Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:40 pm



Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Toyota не е ли по-качествена от Subaru ??? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мислите ли че тойотите са по-добри от субару като качество на изработката, здравина и надеждност.Поне по всички доклади на tuv и там подобни тойота винаги е първа , после са хонда субару мазда и порше.Nick ти какво смяташ

_________________
911

Съб Окт 14, 2006 2:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Аз смятам, че ти си абсолютно прав. И не само че смятам, ами съм и напълно убеден. И не само съм убеден, ами и си е направо истина че е така.

Те Тойота са ударили Мереседес Бенц в земята, ти за Субару се чудиш. Но глей сега, ни сме тук защото харесваме Субару. С добрите му, и с лошите му моменти. Нали се сещаш, че не всички мадами на улицата изглеждат кат Парис Хилтън и тн........но за всяка си има сиромах някъде, който си я харесва и като си легнат вечерта кревата и се гушнат......тя си е най-красивата за него.

Моят работодател притежава 4 дилършипа и от него съм чувал, че е съгласен веднага да подпише замяна (да махне и четирите) ако само може да се докопа до един Тойота. Освен това Тойота са на границата да ударят Дженерал Мотърс по продукция и продажби в световен мащаб. Последно си спомням че са втори производител в света, след GM. И това скоро ще стане. На GM синусуидата отива надолу, а на Тойота върви нагоре. Така че е само въпрос на една две години.

Погледнато от гледна точка на механика - При Тойота работиш и пееш, при Форд работиш и ревеш, при Фиат работиш и псуваш, при Алфа Ромео работиш и си съдираш бомбето, при Хонда и Субару - като при Тойота и тн.....

Съб Окт 14, 2006 3:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 11:40 am
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
bubaru написа:
Не мислите ли че тойотите са по-добри от субару като качество на изработката, здравина и надеждност.Поне по всички доклади на tuv и там подобни тойота винаги е първа , после са хонда субару мазда и порше.Nick ти какво смяташ
пич, не съм експерт, но треа да ти кажа, че от личните ми впечатления точно пък тойотата е най-нежната кола в света. от това по-чупливо нема. бая време работих на омв бензиностанции и на ден през нас минаваха по 8-9 тойоти и шофьорите им все питаха за крушки, за по-издръжливи акумулатори, за лампи за стопове, за филтри... от това оставам с впечатлението, че тойота е най-чуплива от всички коли. един от редовните ни клиенти с тойота авенсис D4-D ми каза, че ако остави колата изгасена и в продължение на 3 часа слуша музика, акумулатора почва да пада много бързо след 3-тия час. :shock:
е, и субарута идваха и питаха за разни работи, но я минат две коли в месеца, я не. :roll:

_________________
http://www.data.bg/f.php?fid=13369404][img]http://store2.data.bg/oldmila/Movies/resident-evil-the-virus.jpg[/img]
http://www.data.bg/f.php?fid=14972745]click for SOUNDTRACK


Последна промяна Seizure Of Power на Нед Окт 15, 2006 3:40 pm, променена общо 1 път


Съб Окт 14, 2006 11:50 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
звездоброец
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 12:49 pm
Мнения: 1399
Местоположение: София
Автомобил: 4-цилиндрово сешоарче
Телефон: 0898-695-268
Рейтинг: 292
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ами честно казано съм изненадан от тези данни Ник, ти знаеш по-добре, аз бизнес статиите не ги чета много много, иначе сигурно, във всяко нещо като му налееш пари тръгва нагоре :roll: Повечето продажби са дело на пазарна стратегия, все пак Тойота имат повече модели, докато Субару са с малко по-монотонна гама, но за мен има една марка, която е над другите! :)
Пък и живот и здраве не искам да карам кола, която да виждам точно нейно копие с десетки на ден, в това се крие част от чара на Субару! :) За надежност не мога да говоря, но със сигурност съм виждал повече стари Субарута, произведени преди 90 година отколкото Тойоти по улиците...това на мен ми говори много.

П.П СУБАРУ е марка, съдържаща странни симпатия, неслучайно тя има малко, но запалени нейни фенове! :)

_________________
...защото животът не се измерва с броя на вдишванията,
а с моментите които спират дъха!!!

Съб Окт 14, 2006 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Тогава в този случай, след като се очертава, че не е единичен случай а на всички ви в България мнението за Тойота е такова.......следва да ви известя с голямо съжаление, че на всичи ви мнението е грешно. Вие въобще си нямате понятие къде се намира Тойота на световната сцена. Чичко Гугъл обаче с днешна дата е много отзивчив, и с първата справка, която направите, ще ви се изясни за какво става дума. Примерно това :

http://autos.msn.com/advice/CRArt.aspx?contentid=4023544

Където се казва, че от 31 коли с най-високи показатели за надеждност в света 29 са от Япония и 15 са на Тойота.

Както и че от 48 коли с най-нисък рейтинг 22 са американски и 20 са европейски дараци.

Съб Окт 14, 2006 9:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Тва за Тойота и качество е било навремето...Оня ден видях отбита встрани с отворен капак и аварийни светлини Toyota Camry 2007г.-кола на има няма2-3 месеца.

Ето малко храна за душата от първа ръка за феновете на Тойота:
http://audibg.com/NEW/index.php?showtop ... 9%EE%F2%E0

А ето и малко храна за тези на Субару или "Защо не спестих 5000$ и не си купих новата Тойота Camry?"

http://www.standartnews.com/archive/200 ... /index.htm


Поздрави от сърце на всички фенове на Тойота :D Който не е съгласен да спори с TUV

Ник,моите уважения,но тук бих подкрепил STI по отношение на маркетинга.Тойота в Щатите като стратегия ги сравняват с Wallmart.Като близнаци са ,само в различна сфера на бизнес.Ти би ли отишъл на бизнес коктейл примерно облечен в дрехи от Уолмарт? Съгласен съм,че тойота са били много надеждни коли навремето,когато са пробивали на пазара.Сега вече са само маркетингова величина-почти всичките им модели за Америка се правят в САЩ,а за европа-в Турция.Няма стил и идентичност в тея коли,не са като Субару,Ауди или Сааб.Като дефекти може и да са поизчистени,но това е заради огромното серийно производство.В американските списания Порше и Ферари са с черни точки на надеждност,но това е заради малката серия,въпреки това хората,търсеши стил и характер си ги купуват,при това на зена ,многократно по-висока от която и да е Тойота.Тойота е за хора търсещи просто транспорт от точка А до точка Б.Не мисля,че в този форум сме се събрали такива хора !

Между другото оня ден ми дойдоха новите гуми(Понеже се оплаках в сервиза,че задните ми гуми се изтриват многобързо по краищата) и ми ги смениха,както и ми направиха баланс.Подписах се на фактура $0.00.Сега си джиткам с чисто нови гуми :D

Съб Окт 14, 2006 11:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
simbat написа:
Тва за Тойота и качество е било навремето...Оня ден видях отбита встрани с отворен капак и аварийни светлини Toyota Camry 2007г.-кола на има няма2-3 месеца.

Ето малко храна за душата от първа ръка за феновете на Тойота:
http://audibg.com/NEW/index.php?showtop ... 9%EE%F2%E0

А ето и малко храна за тези на Субару или "Защо не спестих 5000$ и не си купих новата Тойота Camry?"

http://www.standartnews.com/archive/200 ... /index.htm


Поздрави от сърце на всички фенове на Тойота :D Който не е съгласен да спори с TUV

Ник,моите уважения,но тук бих подкрепил STI по отношение на маркетинга.Тойота в Щатите като стратегия ги сравняват с Wallmart.Като близнаци са ,само в различна сфера на бизнес.Ти би ли отишъл на бизнес коктейл примерно облечен в дрехи от Уолмарт? Съгласен съм,че тойота са били много надеждни коли навремето,когато са пробивали на пазара.Сега вече са само маркетингова величина-почти всичките им модели за Америка се правят в САЩ,а за европа-в Турция.Няма стил и идентичност в тея коли,не са като Субару,Ауди или Сааб.Като дефекти може и да са поизчистени,но това е заради огромното серийно производство.В американските списания Порше и Ферари са с черни точки на надеждност,но това е заради малката серия,въпреки това хората,търсеши стил и характер си ги купуват,при това на зена ,многократно по-висока от която и да е Тойота.Тойота е за хора търсещи просто транспорт от точка А до точка Б.Не мисля,че в този форум сме се събрали такива хора !

Между другото оня ден ми дойдоха новите гуми(Понеже се оплаках в сервиза,че задните ми гуми се изтриват многобързо по краищата) и ми ги смениха,както и ми направиха баланс.Подписах се на фактура $0.00.Сега си джиткам с чисто нови гуми :D


Аз казах каквото имах да казвам, колега. От тук натам и Месечината от небето да ми докараш, пак си е това. Всеки ден да виждаш по една Тойота с вдигнат капак , пак си е това.

Аз подчертах, че тук сме защото харесваме Субару. Както и къде стои равновесието на силите. Ти от тук натам не за Сааб да ми говориш ами ако ще и за Спейс Шатъл да ми говориш пак си е това. И на теб не ти е ясно нищо за Тойота, както и на оня колега от ОМВ, дето питали хора за изгорели крушки с Тойоти.

Ми как няма да питат бе, скъпи сиромаси, като са минали опреди 3 години на автърмаркет крушки ? Ти позволяваш ли ми на мен да имам някакво минимално понятие колко изкарва една японска крушка и колко една автърмаркет ? Ти не мислиш ли, че аз получавам заплата за да имам това мнение ? И като застана на магистралата, където от 100 коли 50 са Тойоти - да имам някаква минимална представа на колко от тях не им светят габарити, стопове и фарове ?

Нед Окт 15, 2006 7:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 11:40 am
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Nick написа:
Тогава в този случай, след като се очертава, че не е единичен случай а на всички ви в България мнението за Тойота е такова.......следва да ви известя с голямо съжаление, че на всичи ви мнението е грешно. Вие въобще си нямате понятие къде се намира Тойота на световната сцена. Чичко Гугъл обаче с днешна дата е много отзивчив, и с първата справка, която направите, ще ви се изясни за какво става дума. Примерно това :

http://autos.msn.com/advice/CRArt.aspx?contentid=4023544

Където се казва, че от 31 коли с най-високи показатели за надеждност в света 29 са от Япония и 15 са на Тойота.

Както и че от 48 коли с най-нисък рейтинг 22 са американски и 20 са европейски дараци.
в япония и в света тойтотите може и да са здрави, а тука става дума за тия, които се движат из БГ и за тях изобщо никой не ти дава гаранция, че са произведени в европа или япония. щом исузу си сглобяват камионите в Турция, няма да се учудя ако и Тойотите са сглобявани там от някви полуграмотни турчеля. :roll:

_________________
http://www.data.bg/f.php?fid=13369404][img]http://store2.data.bg/oldmila/Movies/resident-evil-the-virus.jpg[/img]
http://www.data.bg/f.php?fid=14972745]click for SOUNDTRACK

Нед Окт 15, 2006 3:17 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Както и че от 48 коли с най-нисък рейтинг 22 са американски и 20 са европейски дараци.




Цитат:
а тука става дума за тия, които се движат из БГ


И понеже аз не съм в България (добре дошъл във форума първо), можеш ли да ми кажеш поне къде стоят германските автомобили по отношение на надеждност ? Да не излезне, че те в световен мащаб, по лъскавите магистрали, нямат добри показатели, обаче в България по дупките, с менте нафта, с кръщаван бензин, с газови инсталации и с не чак толкова добре разработена сервизна мрежа.........са номер едно ?

Нед Окт 15, 2006 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 11:40 am
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
ти да не мислиш, че всички германски, както и японски коли са здрави? мерцедес може и да са здрави, фолксваген също, но пък БМВ--тата все нещо им се чупи (въпреки, че аз лично бих си купил точно БМВ, нищо, че не е издръжливо). всяка кола си има дефекти. а колкото по темата, както казах никой не ти гарантира, че дадената тойота е донесена точно от япония или от германия. ти от де си сигурен, че като е донесена в България тия от сервиза не са й свалили оригиналните части и са сложили некви, дето приличат на оригинални?

П.С. мойто лично мнение за най-здрава японска кола това е хонда на първо място и след нея мазда.

_________________
http://www.data.bg/f.php?fid=13369404][img]http://store2.data.bg/oldmila/Movies/resident-evil-the-virus.jpg[/img]
http://www.data.bg/f.php?fid=14972745]click for SOUNDTRACK

Нед Окт 15, 2006 6:23 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Разбрах те и теб. Свършихме разговора.

Колегата пита не са ли Тойота (като цяло) по-надеждни от Субару . Ти му говориш за една кола (за която дори и не си сигурен), че може да е ошмулена в мошенически сервиз в България.

И ти си ми ясен кат прочетен вестник.
 14

Нед Окт 15, 2006 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 11:40 am
Мнения: 10
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
ник, дано не мислиш, че като съм отговорил съм се карал. тони ми каза да не се караме, но аз не съм имал такова намерение изобщо, а само си написах мнението. :roll: ако исках да се караме щеше да го разбереш по първата псувня, която напиша. :roll:
ако някой е решил, че му се карам, моля да ме извини. не съм имал такова намерение.

_________________
http://www.data.bg/f.php?fid=13369404][img]http://store2.data.bg/oldmila/Movies/resident-evil-the-virus.jpg[/img]
http://www.data.bg/f.php?fid=14972745]click for SOUNDTRACK

Нед Окт 15, 2006 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:46 pm
Мнения: 90
Местоположение: ~София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Колеги,

просто измеренията които коментираме са много различно. Сравняваме круши с тигани. Не може Тойотата за американския пазар да се сравнява с трагедията Ярис/Авенсис които се продават тук - сглобката е коренно различна, частите са коренно различни.
На това което се продава тук може да се каже RIP OFF само :)
Иначе - ами последния път като бях в Азия се возих на много тойоти, таксита и тн, включително и много стари одрънкани короли - 92-93та по моя преценка, които като захапеха toll way-а 160 ги нямаха за нищо и просто колата си личи - няма да хлопне да тропне (то и пътищата други де).
А SUBARU с изключение на сузуки игнис (Унгария) се прави в Япония ( май направиха в Щатите завод за Трибека, но тя е далеч от нашите реалности така или иначе :( ), не в TR и GR като тойотите.
Затова класациите на американския пазар са валидни предимно там.
Но така или иначе Тойота вече е пазарен лидер в световен мащаб (задминаха GM по произведени бройки, не съм сигурен за пазарна капитализация).
А последния Авенсис 1.8 от първите на който имах щастието да съм свидетел тук в БГ за едно кратко пътуване от около 150км - Е ТЕ ТАКОВА ДЪРВО НЕМА! Колата е купувана от тук, на около 100 000 беше. Много зле върви, и просто чисто субективно като поведение тогава я сравних с Legacy 2.2 каквото карах тогава и не издържа отникъде.

SUBARU е почти бутикова марка, и не се очертава промяна на този статут (много съм щастлив че си взеха акциите от GM и ги размениха с Toyota), единствената марка в световен мащаб с реално серийно производство истински съхранила се и с модели различни от просто поредния "branding" на поредната default-на платформа на огромен концерн.

А щом е машина - има слабости.

Нед Окт 15, 2006 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Мнения: 860
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Ник,като Тойота са такива класни автомобили,шефа ти Тойота ли кара?

Нед Окт 15, 2006 10:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Много странна ми се вижда тази тема, не е ли по добре да се отвори нова и да се сравнява не само с Тойота а с всички останали?! На мен примерно ми е интересно откъде са взаимствани идеите за окачването, модификацията на купето, спирачните системи, системата за превключване на скоростите и по точно самия лост който натиска притискателния диск /много ми приличана Пежо/ ей такива неща а това дали е по добра или не си е чисто спекулативно ...

_________________
active driving, active safety

Пон Окт 16, 2006 4:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Според мен изобщо няма място за сравнение, поне не по този начин.
Може да се сравняват два модела от един клас. Но пак ще е малко трудно.

Имам един приятел с Леоне 93г на 500 000км. Кара се много душмански, само по риба, лов, сняг, кал, дърпа бусове от къде ли не ... , незнам коя Тойота изобщо може да се доближи до възможностите на тази кола. Говоря за кола не за джип. Може примерно да го сравнявате с Audi allroad или Volvo xc.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Пон Окт 16, 2006 8:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Рядко в спор за автомобили има обективни мнения, но ето и моето. За мен Subaru e по-готината марка от Toyota,просто има повече чар в нея.Останалото е въпрос на статистики.(които съвсем не говорят ,че европейските тойоти са скапани, поне по последните изследвания на jd& power за германия и франция, но по-добре си прочете сами.
А иначе последните ми впечатления от субару са от един 2,5 xt форестър-почти нов-много ми хареса динамиката му, което е нормално в предвид това ,че е 230 коня, но не мога да си премълча доста дървенката возия и потракване тук-там, и също завидното накланяне в по-остри завои.За сравнение оплютата avensis e значително по-комфортна.

_________________
911

Вто Окт 17, 2006 1:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:43 pm
Мнения: 1187
Местоположение: Пловдив
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Forester все пак означава "Горски", и е нормално да е по-некомфортен.

Тойотите са скапани, ако са за България, Румъния, Албания и тем подобни, но ако са за Швейцария примерно качеството е съвсем различно.

_________________
Family Club
Legacy 2.2GX 97г. BG7 MT
Forester 2.0XT 2004г. АТ
Legacy 2.0Gl 98г. МТ
Legacy 2.2GX 98г. BG5 MT
Forester 2.5X 2003г. AT

Вто Окт 17, 2006 7:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Аз така и не разбрах от къде дойде в последните госини пословичната задравина на Тойота, но в теста на Ауто Билд след 100000км. резултатите съвсем не бяха розови...

Както и да е де, но държа да отбележа, че класациите не винаги са меродавен източник на информация. Имам предвид, че прумерно споменатата по-горе TUE в Германия регистрира всякакви оплаквания на пътя като минус за съответната марка; примерно свършил бензин, изгоряла крушка, паднал акомулатор и т.н. За мене лично (ако въобще гледам класации), много по-меродавни са класациите, които самите собственици дават оценка на задоволството си от дадена марка, защото там тези малки проблеми се избягват...

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Вто Окт 17, 2006 12:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 11:24 pm
Мнения: 10
Автомобил: Forester 2006
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имах Тойота Корола Версо - взех я на 7 години и карах 10 години и 100 000 километра.
НИЩО НЕ СЕ РАЗВАЛИ!!!
Абсолютно НИЩО...
Карах я като идиот - никога не намалявам на дупки и на лежащи полицаи.
Сменях масло на 2-3 години с българско... Понякога и въздушен филтър :)
Просто неунищожима кола... (1,6 бензин)
Винаги харчеше колкото е по книжка, дори и по малко - стигал съм 5.8/100 извънградско...
Ръжда имаше само на местата където съм я ожулвал до метал и то след няколко години - иначе от долу е като чисто нова... Гърнето няма никаква ръжда...
С една дума - Тойота...
Сега си взех Форестер 2006 158кс - надявам се да е почти толкова здрав като Тойотата - е на него ще му сменям маслото по често ;)
На моя не му работят само две от стъклата на прозорците - видях, че блока за управление е на Нисан - ясно е къде е проблема ;)
Напоследък Субару и Тойота стават все по близки - ако се слеят под някаква форма - ще направят най-яките коли на света и ще размажат конкуренцията.
Като сравнявам Форестера с Версото - дизайна на Форестера е грозен, макар и много симпатичен :)
Вътре Тойотата е по удобна, всичко е разположено по добре и има поне 10 места за слагане на разни неща в повече от Форестера - което е също много важно. Като усещане Форестера е по забавен за каране, иначе возят еднакво стегнато и приятно - не като гадни лодки мерцедеси или френски бангии...

Ако някой иска да препоръча сервиз за ремонт на повдигането на стъклата - сега е момента ;) :beer:

Пон Яну 13, 2020 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор