Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 44 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Кормилна рейка на Субару моделите от и след '08 .... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето и обещаната информация, с малко закъснение. ;) В началото е официалния бюлетин от Субару, а след това са процедурите по отсртаняването на проблема. Хайде лека и безаварийни км на всички колеги. :good:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Апр 06, 2013 11:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 9:28 pm
Мнения: 6
Skype: nkuckov
Автомобил: Legacy Estate Wagon 2010; 2,0i CVT
Телефон: 0887003405
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, а знаете ли кой може да направи тази процедура в София?

Сря Фев 03, 2016 8:14 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nkuckov написа:
Здравейте, а знаете ли кой може да направи тази процедура в София?


Доколкото знам при Легаси е малко по-различно и няма такава официална процедура. Аз си взех нова рейка, ама вече 2 г. си карам с леко тракащата оригинална. Не се засилва засега. Ще я сменя някой ден, но не ми се занимава, защото трябва да се разглоби всичко отпред....Твоята много ли е зле ?

Сря Фев 03, 2016 10:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nkuckov написа:
Здравейте, а знаете ли кой може да направи тази процедура в София?
Точно тази процедура е правих в Субару Варна, навремето. Споменатия бюлетин беше разпратен до Субару БГ и момчетата бяха запознати. Сега едва ли си имат идея, поне повечето. Разпечатай си инструкцията която съм поставил и търси майстор :D Отне половин ден, и вечерта си бях в Бургас. ;)

Сря Фев 03, 2016 7:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Същото хлопане го имам и аз. Особено много се чува по паваж. А този кит, който казваш, колега Тони, в първият пост откъде може да се намери? Има ли го в Субару дилърите?

Чет Мар 03, 2016 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
takinardi написа:
Същото хлопане го имам и аз. Особено много се чува по паваж. А този кит, който казваш, колега Тони, в първият пост откъде може да се намери? Има ли го в Субару дилърите?
Здравей! Не ми остава много време да влизам тук, какво да се прави... :pardon: Аз по гаранция смених елементите. Може и да го имат въпросния кит, ако го нямат, мога да се разровя в книжата на колата (пазя абсолютно всичко) и да погледна. Май имаше парт номер.

Вто Мар 08, 2016 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако изровиш нещо ще е супер. Преди да разбера откъде идва това хлопане бях проверил всичко по предницата и нищо не се откри, всичко е читаво и стегнато. Обаче тоя шум ме подлудява.

Чет Мар 10, 2016 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, то всичко си го има в публикуваните файлове. Във втория файл от първия ми пост, има парт номерата на ремонтните китове за моделите на Субару. :cool: А след това е процедурата по смяната и номерата на отделните елементи. Копирай файловете и се обърни към колегите търговци тук или където ти желаеш! Питай, ако нещо не ти е ясно:good:

Пет Мар 11, 2016 11:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз не разбрах след тази интервенция спря ли тропането? Значи този кит представлява 1-втулка, 2-пружина , и 3-грес пакетче. втулката и пружината са 80 лв някъде а странно че греста и тя струва 80 лева. Дали да купувам греста която е третия артикул в файловете или да оставя майстора да ми сложи каквато грес за рейки има?

Сря Мар 23, 2016 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mitoo написа:
Аз не разбрах след тази интервенция спря ли тропането? Значи този кит представлява 1-втулка, 2-пружина , и 3-грес пакетче. втулката и пружината са 80 лв някъде а странно че греста и тя струва 80 лева. Дали да купувам греста която е третия артикул в файловете или да оставя майстора да ми сложи каквато грес за рейки има?
Вече съм на около 73к км след тази интервенция и тропане не съм чул още ROFL Виж, ако монтьора има такава грес която да става и за рейки, не виждам защо да не се използва. Но е добре да проучиш/видиш каква е тази "оригинална" грес на Субару. Какъв вид е, цвят и тн. Аз не помня каква беше, защото минах по гаранция. :pardon:

Сря Мар 23, 2016 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
didoya написа:
Това е жалко ако приемаш за нормално на 57к да имаш такива драми, особено при сериозна марка като Субару. Май-май и Субару са започнали да пестят.

Карах един Фокус до скоро - от нов до 80к км, само по нашите пътища, без да го жаля въобще по дупките, ама въобще.

При продажбата собственика го заведе за оглед в сервиз и окачване и рейка бяха като чисто нови. Усещането като се кара също.

Та някак си не приемам за нормално окачването да се обажда толкова рано. Та те Дачия даянят повече:)


Не е жалко, ами не знам какво да кажа, при условие ,че си дал и 50 000 лв за нова кола, за да се сдобиеш с този кошмар който е в гаража ми.
В деня в който се оттърва от тази кола, ше черпя мноого.
Човека се е оттървал гаранционно, ама аз трябва да дам 510 лева, за това , че си купих скапана кола с недомислени бъгове и тя е вече на цели 50 000км и треперя дали ще свърши всичко това, защото жена ми и детето ми пътуват с тази кола и всеки път когато тръгнат на някъде , нещо се е прецакало. А най-лошото е, че в субару мотор тейдинг този пробрем са го решавали със замяна с нова рейка, което говори, че са супер запознати японците с проблема. Значи знаят, че ти продават преебана кола, може би много от вас предполагат какво е да ти се скъса рейката и в същото време ти предлагат да дадеш още 510 лева и да се чудиш оттърва ли се или не. Големите, сериозните марки, изтеглиха колите си и ги поправиха за тяхна сметка, при наличието на дефект от особена важност за надежността на модела.
Имали сме доста коли и имаме и други в момента и за първи път си имаме и кошмари в къщи заради колата.


Последна промяна mitoo на Чет Мар 24, 2016 9:34 pm, променена общо 1 път


Чет Мар 24, 2016 9:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За всички колеги които смятат че проблема е трудно решим препоръчвам майстор от Пловдив под прякор Радко Хидравлика.Той е колега-кара Субару и от 20 год. ремонтира рейки.тел. 0888435957.Моята кола която също притропваше по паважа я регулира за 15мин.Сервиза му се занимава само с РЕЙКИ.

Чет Мар 24, 2016 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
petko 69 написа:
За всички колеги които смятат че проблема е трудно решим препоръчвам майстор от Пловдив под прякор Радко Хидравлика.Той е колега-кара Субару и от 20 год. ремонтира рейки.тел. 0888435957.Моята кола която също притропваше по паважа я регулира за 15мин.Сервиза му се занимава само с РЕЙКИ.


Колега рейки се ремонтират на много места ама на колко хиляди са били преди да идат в сервиза?

Чет Мар 24, 2016 9:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Доста автомобили дават дефект преди да им е изтекла гаранцията независимо от марката,един писател Хейли дори е написал книга за причините ,пр. ден в който са произведени ,държава за която са произведени и тн.Нека да се съсредоточим върху настоящия проблем ,майстора си разбира от работата , има ремонтни комплекти ,разглобява цялата рейка и я ремонтира за ден два.Доста рейки имат реглаж и ,ако тропането бъде установено навреме се разминаваме с почерпка.

Чет Мар 24, 2016 10:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
лошото е , че при мен се разтропа веднага след третата година, точно когато изтече гаранцията. първоначално беше толкова леко , че мислехме , че идва от спирачките и смених накладките след това решихме , че е шум от амортисьора и реших , че няма да го сменям, оставих го да се усили хлопането за да го открием точно от къде идва и сега рейката е толкова разбита, че едва ли само ремонтния комплект е достатъчен, ще трябва май и рециклиране на други части. Идва ми да пиша направо до субару, но ще трябва за целта рейката да се разглоби за становище, а не мога да си позволя толкова време колата да остане в бокса.

Пет Мар 25, 2016 9:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всички рейки при Subaru тропат, дори и на малко км - цък. Аз се замислям за ъпгрейд към електрическа такава от друга марка.

Пет Мар 25, 2016 9:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
дано след ремонта волана да не се промени, защото сменях каре на кормилната щанга на една рав4 и сега волана е по-тежък. Предполагам майстора ще трябва да спази процедурите от бюлетина точно.

Пон Мар 28, 2016 8:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колеги оправиха се нещата
смени се втулката от бюлетина и пружината. втулката беше разбита а оригиналната пружина беше по тънка от тази в ремонтния комплект. всеки който е първи собственик на колата и чиято гаранция е изтекла, има право да си търси правата при производителя за този дефект или да изтърве завой. за всички останали ремонта струва пари. сваляне на изпускателни колектори, сваляне на рейката ремонт на самата рейка монтаж и връщане на изпускателните ръби на мястото им. всеки да си направи сметка колко ще му излезе при неговия механик.

Чет Апр 21, 2016 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прясно инфо по темата:
Както колегата petko 69 писа, посетих Радко Хидравлика и срещу 120лв имам нетропаща рейка. Работата е един ден по принцип, но при мен беше два, понеже, както той каза, се свалят доста неща, за да се демонтира рейката. След оглед, който става обикновено сутрин около 9ч, следва записване на час, който е обикновено след 2-3 седмици.
Кефа след изчезването на тропането е несравним.

Пет Май 13, 2016 10:09 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 7:05 pm
Мнения: 78
Автомобил: Subaru Outback H6 08
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добре де, предложете някакъв читав майстор за София, скъсаха ми се нервите вече..... И моята рейка тропа яко :facepalm:

Пет Май 13, 2016 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 44 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], patko и 21 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор