Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:19 am



Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Газов инжекцион във Варна?? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 8:09 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SF 2.0 125 Hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте на всички,
Търся мнения и препоръки по въпроса:
Каква марка газов инжекцион да монтирам на Субару Форестер '99 - 125 к.с. и на кой сервиз/майстор във Варна да гласувам доверие да я свърши тая задача?
Да кажа че четох разни теми из форума но си позволих отново да задам подобен въпрос (навярно до болка познат на накои от вас) защото все пак с времето технологиите търпят усъвършенстване а майсторите трупат знания и/или сменят своята месторабота.
Благодаря предварително :beer:

Вто Юни 18, 2013 8:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 05, 2013 4:12 pm
Мнения: 121
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0887806304
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз съм се изприщил вече, колебая се от 3 месеца да слагам газ, но сърце не ми дава. Днес си казвал "слагам газ" утре ''нее няма да слагам".... и така всеки ден. Обаче разхода ме гъта и само заради това съм склонен да сложа.
Притеснява ме да не съсипя двигателя, дайте съвет ако сложа качествен газов инжекцион, 100 000 км ще изкара ли двигателя?
За 3 месеца навъртях 7000км, а до края на годината се очертава да мина още около 20 000км.

Ходих при един газаджия, който си бачка в сервиза на БУЛАВТО казва се Георги Терзиев.
Предложи ми най - скъпото, което е: Stag 4 + Tomaseto ала бала, ако не искам да имам проблеми да сложа него, НО цената му е 1600лв, било с бързи инжектори....и не знам си какво. Аз като не разбирам могат да ме метнат като куцо пиле.

Дайте съвет, че съм болен на тема ГАЗ. :facepalm:

_________________
Полезни автоаксесоари за вашият автомобил!

https://protektoperfekto.bg/product-category/avtoaksesoari/

Вто Юни 18, 2013 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didoya написа:
Ако имаш средствата - от изброените марки твърдо Ланди Ренцо - превъзхожда много другите марки, които си включил в списъка.

Най съм доволен от Landi Renzo 3,5 години 300000 км. само смяна на филтъра нищо друго не е пипано, най добрата марка за газови уредби "инжекциони" ;)

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Вто Юни 18, 2013 11:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези митове за 100 000км на газ и двигатела заминава...,май няма кой да ги разбие....
Те да не са направени от халва..Щом едно тъпо ренде/рено/,може да изкара над 200к км и да продължава да работи без наченки за скорошна смърт,значи и "халвяното" Субаро би трябвало да изкара...
Та както и да е ,на мен точно Жоро в Булавто ми монтира газовото,беше по евтино,но вероятно това което ти е предложил е доста по лачено :D ,за него мога да кажа само добри неща,не съм имал абсолютно никакви проблеми до сега над 40 000км,само филтри и ГАсс,определено си разбира от работата :good:

Вто Юни 18, 2013 11:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 05, 2013 4:12 pm
Мнения: 121
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0887806304
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И на мен ми се струва точен, но просто искаh да чуя някое мнение и от форума.
Мерси за инфото колега

_________________
Полезни автоаксесоари за вашият автомобил!

https://protektoperfekto.bg/product-category/avtoaksesoari/

Сря Юни 19, 2013 7:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 8:09 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SF 2.0 125 Hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
От сервиза за Субару "Митака" София ми препоръчаха газовите инжекциони на Romano (Италия).
От вносителите на Romano пък ми препоръчаха сервиз за монтаж "Аутогаз Варна".
Някой има ли отзиви от работата на техниците в горепосочения сервиз?

Сря Юни 19, 2013 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Един колега с легаси монтира там /снимката на златистата красавица от сайта/,каментарите му не бяха много доволни,но хубаво е да го питаш да сподели....parazit това му е ника
темата е
viewtopic.php?f=4&t=13375
Като цяло бих заложил за Жоро от Булавто
http://www.autogas.bg/index.php
Но все пак провери и мнението на колегата да стане ясно с какви впечатления е останал.. :good:

Сря Юни 19, 2013 10:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 8:09 am
Мнения: 13
Автомобил: Forester SF 2.0 125 Hp
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Оказа се че като нов потребител съм нямал правата да пиша ЛС към другите потребители, в случая към parazit.
Ще пиша в темата му и се надявам да я види.

Чет Юни 20, 2013 8:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 3:58 pm
Мнения: 171
Местоположение: Шумен
Автомобил: subaru outback 2.5 AT 2000 г.
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз сложих ГИ при Иво от Варна,днес си взех колата на първо четене много добре върви не намерих разлика между газта и бензина.Майстора който ми поддържа колите каза че монтажа е отличен.Много съм доволен от отношението на Иво а за работата му се изказа човек на който му имам доверие понеже аз не разбирам от ГИ.За първо засичане което за мене не е реално разхода е перфектен дано да си остане такъв :bow: 11.2 за 105 км от който около 20 км са градско.

Чет Юни 20, 2013 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 12:04 am
Мнения: 53
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 AT '00
Телефон: 0895 460 181
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Arkidqkono написа:
Аз съм се изприщил вече, колебая се от 3 месеца да слагам газ, но сърце не ми дава. Днес си казвал "слагам газ" утре ''нее няма да слагам".... и така всеки ден. Обаче разхода ме гъта и само заради това съм склонен да сложа.
Притеснява ме да не съсипя двигателя, дайте съвет ако сложа качествен газов инжекцион, 100 000 км ще изкара ли двигателя?
За 3 месеца навъртях 7000км, а до края на годината се очертава да мина още около 20 000км.

Ходих при един газаджия, който си бачка в сервиза на БУЛАВТО казва се Георги Терзиев.
Предложи ми най - скъпото, което е: Stag 4 + Tomaseto ала бала, ако не искам да имам проблеми да сложа него, НО цената му е 1600лв, било с бързи инжектори....и не знам си какво. Аз като не разбирам могат да ме метнат като куцо пиле.

Дайте съвет, че съм болен на тема ГАЗ. :facepalm:


Аз също съм пред тази дилема,но за момента мисля да не бързам,защото имам колата от 2 месеца и още не мога да я "прежаля" :giggle: .Освен това имам и служебна кола и моята си я ползвам само в почивните дни.Очертават ми се 10-12 хил.км годишно и мисля че на бензин ще мога да му държа края.За твоя пробег обаче,май ще ти се наложи да монтираш,иначе харчиш грешни пари както се казва.

Желая ти успех,каквото и да избереш ;)

Пон Юни 24, 2013 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+ 1 за Иво и от мен, но за това вече е писано доста и в други теми ;)

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Вто Юни 25, 2013 7:27 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 03, 2013 11:54 am
Мнения: 147
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 2.5 99г
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Вчера си я взех от алфа газ :)
Цената добра, добре сложено, газовото е изпитано и от предната ми кола... :)

Пет Юни 28, 2013 6:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 08, 2014 7:47 pm
Мнения: 20
Местоположение: Варна
Skype: ednorukiq
Автомобил: Renault Laguna 1 ph 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
+1 за Иво на бул. Сливница. Моята ГИ фобос той ми я сложи. Никакви забележки .. всичко е монтирано и настроено мн коректно.

Пон Яну 27, 2014 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 06, 2012 11:33 pm
Мнения: 57
Местоположение: world wide
Автомобил: Subaru Tribeca(2011)
Рейтинг: -40
Кофти...
Отговори с цитат
На газчицата цената и падааааа.Преди се чувствах като пълен идиот пред бензиновата колонка! :cool:

Пон Яну 27, 2014 11:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам леко странен въпрос, струва ли си ГИ на изплащане при 3-4000км,. годишно?
Някой ако се е възползвал наскоро би ли споделил мнение?
Повечето фирми ползват Кларима на уникредит, където годишното оскъпяване е 10% грубо, с опция за предсрочно погасяване, без лихви. Моля сподалете И някой има ли реални наблюдения на разхода с ГИ на колата си, имам в предвид, че тя така и така си пали на на бензин и в последствие прехвърля. примерно на 1000км. пробег ( градско) какво излиза разхода на газ/бензин.
Б;лагодаря на отзовалите се.

Мотора 2.0 125кс. Градът Варна.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пет Авг 15, 2014 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 10:52 pm
Мнения: 509
Местоположение: София
Автомобил: Дизелов
Рейтинг: 405
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен при 3-4000км годишно въобще не се занимавай с газ. Един качествен газов инжекцион при този годишен пробег, ще се изплати от разликата в цената между газта и бензина след поне 3-4 години, и едва след това "ще си на далавера". А дотогава, както чета, ще караш Н6 :D . Шегата настрана, но при този годишен пробег, мисля че няма смисъл от газ. А и както казва един от майсторите от белия списък със сервизи: Няма газ - няма проблем, има газ - има проблем ROFL .

Пет Авг 15, 2014 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 01, 2012 2:46 pm
Мнения: 195
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Телефон: 0887297840
Рейтинг: 111
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз така си виках,5-10 к на година ще карам на бензин.Сложих и газ и 35 к и врътнах на майтап за 1 г. :D

Пет Авг 15, 2014 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerpi134 написа:
И аз така си виках,5-10 к на година ще карам на бензин.Сложих и газ и 35 к и врътнах на майтап за 1 г. :D


със старата кола ( рено 1.9 дци) уж не карам, за два месеца 3500км :) , щото гореше много малко :giggle:

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пет Авг 15, 2014 10:11 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 9:46 pm
Мнения: 19
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5, 2003
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
ICO-G написа:
+1 за Иво на бул. Сливница. Моята ГИ фобос той ми я сложи. Никакви забележки .. всичко е монтирано и настроено мн коректно.


Колеги, дайте моля повече инфо за този Иво. И аз мисля да слагам газ и още обмислям кой да ми монтира инжекциона. Благодаря предварително!

Сря Ное 19, 2014 12:12 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 04, 2019 11:13 pm
Мнения: 1
Автомобил: Фори
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Някой слагал ли е газ при Миро в хлебозавода, и какви са му впечатленията?

Вто Юни 04, 2019 11:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор