Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  стр Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Следваща
 Зимни гуми 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
По въпроса на колегата thebrainless - ако искаш добри зимни гуми - търси такива с възможно най-близки до клас А параметри по евроетикет, особено за мокър път, което е много по-важно от горивната ефективност. Марката според мен има значение по-скоро за ценообразуването, като изключвам някои чисто китайски и изключително евтини гуми.

Вто Сеп 19, 2017 12:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
thebrainless написа:
Да актуализирам темата. Започнах да мисля за зимни гуми (гледам за 205/60 R16 96H XL, най-вече заради цената) и искам да ги взема по-раничко и да не се занимавам после. Четох повечето страници и стигнах до заключение, че NOKIAN WR D4 са добри гуми, но имаше и лоши отзиви и малко се разколебах. В този ценови диапазон (около 170 лв) гледам PIRELLI WINTER SOTTOZERO3. Съвети и предложения са добре дошли. :beer:


Колега - веднъж само съм карал Pirelli Sottozero(2009-2011 г.), и мога да ти кажа, че никога повече няма да направя тази грешка.
Не е разумен избор да бързаш предварително със зимните гуми - ще купиш най-вероятно стар DOT, а за нов DOT цената ще е висока.
Аз винаги изчаквам да мине "лавината" от масовата смяна(към средата и края на Ноември) и тогава пускат останалите по-скъпи гуми на склад(Dunlop, Conti и др.) на разпродажба. Така хем са нов DOT, хем са на добра цена.
Миналият Ноември купих Dunlop Winter5 205/70/R16 на 195 лв. бр. Прекрасна и безкомпромисна гума за зимата. Съветвам те да не бързаш със смяната в началото на сезона, ако ти е възможно разбира се, и да доплатиш едни 50-60 лв. към бюджета си.

Вто Сеп 19, 2017 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
По въпроса на колегата angelmr - ако гумите са с еднакъв диаметър и ширина няма да има проблеми с движението на колата като цяло. Но за зимно време бих сложил две по две различни гуми с еднакви диаметър и ширина само, ако нямам възможност да си сложа четири еднакви гуми. До сега съм имал три автомобила Субару, синът ми два и никога не сме ги карали с различни гуми на двете оси. Зимата различните гуми имат различно сцепление и това ще натоварва повече или по-малко едната или другата ос, което не е препоръчително. Синът ми има същия Форестър, но е 4АТ и сложи това лято четири гуми GOODYEAR WRL AT/SA+, водят ги летни, но са меки и имат кевлар вместо плат и е почти невъзможно да се спукат откъм протектора, предназначени са и за офроуд. Ще ги кара и през зимата.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Сеп 19, 2017 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Подкрепям колегата nikentce, като в добавка мога да кажа, че по-нагоре в темата са писал какви гуми съм търкалял на моите коли и какво ми е мнението за тях. Аз не бих направил компромис с гуми, особено през зимата, дори и до са по-скъпи бих сложил проверени на пътя марки и модели, а не компромисни по-евтини варианти. За мен фаворит си остава Continental ContiWinterContact TS 850, защото в една здрава крайдунавска зима с четири такива гуми на изцяло заледен път и силен страничен вятър колата се движеше като "залепена" на пътя. Тук при нас зимата никога не се шегува и който не е шофирал в такива условия, той не знае какви изненади може да му се струпат на главата. Гумата е едната от най-важните предпоставки за сигурно и безопасно шофиране, особено през зимата.

Вто Сеп 19, 2017 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 10:01 pm
Мнения: 239
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 2001г, OUTBACK 3.0 2002
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
T.e. NOKIAN WR D4 не стават?

_________________
stay hungry, stay foolish

Вто Сеп 19, 2017 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Не сме казали нищо подобно. Виж показателите на тази гума по евро етикет https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 70737.html

Вто Сеп 19, 2017 3:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2017 1:33 pm
Мнения: 74
Автомобил: 2002 Outback sedan 3.0 H6
Телефон: 0884793503
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, аз поръчах ето тези: http://www.kumhotire.ca/en/tire/categor ... 51D35CE270

На промоция, надявам се да са добри. Като ги пробвам ще напиша отзив.

Вто Сеп 19, 2017 3:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Нокиан са най-северния производител на зимни гуми, но не са най-добрите сред най-добрите :)

Вто Сеп 19, 2017 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Карал съм преди няколко години зимни Кумхо, две поредни години целогодишно и от тях също бях много доволен като съотношение цена-качество, бих ги сложил в графата на добрите зимни гуми.

Вто Сеп 19, 2017 3:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
В крайна сметка всеки сам избира с какви гуми да си обуе автомобила според желанието и възможностите си, но според мен компромиси не бива да се правят.

Вто Сеп 19, 2017 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм съгласен с legarski относно Continental.
От 2004-та година насам съм карал интензивно(над 5000 км. на месец) най-различни служебни и лични автомобили(съответно и гуми). Като извод мога да кажа, че Continental и Dunlop са ми абсолютно доказаните фаворити и за зимни, и за летни гуми, предвид множеството ситуации, които съм преживял на пътя при всякакви условия.
Относно зимните много важно е да се гледат тестове и показатели за конкретните размери, тъй като и шарките на един производител са различни при различните размери. Миналата година точно това ми надделя да взема Dunlop пред Continental при 205/70/R16. При другите размери Conti беше по-добра(с по-ефективна шарка).
Другото важно е всеки да прецени за себе си в какви условия ще шофира доминиращо(над 80% от времето). България е малка страна, но зимните условия в Южна и Северна България например са различни; в равнината и планината са различни, и т.н.
Някои гуми са по-добри на киша и мокро, други са по-добри на заледявания, трети на газене в дълбок сняг и т.н.
За гуми и спирачки специално - винаги съм купувал само най-доброто. Това не са нещата по автомобила от които може да се прави икономия. Винаги съм бил на мнение, че е по-добре да имаш по-нисък клас автомобил, но да го поддържаш безкомпромисно.

Сря Сеп 20, 2017 11:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1 за Dunlop Winter Sport 5,

Миналата зима тествах Quattro-то в един 50см сняг и нямаше никакви ядове. Тази година отново ще обуя Субито с такива. На асфалт не са въобще шумни, единствено при лека влага върху асфалта се чува шумене, което до някъде е ориентир за състоянието на настилката.

Все пак е важно да се уточним за кои размери гуми става въпрос, защото при 16-ките може най-добрата да е Дънлоп, но същата гума при 17-цолов размер да е по-зле. Моите бяха 205/55/16. :good:

Ето една снимка на шарката:

Изображение

Сря Сеп 20, 2017 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DJANO написа:
+1 за Dunlop Winter Sport 5 .....



Да, това е и моята шарка, която купих за служебната. Наистина страхотна гума.
Чакам сега новите тестове за този сезон, за да видим Форко с какво ще го обувам - с Conti или Dunlop.
Мисля, че на 17-ките е същата шарка. Тя по-скоро зависи от ширината на гумата. По принцип по-големите цолажи са и по-широки и затова са различни шарките. Ако е по-голям цолаж, но същата ширина - шарката е еднаква.

Сря Сеп 20, 2017 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
thebrainless написа:
Да актуализирам темата. Започнах да мисля за зимни гуми (гледам за 205/60 R16 96H XL, най-вече заради цената) и искам да ги взема по-раничко и да не се занимавам после. Четох повечето страници и стигнах до заключение, че NOKIAN WR D4 са добри гуми, но имаше и лоши отзиви и малко се разколебах. В този ценови диапазон (около 170 лв) гледам PIRELLI WINTER SOTTOZERO3. Съвети и предложения са добре дошли. :beer:

Аз пък дълго време търсих всесезонни гуми, но накрая си взех зимни Nokian WR D3 215х60х16. Купих ги юли, защото цените са доста ниски тогава. Това за дотът изобщо не е вярно, защото моите дойдоха с DOT 24/17, което показва, че ги взех на ЕДИН месец. Много съм доволен от сайта bggumi.
В тестовете тези Nokian са най-добрите на мокро, но не взех D4, защото пишат, че се износват доста бързо и дори се разпадат.
Дали Continental, Goodyear или Yokohama - ами аз лично не знам коя е най-добра. Мисля, че не сбърках като взех Nokian, защото са правени в Русия, докато миналогодишните ми Yokohama бяха филипински. Бях си купил и японски Yokohama преди 7 години, но пак не бях кой знае колко доволен.
Карал съм със зимни Michelin и Continental и мога да кажа, че само славата им е голяма - за мен нямат кой знае каква разлика с другите гуми от този ценови клас. Като че ли съм най-доволен от Bridgestone.

Сря Сеп 20, 2017 9:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Това за дотът изобщо не е вярно, защото моите дойдоха с DOT 24/17, което показва, че ги взех на ЕДИН месец. Много съм доволен от сайта bggumi.


Не оспорвам за DOT-а в твоя случай. Някои on-line търговци вкарват директно от чужбина при поръчка и може да се случи да доставят прясно произведена гума. За съжаление повечето от тях не гарантират какво ще дойде, защото и в чужбина ако имат на склад стар DOT - ще пратят първо от него, като разбира се трябва да е на по-ниска цена.
Иначе всички магазини, които вкарват и държат на склад в България, вкарват веднъж годишно -точно преди сезона, и ако ти предлагат лятото зимни гуми, то те са вкарвани предната есен.
За Michelin си прав - наистина много надценена зимна гума.
Contitnental е скъпа, но поне дава повече. Вече всеки си преценя дали му е резонно да плати разликата в цената за това "повече". Разбира се и при тях всичко зависи от конкретния модел(шарка на грайфера).

Чет Сеп 21, 2017 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
Цитат:
Това за дотът изобщо не е вярно, защото моите дойдоха с DOT 24/17, което показва, че ги взех на ЕДИН месец. Много съм доволен от сайта bggumi.


Не оспорвам за DOT-а в твоя случай. Някои on-line търговци вкарват директно от чужбина при поръчка и може да се случи да доставят прясно произведена гума. За съжаление повечето от тях не гарантират какво ще дойде, защото и в чужбина ако имат на склад стар DOT - ще пратят първо от него, като разбира се трябва да е на по-ниска цена.
Иначе всички магазини, които вкарват и държат на склад в България, вкарват веднъж годишно -точно преди сезона, и ако ти предлагат лятото зимни гуми, то те са вкарвани предната есен.
За Michelin си прав - наистина много надценена зимна гума.
Contitnental е скъпа, но поне дава повече. Вече всеки си преценя дали му е резонно да плати разликата в цената за това "повече". Разбира се и при тях всичко зависи от конкретния модел(шарка на грайфера).

Аз за това писах, че съм доволен от сайта bggumi. Поръчвам от тях вече 3-ти комплект гуми и винаги са били с DOT какъвто са ми казали по телефона.
Звънял съм винаги преди да поръчам, за да ми кажат коя гума с какъв DOT е и ако не е този, уговорката е да ги върна без да ги плащам.

Чет Сеп 21, 2017 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2017 1:33 pm
Мнения: 74
Автомобил: 2002 Outback sedan 3.0 H6
Телефон: 0884793503
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Също искам да изкажа доброто си впечатление от bggumi. 5 мин. след като поръчах ми се обадиха и уточниха кога ще доставят (в рамките на 2 работни дни). Днес ми се обадиха да ме предупредят, до 40 мин ще бъдат на посоченият адрес, като след това куриера (лично с техен транспорт правят доставките) ми се обади 10 мин. преди да дойде. DOT 2117 - http://www.bggumi.com/eshop/productinfo ... 197905695/ =D>

Чет Сеп 21, 2017 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Щом давате такива отзиви за bggumi ще ги разгледам като опция да им стана клиент. За сега обаче като гледам цените на гумите, които ме интересуват, не са по-евтини от Диана, a в Диана е включен и монтажа на място.

Чет Сеп 21, 2017 3:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2017 1:33 pm
Мнения: 74
Автомобил: 2002 Outback sedan 3.0 H6
Телефон: 0884793503
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
Щом давате такива отзиви за bggumi ще ги разгледам като опция да им стана клиент. За сега обаче като гледам цените на гумите, които ме интересуват, не са по-евтини от Диана, a в Диана е включен и монтажа на място.



И ти си прав, колега, но според мен докато дойде време за същинската смяна на гумите всички ще си вдигнат цените. и нещата да се изравнят като крайна сума. В крайна сметка въпрос на избор :beer:

Чет Сеп 21, 2017 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
И ти си прав, колега, но според мен докато дойде време за същинската смяна на гумите всички ще си вдигнат цените. и нещата да се изравнят като крайна сума. В крайна сметка въпрос на избор :beer:


Затова ще се дебне ежедневно :)

Чет Сеп 21, 2017 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  стр Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор