Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:45 pm



Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Гражданска отговорност препоръки къде? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 10:11 am
Мнения: 43
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте фенове на Субару! Пускам темата с идеята във всеки град да се предостави инфо къде и на каква приемлива цена може да се заплати гражданска отговорност.

Пон Яну 07, 2013 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
не съм агент на никоя компания, но преди дни трябваше бързо да реша къде да си направя застраховка ГО (старат ми изтичашеслед два дни) и го направих онлайн за 5 минути като можех да избирам в коя компания да бъде застраховката и да сравня цените на всичките. На мен лично ми хареса, защото беше бързо и удобно, на другия ден си получих застраховката с куриер.

Вто Яну 08, 2013 11:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 7:46 pm
Мнения: 6
Автомобил: Impreza 2000
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз си направих онлайн.
На 24ins.bg - може и само да се видят цените, не е задължително да поръчаш. За моята импрезка - 174лв :) С куриер - до офиса ми я доставиха.

Вто Яну 08, 2013 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз макар и да изглежда с лични подбуди, да си дам съветите.
Ако не възнамерявате да си правите каско на колата, винаги избирайте най-евтината гражданска - цените постоянно се менят, така че, проверявайте когато реално тръгнете да я сключвате.
Ако правите каско, би трябвало да имате човек, който се занимава с тези ви неща и той да ви насочи. По принцип водещ е избора на каско - той определя къде ще е гражданската, защото по правило има отстъпка в каската, ако и гражданската е там. В някои случаи обаче, особено при по-евтините автомобили се случва така, че отстъпката за ГО е много по-малка от разликата в цената на гражданската и няма смисъл да се прави. Като цяло обаче, това е работа на личния ди застраховател, ако имате такъв.
Като цяло, препоръките ми са следните - ако правите само гражданска - избирате най-евтината компания. Цените на компаниите по ГО са различни, но всички посредници продават на една цена - закона вече е много тегав и глобата задопълнителна отстъпка по гражданска е огромна. Накара, ако е само гражданска - където ви е най-удобно - онлайн, офлайн, по телефона и т.н. и в най-евтината компания.
За каското - не препоръчвам правенето им онлайн или в офиси от типа на SDI, Handy и т.н., защото те ви дават някаква мъглява отстъпка, която не е много ясна, но ангажимента им приключва с издаването на полицата. А при каското последващото обслужване, особено в условията на криза, когато компаниите търсят всяка вратичка за отказ, е много важно - завеждане на щети, разправии с компании и сервизи и т.н.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.
 10

Вто Яну 08, 2013 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм при колегата six_stars и съм много доволен. Пратил съм няколко човека при него - също доволни. Коректен и пич :) :good:

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Яну 08, 2013 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 7:25 am
Мнения: 53
Местоположение: София
Телефон: 0898798624
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
yasenaz написа:
И аз си направих онлайн.
На 24ins.bg - може и само да се видят цените, не е задължително да поръчаш. За моята импрезка - 174лв :) С куриер - до офиса ми я доставиха.

Тези ми дават добри условия за каско, чудех се до колко са истински. Такива без адрес са ми доста съмнителни.

Сря Яну 09, 2013 6:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Условията им са истински, тоест цената е реална и с полиците няма проблем. На както казах, ангажимента им към теб приключва с доставянето на полицата - тоест, съдействие за каквото и да било не чакай.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Яну 09, 2013 9:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 7:25 am
Мнения: 53
Местоположение: София
Телефон: 0898798624
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз имах човек в мобилната група на една компания и ми вършеше работа, но вече не работи там. Искам да я застраховам главно срещу кражба, но цените с пълното каско са много близки. На мой колега в Дървеница миналата седмица му отрязали катализатора, кара Lancia Lybra дизел.

Сря Яну 09, 2013 7:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с катализаторите е много масов проблем при дизеловите автомобили. По-лошото е, че застрахователите по правило не плащат такива събития. Естествено, винаги има изключения, но се правят за големи клиенти, с много коли, добра застрахователна история в компанията, ниска щетимост и за по-нови автомобили предимно.
Цените кражба/пълно каско наистина са близки в някои случаи, но като цяло не е така. По-скоро цените без кражба и с кражба са на почти идентични цени.
За по- стари автомобили, няколко компании предлагат продукт, който е пълно каско с фиксирани застрахователни суми и цени - при 2000 лв застр. сума - 100 лв/годишно, при 3000 - 125, за 4000-150 лв. Това, поради въведените от компаниите минимални годишни премии, в много случаи е наполовина от нормалните каско полици. Обезщетенията при щета, пък са като на нормално каско в повечето компании.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Яну 09, 2013 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Без никакви агитации. Чукни един телефон на колегата "шест_звезди" и много бързо ще те оправи. Повярвай ми. Предната кола не бях и правил застраховка при брокер и като стана въпрос за няколко щети ядох тоягата.
Сега, това лято ме хвана градушка във Варна. Отидох до застрахователите да опиша щетата и се почна, правиха се на интересни до последно. Тогава се обадих на моя брокер, след 5 мин без да съм казал нищо, тези от офиса се раздействаха все едно ще ги уволняват :)
Няма да сбъркаш ако звъннеш на колегата. Ще ти даде същите, ако не и по-ниски цени за всичките видове застраховки. + това е пич :)

Сря Яну 09, 2013 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 10:11 am
Мнения: 43
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Препоръчвам six_stars!

Чет Яну 24, 2013 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:32 am
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.0 2005 m/t
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
24ins са истински и ти доставят застрахуловката с куриер безплатно. Мисля,че има и такава история, че дилърите могат да предлагат само едни цени които са си на компанията( да ме коригира някой ако не е така) , така че с 24ins е полезно да видите при коя компания ще ви е най-изгодно, от тези цени няма как някой по евтино да ви предложи за дадена компания, пък като видите си правете застраховката при който си искате.

Иначе наистина има тук таме комбинации с каско, но трябва да се гледа и пита( поне при мен на 24ins.bg не излезе за булстрад както си я направих). За каското иначе някои застрахователи имат една опция която значително сваля цената - без кражба. Всеки се замисли какъв е шансът точно неговата бракма да е притрябвала на някой автоджамбазин и да си прави сметката.

Иначе булстрад са пуснали някакво каско за 100 лв до 2000 лв покритие.Като си сметнеш един бояджия колко струва може и да е далавера.
http://www.bulstrad.bg/bg/Products/Auto ... sco100.htm

Пет Фев 08, 2013 7:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, би ли споделил кои са компаниите, които ЗНАЧИТЕЛНО ти намаляват премията, ако не ти покриват кражба? Защото в почти всички разликата е минимална, а има случаи, в които дори е по-скъпо, ако е без кражба. :) ;)

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Фев 08, 2013 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:32 am
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.0 2005 m/t
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Виж сега, не съм застрахуловател, нямам време и да споря, само споделям опит от няколко години мотане по застраховките и сайтове за да могат и други да го ползват тоя опит, бърза справка на стойност 16000 на 24ins.bg - при армеец e 669 , частично каско я водят без кражба и грабеж, пълно каско е 948, тва е цъкане за 2 сек. При булстрад трябва да е по-евтино, но не знам защо излизат някакви със самоучастие само,т.е. плащаш си всичко под 150лв примерно.


Последна промяна vojd на Нед Фев 10, 2013 9:04 pm, променена общо 1 път


Нед Фев 10, 2013 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За колко годишна кола говорим? По мои сметки 816 излиза пълно и 768 частично. Все тая. Това е автомобилен, а не застрахователен форум, така че, прекратявам спора, но както казах и в предишни постове, колеги, сайтове и вериги офиси са ОК за гражданска отговорност. За каско си трябва личен контакт с човека според мен...

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Нед Фев 10, 2013 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:32 am
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.0 2005 m/t
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Съгласен, гражданската може и навсякъде - това по темата, гледайте онлайн коя компания предлага най евтино и при нея или някой дилър който предлага от тази компания, така че няма значение и от населено място.

За каското е вярно, че е хубаво да е твой човек да не се мръщи за глупости за които всъщност си плащаш каското.

Нед Фев 10, 2013 9:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 9:26 pm
Мнения: 131
Местоположение: Варна
Автомобил: LEGACY 3.0 RB
Телефон: 0885853102
Рейтинг: 69
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.
Ще си позволя да не бъда съгласен, че "Гражданската" може навсякъде - т.е. гледай най-евтиното.
Все пак трябва да се има предвид, че рискът, който обезпечава тя може - не давай боже никому, - да се случи.
Разсъждението, че вредите, които причиняваме нямат нищо общо с нас може да се окаже твърде погрешно, именно с оглед кой е застрахователя. Защото ако той тегли "една сочна ..." на пострадалия, то следващият по ред си ти. Пък и предполагам, поне аз така мисля, ако причиня вреди /най-вече неимуществени - болки страдания, неудобства и др./ не би ми било съвсем равнозначно, как застрахователят би поел моята отговорност.
В този ред на мисли 20-30-50 лв. повече не ми се виждат много за да си позволя най-качествения застраховател. Грижата за застраховател на ГО е не по-малко важна от тази за автокаско.

Нед Фев 10, 2013 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1 six_stars :good:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Нед Фев 10, 2013 10:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Застраховката в Олимпик явно не е била добра идея - https://fakti.bg/bulgaria/322668-zastra ... tgovornost.

Ако някой има текуща такава до петък трябва да си купи нова (на новите цени :( ) Дано няма колеги в чужбина, които се върщат след петък ](*,)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Авг 14, 2018 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не знам дали сте забелязали ама нещо тия ГО поскъпнаха шоково тези дни...баси #-o

Вто Авг 14, 2018 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор