Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 22 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Гражданска отговорност препоръки къде? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 10:11 am
Мнения: 43
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте фенове на Субару! Пускам темата с идеята във всеки град да се предостави инфо къде и на каква приемлива цена може да се заплати гражданска отговорност.

Пон Яну 07, 2013 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
не съм агент на никоя компания, но преди дни трябваше бързо да реша къде да си направя застраховка ГО (старат ми изтичашеслед два дни) и го направих онлайн за 5 минути като можех да избирам в коя компания да бъде застраховката и да сравня цените на всичките. На мен лично ми хареса, защото беше бързо и удобно, на другия ден си получих застраховката с куриер.

Вто Яну 08, 2013 11:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 7:46 pm
Мнения: 6
Автомобил: Impreza 2000
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз си направих онлайн.
На 24ins.bg - може и само да се видят цените, не е задължително да поръчаш. За моята импрезка - 174лв :) С куриер - до офиса ми я доставиха.

Вто Яну 08, 2013 11:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз макар и да изглежда с лични подбуди, да си дам съветите.
Ако не възнамерявате да си правите каско на колата, винаги избирайте най-евтината гражданска - цените постоянно се менят, така че, проверявайте когато реално тръгнете да я сключвате.
Ако правите каско, би трябвало да имате човек, който се занимава с тези ви неща и той да ви насочи. По принцип водещ е избора на каско - той определя къде ще е гражданската, защото по правило има отстъпка в каската, ако и гражданската е там. В някои случаи обаче, особено при по-евтините автомобили се случва така, че отстъпката за ГО е много по-малка от разликата в цената на гражданската и няма смисъл да се прави. Като цяло обаче, това е работа на личния ди застраховател, ако имате такъв.
Като цяло, препоръките ми са следните - ако правите само гражданска - избирате най-евтината компания. Цените на компаниите по ГО са различни, но всички посредници продават на една цена - закона вече е много тегав и глобата задопълнителна отстъпка по гражданска е огромна. Накара, ако е само гражданска - където ви е най-удобно - онлайн, офлайн, по телефона и т.н. и в най-евтината компания.
За каското - не препоръчвам правенето им онлайн или в офиси от типа на SDI, Handy и т.н., защото те ви дават някаква мъглява отстъпка, която не е много ясна, но ангажимента им приключва с издаването на полицата. А при каското последващото обслужване, особено в условията на криза, когато компаниите търсят всяка вратичка за отказ, е много важно - завеждане на щети, разправии с компании и сервизи и т.н.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.
 10

Вто Яну 08, 2013 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм при колегата six_stars и съм много доволен. Пратил съм няколко човека при него - също доволни. Коректен и пич :) :good:

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Яну 08, 2013 1:56 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 7:25 am
Мнения: 53
Местоположение: София
Телефон: 0898798624
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
yasenaz написа:
И аз си направих онлайн.
На 24ins.bg - може и само да се видят цените, не е задължително да поръчаш. За моята импрезка - 174лв :) С куриер - до офиса ми я доставиха.

Тези ми дават добри условия за каско, чудех се до колко са истински. Такива без адрес са ми доста съмнителни.

Сря Яну 09, 2013 6:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Условията им са истински, тоест цената е реална и с полиците няма проблем. На както казах, ангажимента им към теб приключва с доставянето на полицата - тоест, съдействие за каквото и да било не чакай.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Яну 09, 2013 9:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 7:25 am
Мнения: 53
Местоположение: София
Телефон: 0898798624
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз имах човек в мобилната група на една компания и ми вършеше работа, но вече не работи там. Искам да я застраховам главно срещу кражба, но цените с пълното каско са много близки. На мой колега в Дървеница миналата седмица му отрязали катализатора, кара Lancia Lybra дизел.

Сря Яну 09, 2013 7:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това с катализаторите е много масов проблем при дизеловите автомобили. По-лошото е, че застрахователите по правило не плащат такива събития. Естествено, винаги има изключения, но се правят за големи клиенти, с много коли, добра застрахователна история в компанията, ниска щетимост и за по-нови автомобили предимно.
Цените кражба/пълно каско наистина са близки в някои случаи, но като цяло не е така. По-скоро цените без кражба и с кражба са на почти идентични цени.
За по- стари автомобили, няколко компании предлагат продукт, който е пълно каско с фиксирани застрахователни суми и цени - при 2000 лв застр. сума - 100 лв/годишно, при 3000 - 125, за 4000-150 лв. Това, поради въведените от компаниите минимални годишни премии, в много случаи е наполовина от нормалните каско полици. Обезщетенията при щета, пък са като на нормално каско в повечето компании.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Сря Яну 09, 2013 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Без никакви агитации. Чукни един телефон на колегата "шест_звезди" и много бързо ще те оправи. Повярвай ми. Предната кола не бях и правил застраховка при брокер и като стана въпрос за няколко щети ядох тоягата.
Сега, това лято ме хвана градушка във Варна. Отидох до застрахователите да опиша щетата и се почна, правиха се на интересни до последно. Тогава се обадих на моя брокер, след 5 мин без да съм казал нищо, тези от офиса се раздействаха все едно ще ги уволняват :)
Няма да сбъркаш ако звъннеш на колегата. Ще ти даде същите, ако не и по-ниски цени за всичките видове застраховки. + това е пич :)

Сря Яну 09, 2013 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 10:11 am
Мнения: 43
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Препоръчвам six_stars!

Чет Яну 24, 2013 10:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:32 am
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.0 2005 m/t
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
24ins са истински и ти доставят застрахуловката с куриер безплатно. Мисля,че има и такава история, че дилърите могат да предлагат само едни цени които са си на компанията( да ме коригира някой ако не е така) , така че с 24ins е полезно да видите при коя компания ще ви е най-изгодно, от тези цени няма как някой по евтино да ви предложи за дадена компания, пък като видите си правете застраховката при който си искате.

Иначе наистина има тук таме комбинации с каско, но трябва да се гледа и пита( поне при мен на 24ins.bg не излезе за булстрад както си я направих). За каското иначе някои застрахователи имат една опция която значително сваля цената - без кражба. Всеки се замисли какъв е шансът точно неговата бракма да е притрябвала на някой автоджамбазин и да си прави сметката.

Иначе булстрад са пуснали някакво каско за 100 лв до 2000 лв покритие.Като си сметнеш един бояджия колко струва може и да е далавера.
http://www.bulstrad.bg/bg/Products/Auto ... sco100.htm

Пет Фев 08, 2013 7:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, би ли споделил кои са компаниите, които ЗНАЧИТЕЛНО ти намаляват премията, ако не ти покриват кражба? Защото в почти всички разликата е минимална, а има случаи, в които дори е по-скъпо, ако е без кражба. :) ;)

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Пет Фев 08, 2013 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:32 am
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.0 2005 m/t
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Виж сега, не съм застрахуловател, нямам време и да споря, само споделям опит от няколко години мотане по застраховките и сайтове за да могат и други да го ползват тоя опит, бърза справка на стойност 16000 на 24ins.bg - при армеец e 669 , частично каско я водят без кражба и грабеж, пълно каско е 948, тва е цъкане за 2 сек. При булстрад трябва да е по-евтино, но не знам защо излизат някакви със самоучастие само,т.е. плащаш си всичко под 150лв примерно.


Последна промяна vojd на Нед Фев 10, 2013 9:04 pm, променена общо 1 път


Нед Фев 10, 2013 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За колко годишна кола говорим? По мои сметки 816 излиза пълно и 768 частично. Все тая. Това е автомобилен, а не застрахователен форум, така че, прекратявам спора, но както казах и в предишни постове, колеги, сайтове и вериги офиси са ОК за гражданска отговорност. За каско си трябва личен контакт с човека според мен...

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Нед Фев 10, 2013 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:32 am
Мнения: 5
Автомобил: Forester 2.0 2005 m/t
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Съгласен, гражданската може и навсякъде - това по темата, гледайте онлайн коя компания предлага най евтино и при нея или някой дилър който предлага от тази компания, така че няма значение и от населено място.

За каското е вярно, че е хубаво да е твой човек да не се мръщи за глупости за които всъщност си плащаш каското.

Нед Фев 10, 2013 9:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 9:26 pm
Мнения: 131
Местоположение: Варна
Автомобил: LEGACY 3.0 RB
Телефон: 0885853102
Рейтинг: 69
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте.
Ще си позволя да не бъда съгласен, че "Гражданската" може навсякъде - т.е. гледай най-евтиното.
Все пак трябва да се има предвид, че рискът, който обезпечава тя може - не давай боже никому, - да се случи.
Разсъждението, че вредите, които причиняваме нямат нищо общо с нас може да се окаже твърде погрешно, именно с оглед кой е застрахователя. Защото ако той тегли "една сочна ..." на пострадалия, то следващият по ред си ти. Пък и предполагам, поне аз така мисля, ако причиня вреди /най-вече неимуществени - болки страдания, неудобства и др./ не би ми било съвсем равнозначно, как застрахователят би поел моята отговорност.
В този ред на мисли 20-30-50 лв. повече не ми се виждат много за да си позволя най-качествения застраховател. Грижата за застраховател на ГО е не по-малко важна от тази за автокаско.

Нед Фев 10, 2013 9:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1 six_stars :good:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Нед Фев 10, 2013 10:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Застраховката в Олимпик явно не е била добра идея - https://fakti.bg/bulgaria/322668-zastra ... tgovornost.

Ако някой има текуща такава до петък трябва да си купи нова (на новите цени :( ) Дано няма колеги в чужбина, които се върщат след петък ](*,)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Авг 14, 2018 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не знам дали сте забелязали ама нещо тия ГО поскъпнаха шоково тези дни...баси #-o

Вто Авг 14, 2018 5:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор