Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:05 pm



Отговори на тема  [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 Субару Леворг 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tst написа:
Колега, не знам къде видяхте разлика от 5-6к лева - според мен разликата е 10-13к лева ( а да не говорим за разлика с последното ниво на оборудване на Outback). Тази разлика никак не е малка ако говорим за сравними нива на оборудване. И за да не бъда голословен гледаме ценовата листа тук: http://subarubg.bg/assets/files/priceli ... er2015.pdf - Както е видно за ниво FREE разликата е 13к, а за ниво STYLE 10k



Тони, явно колегата сравнява цената на Леворга с тази на Аутбек, но от Германия, където има оферти за 30к евро ( дизел, автомат ). Там и Леворга се намира за 25к евро, но тук нещата са наопаки заради 2-та ръка дилърство, вместо да е обратно ( да са по-евтини с 5% например, заради намалената покупателна способност).
Дано е само въпрос на време да видим дизел и 2.0 турбо в 2 купе.

Нед Дек 06, 2015 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 10:54 pm
Мнения: 103
Автомобил: Outback 2.5, Suzuki S-Cross 1.4AT
Рейтинг: 81
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bubaru написа:
Покара ли Аутбека? Така най-добре ще прецениш кое е за теб.


Карах го на предишния тест драйв, определено ми хареса.

Иначе подкрепям колегата tst, че levorg е по-удобният всекидневен автомобил. Аз също карам моето legacy основно градско и ръцете ми просто залепнаха за волана на levorg-а. Надявам се на сайта скоро да има подробна информация за оборудването, включено в двете цени за България. Аз очаквах за 63к да има включени кожен салон и навигация, но се оказа, че разликите ще са по-скоро козметични - джанти, педали...

На съпругата ми не й хареса, че е дори малко по-тесен от сегашния ни автомобил на задната седалка и затова не е особено въодушевена. Ще видим след няколко месеца като го покарат хората какви мнения ще се появят и ще преценя струва ли си един лизинг.

Нед Дек 06, 2015 4:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:

Тони, явно колегата сравнява цената на Леворга с тази на Аутбек, но от Германия, където има оферти за 30к евро ( дизел, автомат ). Там и Леворга се намира за 25к евро, но тук нещата са наопаки заради 2-та ръка дилърство, вместо да е обратно ( да са по-евтини с 5% например, заради намалената покупателна способност).
Дано е само въпрос на време да видим дизел и 2.0 турбо в 2 купе.



Стани,

Не съм съгласен с мнението за цените в Германия. Най-евтиния Levorg e 24800Е, а най-евтиния Outback e 30800Е (проверено в mobile.de) - т.е и в Германия разликата е 6к Евро или 12к лева, а като сложиш и разходите (времето и разправиите) за да го докараш в България ....

Едва ли ще има дизел Levorg - ако го направят ще си намалят продажбите на Outback - а.
Според мен и 2.0 Турбо няма да има за Европа. Ако го пуснат цената ще му е колкото на Outback и тогава наистина няма да се продава.

Лично аз мисля, че за Европа това ще е модификацията без други такива.

Поздрави
Тони

Нед Дек 06, 2015 5:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз си съжалявам, че FHI отсвириха Легасито като модел за Европа. Реално едно Легаси комби на базата на новия Аутбек щеше да е много сериозна машина. Едно такова с 2.0 дит 250-300 кс и 6МТ моля..... :)
Другият драматичен пропуск е липсата на ВРХ.....на цена 25-30000 евро щеше да изяде половината от продажите на хот-хечове с предно. Мечти, мечти....

Нед Дек 06, 2015 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много смесени чувства след днешния тест драйв. Доста повече надежди възлагах, но като цяло положението не е особено розово. Със сигурност има много плюсове и предимства, но към настоящия момент минусите, поне за мен, са повече.
Определено не се считам за фанатик на тема Субару, а усещането ми е, че точно подобен тип човек би си купил Леворг за 60+к, само и само да не изневери на марката.
Мисля да му дам шанс още веднъж, ама май не съм голям оптимист.

Чет Дек 10, 2015 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 7:56 pm
Мнения: 747
Местоположение: Русе, БГ
Skype: miroslav.marinov2454
Автомобил: Subaru Outback 3.6, 2018
Телефон: 0889997071
Рейтинг: 88
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес го видях Леворга на магистрала Тракия посока София около 11ч.
Добре изглежда на пътя, в първия момент си помислих STI, пък то комби, ама хубаво :)

_________________
0889997071

Чет Дек 10, 2015 10:23 pm
Върнете се в началото
Профил YIM

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Добра новина за феновете на тази кола, но с по-скромни финансови възможности :)
Този модел се продава като топъл хляб и го виждам доста често по пътищата. След някоя и друга година първите ще влязат в цена като за България така, че чакане му е майката.

Вто Яну 05, 2016 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Швейцария си остана основният дилър на Субару за Европа. В другите страни се купуват все по-малко, но при вас прави рекорди. Помня , че като се появи XV-то имаше период , в който беше най-продаваната кола въобще. Интересно, че в Австрия където условията са подобни, има Субарута, но не чак толкова. Явно при вас е марката си има повече фенове. Може и до цени да е, не знам как е съпоставено с масовите Европейски марки....От новите Аутбеци, СТИ-ки виждаш ли ?

Вто Яну 05, 2016 6:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 6:08 pm
Мнения: 1159
Местоположение: София
Автомобил: с EWG
Рейтинг: 379
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз мисля, че липсата на WRX е най-големият пропуск ... особено новия FA DIT, излезна отличен, а и разход вади, за цената няма конкуренция, а и не за цената :)

_________________
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigdinch.mobile

Пет Яну 08, 2016 10:40 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 25, 2012 10:57 pm
Мнения: 59
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди около месец бях в шоурум на Субару в Лондон, малък, не особено голям, но имаше автомобили. Леворг също бе там и по снимките като го бях гледал не беше нищо особено, но пък на живо е по-добре. Не е като Легаси/Аутбек, но е красив. Вътре материалите в Легаси ми се сториха по-качествени от тези на Леворга, цените бяха нещо от рода на 19-20 хил. паунда за Леворг и 25 за Легаси. Иии да, чувствително до колкото забелязвам в Лондон няма много Субарута, срещат се, но слабо, не знам защо така...

Съб Фев 27, 2016 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 30, 2014 1:03 pm
Мнения: 338
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Какво очакваш от нация, която се напива с бира? Извинявам се за "оф топик" ...

Съб Фев 27, 2016 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
MitkoIvanov написа:
.. забелязвам в Лондон няма много Субарута, срещат се, но слабо, не знам защо така...


Защото имат пари :D

Сря Мар 02, 2016 12:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://auto.dir.bg/news.php?id=22624206

Нед Май 15, 2016 7:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Наскоро се сдобихме с фирмено Infiniti QX70 3.0d 7AT AWD с всички възможни екстри за модела и с много добра отстъпка. Съвсем скоро ще споделя впечатления :)


Напоследък рекламата е масирана и впечатляваща, но моето скромно мнение е, че сравнено с BMW X5 и Audi Q7 от същата година (2015) е пълно дърво отвсякъде. Сравнявам с тях, защото имам база за сравнение. Та ако някой е решил да си взема, нека го има в предвид. Най-дразнещото е усещане на вибрациите в купето от мотора на празен ход. Мисля, че това е недопустимо за автомобил от този клас, в който рекламират.

Вто Окт 04, 2016 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vami написа:
Vami написа:
Наскоро се сдобихме с фирмено Infiniti QX70 3.0d 7AT AWD с всички възможни екстри за модела и с много добра отстъпка. Съвсем скоро ще споделя впечатления :)


Напоследък рекламата е масирана и впечатляваща, но моето скромно мнение е, че сравнено с BMW X5 и Audi Q7 от същата година (2015) е пълно дърво отвсякъде. Сравнявам с тях, защото имам база за сравнение. Та ако някой е решил да си взема, нека го има в предвид. Най-дразнещото е усещане на вибрациите в купето от мотора на празен ход. Мисля, че това е недопустимо за автомобил от този клас, в който рекламират.


Нормално е, все пак е модел на доста години и е ....Нисан...

Чет Окт 06, 2016 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=bAw4JtcgG_I

Заслужава си да изгледате това ревю в пълните 13 мин.
Различен поглед от Австралия с много интересни и пиперливи коментари и директно сравнение с Мерцедес Ц класа 250 комби.

Най-много ми хареса изцепката на 12 мин :giggle:

ПС: Сега остава да дойде и с ляв волан

Вто Окт 25, 2016 1:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
https://www.youtube.com/watch?v=bAw4JtcgG_I

Заслужава си да изгледате това ревю в пълните 13 мин.
Различен поглед от Австралия с много интересни и пиперливи коментари и директно сравнение с Мерцедес Ц класа 250 комби.

Най-много ми хареса изцепката на 12 мин :giggle:

ПС: Сега остава да дойде и с ляв волан


Този пич е смешен, но защо ли си мисля, че прави главно ревюта на коли , които не е карал. Теорията му в този случай е банална и може да се приложи за доста други модели и марки. Ясно е, че погледнато практично на нещата, премиум марките за безмислени, ако нямаш пари да си ги позволиш.Още по-скъпите GT спортни премиум или супер коли са още по-безмислени, да не говорим за първата класа в самолета или пък телефоните Верту (някой чувал ли е нещо за тях, че май нещо изчезна тази глупост....)

Вто Окт 25, 2016 5:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е смешен - практичен реалист е.
И в много отношения е прав. Защо правят според теб такива ръстове в САЩ? Нямат пари ли?

Вто Окт 25, 2016 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=W2fkNj9K1R8

а тогава за това какво ще се каже .... ( дано не ме баннат сега )

Вто Окт 25, 2016 10:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Естествено , че Шкода е по-добрата кола. =D> Това е най - ЛоГиЧният избор ако:
- живееш в средно голям град с поне един мол
- ако искаш съседите да те виждат винаги в "нова и изпъната" кола, но със Шкода все пак няма да се объркат, че си ударил джакпот от местната лотария. Без излишна гъзария.
- ходиш редовно до Мол-а и се кефиш на паркинг асистента. Има място за много багажи, чанти от мола, колежки, колеги и деца.
- кефиш се как дядото от отсрещния вход те гледа със завист и си спомня за неговата Шкодичка от 1981. Тцъкането му се чува чак на твоя тротоар.
- ако си свикнал да си купуваш нова кола на 3-4 години и разчиташ, че като е Гоуф има сервизи най-вероятно и на твоята улица (официални разбира се).
- Купуваш си нова кола, обаче преди това си сметнал разходите по предната за 3 години назад и искаш новата да МАКсимално икономична и високотехнологична. Гледал си брошури до полуда и пак си смятал. 5 лв на месец са си пари.
- Миризма на бензин в купето те хвърля в паника и те кара да отскочиш до сервиза, щото не ти се иска съседите/колегите да те виждат как се кьориш в пластмасите под капака. Не е престижно.
- Мразиш шум в купето когато летиш с 200 по Тракия
- Обичаш да ти е меко на дупето - и в седалката и през дупките. Волана да е с подгрев, стелката да е с подгрев, жабката е хладилник и всичко в обратен порядък. Обичаш шукарийки от всички видове и по много. Телефона ти е вързан с мрежата нон-стоп.
- Не обичаш да излизаш извън асфалта, а ако все пак се наложи, караш по макадама с 12,5 км/час да не би да се разтрака нещо. Нова кола си е все пак. Риболов и лов не са ти във фокуса. На плаж ходиш само в Слънчака или в Лозенец. Праха и калта по боята те карат да получаваш киселини, докато не отстраниш несъответствието.
- купил си Суперб или Октавия 4х4, но чакаш да мине някой клетник със Субару да направи коловоз, щото твойта кола има много пластмаси отдолу и ако нещо се счупи...... айде пак у сервиза, където е голям кеф(вж по-долу)
- Обичаш да седиш в wi-fi кафето на сервиза и да си пазариш тениски в sportdirect докато механика 30 мин. маха пластмасите над и под колата - още по-добре за теб, повече време за кафе и фейсбук. Обслужването е почти без пари - не е като при Субару.
- Обичаш да играеш на сигурно - застраховаш всичко и всеки. Ако има платен паркинг насред нищото, по-добре колата да е там.
- Искаш като продаваш колата след 3-4 години да я продадеш за същите пари, айде 5 лв. по-малко. Се пак е Гоуф и дръжи цена.

.............. и т.н.

Общо взето май се получи описание на средностатистическия купувач от средната класа. :D
Всяка прилика с лица и събития е случайна :pardon:

Извода е - всяка нова кола е по-добра от Субару и като ново и като старо. Тия Субара не са за тая планета и тва си е. ](*,)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Окт 26, 2016 1:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 173 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор