Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 97 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 LED габарити, DRL и друго LED осветление 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хубави неща са това - осветлението на Субари има нужда от пипане. Да дам и аз няколко идеи, че доста се интересувам по темата...а скоро ще мога да покажа и нагледно резултати от R&D-то :)

В ДЕК конвертират по брилянтен начин плафоните с диоди /различни видове/цветове/брой LED-ове и т.н., могат дори да сложат допълнителни плафони където е нужно. Колата става коренно различна, запазвайки ОЕМския си вид.

Реших моята да им я карам, да й сменят подсветката на таблото с "модерно-бяла", а бутоните - с червена подсветка, ще сложа и фоново диодно осветление в краката (слабо, студено бяло, към светло виолетово), дръжките на вратите (червено), на тавана, слабо, оранжево, насочено с оптика към конзолата със скоростния лост, което дава само лек фон, под вратите (бяло), отвън на дръжките на вратите (бяло), и цялостен ре-дизайн на осветлението в багажника с диодни плафони от двете страни и тавана. Всички интериорни са "dimmable". Райска работа и светват/изгасват постепенно.

Ако искате да си слагате ленти, има по-правилна "лента" - на OSRAM & Philips (Homogenous light, without light points), която свети като непрекъсната тръба и стои доста по-готино от тези, в Баумакс - слагат ги по Аудита и прочее по вратите, а с по-друга мощност - включително по афтърмаркет DRL-те на тези 2 производителя - ето такъв примерен DRL ;)

Osram имат диоди с оптика, които правят предния габарит на Форестър SG да изглежда като една непрекъсната, хоризонтална линия... хубавиня, но са цифра (по спомен около 50 лв за 2 бр).

На който му се заиграва със светлинен тунинг - още една идея - има и нов модел диодни осветителни тела (не просто диод(и) на платка, a цял модул, който се слага на мястото на крушките) от Philips - получавате мега красиви диодни мигачи, стопове и габарити...

Ето още едно предложение - за истински LED DRL за Форестърите (заедно с фарове за мъгла), които нямат подходящо място за афтърмаркет, отново dimmable@Osram. Тази джаджа има много приятно и интелигентно управление, с различен интензитет, в зависимост от околните условия... и е със сертификат за DRL :)

Всичко това са хубави неща, единственият минус са им цените... С диодната лента от Баумакс е най-евтино със сигурност...

Който иска колата му да има уникална атмосфера вечер, OSRAM Ambient Light Pack е много хубаво нещо и подходящ - различен интензитет, различни цветове, че даже и дистанционно и т.н. :)

Изображение

Нед Дек 29, 2013 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
=Alex= написа:

Osram имат диоди с оптика, които правят предния габарит на Форестър SG да изглежда като една непрекъсната, хоризонтална линия... хубавиня, но са цифра (по спомен около 50 лв за 2 бр).


Би ли дал повече инфо или линк,защото не намирам такъв продукт....

Съб Яну 04, 2014 11:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че беше този модел, но на моите кутийките им изглеждаха по различен начин, не като блистери. Светят буквално от край до край на габарита и то доста силно. Има и избор на два бели цвята (4,000 и 6,000K)
http://www.osram.com/appsinfo/pdc/pdf.do?cid=GPS01_1140185&mpid=ZMP_1046312&vid=EU_ALL_eCat&lid=EN

Моите ги купих от магазина им в Ст. Град, на същите, които внасят и захранванията на Meanwell. Ако имаш желание, ще поровя за точен адрес.

Нед Яну 05, 2014 12:42 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
Мисля, че беше този модел, но на моите кутийките им изглеждаха по различен начин, не като блистери. Светят буквално от край до край на габарита и то доста силно. Има и избор на два бели цвята (4,000 и 6,000K)
http://www.osram.com/appsinfo/pdc/pdf.do?cid=GPS01_1140185&mpid=ZMP_1046312&vid=EU_ALL_eCat&lid=EN

Моите ги купих от магазина им в Ст. Град, на същите, които внасят и захранванията на Meanwell. Ако имаш желание, ще поровя за точен адрес.


Здрасти Сашо, знаеш ли колко е дълбоко отделението на габаритите, имаш ли представа? Има чудесни 8W, 720lm, LED T10, които могат да заместят DRL, но са дълги 40 mm и не знам дали ще се съберат. Все се каня да премеря, но не е много юзерфрендли изваждането на фасунгата.

Нед Яну 05, 2014 2:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
@Alex - блаодаря,реших, че е цяла лента.

Сложил съм т10 COB LED,светят уникално ярко!

http://www.ebay.com/itm/141120796187?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

@Мрак
Горепоказаните са дълги около 5см и проблема,не е че не влиза в улея на габарита,той е достатъчно дълъг и за 20см лента.Проблемът е - след като се сложи диода на т10 цокъла, е трудно самото вкарване обратно в улея и завинтването....
На шофьорския габарит,стана бързо и без проблем.На пасажерския ](*,) беше ад. Не влиза докрай и пада сам диода...Ваденето е свързано с микро магнит,сламка и хирургически пинсети.

Сега съм поръчал удължители и ще преправям, за по лесен достъп.Намислил съм да сложа и световод за да се ползва целият улей на габарита.

Нед Яну 05, 2014 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
charger написа:
Сега съм поръчал удължители и ще преправям, за по лесен достъп.Намислил съм да сложа и световод за да се ползва целият улей на габарита.


Благодаря, Чарджър. Много ще съм ти благодарен, ако споделиш ноу-хау после. Все си мисля, че е възможно да се подходи просто и да не се инсталират никакви DRLи.

Чакам тези ламби: http://dx.com/p/t10-8w-720lm-4-led-whit ... amp-154838 да пристигнат. Някъде имам хирургическа пинсета, но дано не потрябва, надявам се да влезнат - със сантиметър са по-къси. Ако ли не ще прежаля 20 кинта.


Последна промяна Mrak на Нед Яну 05, 2014 9:09 pm, променена общо 1 път


Нед Яну 05, 2014 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да разбира се, че ще споделя :)
Идеята е да има полза за всички и габарита да се ползва и за DRL.
 8

Нед Яну 05, 2014 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 8:43 pm
Мнения: 74
Местоположение: София,Банкя
Skype: vasilkamburov
Автомобил: Legacy Royal 2,2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз по влечение към модерното осветление се опитах да ъпгрейдна интериорното осветление на моя дядо (Легаси 1). За таблото взех Т10 и Т5 лед крушки които заместват лампичката и се ползва оригиналната основа - стана прилично но не идеално. За жалост ъгъла на светене не е като на нажежаемата жичка и има леко по-тъмни петна но е приемливо ( не ми се занимава да свалям таблото пак :) ). За бутоните взех лед-чета които са директно залепени към основата Т3. Там положението беше ужасно ( при лед-ове с 120 градуса на светене ) - не повече от 1/3 от бутона беше осветена. След малко инженерен брейнсторминг и разглобяване на бутоните и подобрение на световоденето (самозалепващо тънко алуминиево фолио на всички повърхности) стана почти идеално но ужасно трудоемко. За сега ми остава да реша проблема с централното осветление на купето тъй като там трябва доста сила и болт-он решенията не вършат работа. Лампичите на вратите ги смених с обикновенни фестуун лед заместители. Това е от мен :)

_________________
Няма лошо време, има неподготвени хора...
Legacy Royal 2,2 1994 AT / Bulls TE

Нед Яну 05, 2014 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
...
Ето още едно предложение - за истински LED DRL за Форестърите (заедно с фарове за мъгла), които нямат подходящо място за афтърмаркет, отново dimmable@Osram. Тази джаджа има много приятно и интелигентно управление, с различен интензитет, в зависимост от околните условия... и е със сертификат за DRL :)
....

:D .. това и аз съм го загледал от месец .. чакам един приятел да се върне и да ми го вземе от Тех-ко .. че има хубава отстъпка там .. по принцип ги дават за Фори след 2008 .. но мисля .. че ще се застанат и на 2006 .. още повече .. че с отстъпката май ще ми "стъпят" колкото един халоген /190-210лв./
П.С. .. за мигачите .. много колеги мотористи си сложиха LED-ове .. и всички са с допълнително или съпротивления дето се смятат по някакви таблици .. или със специално реле или нещо подобно .. иначе не мигат

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пон Яну 06, 2014 12:24 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
дрън ,дрън чи пляс :D Дайте снимки бре? :-?

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Пон Яну 06, 2014 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mrak написа:

Като тези ,но с цокъл Н3 имам за халогените,но май ще ги пробвам на габаритите,че долу Халогените са с едни матови калпачета,които или трябва да се махнат(но не виждам как)или да им се сложи огледално фолио.
А иначе сложих DRL и за сега съм доволен,но съм с нормалните лампи на халогена за дневни.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Яну 06, 2014 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
alex5428 написа:
дрън ,дрън чи пляс :D Дайте снимки бре? :-?

снимки .. като дойдат .. за сега ги гледам така
Изображение
и една поправка/уточнение
Цитат:
.. че с отстъпката май ще ми "стъпят" колкото един халоген /190-210лв./..

425лв. комплекта

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Чет Яну 09, 2014 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Radomit написа:
alex5428 написа:
дрън ,дрън чи пляс :D Дайте снимки бре? :-?

снимки .. като дойдат .. за сега ги гледам така
Изображение
и една поправка/уточнение
Цитат:
.. че с отстъпката май ще ми "стъпят" колкото един халоген /190-210лв./..

425лв. комплекта


Проучих ги и аз, много са готини, ама са безсмислено скъпи. 425 лева са крушки за 15 години. Да бяха наполовина - става.

Чет Яну 09, 2014 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Багро, в Англия, Германия и прочее може да се намерят доста по-изгодно.

Пет Яну 10, 2014 3:51 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
Багро, в Англия, Германия и прочее може да се намерят доста по-изгодно.


Видях ги в британския Ибей за 250 паунда. Те са луди. :)

Пет Яну 10, 2014 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, от дилър. Ще проверя.

Пет Яну 10, 2014 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Mrak написа:
charger написа:
Сега съм поръчал удължители и ще преправям, за по лесен достъп.Намислил съм да сложа и световод за да се ползва целият улей на габарита.


Благодаря, Чарджър. Много ще съм ти благодарен, ако споделиш ноу-хау после. Все си мисля, че е възможно да се подходи просто и да не се инсталират никакви DRLи.

Чакам тези ламби: http://dx.com/p/t10-8w-720lm-4-led-whit ... amp-154838 да пристигнат.


Ето какво се получи, след като сложих 8W лампите. На живо изглеждат достатъчно ярко. Колко е успешно ще преценя по броя на стоп-палките.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Мар 15, 2014 8:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Mrak какво трябва да видим?

ПП- аа видях да незнаех,че са там габаритите.

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Съб Мар 15, 2014 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
alex5428 написа:
Колега Mrak какво трябва да видим?


Подмяната на габаритните 5W Т10 с 8W LED-а от линка в цитата. Стана дума преди време в темата, та споделям резултата.

Съб Мар 15, 2014 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
До ден-два ще пусна снимки с Osram LED Fog-light & DRL. На живо изглеждат брутално солидни, с тях си върви и цял управляващ блок, тежащ сигурно 1 кило :-?

Съдейки по документацията, LED-фаровете за мъгла имат още една-две много приятни функции, които не знам защо не са описани онлайн - асистираща светлина в завой - работят като на по-новите Мерцедеси - завиваш, светва съответното фарче за мъгла и друго - "водят" се по мигачите и ако фаровете не са включени (а работят DRL-те), стават като на Ауди - започват да мигат с мигача в оранжево. Като спре мигачът - светват отново бяло. Има сноп с около 100-на проводници, които трябва да се наместят :D

Светещите прагове на Осрам също са изключително приятни, а Ambient pack-a не е кой знае какво, дори бих казал - не си заслужава - поне на Форестър не мога да му измисля място...

Нед Мар 16, 2014 1:28 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Отговори на тема   [ 97 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор