Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:59 pm



Отговори на тема  [ 97 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 LED габарити, DRL и друго LED осветление 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хубави неща са това - осветлението на Субари има нужда от пипане. Да дам и аз няколко идеи, че доста се интересувам по темата...а скоро ще мога да покажа и нагледно резултати от R&D-то :)

В ДЕК конвертират по брилянтен начин плафоните с диоди /различни видове/цветове/брой LED-ове и т.н., могат дори да сложат допълнителни плафони където е нужно. Колата става коренно различна, запазвайки ОЕМския си вид.

Реших моята да им я карам, да й сменят подсветката на таблото с "модерно-бяла", а бутоните - с червена подсветка, ще сложа и фоново диодно осветление в краката (слабо, студено бяло, към светло виолетово), дръжките на вратите (червено), на тавана, слабо, оранжево, насочено с оптика към конзолата със скоростния лост, което дава само лек фон, под вратите (бяло), отвън на дръжките на вратите (бяло), и цялостен ре-дизайн на осветлението в багажника с диодни плафони от двете страни и тавана. Всички интериорни са "dimmable". Райска работа и светват/изгасват постепенно.

Ако искате да си слагате ленти, има по-правилна "лента" - на OSRAM & Philips (Homogenous light, without light points), която свети като непрекъсната тръба и стои доста по-готино от тези, в Баумакс - слагат ги по Аудита и прочее по вратите, а с по-друга мощност - включително по афтърмаркет DRL-те на тези 2 производителя - ето такъв примерен DRL ;)

Osram имат диоди с оптика, които правят предния габарит на Форестър SG да изглежда като една непрекъсната, хоризонтална линия... хубавиня, но са цифра (по спомен около 50 лв за 2 бр).

На който му се заиграва със светлинен тунинг - още една идея - има и нов модел диодни осветителни тела (не просто диод(и) на платка, a цял модул, който се слага на мястото на крушките) от Philips - получавате мега красиви диодни мигачи, стопове и габарити...

Ето още едно предложение - за истински LED DRL за Форестърите (заедно с фарове за мъгла), които нямат подходящо място за афтърмаркет, отново dimmable@Osram. Тази джаджа има много приятно и интелигентно управление, с различен интензитет, в зависимост от околните условия... и е със сертификат за DRL :)

Всичко това са хубави неща, единственият минус са им цените... С диодната лента от Баумакс е най-евтино със сигурност...

Който иска колата му да има уникална атмосфера вечер, OSRAM Ambient Light Pack е много хубаво нещо и подходящ - различен интензитет, различни цветове, че даже и дистанционно и т.н. :)

Изображение

Нед Дек 29, 2013 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
=Alex= написа:

Osram имат диоди с оптика, които правят предния габарит на Форестър SG да изглежда като една непрекъсната, хоризонтална линия... хубавиня, но са цифра (по спомен около 50 лв за 2 бр).


Би ли дал повече инфо или линк,защото не намирам такъв продукт....

Съб Яну 04, 2014 11:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че беше този модел, но на моите кутийките им изглеждаха по различен начин, не като блистери. Светят буквално от край до край на габарита и то доста силно. Има и избор на два бели цвята (4,000 и 6,000K)
http://www.osram.com/appsinfo/pdc/pdf.do?cid=GPS01_1140185&mpid=ZMP_1046312&vid=EU_ALL_eCat&lid=EN

Моите ги купих от магазина им в Ст. Град, на същите, които внасят и захранванията на Meanwell. Ако имаш желание, ще поровя за точен адрес.

Нед Яну 05, 2014 12:42 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
Мисля, че беше този модел, но на моите кутийките им изглеждаха по различен начин, не като блистери. Светят буквално от край до край на габарита и то доста силно. Има и избор на два бели цвята (4,000 и 6,000K)
http://www.osram.com/appsinfo/pdc/pdf.do?cid=GPS01_1140185&mpid=ZMP_1046312&vid=EU_ALL_eCat&lid=EN

Моите ги купих от магазина им в Ст. Град, на същите, които внасят и захранванията на Meanwell. Ако имаш желание, ще поровя за точен адрес.


Здрасти Сашо, знаеш ли колко е дълбоко отделението на габаритите, имаш ли представа? Има чудесни 8W, 720lm, LED T10, които могат да заместят DRL, но са дълги 40 mm и не знам дали ще се съберат. Все се каня да премеря, но не е много юзерфрендли изваждането на фасунгата.

Нед Яну 05, 2014 2:03 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
@Alex - блаодаря,реших, че е цяла лента.

Сложил съм т10 COB LED,светят уникално ярко!

http://www.ebay.com/itm/141120796187?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

@Мрак
Горепоказаните са дълги около 5см и проблема,не е че не влиза в улея на габарита,той е достатъчно дълъг и за 20см лента.Проблемът е - след като се сложи диода на т10 цокъла, е трудно самото вкарване обратно в улея и завинтването....
На шофьорския габарит,стана бързо и без проблем.На пасажерския ](*,) беше ад. Не влиза докрай и пада сам диода...Ваденето е свързано с микро магнит,сламка и хирургически пинсети.

Сега съм поръчал удължители и ще преправям, за по лесен достъп.Намислил съм да сложа и световод за да се ползва целият улей на габарита.

Нед Яну 05, 2014 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
charger написа:
Сега съм поръчал удължители и ще преправям, за по лесен достъп.Намислил съм да сложа и световод за да се ползва целият улей на габарита.


Благодаря, Чарджър. Много ще съм ти благодарен, ако споделиш ноу-хау после. Все си мисля, че е възможно да се подходи просто и да не се инсталират никакви DRLи.

Чакам тези ламби: http://dx.com/p/t10-8w-720lm-4-led-whit ... amp-154838 да пристигнат. Някъде имам хирургическа пинсета, но дано не потрябва, надявам се да влезнат - със сантиметър са по-къси. Ако ли не ще прежаля 20 кинта.


Последна промяна Mrak на Нед Яну 05, 2014 9:09 pm, променена общо 1 път


Нед Яну 05, 2014 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 05, 2013 8:23 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Skype: char-ger
Автомобил: Forester
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да разбира се, че ще споделя :)
Идеята е да има полза за всички и габарита да се ползва и за DRL.
 8

Нед Яну 05, 2014 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 8:43 pm
Мнения: 74
Местоположение: София,Банкя
Skype: vasilkamburov
Автомобил: Legacy Royal 2,2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз по влечение към модерното осветление се опитах да ъпгрейдна интериорното осветление на моя дядо (Легаси 1). За таблото взех Т10 и Т5 лед крушки които заместват лампичката и се ползва оригиналната основа - стана прилично но не идеално. За жалост ъгъла на светене не е като на нажежаемата жичка и има леко по-тъмни петна но е приемливо ( не ми се занимава да свалям таблото пак :) ). За бутоните взех лед-чета които са директно залепени към основата Т3. Там положението беше ужасно ( при лед-ове с 120 градуса на светене ) - не повече от 1/3 от бутона беше осветена. След малко инженерен брейнсторминг и разглобяване на бутоните и подобрение на световоденето (самозалепващо тънко алуминиево фолио на всички повърхности) стана почти идеално но ужасно трудоемко. За сега ми остава да реша проблема с централното осветление на купето тъй като там трябва доста сила и болт-он решенията не вършат работа. Лампичите на вратите ги смених с обикновенни фестуун лед заместители. Това е от мен :)

_________________
Няма лошо време, има неподготвени хора...
Legacy Royal 2,2 1994 AT / Bulls TE

Нед Яну 05, 2014 10:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
...
Ето още едно предложение - за истински LED DRL за Форестърите (заедно с фарове за мъгла), които нямат подходящо място за афтърмаркет, отново dimmable@Osram. Тази джаджа има много приятно и интелигентно управление, с различен интензитет, в зависимост от околните условия... и е със сертификат за DRL :)
....

:D .. това и аз съм го загледал от месец .. чакам един приятел да се върне и да ми го вземе от Тех-ко .. че има хубава отстъпка там .. по принцип ги дават за Фори след 2008 .. но мисля .. че ще се застанат и на 2006 .. още повече .. че с отстъпката май ще ми "стъпят" колкото един халоген /190-210лв./
П.С. .. за мигачите .. много колеги мотористи си сложиха LED-ове .. и всички са с допълнително или съпротивления дето се смятат по някакви таблици .. или със специално реле или нещо подобно .. иначе не мигат

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Пон Яну 06, 2014 12:24 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
дрън ,дрън чи пляс :D Дайте снимки бре? :-?

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Пон Яну 06, 2014 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mrak написа:

Като тези ,но с цокъл Н3 имам за халогените,но май ще ги пробвам на габаритите,че долу Халогените са с едни матови калпачета,които или трябва да се махнат(но не виждам как)или да им се сложи огледално фолио.
А иначе сложих DRL и за сега съм доволен,но съм с нормалните лампи на халогена за дневни.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Пон Яну 06, 2014 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Мнения: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
alex5428 написа:
дрън ,дрън чи пляс :D Дайте снимки бре? :-?

снимки .. като дойдат .. за сега ги гледам така
Изображение
и една поправка/уточнение
Цитат:
.. че с отстъпката май ще ми "стъпят" колкото един халоген /190-210лв./..

425лв. комплекта

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Чет Яну 09, 2014 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Radomit написа:
alex5428 написа:
дрън ,дрън чи пляс :D Дайте снимки бре? :-?

снимки .. като дойдат .. за сега ги гледам така
Изображение
и една поправка/уточнение
Цитат:
.. че с отстъпката май ще ми "стъпят" колкото един халоген /190-210лв./..

425лв. комплекта


Проучих ги и аз, много са готини, ама са безсмислено скъпи. 425 лева са крушки за 15 години. Да бяха наполовина - става.

Чет Яну 09, 2014 5:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Багро, в Англия, Германия и прочее може да се намерят доста по-изгодно.

Пет Яну 10, 2014 3:51 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
=Alex= написа:
Багро, в Англия, Германия и прочее може да се намерят доста по-изгодно.


Видях ги в британския Ибей за 250 паунда. Те са луди. :)

Пет Яну 10, 2014 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, от дилър. Ще проверя.

Пет Яну 10, 2014 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Mrak написа:
charger написа:
Сега съм поръчал удължители и ще преправям, за по лесен достъп.Намислил съм да сложа и световод за да се ползва целият улей на габарита.


Благодаря, Чарджър. Много ще съм ти благодарен, ако споделиш ноу-хау после. Все си мисля, че е възможно да се подходи просто и да не се инсталират никакви DRLи.

Чакам тези ламби: http://dx.com/p/t10-8w-720lm-4-led-whit ... amp-154838 да пристигнат.


Ето какво се получи, след като сложих 8W лампите. На живо изглеждат достатъчно ярко. Колко е успешно ще преценя по броя на стоп-палките.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Мар 15, 2014 8:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Mrak какво трябва да видим?

ПП- аа видях да незнаех,че са там габаритите.

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Съб Мар 15, 2014 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
alex5428 написа:
Колега Mrak какво трябва да видим?


Подмяната на габаритните 5W Т10 с 8W LED-а от линка в цитата. Стана дума преди време в темата, та споделям резултата.

Съб Мар 15, 2014 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 5:46 am
Мнения: 1285
Местоположение: Planet Earth
Автомобил: V8 bi-turbo
Рейтинг: 519
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
До ден-два ще пусна снимки с Osram LED Fog-light & DRL. На живо изглеждат брутално солидни, с тях си върви и цял управляващ блок, тежащ сигурно 1 кило :-?

Съдейки по документацията, LED-фаровете за мъгла имат още една-две много приятни функции, които не знам защо не са описани онлайн - асистираща светлина в завой - работят като на по-новите Мерцедеси - завиваш, светва съответното фарче за мъгла и друго - "водят" се по мигачите и ако фаровете не са включени (а работят DRL-те), стават като на Ауди - започват да мигат с мигача в оранжево. Като спре мигачът - светват отново бяло. Има сноп с около 100-на проводници, които трябва да се наместят :D

Светещите прагове на Осрам също са изключително приятни, а Ambient pack-a не е кой знае какво, дори бих казал - не си заслужава - поне на Форестър не мога да му измисля място...

Нед Мар 16, 2014 1:28 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 97 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор