Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:07 pm



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Следваща
 Зимни гуми 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
По въпроса на колегата thebrainless - ако искаш добри зимни гуми - търси такива с възможно най-близки до клас А параметри по евроетикет, особено за мокър път, което е много по-важно от горивната ефективност. Марката според мен има значение по-скоро за ценообразуването, като изключвам някои чисто китайски и изключително евтини гуми.

Вто Сеп 19, 2017 12:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
thebrainless написа:
Да актуализирам темата. Започнах да мисля за зимни гуми (гледам за 205/60 R16 96H XL, най-вече заради цената) и искам да ги взема по-раничко и да не се занимавам после. Четох повечето страници и стигнах до заключение, че NOKIAN WR D4 са добри гуми, но имаше и лоши отзиви и малко се разколебах. В този ценови диапазон (около 170 лв) гледам PIRELLI WINTER SOTTOZERO3. Съвети и предложения са добре дошли. :beer:


Колега - веднъж само съм карал Pirelli Sottozero(2009-2011 г.), и мога да ти кажа, че никога повече няма да направя тази грешка.
Не е разумен избор да бързаш предварително със зимните гуми - ще купиш най-вероятно стар DOT, а за нов DOT цената ще е висока.
Аз винаги изчаквам да мине "лавината" от масовата смяна(към средата и края на Ноември) и тогава пускат останалите по-скъпи гуми на склад(Dunlop, Conti и др.) на разпродажба. Така хем са нов DOT, хем са на добра цена.
Миналият Ноември купих Dunlop Winter5 205/70/R16 на 195 лв. бр. Прекрасна и безкомпромисна гума за зимата. Съветвам те да не бързаш със смяната в началото на сезона, ако ти е възможно разбира се, и да доплатиш едни 50-60 лв. към бюджета си.

Вто Сеп 19, 2017 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
По въпроса на колегата angelmr - ако гумите са с еднакъв диаметър и ширина няма да има проблеми с движението на колата като цяло. Но за зимно време бих сложил две по две различни гуми с еднакви диаметър и ширина само, ако нямам възможност да си сложа четири еднакви гуми. До сега съм имал три автомобила Субару, синът ми два и никога не сме ги карали с различни гуми на двете оси. Зимата различните гуми имат различно сцепление и това ще натоварва повече или по-малко едната или другата ос, което не е препоръчително. Синът ми има същия Форестър, но е 4АТ и сложи това лято четири гуми GOODYEAR WRL AT/SA+, водят ги летни, но са меки и имат кевлар вместо плат и е почти невъзможно да се спукат откъм протектора, предназначени са и за офроуд. Ще ги кара и през зимата.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Сеп 19, 2017 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Подкрепям колегата nikentce, като в добавка мога да кажа, че по-нагоре в темата са писал какви гуми съм търкалял на моите коли и какво ми е мнението за тях. Аз не бих направил компромис с гуми, особено през зимата, дори и до са по-скъпи бих сложил проверени на пътя марки и модели, а не компромисни по-евтини варианти. За мен фаворит си остава Continental ContiWinterContact TS 850, защото в една здрава крайдунавска зима с четири такива гуми на изцяло заледен път и силен страничен вятър колата се движеше като "залепена" на пътя. Тук при нас зимата никога не се шегува и който не е шофирал в такива условия, той не знае какви изненади може да му се струпат на главата. Гумата е едната от най-важните предпоставки за сигурно и безопасно шофиране, особено през зимата.

Вто Сеп 19, 2017 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 10:01 pm
Мнения: 239
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 2001г, OUTBACK 3.0 2002
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
T.e. NOKIAN WR D4 не стават?

_________________
stay hungry, stay foolish

Вто Сеп 19, 2017 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Не сме казали нищо подобно. Виж показателите на тази гума по евро етикет https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 70737.html

Вто Сеп 19, 2017 3:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2017 1:33 pm
Мнения: 74
Автомобил: 2002 Outback sedan 3.0 H6
Телефон: 0884793503
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги, аз поръчах ето тези: http://www.kumhotire.ca/en/tire/categor ... 51D35CE270

На промоция, надявам се да са добри. Като ги пробвам ще напиша отзив.

Вто Сеп 19, 2017 3:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Нокиан са най-северния производител на зимни гуми, но не са най-добрите сред най-добрите :)

Вто Сеп 19, 2017 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
Карал съм преди няколко години зимни Кумхо, две поредни години целогодишно и от тях също бях много доволен като съотношение цена-качество, бих ги сложил в графата на добрите зимни гуми.

Вто Сеп 19, 2017 3:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 12:22 pm
Мнения: 49
Местоположение: Русе
Рейтинг: 3
Нов фен
Отговори с цитат
В крайна сметка всеки сам избира с какви гуми да си обуе автомобила според желанието и възможностите си, но според мен компромиси не бива да се правят.

Вто Сеп 19, 2017 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз съм съгласен с legarski относно Continental.
От 2004-та година насам съм карал интензивно(над 5000 км. на месец) най-различни служебни и лични автомобили(съответно и гуми). Като извод мога да кажа, че Continental и Dunlop са ми абсолютно доказаните фаворити и за зимни, и за летни гуми, предвид множеството ситуации, които съм преживял на пътя при всякакви условия.
Относно зимните много важно е да се гледат тестове и показатели за конкретните размери, тъй като и шарките на един производител са различни при различните размери. Миналата година точно това ми надделя да взема Dunlop пред Continental при 205/70/R16. При другите размери Conti беше по-добра(с по-ефективна шарка).
Другото важно е всеки да прецени за себе си в какви условия ще шофира доминиращо(над 80% от времето). България е малка страна, но зимните условия в Южна и Северна България например са различни; в равнината и планината са различни, и т.н.
Някои гуми са по-добри на киша и мокро, други са по-добри на заледявания, трети на газене в дълбок сняг и т.н.
За гуми и спирачки специално - винаги съм купувал само най-доброто. Това не са нещата по автомобила от които може да се прави икономия. Винаги съм бил на мнение, че е по-добре да имаш по-нисък клас автомобил, но да го поддържаш безкомпромисно.

Сря Сеп 20, 2017 11:39 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1 за Dunlop Winter Sport 5,

Миналата зима тествах Quattro-то в един 50см сняг и нямаше никакви ядове. Тази година отново ще обуя Субито с такива. На асфалт не са въобще шумни, единствено при лека влага върху асфалта се чува шумене, което до някъде е ориентир за състоянието на настилката.

Все пак е важно да се уточним за кои размери гуми става въпрос, защото при 16-ките може най-добрата да е Дънлоп, но същата гума при 17-цолов размер да е по-зле. Моите бяха 205/55/16. :good:

Ето една снимка на шарката:

Изображение

Сря Сеп 20, 2017 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DJANO написа:
+1 за Dunlop Winter Sport 5 .....



Да, това е и моята шарка, която купих за служебната. Наистина страхотна гума.
Чакам сега новите тестове за този сезон, за да видим Форко с какво ще го обувам - с Conti или Dunlop.
Мисля, че на 17-ките е същата шарка. Тя по-скоро зависи от ширината на гумата. По принцип по-големите цолажи са и по-широки и затова са различни шарките. Ако е по-голям цолаж, но същата ширина - шарката е еднаква.

Сря Сеп 20, 2017 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
thebrainless написа:
Да актуализирам темата. Започнах да мисля за зимни гуми (гледам за 205/60 R16 96H XL, най-вече заради цената) и искам да ги взема по-раничко и да не се занимавам после. Четох повечето страници и стигнах до заключение, че NOKIAN WR D4 са добри гуми, но имаше и лоши отзиви и малко се разколебах. В този ценови диапазон (около 170 лв) гледам PIRELLI WINTER SOTTOZERO3. Съвети и предложения са добре дошли. :beer:

Аз пък дълго време търсих всесезонни гуми, но накрая си взех зимни Nokian WR D3 215х60х16. Купих ги юли, защото цените са доста ниски тогава. Това за дотът изобщо не е вярно, защото моите дойдоха с DOT 24/17, което показва, че ги взех на ЕДИН месец. Много съм доволен от сайта bggumi.
В тестовете тези Nokian са най-добрите на мокро, но не взех D4, защото пишат, че се износват доста бързо и дори се разпадат.
Дали Continental, Goodyear или Yokohama - ами аз лично не знам коя е най-добра. Мисля, че не сбърках като взех Nokian, защото са правени в Русия, докато миналогодишните ми Yokohama бяха филипински. Бях си купил и японски Yokohama преди 7 години, но пак не бях кой знае колко доволен.
Карал съм със зимни Michelin и Continental и мога да кажа, че само славата им е голяма - за мен нямат кой знае каква разлика с другите гуми от този ценови клас. Като че ли съм най-доволен от Bridgestone.

Сря Сеп 20, 2017 9:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Това за дотът изобщо не е вярно, защото моите дойдоха с DOT 24/17, което показва, че ги взех на ЕДИН месец. Много съм доволен от сайта bggumi.


Не оспорвам за DOT-а в твоя случай. Някои on-line търговци вкарват директно от чужбина при поръчка и може да се случи да доставят прясно произведена гума. За съжаление повечето от тях не гарантират какво ще дойде, защото и в чужбина ако имат на склад стар DOT - ще пратят първо от него, като разбира се трябва да е на по-ниска цена.
Иначе всички магазини, които вкарват и държат на склад в България, вкарват веднъж годишно -точно преди сезона, и ако ти предлагат лятото зимни гуми, то те са вкарвани предната есен.
За Michelin си прав - наистина много надценена зимна гума.
Contitnental е скъпа, но поне дава повече. Вече всеки си преценя дали му е резонно да плати разликата в цената за това "повече". Разбира се и при тях всичко зависи от конкретния модел(шарка на грайфера).

Чет Сеп 21, 2017 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
Цитат:
Това за дотът изобщо не е вярно, защото моите дойдоха с DOT 24/17, което показва, че ги взех на ЕДИН месец. Много съм доволен от сайта bggumi.


Не оспорвам за DOT-а в твоя случай. Някои on-line търговци вкарват директно от чужбина при поръчка и може да се случи да доставят прясно произведена гума. За съжаление повечето от тях не гарантират какво ще дойде, защото и в чужбина ако имат на склад стар DOT - ще пратят първо от него, като разбира се трябва да е на по-ниска цена.
Иначе всички магазини, които вкарват и държат на склад в България, вкарват веднъж годишно -точно преди сезона, и ако ти предлагат лятото зимни гуми, то те са вкарвани предната есен.
За Michelin си прав - наистина много надценена зимна гума.
Contitnental е скъпа, но поне дава повече. Вече всеки си преценя дали му е резонно да плати разликата в цената за това "повече". Разбира се и при тях всичко зависи от конкретния модел(шарка на грайфера).

Аз за това писах, че съм доволен от сайта bggumi. Поръчвам от тях вече 3-ти комплект гуми и винаги са били с DOT какъвто са ми казали по телефона.
Звънял съм винаги преди да поръчам, за да ми кажат коя гума с какъв DOT е и ако не е този, уговорката е да ги върна без да ги плащам.

Чет Сеп 21, 2017 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2017 1:33 pm
Мнения: 74
Автомобил: 2002 Outback sedan 3.0 H6
Телефон: 0884793503
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Също искам да изкажа доброто си впечатление от bggumi. 5 мин. след като поръчах ми се обадиха и уточниха кога ще доставят (в рамките на 2 работни дни). Днес ми се обадиха да ме предупредят, до 40 мин ще бъдат на посоченият адрес, като след това куриера (лично с техен транспорт правят доставките) ми се обади 10 мин. преди да дойде. DOT 2117 - http://www.bggumi.com/eshop/productinfo ... 197905695/ =D>

Чет Сеп 21, 2017 1:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Щом давате такива отзиви за bggumi ще ги разгледам като опция да им стана клиент. За сега обаче като гледам цените на гумите, които ме интересуват, не са по-евтини от Диана, a в Диана е включен и монтажа на място.

Чет Сеп 21, 2017 3:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2017 1:33 pm
Мнения: 74
Автомобил: 2002 Outback sedan 3.0 H6
Телефон: 0884793503
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
Щом давате такива отзиви за bggumi ще ги разгледам като опция да им стана клиент. За сега обаче като гледам цените на гумите, които ме интересуват, не са по-евтини от Диана, a в Диана е включен и монтажа на място.



И ти си прав, колега, но според мен докато дойде време за същинската смяна на гумите всички ще си вдигнат цените. и нещата да се изравнят като крайна сума. В крайна сметка въпрос на избор :beer:

Чет Сеп 21, 2017 4:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
И ти си прав, колега, но според мен докато дойде време за същинската смяна на гумите всички ще си вдигнат цените. и нещата да се изравнят като крайна сума. В крайна сметка въпрос на избор :beer:


Затова ще се дебне ежедневно :)

Чет Сеп 21, 2017 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор