Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема
 Смяна на предно стъкло 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Постове: 862
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.Оня ден ми сменяха предното стъкло.На магистралата както си карах исхвърча камъче и го пукна.
Това което ме притеснява е,че този дето го сменя успя да ми направи дълбока драскотина,дълга 10-12 см(с нож). докато остъргваше старото уплътнение на стъклото.Драскотината е точно където се поставя уплутнението по дължината на рамката.После отгоре нанесе новото уплътнение-нещо като силикон.Та ме притеснява,че тази драскотина може да предизвика ръжда.Как мислите,има ли основание за притеснение?Сега ме е яд,че не му казах на момента...след дъжд качулка.Може би се притеснявам неоснователно,но ми е първата нова кола и гледам да си я пазя.Още повече,че ламарините и са тънки и като се облегна на нея направо хлътва :oops:

Чет Окт 19, 2006 2:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Постове: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Пост 
Всяка драскотина рано или късно води до ръжда. Още повече, когато е на пътя на вода/сол/луга и т.н. А и гледам, че май си в Канада... :roll:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Окт 19, 2006 10:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 9:22 am
Постове: 862
Рейтинг: 95
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пост 
В САЩ съм.Върху драскотината нанесоха силикона,надявам се това да я изолира.С тея ремонти по пътищата тук сигурно пак ще сменям стъкло скоро и тогава ще видя как изглеждат нещата.

Чет Окт 19, 2006 9:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 97 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор