Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Окт 18, 2018 7:06 pm

Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Бихте ли използвали engine flush с така изглеждащ двигател? 
Автор Съобщение

Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Първо искам да благодаря на всички за информацията, която сте събрали. Изчетох темата за маслата и добавките и научих много. Днес момчето в магазина приветства минаването ми на AMSOIL и каза, че не ми го е препоръчвал, защото винаги съм ходил уверен в това че искам Motul... Яд ме хвана, че ми е било пред очите толкова време.

По темата - чудя се дали да използвам engine flush, при положение че клапаните на автомобила изглежат по следния начин (очевидно не е Субару, но отказвам дори да отворя "онзи" форум, където се тупат каква марка карат, а после си мажат кожения салон с вазелин). Колата е германска и откакто я докарах има 2 обслужвания с Motul, по 13 000 изминати километра. Общо 95 000 км в Германия и 26 000 км в България.

Снимка 1

Изображение

Снимка 2

Изображение

Сря Юни 13, 2018 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Това се получава от кастрол и натягане по магистралите. Без отваряне може да се изчисти само с димексид, напиши го в търсенето на тубата, напоследък е хит в Руските форуми. По добре изчакай още 100-200к. км.и като сменяш веригите си го измий качествено с обезмаслител и пароструйка .

Сря Юни 13, 2018 5:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza GF EJ 20, Mazda RX-8
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 383
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Фосфорът оставя чудни подаръци във V6 VW(и не само :) ). Не става само от кастрол, става от прегрявано(явно неподходящ тип) хидрокреково масло. Пробвай това: http://archoil.eu/wp-content/uploads/20 ... urope1.pdf
И това: http://archoil.eu/wp-content/uploads/20 ... Europe.pdf
Има още доста добри, но тия с три поредни масла мисля ще пооправят нещата. Поне при мен стана.

Чет Юни 14, 2018 1:34 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 799
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Краткия отговор е - да, бих използвал в няколко поредни смени различни флъшове. А кое точно те притеснява колега barney?
Повечето двигатели формират такъв филм и той не представлява проблем. Вижда се, че е равномерен, без твърди смолисти отлагания. Обикновено това е резултата от лонглайф масла в съчетание с качеството на горивото. Има и други фактори разбира се, но аз лично не виждам нищо притеснително - който и двигател да отвориш ще има такова оцветяване в някаква степен. Покарай малко с Амс-а и намали интервала за смяна, даже и без промивка, нещата ще се подобрят.
Успех.

Чет Юни 14, 2018 6:26 am
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Притеснява ме това, че мнението ми невинаги се оказва правилно - например че Motul е хубаво масло. Лично на мен ми изглежда много чисто, не забелязах никакви отлагания, нищо слузесто. Аз също предположих, че филма е от самото масло, защото се вижда, че на местата, където е успяло да се утече напълно, металът е с чист, хм, метален цвят.

Колеги Dimichos и Alxx, не разбрах какво точно имате предвид. Оцветяването, или има нещо друго, което не виждам?

Това, което предпочитам да направя, е просто да сменя първата доза AMSOIL на по-малко километри. Иначе трябва да взимам друго евтино масло, за да отмия остатъка от препарата, и вече става мътна и кървава... Ако може да ми се размине, би било добре :)

Чет Юни 14, 2018 7:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza GF EJ 20, Mazda RX-8
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 383
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако няма шумове и моторът работи в норми - няма какво да ти се разминава. Просто послушай съвета за поредните промивки и свали малко интервала. Някои коли имат опция да им се пусне смяна на маслото по борд на база вискозитет с вариращ интервал. Недостатъкът е, че после сервизният интервал трябва да се занулява само с диагностичен прибор от производителя, иначе пак минава в режим постоянна цифра от смяна до смяна. Кой модел караш?

Чет Юни 14, 2018 8:59 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 799
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, ти си се разболял от специфична хипохондрична маслена обсесия :giggle: , както много други изчели темата за маслата. Човек може да си направи много изводи от тази тема, чийто основен рефрен е да дели маслата на хубави и лоши. Някои читатели изпадат в дълбоки съмнения дали не са си счупили колите с настоящото "посредствено" масло. Това не трябва да те притеснява. Много по-важно от самото масло е да намериш за себе си равновесна точка между качествата на маслото, което ползваш и интервала на обслужване съответстващ на твоя стил на експлоатация. Малко като в секса се получава - ненавреме изваден, (лубриканта ;) ) при определени ситуации може да доведе до доживотни проблеми :giggle:
И още нещо - виждам, че те притеснява използването на препарат за флъшване. Пак казвам, не мисля, че в твоя случай трябва да се притесняваш - няма какво толкова да пада, нито пък "препарата" ще остане да "замърси" новото масло. Има масла, сред които и Амсойл, които имат голямо количество почистващи добавки, съчетано с големия им престой в мотора те имат същото, но по-бавно действие.

Чет Юни 14, 2018 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Субару Форестър турбо
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Наскоро отварях капаците на клапаните на моя Форестър. Двигателят от вътре изглежда, като от вън, т. е. няма оцветяване. Според мен, това се дължи на честата смяна на маслата - между 7 и 8 хиляди километра. Използваните масла са Кастрол, Енеос от типа 5W40. Натискам добре газта, колата не предразполага да се кара бавно.

Чет Юни 14, 2018 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за съветите. Ще сложа добавка, ще сменя маслото след по-кратък пробег и ще спра да търся под вола теле :-)

Пет Юни 15, 2018 8:23 am
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Toyota Avensis ,Opel Astra F 1.4i
Рейтинг: 88
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не се занимавай с глупости, а си карай колата. Това не е мръсен двигател и не изисква каквото и да е почистване.
Е, ако имаш свободно време и финанси в излишък и ти е скучно - действай! Добавки бол, а в краен случай може да го разглобиш и измиеш, защото явно е важно отвън и отвътре частите да имат еднакъв цвят :facepalm:

Пон Юни 18, 2018 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, кой продукт е по-добър избор и сте по-доволни:
Xenum M-Flush или AMSOIL Engine and Automatic Transmission Flush

Сря Авг 08, 2018 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по