Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:55 am



Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Мнения за акумулатори 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Kai написа:
Привет,
Някой да е карал с banner? Трябва ми мнение за тях :)


Старото ми Justy го купих през 2012 внос от Австрия с Banner и беше престояло в автокъщата година и половина. Акумулаторът изглеждаше в окаян вид, но продавачът ми каза да не бързам да го сменям. Миналата година продадох Justy-то със същия този акумулатор, като за тези 5 години единствено зимно време съм правил по едно зареждане и не съм имал никакви други казуси, и то при наличието, че при мен има големи температурни амплитуди, понеже си е планина.
Не знам дали са си запазили качеството, но друг такъв акумулатор не съм виждал до сега. Когато ме предаде текущият, който отново си дойде с колата, определено ще пробвам с тази марка, ако предлагат модел за моя Форко. Освен ако пак не продам колата преди да ме предаде акумулаторът :D

Сря Юли 18, 2018 10:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз преди години съм ползвал Baner купен нов.Впечатлението ми е че е силно прехвален.Изкара си гаранцията и година/година и нещо след това сдаде багажа. П.П периодично си проверявам акумулаторите и на колите и на мотора като в началото на зимата им правя по един заряд със Стек.

Сря Юли 18, 2018 11:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dragoveli написа:
Аз преди години съм ползвал Baner купен нов.Впечатлението ми е че е силно прехвален.Изкара си гаранцията и година/година и нещо след това сдаде багажа. П.П периодично си проверявам акумулаторите и на колите и на мотора като в началото на зимата им правя по един заряд със Стек.


Може да имат разлика моделите и сериите, които ги продават в Германия и Австрия, от тези дето ги продават тук. Дето се вика - виждали сме го при не една и две големи марки ](*,)
Етикетът на моя беше толкова замазан и захабен, че едва само надписът Banner се различаваше, та не знам каква серия или модел беше, нито къде е бил произведен. А може и просто аз да съм бил частен случай - късметлия :)

Сря Юли 18, 2018 11:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По добре късно...
Аз карам с Банер. Купих го преди 6 или 7 години в БГ.
Падал е 3-4 пъти поради разни причини (много въртене, а няма гориво и никой не гледа дали има; пуснат контакт и съответно фарове 40мин и т.н.).
Последно падна точно заради контакт, пуснати фарове (дълги) и децата слушат музика и цъкат някакви неща из вътре.
Дадоха ми ток за 4-5мин, запали и от тогава си пали и нямам ядове (не съм го дозареждал после). Лятото стои по месец и пак пали. Зимата, ако не я карам повече от 2 седмици припалвам и не забравям да припалвам - няма ядове.
Веднъж е падал от стоене и голям студ, но стоя повече от 3-4 седмици. Отделно колата има и аларма и е пипано по инсталацията (неясно какво, но прозорците примерно се свалят и без ключ и контакт).

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Авг 20, 2018 12:04 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 9:00 am
Мнения: 146
Местоположение: Монтана
Автомобил: Impreza 2.0R
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
С Banner от месец и полувина 63AH 600 стартов. Просто не можах да устоя на цената от 116лв+ върнат стар :D . С 2 години гаранция го дават.

Пет Сеп 07, 2018 11:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги,

Някой ползвал ли е AGM акумулатор? Линк.

Моля да споделите мнение, защото смятам да се оборудвам с такъв (не за Субару).

Поздрави

Пет Окт 05, 2018 2:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако го ползваш като стандартен стартерен акумулатор няма никакъв смисъл,дори на против винаги ще си го караш недозареден и ще му съкратиш чувствително живота.

Пет Окт 05, 2018 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря,

Колата (НЯМА Старт/Стоп) на която евентуално ще се ползва има доста консуматори, не се кара всеки ден, а един-два пъти седмично.

Оригиналния сдаде багажа за 3 години

Пет Окт 05, 2018 7:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 23, 2014 8:13 pm
Мнения: 116
Автомобил: Forester SG 2005
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
2010 купих гигават 55ач изкара 7 години като последните 2 ползвах печката на колата мазда323 . Колата се караше всеки ден до работа на къса дистанция около5 км в посока. Последната зима направи 2-3 фалстарта когато беше работила печката и спрях да я ползвам. Избута зимата и лятото без проблем, есента купих пак гигават 60 ач изкара почти 2 години без проблем с печката и сега е на субаруто защото има още месец гаранция а тоя от субаруто с него го докараха е в маздата и двата работят засега.

Съб Окт 06, 2018 5:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Ето и моят личен опит за акумулатор Монбат Формула 65АH/570A, купен януари 2016, монтиран на Аутбек 2008, 2.5i, 4AT.
Купих го за по-малко от 80 кинта /след приспадане на стария акумулатор/. Според мен чудесна цена, придружена с 2 год. гаранция. За тези 2 години и 9 месеца се е държал безотказно - десетки студени скиорски почивки; диво къмпингуване през лятото със закотвяне на колата за повече от седмица и съответното зареждане на разни електроники. Никаква индикация за скапване. Един единствен път собственоръчно се опитах да го разредя, като оставих плафона включен за 2 денонощия; след това го заредих и повече от година служи отлично. До този уикенд, когато умря внезапно и безапелационно. В събота вечерта пътувах и всичко изглеждаше нормално, в неделя сутринта стартера въртеше толкова бавно, че не успя да запали. След като го зареждах цял ден, напрежението на акумулатора без товар беше по-малко от 11 В - очевидно 1 клетка си е тръгнала....
С една дума много добра цена, докато работи, после внезапно и непридвидимо умира. Това не е моят вариант - затова новата ми батерия е BANNER 63АH/620A с 3-годишна гаранция и цена 140 лева :beer:

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Ное 07, 2018 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 10:22 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Tribeca
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, бихте ли ми казали мнение какъв акумулатор да си взема за субару трибека Б9 245к.с.

Пон Авг 28, 2023 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз от половин година съм с такъв https://www.onlinemashini.bg/akumulator-bosch-power-efb-start-stop-12-v-60-ah/83023 на EJ257 мотор.
Бях с оригинален 45Ah мисля беше и разликата е до небесата...е вярно оригиналния беше на 6 години.

Пет Сеп 01, 2023 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 152 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: steficha и 43 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор