Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Следваща
 Зимни гуми 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 3:40 pm
Мнения: 577
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza WRX
Рейтинг: 355
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може и няма проблем.:)

_________________
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!

Чет Окт 18, 2012 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mitoko написа:
може ли зимните гуми да се помпат с азот?

В ТАЗИ ТЕМА има много интерсни неща за пълненето с азот! :good:

Чет Окт 18, 2012 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
evg3 написа:
Сава са пуснали нов модел Eskimo S3+. Има ли някой информация за него?

Според последния тест на АДАК е доста добра. Пак според тях е "Най-добрата гума на лед". В действителност е от много мека смес и е нарязана дълбоко.

_________________
All-Wheel-Drive

Чет Окт 18, 2012 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Legacy BTD написа:

За комбинирано каране на сняг / студен / мокър асфалт:

Goodyear UG 7 / 8


+1
Добавям твърдо и Дънлоп 3Д- 6 години търкалям такива на различни коли и съм много доволен
Континентал 830/850 също виждам само положителни отзиви са тях, макар че тук рядко се споменават.
БТВ Мишлен ми е странна марка-определено е най-скъпа, а почти в никоя класация не е на 1-во място, да не казвам, че масово отзивите са средни. Примерно от А4 редовно се оплакват . Е има и големи фенове, малко тип БМВ маняци, които твърдят, че само Мишлен е гумата. Нямам опит обаче с марката за да твърдя нещо, просто гледам статистика.

Пет Окт 19, 2012 3:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:29 am
Мнения: 11
Местоположение: Mauricie, Canada
Автомобил: Subaru Forester 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет от Квебеk-Канада,искам да си кажа мнението относно зимните гуми.Моят горски е обут с Nokian Hakkapeliitta 5 и вече няколко зими колата се държи повече от перфектно.Гумата е мека и най важното е със подсилен борд.Според мен за зимна гума е тиха,като се има изпредвид,че субару не са от най-добре обезшумените коли.Гумите са напомпени с азот.Канадските зими са доста снежни и студени, горещо ви препоръчвам Nokian Hakkapeliitta 5. :good:

Пет Окт 19, 2012 5:54 am
Върнете се в началото
Профил
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 8:12 am
Мнения: 46
Местоположение: USA-Бургас
Автомобил: Subaru Tribeca-09 S.E.
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Венелине случайно да си от Бургас? :hello:

Пет Окт 19, 2012 7:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:29 am
Мнения: 11
Местоположение: Mauricie, Canada
Автомобил: Subaru Forester 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не, в Бургас съм завършил ИМТ "Алеко Константинов" през 1993г.

Пет Окт 19, 2012 12:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 3:12 pm
Мнения: 72
Автомобил: outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Дайте съвет за зимни гуми.За първи път ще копувам гуми и ме интересува,марка и размер.Моят е 215/60/16 Outback 2005.
За сега съм се насочил към Bridgestone lm30 и lm80.Може ли да се сложат по-тесни и по-високи.
Дайте съвет и от къде да си купя в София.

Пет Окт 26, 2012 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Варианти много. Избираш си гуми сам, защото всеки има собствено мнение - 100 души във този форум ще ти препоръчат към 200 различни модела гуми ROFL
После пишеш ЛС на колегата Иван Шопов (има сервиз за гуми и т.н.) например.
Pacone 4x4 и той е част от гумаджийската мафия :D

Пет Окт 26, 2012 3:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има цяла тема за зимните гуми и тя е тук: viewtopic.php?f=1&t=161&start=60
Малко е по-стара,но има интересни неща.На страница 4 е описан въпросния модел гуми които си избрал. Купихме ги, и чакаме зимата за тест.
А колегата Liv е прав, много мнения ще получиш, но избора си е само твои. :good:

Пет Окт 26, 2012 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Последните два комплекта гуми които съм купувал бяха от и по преценка на Pacone 4X4 и съм много доволен от съотношението качество/цена.
:good:

_________________
www.plaskom.com

Пет Окт 26, 2012 4:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги някой с впечатление от Ханкок W442, Континентал TS800 или Пирели winter snowcontrol 190 в размер 175/65/14?

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пон Окт 29, 2012 10:52 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
steling написа:
Колеги някой с впечатление от Ханкок W442, Континентал TS800 или Пирели winter snowcontrol 190 в размер 175/65/14?


Колега,
за този размер е безмислено да се хвърляш на толкова скъпи гуми и премиум марки,
аз карам моето Легаци с Корморан и съм повече от доволен, за почти същата цена може да си вземеш Kleber които са по-добри един приятел с ауди 90 куатро търкаля такива и се държат малко по-добре на неутъпкан сняг иначе и двете коли вървят и спирад според възможностите си, а на лед каквато и гума да сложиш няма да ти помогне освен ако не е с шипове...

Поздрави Цанко.

Пон Окт 29, 2012 11:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 2:56 pm
Мнения: 446
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Legacy 2.5
Телефон: 0894 625 237
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
tsvetanov написа:
steling написа:
Колеги някой с впечатление от Ханкок W442, Континентал TS800 или Пирели winter snowcontrol 190 в размер 175/65/14?


Колега,
за този размер е безмислено да се хвърляш на толкова скъпи гуми и премиум марки,
аз карам моето Легаци с Корморан и съм повече от доволен, за почти същата цена може да си вземеш Kleber които са по-добри един приятел с ауди 90 куатро търкаля такива и се държат малко по-добре на неутъпкан сняг иначе и двете коли вървят и спирад според възможностите си, а на лед каквато и гума да сложиш няма да ти помогне освен ако не е с шипове...

Поздрави Цанко.

Явно никога не си карал с нови "премиум марки" щом твърдиш че корморана е супер.Не знам с какво очакваш да ти помогне една гума, но определено има разлика между KORMORAN и примерно DUNLOP. Не искам да прозвучи като заяждане обаче KORMORAN и LASSA са последните гуми който бих си сложил на колата за зимния сезон.
Изказването ми е толкова крайно може би защото от тези марки гуми съм бил най-разочарован. От ниския ценови клас също съм карал и SAVA но за тях не мога да кажа нищо лошо, по скоро за тая гума бих дал само плюсове, (говорим за каране на лед и сняг а не за високоскоростно каране), дори и на втори а даже и трети сезон. Докато с KORMORAN-а на втори сезон имам чувството че сцеплението на лед и сняг е равно на сцеплението на нова лятна гума при същите пътни условия.

Пон Окт 29, 2012 2:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А ти явно четеш между редовете:
Казах на този размер 14 цола както и 13 е напълно безмислено от премиум марки, от тук натам всеки е свободен да вярва в каквото иска...
Не разбрах защо беше този нападателен тон... ? И от къде разбра какви гуми съм карал и какви не съм. И не разбрах запознат ли си въобще с производството на гуми, защото аз да... И не мога да разбера защо така лесно се харчат чуждите пари и се препоръчва само най-скъпото? Иначе на другата ми кола Хонда Сивик 4x4 имам корморан на 4 зимни сезона който си се държи все още отлично и на сняг и на лед. Иначе ако не искаш да си голословен заповядай зимата на Витоша с нови летни гуми, моято Корморан на Субаруто става тъкмо на 2 сезона да видим кой ще стигне по-далеч ???

Пон Окт 29, 2012 3:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги не се карайте въпросът ми е за тези марки конкретно. Ще сложа една от тях въпросът е ако някой ги е карал да каже отзиви. И става дума за Ситроена ми не за Джъстито, и за това предпочитам да съм сигурен в гумата си, а не просто да сложа нещо. Също фактор е, че за един сезон навърта около 25-30 000 км. И за това не ми се иска да е най-евтиното.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пон Окт 29, 2012 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tsvetanov написа:
Казах на този размер 14 цола както и 13 е напълно безмислено от премиум марки
Колега, защо смяташ така? Аз не виждам зависимост между размера на гумата и нейното качество - може би пропускам нещо?

Пон Окт 29, 2012 4:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 2:56 pm
Мнения: 446
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Legacy 2.5
Телефон: 0894 625 237
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Impreza94 написа:
evg3 написа:
Сава са пуснали нов модел Eskimo S3+. Има ли някой информация за него?

Според последния тест на АДАК е доста добра. Пак според тях е "Най-добрата гума на лед". В действителност е от много мека смес и е нарязана дълбоко.


А ми то хубаво я хвалят ама нещо в размер 205/60/16 не я откривам в нета

Пон Окт 29, 2012 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 3:40 pm
Мнения: 577
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza WRX
Рейтинг: 355
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
rado25 написа:
А ми то хубаво я хвалят ама нещо в размер 205/60/16 не я откривам в нета

Това е, защото на този размер се произвежда Eskimo HP. :)
Примерен изглед можеш да видиш ТУК.
Обичайната и (по ценови листи) цена е 214лвс ДДС, но винаги може да се намери надолу при добри условия.

_________________
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!

Пон Окт 29, 2012 4:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 2:56 pm
Мнения: 446
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Legacy 2.5
Телефон: 0894 625 237
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Иван Шопов написа:
rado25 написа:
А ми то хубаво я хвалят ама нещо в размер 205/60/16 не я откривам в нета

Това е, защото на този размер се произвежда Eskimo HP. :)
Примерен изглед можеш да видиш ТУК.
Обичайната и (по ценови листи) цена е 214лвс ДДС, но винаги може да се намери надолу при добри условия.


Е да де ама на това Eskimo HP нито шарката ми допада нито цената му, то ако ще е за тези пари бих си взел доста по "расови гуми"

Пон Окт 29, 2012 5:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор