Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  стр 1, 2, 3  Следваща
 Кормилна рейка на Субару моделите от и след '08 .... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. В друга тема бях писал за въпросната рейка, която трябваше да ми се смени по гаранция. :idea: За тези които не са прочели, ще припомня че чаках почти 8 месеца да ми я сменят. Бях решил да пиша до Субару Япония защо се бавят и т.н., но от днес съм с новите елементи от устройството. Защо казвам елементи, а не цяла рейка. С две думи, от FHI са изпратели бюлетин ( от 16/03/2011) в които са описали - как, кои части се сменят, и инструкция за смяната. Прави впечатление че модела на Форестер Дизел '08 не е в таблицата, и при него се сменя цялата рейка (zevzek късметлия си ;) ),а на всички останали модели само (spring, pressure pad, grease for pad)... След смяната, волана вече е стабилен и няма хлопане... :good: Дано японците са открили причината, а не да са минали на икономично гарантийно обслужване. Този сет елементи е около 37 евро, а цялата рейка-около 2800 лв. Вярвам че са открили проблема и не е необходимо да се сменя всичко.
А това че ме бавеха, толкова време, ще да е само от южните съседи.
Така че колегите които са в гаранция и ако някога имат проблем (от сърце им пожелавам да нямат), да знаят че ще им сменят само гореописаните неща. Друг е въпроса ако се счупи...
Прилагам копия на бюлетина, а които се интересува с процедурата по смяната, мога да му изпратя и инструкцията за смяна която е около 3-4 страници.
Поздрави... :)
Прикачени файлове:
1.jpg

Прикачени файлове:
2.jpg

Прикачени файлове:
3.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 19

Вто Сеп 25, 2012 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А този шум, който се получава, силен ли е?

Вто Сеп 25, 2012 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първия признак за проблем се усеща във волана. При по-висока скорост има едно неприятно вибриране. Когато правя пълен десен/ляв завой си похлопваше. А след като я вдигнахме на подемника, се чува доста добре тракането. Това е клипа който заснех, на един от многото огледи . Усели си звука (ако ти е намален) за да чуеш.... :good:

Вто Сеп 25, 2012 11:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 9:19 pm
Мнения: 69
Местоположение: Благоевград-Видин
Автомобил: АУДИ А6 Куатро
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Извинявай колега , на какви километри е автомобила ти?

Вто Сеп 25, 2012 11:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Почти 57 000. Защо?

Вто Сеп 25, 2012 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 9:19 pm
Мнения: 69
Местоположение: Благоевград-Видин
Автомобил: АУДИ А6 Куатро
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами стори ми се нов за такива ремонти, а и отговора ти го потвърждава. Май всички нови автомобили имат проблем с качеството на материалите.

Вто Сеп 25, 2012 11:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аха...значи и нашата май го има - на място като съм и въртя волана в двете посоки, колкото да обере луфта и леко да завърти гумите се чува някакво "хлопане", може и да е това.

Мерси за информацията.

Сря Сеп 26, 2012 12:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
LeBoss написа:
Ами стори ми се нов за такива ремонти, а и отговора ти го потвърждава. Май всички нови автомобили имат проблем с качеството на материалите.

А дали само новите автомобили имат проблеми с матерялите причинени от нашите "прекрасни" пътища? За тези км само рейка и предни тампони са ми излезли. Това ако е некачествен матерял, здраве да е..Поздрави ;)

Сря Сеп 26, 2012 6:18 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 7:40 am
Мнения: 454
Местоположение: София
Автомобил: TDI
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е жалко ако приемаш за нормално на 57к да имаш такива драми, особено при сериозна марка като Субару. Май-май и Субару са започнали да пестят.

Карах един Фокус до скоро - от нов до 80к км, само по нашите пътища, без да го жаля въобще по дупките, ама въобще.

При продажбата собственика го заведе за оглед в сервиз и окачване и рейка бяха като чисто нови. Усещането като се кара също.

Та някак си не приемам за нормално окачването да се обажда толкова рано. Та те Дачия даянят повече:)

Чет Сеп 27, 2012 8:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пак повтарям, че за мен това са нормални износващи се елементи, а не че матерялите са дефектни. На рейката която съм описал, си прочел че се сменя пружина и т.н. А тампоните си ги сменям превнативно на около 30-35 000км.
Радвам се за Форда, :good: но едвали е минавал от където аз и ти с Аутбека си караме, особено зимата.. ;)
И хайде да не сравняваме Дачия със Субару...

Чет Сеп 27, 2012 9:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 7:40 am
Мнения: 454
Местоположение: София
Автомобил: TDI
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мда, има си и значение кой колко офроуд прави:grin:

Чет Сеп 27, 2012 9:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didoya написа:
Мда, има си и значение кой колко офроуд прави:grin:

:good:

Чет Сеп 27, 2012 9:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хващате се за всяка повреда , за да изкараме марката калпава! Рейка, колянов вал. Да добавя- ABS управляващ модул при мен -Bosch производство. Скапа се зимата
при -16 . Смениха го Нептун Ауто без коментари.
Това са ДЕТСКИ БОЛЕСТИ и ги има при всяка марка, която вади нов модел! Следващата ми кола ще е ПАК Фори светулката , освен ако не го направят с предно :-)))

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Пет Сеп 28, 2012 1:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 12:31 am
Мнения: 27
Местоположение: Русе
Автомобил: Honda Legend
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Почнах да чета интензивно форума ви, защото сигурно ще зарадвам гаража (и не само него) с ново бебче. Не можах да разбера дали това с рейката валидно и за Легаси 3.0 след 2008?

_________________
Искам СУБАРУ

Пон Дек 17, 2012 12:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Баси, заклевам се - брутално тракане и луфт.... :facepalm: ...Тони, няма да е зле да я приложиш и останалата информация във темата, нищо че е 3-4 стр

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Пон Дек 17, 2012 8:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUB_0 написа:
Почнах да чета интензивно форума ви, защото сигурно ще зарадвам гаража (и не само него) с ново бебче. Не можах да разбера дали това с рейката валидно и за Легаси 3.0 след 2008?


Принципно да, но може и да ти изкара много без проблеми, малко е въпрос на късмет.

Пон Дек 17, 2012 2:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 12:31 am
Мнения: 27
Местоположение: Русе
Автомобил: Honda Legend
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
На практика може ли да се намери фейслифтово Субару Легаси 3.0Р със старата рейка? Защото излиза че трябва да търся само бройки от 2007 година. :(

_________________
Искам СУБАРУ

Пон Дек 17, 2012 6:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUB_0 написа:
На практика може ли да се намери фейслифтово Субару Легаси 3.0Р със старата рейка? Защото излиза че трябва да търся само бройки от 2007 година. :(

Колега, моделът от 2003-2009 година е с хидравлична рейка и няма промяна и за 3.0R.Единствено изключение е моделът 2.0 боксер дизел,който е със сервомотор като на Форестър.Фейслифт от 2006 година е с по-богато обурудване и лека промяна на фаровете,но рейката е все тази.Не ,че тя е съвсем безпроблемна. ;)
Освен ,ако нямаш предвид актуалния модел,който се води 2010 г. Той мисля е с електрохидравлика.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Дек 17, 2012 9:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 15, 2012 12:31 am
Мнения: 27
Местоположение: Русе
Автомобил: Honda Legend
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за информацията! Аз съм се спрял на четвъртото поколение Легаси, по възможност фейслифт и само с 3.0Р. Проблема е че не се намират много често такива. :pardon:
Петото поколение нещо не ме грабва...

_________________
Искам СУБАРУ

Пон Дек 17, 2012 9:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bat bubi написа:
...Тони, няма да е зле да я приложиш и останалата информация във темата, нищо че е 3-4 стр

Ще я добавя, но в момента не съм в БГ. Поздрави.

Сря Яну 09, 2013 3:12 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  стр 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор