Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:54 pm



Отговори на тема  [ 19 мнения ] 
 Спортни спирачки? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Още не им е дошло времето на моите, но съм крайно разочарован от качествата и издръжливостта на стандартните спирачки на всички Субару-та, които съм карал... Различните професионални тестове по света са на същото мнение като мене :cry:

Затова от сега съм започнал един ресърч за спортни дискове и накладки и когато му дойде времето да не си губя времето... Интересуват ме сайтове и марки от където мога да си поръчам качествени части - по възможност с шипинг до България. В противен случай ще търся познати в САЩ, които да ми ги изпратят, но за момента и инфо за предпочитана марка и място за закупуване върши работа...

И още нещо - докато търсих срещнах и друг проблем :arrow: в САЩ при избора на модел от онлайн каталозите им, не съм сигурен кое отговаря на моя модел. Стигам до Wagon и след това хамериканците си водят моделите Брайтън, ГТ и други такива непонятни за мене наименования... Ако Ник или другите колеги от САЩ знаят нещо, да помагат... :D :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Ное 10, 2006 11:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Защо да не си сигурен ? Твоята кола никъде ли я няма в таблиците ? Просто поискваш твоята кола. Стоиш на страни от Брайтън-а, защото почти съм сигурен, че няма да станат от него за теб. GT може, но не и Брайтън. Той отзад е барабанен и отпред е single piston caliper, ти си dual

Пет Ное 10, 2006 11:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Еми ето де :D Като незнам кво е това Брейтън как да избера? :wink: Още повече, че има разминаване в моделните години между Европа и САЩ, което още повече те кара да си мислиш, че може да поръчаш нещо, което после да седи във витрината :D

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Ное 10, 2006 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Ето какво си харесах и после някой да ми говори за оригинални части от Субару :arrow:

Изображение

Предни: 85$ на бройка.
Задни: 130$ на бройка.
Производител: DBA

Накладки:
Изображение
Предни (зелена серия): 90$ комплекта.
Задни: (зелена серия): 90$ комплекта.
Производител: EBC

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Ное 10, 2006 12:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 10:31 am
Мнения: 17
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мога да ти предложа спортни (надупчени и нарязани) спирачни дискове за твоята кола на цени :
- предни - 300лв. /к-та.
- задни - 218лв /к-та.
Ако проявяваш интерес мога да ти изпратя снимка и да ти кажа размерите им за по голяма точност.За повече инфо можеш да ми пишеш на [email protected]
------------------------------------------------------------------------

http://www.adventurecar.com/catalogo.tuning.php

Пет Ное 10, 2006 3:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Flat 6 .. не зная дали си карал с такива накладки .. но имай впредвид .. че колата наистина спира много добре .. но за около 10000км. като някой смески са даже още по меки и карат още по малко .. а с "нормални" накладки "изяждаш" дисковете още по бързо .. попитай Лео .. той ще ти обясни по подробно за +/- на тунинг дисковете и накладките ..

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пет Ное 10, 2006 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
nikicar,
Може да сложиш снимките и името на производителя и тук във форума, защото това е идеята - който му притрябва инфо да влезе и да си я намери :wink:

Radomit,
Знам пич! :wink: Обаче предпочитам на 10000км да си поръчвам по един комплект накладки и да си карам като пич, отколкото да си късам нервите с оригиналните на Субару... Първите се изкривиха след едно, единствено спиране от 190км/ч до 80км/ч! Вторите пък от водата и така... Все си карам с криви дискове и плащам некви бесни суми... :cry:
Има и нещо друго - няма никаква гаранция, че и "спортните" няма да са на същия хал, но все пак трябва да се опита... Имам предвид, че съм виждал и система Stoptech за около 7000лв, която даде фира за месец... Май се оказва, че афтърмаркет производителите в голямата си част не изчакват материала да "заздравее" нужното време и затова следва бързо кривене. А след него и побългаряването - шлайфане и така... :D

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пет Ное 10, 2006 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
.. и при други марки е така .. за някои колици които са по разпространени хората са опитвали различни варианти и са открили оптималния .. аз на Сеат-а съм с дискове и апарати от Корадо Г60 :twisted: .. спира на фарове :D

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пет Ное 10, 2006 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Почти няма да намериш дискове с който от първото слагане да спреш от двеста до нула и да не кривнат, от конвенционално предлаганите де, ако искаш да не кривнат ти трябват карбонови а там цените са ужасни, те че спортните поддават понякога при свръхнатоварване ама там хората не им пука особено щото ако кривнат слагат новите и карат пак а ако нямат пари .... та мисля за ОМР, Брембо нещо не ми вдъхва доверие... не знам обаче къде да търсиш утре ще питам и ще пиша

_________________
active driving, active safety

Пет Ное 10, 2006 11:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 10:31 am
Мнения: 17
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ако искате да спирате от 190 км до 0 , без да кривите дискове - варианта е само един : съставен спирачен диск като този на снимките + апарати с няколко цилиндърчета , но цената отива къмто 4000 лева.
Диска е с по-голям диаметър от оригинално монтираният , затова трябва да се уточни и с каъв цолаж джанти ще се кара колата и т.н.
Не случайно Субару WRX - STI и Митцубиши Lancer ползват Брембо спирачни системи с по няколко спирачни цилиндърчета на апарат .
...............................................................................................
Кажете само как да кача снимки на тези спирачни системи ???
...............................................................................................

Пон Ное 13, 2006 12:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Кажете само как да кача снимки на тези спирачни системи ???

1. Избираш си сайт за хостване на снимки, като например:
http://www.fotovisia.com/
http://picvalley.net/
и много други...

2. Качваш там снимката.

3. След като я видиш качена, натискаш десен бутон и избираш "копирай адреса". Може да е изписано и по друг начин в зависимост от браузъра и езика му :wink:

4. Натискаш IMG, което се намира горе вдясно на полето за писане на мнение; пействаш адреса на снимката и отново IMG.

5. Даваш преглед на мнението си и ако е ОК, го пращаш... :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Ное 13, 2006 12:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
fokus написа:
Почти няма да намериш дискове с който от първото слагане да спреш от двеста до нула и да не кривнат

Ама пичове аз казах от 190 до 80, което не е кой знае какво... :roll:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Ное 13, 2006 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
nikicar написа:
Ако искате да спирате от 190 км до 0 , без да кривите дискове - варианта е само един : съставен спирачен диск като този на снимките + апарати с няколко цилиндърчета , но цената отива къмто 4000 лева.

Какво общо имат броя на цилиндърчетата с кривенето на дисковете? В единия случай говориме за качества на самия диск, а в другия за стремеж към спиране в рамките на 36, 35 метра от 100 до 0... :roll:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Пон Ное 13, 2006 12:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 7:46 pm
Мнения: 188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мнение 
Здрасти Флат :) броят на цилиндърчетата няма общо с кривенето, там целта е друга разпределение на усилието върху накладката е по равномерно и по голямо и оттам по силно притискане и ефективно спиране, а дисковете които предлага Никикар както ги обяснява и като цена ми звучи като за спортни дискове от които единия е около 1000лв. , има варианти които са същата цифра но в евро :) поне за спортните коли са горе долу такива ....
А спиране от 190 до 80 си е доста сериозно ако е екстремно тогава може да светне диска за определено време и да кривне, което не е задължително, по принцип най често се случва при чисто нов диск, слагаш и си мислиш, че може веднага да го тестваш и при по натоварено спиране кривва. Лично аз като слагам нови накладки дори внимавам доста първите 100 - 200 км. за да не ги препека от самото начало а и да улегнат добре, в последствие си спирам както трябва така и с дисковете като ги сложиш известно време трябва да избягваш екстремно спиране за да легне добре накладката и тогава спирай както искаш накладката е легнала добре и спира с цялата си повърхност ...

_________________
active driving, active safety

Пон Ное 13, 2006 12:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 1:21 pm
Мнения: 673
Местоположение: Canada
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мнение 
Цитат:
Лично аз като слагам нови накладки дори внимавам доста първите 100 - 200 км. за да не ги препека от самото начало а и да улегнат добре, в последствие си спирам както трябва така и с дисковете като ги сложиш известно време трябва да избягваш екстремно спиране за да легне добре накладката и тогава спирай както искаш накладката е легнала добре и спира с цялата си повърхност ...


Е това тука е сравнително сериозна приказка. Заслужава внимание.

Пон Ное 13, 2006 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 7:53 pm
Мнения: 768
Местоположение: София,България
Автомобил: 5.7 HEMI
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мнение 
като заговорихте за спирачки,възможно ли е да сложа керамични накладки на оригиналните дискове?

Чет Ное 23, 2006 1:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 10:58 am
Мнения: 1040
Местоположение: София
Автомобил: '98 Legacy 2.5 Limited II
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мнение 
tonizdravkov написа:
като заговорихте за спирачки,възможно ли е да сложа керамични накладки на оригиналните дискове?

Не. Обратния вариант може, но така не. А за да сложиш керамика по принцип, трябва да караш Легасито на писта всяка седмица, за да оправдаеш инвестицията :D :wink:

_________________
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=5891]Моторни масла MOTUL на ниски цени!

Чет Ное 23, 2006 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 19 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор