Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 152 мнения ]  стр Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Мнения за акумулатори 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Kai написа:
Привет,
Някой да е карал с banner? Трябва ми мнение за тях :)


Старото ми Justy го купих през 2012 внос от Австрия с Banner и беше престояло в автокъщата година и половина. Акумулаторът изглеждаше в окаян вид, но продавачът ми каза да не бързам да го сменям. Миналата година продадох Justy-то със същия този акумулатор, като за тези 5 години единствено зимно време съм правил по едно зареждане и не съм имал никакви други казуси, и то при наличието, че при мен има големи температурни амплитуди, понеже си е планина.
Не знам дали са си запазили качеството, но друг такъв акумулатор не съм виждал до сега. Когато ме предаде текущият, който отново си дойде с колата, определено ще пробвам с тази марка, ако предлагат модел за моя Форко. Освен ако пак не продам колата преди да ме предаде акумулаторът :D

Сря Юли 18, 2018 10:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз преди години съм ползвал Baner купен нов.Впечатлението ми е че е силно прехвален.Изкара си гаранцията и година/година и нещо след това сдаде багажа. П.П периодично си проверявам акумулаторите и на колите и на мотора като в началото на зимата им правя по един заряд със Стек.

Сря Юли 18, 2018 11:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dragoveli написа:
Аз преди години съм ползвал Baner купен нов.Впечатлението ми е че е силно прехвален.Изкара си гаранцията и година/година и нещо след това сдаде багажа. П.П периодично си проверявам акумулаторите и на колите и на мотора като в началото на зимата им правя по един заряд със Стек.


Може да имат разлика моделите и сериите, които ги продават в Германия и Австрия, от тези дето ги продават тук. Дето се вика - виждали сме го при не една и две големи марки ](*,)
Етикетът на моя беше толкова замазан и захабен, че едва само надписът Banner се различаваше, та не знам каква серия или модел беше, нито къде е бил произведен. А може и просто аз да съм бил частен случай - късметлия :)

Сря Юли 18, 2018 11:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
По добре късно...
Аз карам с Банер. Купих го преди 6 или 7 години в БГ.
Падал е 3-4 пъти поради разни причини (много въртене, а няма гориво и никой не гледа дали има; пуснат контакт и съответно фарове 40мин и т.н.).
Последно падна точно заради контакт, пуснати фарове (дълги) и децата слушат музика и цъкат някакви неща из вътре.
Дадоха ми ток за 4-5мин, запали и от тогава си пали и нямам ядове (не съм го дозареждал после). Лятото стои по месец и пак пали. Зимата, ако не я карам повече от 2 седмици припалвам и не забравям да припалвам - няма ядове.
Веднъж е падал от стоене и голям студ, но стоя повече от 3-4 седмици. Отделно колата има и аларма и е пипано по инсталацията (неясно какво, но прозорците примерно се свалят и без ключ и контакт).

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Авг 20, 2018 12:04 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Юли 31, 2015 9:00 am
Мнения: 146
Местоположение: Монтана
Автомобил: Impreza 2.0R
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
С Banner от месец и полувина 63AH 600 стартов. Просто не можах да устоя на цената от 116лв+ върнат стар :D . С 2 години гаранция го дават.

Пет Сеп 07, 2018 11:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги,

Някой ползвал ли е AGM акумулатор? Линк.

Моля да споделите мнение, защото смятам да се оборудвам с такъв (не за Субару).

Поздрави

Пет Окт 05, 2018 2:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако го ползваш като стандартен стартерен акумулатор няма никакъв смисъл,дори на против винаги ще си го караш недозареден и ще му съкратиш чувствително живота.

Пет Окт 05, 2018 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря,

Колата (НЯМА Старт/Стоп) на която евентуално ще се ползва има доста консуматори, не се кара всеки ден, а един-два пъти седмично.

Оригиналния сдаде багажа за 3 години

Пет Окт 05, 2018 7:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 23, 2014 8:13 pm
Мнения: 116
Автомобил: Forester SG 2005
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
2010 купих гигават 55ач изкара 7 години като последните 2 ползвах печката на колата мазда323 . Колата се караше всеки ден до работа на къса дистанция около5 км в посока. Последната зима направи 2-3 фалстарта когато беше работила печката и спрях да я ползвам. Избута зимата и лятото без проблем, есента купих пак гигават 60 ач изкара почти 2 години без проблем с печката и сега е на субаруто защото има още месец гаранция а тоя от субаруто с него го докараха е в маздата и двата работят засега.

Съб Окт 06, 2018 5:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Ето и моят личен опит за акумулатор Монбат Формула 65АH/570A, купен януари 2016, монтиран на Аутбек 2008, 2.5i, 4AT.
Купих го за по-малко от 80 кинта /след приспадане на стария акумулатор/. Според мен чудесна цена, придружена с 2 год. гаранция. За тези 2 години и 9 месеца се е държал безотказно - десетки студени скиорски почивки; диво къмпингуване през лятото със закотвяне на колата за повече от седмица и съответното зареждане на разни електроники. Никаква индикация за скапване. Един единствен път собственоръчно се опитах да го разредя, като оставих плафона включен за 2 денонощия; след това го заредих и повече от година служи отлично. До този уикенд, когато умря внезапно и безапелационно. В събота вечерта пътувах и всичко изглеждаше нормално, в неделя сутринта стартера въртеше толкова бавно, че не успя да запали. След като го зареждах цял ден, напрежението на акумулатора без товар беше по-малко от 11 В - очевидно 1 клетка си е тръгнала....
С една дума много добра цена, докато работи, после внезапно и непридвидимо умира. Това не е моят вариант - затова новата ми батерия е BANNER 63АH/620A с 3-годишна гаранция и цена 140 лева :beer:

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Ное 07, 2018 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 10, 2020 10:22 pm
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Tribeca
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте, бихте ли ми казали мнение какъв акумулатор да си взема за субару трибека Б9 245к.с.

Пон Авг 28, 2023 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз от половин година съм с такъв https://www.onlinemashini.bg/akumulator-bosch-power-efb-start-stop-12-v-60-ah/83023 на EJ257 мотор.
Бях с оригинален 45Ah мисля беше и разликата е до небесата...е вярно оригиналния беше на 6 години.

Пет Сеп 01, 2023 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 152 мнения ]  стр Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор