Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:52 pm



Отговори на тема  [ 152 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Мнения за акумулатори 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 11:08 pm
Мнения: 124
Местоположение: Burgas
Skype: ickata_bs
Автомобил: Subaru Outback, and Legacy Limited
Телефон: 0899598383
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Тъй като сезона е специфичен с температурните си амплитуди ,а те от своя страна морят много нашите батерии ,нека съберем впечатления за според вас коя марка си струва парите !!! :) Мисля ,че темата ще е полезна за всички и най-вече за тези, които ще сменят акумулатор за напред.


Последна промяна ickataa на Сря Яну 09, 2013 7:49 pm, променена общо 1 път


Сря Яну 09, 2013 7:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ickataa написа:
Тъй като сезона е специфичен с температурните си амплитуди ,а те от своя страна морят много нашите батерии ,нека съберем впечатления за според вас коя марка си струва парите !!! :) Мисля ,че темата ще е полезна за всички и най-вече за тези които ще сменят акомулатор за напред



Правопис, колега,

Що е то и има ли почва у нас... :pardon:

Сря Яну 09, 2013 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Темата е до някаква степен дискутирана, но не пречи да се доразвие, ако ти се струва малко информацията:
viewtopic.php?f=5&t=12910
;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Яну 09, 2013 7:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 11:08 pm
Мнения: 124
Местоположение: Burgas
Skype: ickata_bs
Автомобил: Subaru Outback, and Legacy Limited
Телефон: 0899598383
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
По-скоро разсеяност.Благодаря за наблюдателността колега :beer:

Сря Яну 09, 2013 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ickataa написа:
По-скоро разсеяност.Благодаря за наблюдателността колега :beer:


При изправен автомобил бих препоръчал Бош С3,4 серията - 3 години гаранция.
Нещата са много субективни по тази тема... Ако едно мпс е изправно и се кара всеки ден и извънградско уикендите батерията може да изкара и 6 години. Поне при мен беше така - оригиналната батерия беше американска и се предаде на 6 тата година...

Сря Яну 09, 2013 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 11:08 pm
Мнения: 124
Местоположение: Burgas
Skype: ickata_bs
Автомобил: Subaru Outback, and Legacy Limited
Телефон: 0899598383
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
На Аутбека бях с ВАРТА ! и една сутрин просто тока изчезна.А на легасито бях с БОШ силвър и той си отиде изеднъж ,мисълта ми е дали тези които се продават тук са наистина БОШ и ВАРТА или са правени в някой ГАРАЖ като повечето неща

Сря Яну 09, 2013 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BOSCH и VARTA ги правят в Чехия. Сериите им се припокриват, външо дори са еднакви, ампеража и стартовия ток също, всичко е еднакво. Разликата е, че с Боша взимаш 12 месеца гаранция в плюс срещу няколко лева горница.
Понеже в известна степен се занимавам с акумулатори в момента и имам доста наблюдения относно издръжливостта, искам да споделя, че не са чак толкова корави гореспоменатите. Примерно Silver Plus (S5) на Бош е много висок клас акумулатор, който при изправна зарядна система няма да ви се наложи да го свалите от коша никога по време на експлоатационния период, защото не се влияе от климатичните условия и има много голям капацитет, но живота му като продължителност не е много по-различен от пазарджишката ISKRA
Днес ми донесоха една гаранционна петица Бош 63Ач (точно като моя). На 9% и пада на ~7V на стартер ....укъсил е поне 2 клетки :cry: ....става така...и сам не можеш да разбереш как!!!?! Отведнъж. Може да те изненада навсякъде.
Рекламациите си вървят точно, както при простия GIGAWATT да речем, който ако не друго е ~~2 пъти по-евтин.
Добра инвестиция е Bosch S6 AGM, той е с желеобразния електролит и наистина изкарва много. Освен това е с голяма сила и има много малък саморазряд. От батериите за простосмъртни това е връхта кажи-речи.
Мастъра на всички акумулатори обаче си остава OPTIMA без оглед на серията. Те са като от друга планета. За съжаление и цените им са все едно в йени.

Моя следващ избор ще бъде FIAMM по всяка вероятност. Да не дава Господ да е скоро :superstition:

_________________
All-Wheel-Drive

Сря Яну 09, 2013 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В БГ предлага ли се Оптима?

Чет Яну 10, 2013 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 1:51 pm
Мнения: 262
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XT
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Според този сайт ОПТИМА се предлага в България.
http://akumulatori.bg/165/Category/OPTI ... randAnshor

Иначе, аз заложих на Exide Premium!

_________________
Keep your fears to yourself, but share your inspiration with others.

Чет Яну 10, 2013 11:04 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лично (както вече съм писал) съм с AC Delco 72 Ac (3 год. гаранция), с печка Webasto съм и в повечето време ми се налага да карам на къси разстояния ( те във Варна са си малки и без това)....та е натоварен на максимум......имам го от 2 години и нямам никакви грижи....Но, като цяло, ако се доразвие дискусията - накрая може и да се пообъркаш малко ;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Чет Яну 10, 2013 12:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моят съвет е да се търси с гаранция 36 месеца без значение от марка.

Чет Яну 10, 2013 12:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
AC Delco сухи с по 3 години гаранция .

Чет Яну 10, 2013 10:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бош Силвър - карах го на един голф - ежедневно по 10 старта и каране на къси софийско-градски разстояния по служба, зиме, лете... забравена музика за цяла нощ - никакъв проблем.

Варта - продавам и ползвам техни батерии - безотказни в продължение на години. Нямам практика с акумулаторите за коли обаче. Единствената функционираща (доскоро) БГ подводница е с акумулатори Варта ;)

Панасоник - оригиналния акумулатор, с който дойде предишната ми импреза - безотказен дори миналата зима на -20 и по-студено, каран на къси градски разстояния по служба с много стартове на ден.

Чет Яну 10, 2013 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 17, 2012 10:24 pm
Мнения: 30
Автомобил: Forester S Turbo MT '00
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Абе и Оптимите се развалят. Един приятел си взе две за джипа и на третата година единия отиде на боклука. Аз пък си взех Бош Силвър за джипката (два броя) и вече започват 6-та година. Няколко пъти съм ги разреждал почти до край, също и по месеци не съм карал джипа, и си бачкат без грижи.
А най-добре се справят акумулаторите заварени на колите нов внос. Най различни марки, повечето непознати за мен.

Чет Яну 10, 2013 11:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нищо не е вечно.

_________________
All-Wheel-Drive

Чет Яну 10, 2013 11:58 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
До предната зима бях с Silver Plus (S5) ,този акумулатор се предаде на 12-стата си годишнина,до последно си беше в идеална форма ,като се има предвид ,че Форко не ми е ежедневен автомобил,до момента в който след като не е палена колата 3 дена и започна да влачи..Пенсионирах го в рибарски,изкара още една година,до преди месец като реших да го заредя: просто се взриви,стана на много малки бошчета ROFL ,такава експлозия не бях чувал цялата къща се разтресе....
Та като цяло акумулатора беше 2000г набор,доволно изкара :bow: ...RIP

Пет Яну 11, 2013 12:24 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 7:57 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Трябваше на нова година да го гръмнеш, щеше и за фойерферк да стане :)

Пет Яну 11, 2013 7:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 06, 2007 4:24 pm
Мнения: 820
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
В БГ предлага ли се Оптима?


Да, предлага се. Можеш да си поръчаш/купиш от пловдивската фирма Гладиатор, имат магазин на Ботевградско шосе, посока Ботевград, след Юнг, точно до ОМВ бензиностанцията, в нова модерна сграда. Акумулаторите са върхЪТ, няма по-добри, за жалост цените започват от 400-450лв (като за наще автомобили) и нагоре. В наща организация имаме два Ланд Крузера (единя е пълен ъпгрейд за офроуд и лов, с две лебедки, едната с компресор за въздушно охлаждане) и двета ТЛК са с по две оптими, нямат грешка. Не знам какво трябва да се направи, за да се съсипе такъв акумулатор, за мене почти недостижимо. В САЩ цените са много по-добри, но с транспорта, едва ли ще излезе по-евтино.

_________________
EJ20E Legacy BG5 Продава се на части
VQ35DE Infiniti FX

Пет Яну 11, 2013 8:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Ное 17, 2012 10:24 pm
Мнения: 30
Автомобил: Forester S Turbo MT '00
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ами и ние така бяхме чували за прехвалените ОПТИМИ, но е факт, че едната умря ей така, без причина. Джипа с Оптимите се караше по-често от моя, акумулаторите не са разреждани, за разлика от моите.

Та моите впечатления от БОШ Силвър са по-добри. И лебедки са навивали, и ел. перки са въртяли, и за къмпинг осветление са се грижили. Освен това са около 2 пъти по-евтини.

Пет Яну 11, 2013 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Впечатленията за частния случай са едно, реалността е съвсем друго нещо.

_________________
All-Wheel-Drive

Пет Яну 11, 2013 4:30 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 152 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор