Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:58 pm



Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 LED габарити, DRL и друго LED осветление 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Разгледах ги наживо в магазина в Студентски град, много са готини, но цената им ги обезсмисля, поне за мен. Това с пътеуказващия фар е готино. Останах с впечатление, че са малко по-големи в диаметър, но това на око.

Нед Мар 16, 2014 8:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 8:47 pm
Мнения: 85
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Mrak написа:
Чакам тези ламби: http://dx.com/p/t10-8w-720lm-4-led-whit ... amp-154838 да пристигнат. Някъде имам хирургическа пинсета, но дано не потрябва, надявам се да влезнат - със сантиметър са по-къси. Ако ли не ще прежаля 20 кинта.


Аз сложих същата лед крушка в багажника и съм доволен как свети. Светлината е бяла и е достатъчно силна за да виждам каквото ми трябва.

_________________
Subaru Outback 2004 H6 3.0R AT 245BHP

Нед Мар 16, 2014 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сложих Philips DayLight 4 на една Toyotа, получи се следното.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Пет Мар 21, 2014 12:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
До ден-два ще пусна снимки с Osram LED Fog-light & DRL...
Ето няколко кадъра с вече монтирания Osram LEDriving FOG на Forester SG9... Все едно за него са правени, даже следват Субару концепцията в по-новите модели със "С-shape" дизайн на фарове/стопове :giggle:
Много приятно нещо е това, особено светлините в завой. И най-вече - няма да се бастисват ксеноновите лампоци :cool:

Малко трудно се снимат такива неща, но смятам, че е достатъчно ясно за какво става дума при DRL-a. Когато се пуснат фаровете за мъгла, светва вътрешната част, която де-факто отразява светлината от диоден блок, монтиран над нея водоравно. При светлина в завои също светва вътрешната част. Светлината в завои, разбира се, не работи когато фаровете не са пуснати. Интелигентно измислено, макар, че веднага се сетих за поне още 10-на неща, които можеха да са направили като логика... ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Нед Мар 30, 2014 4:32 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Евала, кърти, зарибих се

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Мар 30, 2014 11:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кърти ,кърти ,ама 500 стин лева!

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Нед Мар 30, 2014 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mirovarna написа:
Кърти ,кърти ,ама 500 стин лева!

Кеф,Цена,......... :pardon:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Мар 30, 2014 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mirovarna написа:
Кърти ,кърти ,ама 500 стин лева!
Петстин левс, ама кърти, кърти, док... И батките по светофарите ще те питат от коя до коя година "влиза" тоя фейслифт и дали го има само турбо версията ROFL :pardon:
Между другото - за да се монтират на този Форестър, трябва да се направят или изцяло нови монтажни скоби, или да се "бастисат" с преправяне оригиналните, пластмасови, които са супер "афифни". Аз като видях как се закрепват ОЕМските, предпочетох нови, но си е допълнително оскъпяване. За сметка на това този кит на Осрам е изцяло болт-он при Range Rover Sport и сие :pardon:

Нед Мар 30, 2014 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
mirovarna написа:
Кърти ,кърти ,ама 500 стин лева!
Петстин левс, ама кърти, кърти, док... И батките по светофарите ще те питат от коя до коя година "влиза" тоя фейслифт и дали го има само турбо версията ROFL :pardon:
Между другото - за да се монтират на този Форестър, трябва да се направят или изцяло нови монтажни скоби, или да се "бастисат" с преправяне оригиналните, пластмасови, които са супер "афифни". Аз като видях как се закрепват ОЕМските, предпочетох нови, но си е допълнително оскъпяване. За сметка на това този кит на Осрам е изцяло болт-он при Range Rover Sport и сие :pardon:

.. ммм да .. аз затова не съм се монтирал още :pardon: .. ще те търся другата седмица да дадеш акъл за монтажа

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пон Мар 31, 2014 9:56 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
Ето няколко кадъра с вече монтирания Osram LEDriving FOG на Forester SG9... Все едно за него са правени, даже следват Субару концепцията в по-новите модели със "С-shape" дизайн на фарове/стопове :giggle:
Много приятно нещо е това, особено светлините в завой. И най-вече - няма да се бастисват ксеноновите лампоци :cool:

Малко трудно се снимат такива неща, но смятам, че е достатъчно ясно за какво става дума при DRL-a. Когато се пуснат фаровете за мъгла, светва вътрешната част, която де-факто отразява светлината от диоден блок, монтиран над нея водоравно. При светлина в завои също светва вътрешната част. Светлината в завои, разбира се, не работи когато фаровете не са пуснати. Интелигентно измислено, макар, че веднага се сетих за поне още 10-на неща, които можеха да са направили като логика... ;)


Отлично, даже много добре. На живо изглеждаха големи, а всъщност са си баш по мярка. Цената отказва, за съжаление.

Пон Мар 31, 2014 10:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 5:35 pm
Мнения: 100
Местоположение: София
Автомобил: H6 02
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, и аз се зарибих да разтоваря малко двигателя като сложа LED габарити.

Тези дали ще светят достатъчно силно, че уж да мине аз дневни:

http://www.ledvision.bg/osram-2850cw-01b-6000k-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-2%D0%B1%D1%80--_8_109

Пон Мар 31, 2014 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
freehippie написа:
Тези дали ще светят достатъчно силно, че уж да мине аз дневни:
Не. Аз карам с такива (на 4000к) и от опит мога да кажа, че е приятно допълнение към оригинален ксенонов фар, за да съвпада цветовата темп. на габарита, но за дневни не си и помисляй. Не мисля, че някой би ги объркал :)

Пон Мар 31, 2014 11:27 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
freehippie написа:
Колеги, и аз се зарибих да разтоваря малко двигателя като сложа LED габарити.

Тези дали ще светят достатъчно силно, че уж да мине аз дневни:

http://www.ledvision.bg/osram-2850cw-01b-6000k-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82-2%D0%B1%D1%80--_8_109


Ако имаше рефлектор на габарита сигурно щеше да е по-добре. Сложих възможно най-силните, 8 вата, 7000 К, 800 лумена, но не е достатъчно. Няколко пъти ми правят знаци за фаровете, чакам първата кука да ме спре.

Вто Апр 01, 2014 8:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 06, 2007 4:24 pm
Мнения: 820
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mrak@, трябва да ти кажа, от мои наблюдения, че на куките им е точно през оная работа, дали е габарит, дневни светлини или къси, особено на Субару, важното е нещо там да свети. Защо ли, еми защото преди около половин година ми изгоря крушката на късите, карам с Н1 Night Braker на Osram, горе долу ми изкарват по една година, светейки през цялата година ежедневно. Тук трябва да кажа, че преди да се приеме наредбата за задължителните светлини през цялата година, аз ей така доброволно си карах с пусната къси светлини през цялата година. Та изгаря ми крушката, влизам в едно OMV и оставам много изненадан, от това, че цената се е вдигнала от около 15,00 лв на около 23,00 лв. Хвана ме много яд, не ми е проблем да дам и 30,00 лв за крушка, но просто въпроса е принципен, приеха наредбата (закона - ебем ли го к'во е) и хоп цените на крушките скочиха. Съответно реагирах типично по български, по точно като дървен шоп (еми такъв съм си :pardon: ).
Нали знаете какво вика шопа (то е от един виц): "Най мразим некой да ми казва, какво требе да напраим", оттогава започнах да карам през светлата част на денонощието само на габарити (те не са ми никак слаби, а и съм с лупи на късите, и се вижда, че лупата не свети), пак казвам, не защото ми се свидят 7-8 лв похарчени в повече за една година, а просто принципялно. Има и нещо друго, когато приеха наредбата си спомням, че най-нагло ни убеждаваха, че в целия Европейски съюз карането с включени светлини през деня е задължително, всички знаем, че това не е вярно, ето ви още една причина или " че съм глупав, глупав съм, ама най мразим да ме праат на глупав". Еми от тогава не са ме спирали нито веднъж, не че и преди са ме спирали, Субитата не са им интересни, за 7 години са ме спирали не повече от 2-3 пъти за проверка на документи, нарушенията ми са 2-3, регистрирани с камери, червен светофар и превишена скорост и един път един, да ме пита как е Субито, скъпо ли е за поддръжка, колко харчи, колко вдига :D , кой модел е по-добър, 'щот искал (полицая) и той да си купи, и т.н........

Alex@, много добре е станало, бате, жестоко е, трябва да ги видя и на живо. Като гледам снимката, май са светнати, но нещо не мога да добия впечетление.

И на финала вица за шопа :D
Една сграда, в която бил шопа се запалила. Нашия човек бил на висок етаж и нямало, как да се измъкне по стълбището, демек да се евакуира. Погледнал през един прозорец и видял, как отдолу пожарникарите разпъват платнище за скачане. Един от тях погледнал нагоре и видял шопа на прозореца, извикал му:
"Г-не скачайте ето тук, ама точно в центъра, точно тук"
Шопа се загледал надолу и си казал:
"Аз най мразим некой да ми казва, какво требе да напраим...... рипнах пет метра у лево и ги изненадах".

Cheers :beer:

_________________
EJ20E Legacy BG5 Продава се на части
VQ35DE Infiniti FX
 15

Нед Апр 06, 2014 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 13, 2010 10:07 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Рейтинг: 96
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой може ли да препоръча T10 лед крушки за номера? Знам, че е банално, ама до момента съм похарчил не знам колко пари и най-вече време в опити, а все нещо не е наред. Или ще светне чек, или ако са със съпротивления ще примигват (докато накрая не спрат изцяло), или от вибрациите се вадят от цокъла и тн., и тн.

Не знам нещо уж толкова просто, как не може да стане от N на брой опити.

:pardon:

Пон Апр 07, 2014 4:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
votolom написа:
Някой може ли да препоръча T10 лед крушки за номера? Знам, че е банално, ама до момента съм похарчил не знам колко пари и най-вече време в опити, а все нещо не е наред. Или ще светне чек, или ако са със съпротивления ще примигват (докато накрая не спрат изцяло), или от вибрациите се вадят от цокъла и тн., и тн.

Не знам нещо уж толкова просто, как не може да стане от N на брой опити.

:pardon:


При Омега лайт има голям избор на крушки, магазинът им е в Студентски град. http://www.led-bg.com/. Цокълът, ако се уплътнява с малко изолир банд, ако е необходимо. Телчетата се повдигат и под тях се омотава лентичка.

Поздрави.

Вто Апр 08, 2014 9:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 12:19 am
Мнения: 256
Автомобил: Subaru Forester 2.0 Diesel MY2009
Рейтинг: 120
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Винаги съм се чудел защо, аджеба, да слагам ЛЕД или други светлини заради дневните, ако си карам само на къси, защо да се занимавам с разни допълнителни монтажи и тн.? А и така полисмените не те закачат хич.
2 години вече почти сме с Форко и досега крушка не е горяла, не знам, може стария собственик да ги е сменил точно преди да я купя...ама като изгори пак такава ще сложа!

:idea:

Вто Апр 08, 2014 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Jores написа:
Винаги съм се чудел защо, аджеба, да слагам ЛЕД или други светлини заради дневните, ако си карам само на къси, защо да се занимавам с разни допълнителни монтажи и тн.? А и така полисмените не те закачат хич.
2 години вече почти сме с Форко и досега крушка не е горяла, не знам, може стария собственик да ги е сменил точно преди да я купя...ама като изгори пак такава ще сложа!

:idea:


Хубавите крушки светят по-кратко време, това е. Твърдят и, че разхода падал, но не съм го забелязал.

Сря Апр 09, 2014 11:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При каране "на фарове" свети всичко - предни/задни габарити, къси светлини, интериорно осветление. Всичко това е абсолютно излишно, да не говорим, че едни хубави, оригинални ксенонови крушки (не ментаците на известните брандове) са 400 лв комплект. Изгори ли една - сменяш комплект, за да няма и разлика в цвета. LED дневни светлини ще харчат ток приблизително колкото една габаритна крушка с нажежаема жичка. Не, че някой кара с електромер в колата си, просто поне на мен не ми се занимава с честа смяна на най-различни крушки и крушчички.

Понеже смятам да подменя цялото интериорно осветление на Форестъра, решено от производителя в "успокояващо зелено" с диодно такова в червено, дали някой знае цоклите на всевъзможните лампи във Forester SG9, за да ги поръчам накуп.
Искам да направя всички копчетия и бутони да светят червено, а инструментите на таблото - в бяло.
Скоро трябва да дойдат и диодните модули на Филипс за мигачи и стопове, ще напиша как се представят като ги сложа.

Сря Апр 09, 2014 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За видовете лампи може да видиш тук http://am-application.osram.info/publish/index_en.html като тези, които са в копчета и копченца мисля, че са същите като на всички (снимката по-долу). Тук проблема е, че се продават само бели лампи и ти трябва цветно калпаче. Иначе се намират почти във всички магазини за електронни компоненти.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Сря Апр 09, 2014 12:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 97 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kssr и 55 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор