутбек 2012 2.5 е набира и изпреварва абсолютно нормално и много по добре от Форестър 2008 г. 150 КС с 4АТ ....който е умрял кон от всякъде, еле не дай си боже ако натиснеш педала на извънградско с скорост 70-90 км/h може и да заспиш докато вдигнеш 120 км/h ....

Сря Май 02, 2018 6:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
в някой ситуации cvt на ръчен режим ускорява по - бързо от автомтичен. Има момент на адаптация на шофьора на карането с такава кутия.

Аз досега не съм видял CVT аутбек с LSD отзад... Мисля че няма и много смисъл. Стария ми аутбек B13 2.5 беше с LSD и този е по-проходим. Само в гадна кал не съм пробвал, но на пясък и сняг аутбек със cvt е по - добре. Вариаторната кутия на хлъзгаво и пясък е много удачна - мое мнение по това което съм усетил.

Пет Май 04, 2018 11:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От 2009 всички 2,5 NA са такива, 2,5Gt са с хидротрансформатор до 2012. Н6, 3.6 последни минаха на вариатор за моделна година 2015.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Май 04, 2018 9:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодарности на колегата ico_tech - полезна и коректна информация, както винаги.

@btv - Няма да хукна да си поръчвам копче. Защото просто не ми трябва - линеартроника си ми държи колата в баир така, както и "хидротрансформаторните автоматици" /тук ползвам твоята терминология, за да ти е по-ясно/.
Много е хубаво, че се интересуваш от Субару и си се наредил за такава кола, но по мое мнение малко са ти неподредени още мислите и представите, за да си позволяваш да даваш категорични мнения и заключения по темата за линеартроника, и то в сектантски :cool: форум.
Както ти писаха и по-горе, линеартроника няма такива драми с наклонени терени, каквито му приписваш. Когато изкачваш наклон, електрониката си променя предавателното число съобразно натоварването /падането на оборотите/ и си поддържа скоростта, стига да не отнемаш газта и да си доподадеш, ако се налага. Няма приплъзване на веригата /сравнявай го с пребуксуване на съединител, ако няма с какво друго да го сравниш/ и не се губи от постъпателното движение. Няма го и "ритването", характерно за "хидротрансформаторните автоматици". Разбираш за превключването само по промяната в оборотите. Това би трябвало да си го усетил, ако си карал кола с линеартроник нагоре по наклон.
Няма драма и при спусканията - може да се ползва моторна спирачка и няма ограничения за това от производителя. Ако ти се вижда височка скоростта при спускане, просто чукваш перОто за намаляване на виртуалната предавка /това работи и в режим D, не е необходимо да си минал на М - "ръчен"/, кутията си слиза на по-ниското виртуално предавателно число и си остава там докато не подадеш газ или не натиснеш перОто за повишаване. Няма "система за спускане със спирачките", която да е предназначена да пази линеартроника при цивилно каране. Може би някъде и някога си чел за Х-мод, но не си допрочел или не си доразбрал, затова ти се мешат нещата. X-mode е предназначена за екстремни ситуации, затова и е Х. И не е предназначена да пази линеартроника при спускане със спирачките, а е предназначена да облекчи шофьора именно в екстремни ситуации, като го освободи от необходимостта умът му да раздава команди към три крайника едновременно или кракът му да снове непрестанно от спирачката към газта и обратно. Работи в различни екстремни ситуации, не само при сериозни спускания. Какво да се прави - изнежва се постепенно нашият биологичен вид :facepalm: , автопроизводителите се надпреварват да поставят такива глезотии и Субару не остава по-назад.
Съвсем между другото, вариаторната ми Хонда също няма "система за спускане със спирачките". Там си има режим на скростната кутия за по-сериозни наклони - "L", който, обаче, изобщо не засяга спирачките. Просто електрониката управлява кутията при други зададени параметри на оборотите на двигателя. Но моята не е от последната генерация на марката; ако в най-новите са сложили нещо такова, ще ми е любопитно да науча.
Хайде със здраве, че много се разписах...
И успех в намирането на желаното от теб Субару.

Съб Май 12, 2018 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
аз дрифтих аутбека (cvt) в ръчен режим на сняг, доста директно си беше усещането даже ;)

Нед Май 13, 2018 9:25 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 108 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор