Правила за пускане на обяви в раздела


Тук се обсъждат проблеми, касаещи повече от един модел на Субару и общи въпроси.



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Следваща
 Зимни гуми 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 3:40 pm
Мнения: 577
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza WRX
Рейтинг: 355
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съгласен съм с теб, но няма как да накараме завода производител да произведе специално за нас даден размер.:)

_________________
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!

Пон Окт 29, 2012 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
tsvetanov написа:
Казах на този размер 14 цола както и 13 е напълно безмислено от премиум марки
Колега, защо смяташ така? Аз не виждам зависимост между размера на гумата и нейното качество - може би пропускам нещо?

Точно така премиум производителите държат на високите си класове гуми, които са от 16 цола нагоре. Гуми за камиони, минна и земеделска техника. Не случайно производителите на ниски класове гуми за малки и средни автомобили са им дъщерни фирми и се произвеждат в едни и същи заводи с едни и същи смеси. Погледни скорстните и тегловните индекси на гумите до 14 цола например, погледни ги и на тези на 16, става ти ясно че тъй като първите са с много по-ниски харектеристики може да се спести и от вложени материали и от контрол.
Конкретно за Sava са дъщерна фирма на Goodyear и се правят в същите заводи, но в случая в който вече стана дума за 16 цола аз лично бих заложил на премиум марката.
И не знам защо за 205/60R16 търсиш Sava за 210 лева при положение, че за 194 лева има Континентал ТС830, за 204 лева има Дънлоп 4Д спорт, за 210 лева има Goodyear UG8, Мишлен алпин А4 за 202лева
Поздрави Цанко.

Пон Окт 29, 2012 6:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
tsvetanov написа:
Точно така премиум производителите държат на високите си класове гуми, които са от 16 цола нагоре. Гуми за камиони, минна и земеделска техника. Не случайно производителите на ниски класове гуми за малки и средни автомобили са им дъщерни фирми и се произвеждат в едни и същи заводи с едни и същи смеси. Погледни скорстните и тегловните индекси на гумите до 14 цола например, погледни ги и на тези на 16, става ти ясно че тъй като първите са с много по-ниски харектеристики може да се спести и от вложени материали и от контрол.
Не че е лишено от логика, но според мен това твърдение не е вярно. Ако беше така, премиум производителите просто нямаше да правят малки гуми, а дъщерните фирми нямаше да правят големи.

Пон Окт 29, 2012 11:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Еми Мишелин Алпин А4 го има и на 14 и на 16 и на 18 цола, УГ8 също така, да вече на големите размери отиват със скоростни индекси 210 и 240 (Праймъси, Пилот и тн), а не 190, като на малките размери, но се предполага, че коли ползващи 13-ки или 14-ки, надали и на сухо поддържат скорости от 210 или 240. Товарните индекси също са по-ниски по разбираеми причини, коли ползващи малки гуми имат ниски тегла и обратното. Просто дъщерните фирми ползват старите технологии и в цената няма развойна дейност. Спомнете си как Дебика възроди УГ5 а GY с УГ6 направо се провалиха. Да не забравяме и че една голяма част от тестовете се правят с 15 и 16 цола, а и хората с нови малки коли, които имат възможности за премиум марки също не са малка част. 14-16 цола са най-масовите гуми които се продават и само идиот би загърбил такъв пазар.
Ето и един пример: 165/70R14 81T ALPIN A4 GRNX vs 205/55R16 91T ALPIN A4 GRNX vs 205/55R16 91H PRIMACY ALPIN PA3 GRNX,MO
просто на големите размери имате опции, T,H,V, ROF и тн и тн за всекиго според нуждите му.

Вто Окт 30, 2012 12:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лично мисля, че скоро няма да купя друга гума, освен Нокиан. На другите коли сложих по едни зимни и по едни летни - 15 и 17", уникални гуми, перфектни като цена/качество. Доста под цените на гуддиър, мишлен и пирели и мисля едно ниво над тях!

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Вто Окт 30, 2012 12:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е чак над GoodYear-a ;)

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Вто Окт 30, 2012 7:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ми да ти кажа, новия летен модел wrg3 ли беше, как беше, ми допада повече от максспорта на твоите хора и много, много по-добър от нтц5, вярно, че е стар модел, ама си е зле. Сега ще сравняваме зимните нокии с ут8 - при сходни размери и ще докладвам.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Вто Окт 30, 2012 9:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 2:56 pm
Мнения: 446
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Legacy 2.5
Телефон: 0894 625 237
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Някой може ли да ми каже каква е разликата между тези гуми. http://www.gumi7.com/bg/tires.html?tire ... mitSearch=

Вто Окт 30, 2012 9:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 3:40 pm
Мнения: 577
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza WRX
Рейтинг: 355
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В някои тестове ( на ADAC например) Good Year е много по-високо.:)
Но най-важното е, че всеки си има предпочитания и изисквания за условията, при които ползва гумите. От друга страна някои хора се чустват безопасно, когато гумата е "по-еластична" в поведението си и има "лаг", а други обичаме рязката и бърза промяна.:)
Надали има перфектна гума, иначе всички останали производители биха се обесили ритуално.
Аз лично си имам един "бавен" комплект за градски условия и един "сериозен" за лигавене горе по чукарите.

rado25,
Разликата между първите два варианта на Hankook е, че по-скъпите и обозначени с XL са "усилени". Това според надписа след размера на гумата. От друга страна (ако е попълнен коректно сайта) такава разлика не би следвало да има, защото тегловния индекс (96) е еднакъв и при двата варианта. :)
А третия спрямо втория няма как да се разбере дали е различен поради абсолютно еднаквата информация на двата.:)
Ето и един от рисковете на онлайн пазаруването от "бързи търговци" - неяснота дали всъщност се купува описаното, гаранционни условия и прочее.
Преди да закупиш някой от тези гуми непременно се свържи с доставчика за вярна и точна информация.

_________________
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!

Вто Окт 30, 2012 9:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Разликата идва и от различните доставчици. Онлайн магазините взимат директно ценовата листа на даден доставчик-вносител, слагат определен % отстъпка на гумите и директно я ъплоудват. Когато единия и другия доставчик имат една и съща гума на различни цени, се получават тези неща. В това не виждам нищо притеснително, дори според мен това е +, защото генерирайки големи обороти, те могат да работят с повече доставчици и така винаги да имате най-добра цена, а и по-големи наличности. Просто си избирате по-евтината, ако това е вашата гума.

Вто Окт 30, 2012 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2010 2:56 pm
Мнения: 446
Местоположение: Варна
Автомобил: SUBARU Legacy 2.5
Телефон: 0894 625 237
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
А бе то хубаво избираме, ама аз още не мога да си избера на коя марка гуми да се спра.Честно казано не ми се дават по 200+ лв за бр. Ще ми се да е нещо в този ценови диапазон, ама и не искам зимата да си блъскам главата затова че не съм изкарал още стотина лева за хубави гуми.Преди малко гледах ето тези http://www.gumi1.bg/bg/catalog/id/23039.html. Много малко написано за тях намерих но всичкото което беше написано беше все положително.

Вто Окт 30, 2012 9:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 3:40 pm
Мнения: 577
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza WRX
Рейтинг: 355
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
eddy написа:
Разликата идва и от различните доставчици. Онлайн магазините взимат директно ценовата листа на даден доставчик-вносител, слагат определен % отстъпка на гумите и директно я ъплоудват. Когато единия и другия доставчик имат една и съща гума на различни цени, се получават тези неща. В това не виждам нищо притеснително, дори според мен това е +, защото генерирайки големи обороти, те могат да работят с повече доставчици и така винаги да имате най-добра цена, а и по-големи наличности. Просто си избирате по-евтината, ако това е вашата гума.


Прав си, че работят по този начин, но това не е логичен довод за различната цена.
Закупувайки конкретна гума за Х лв. означава ли, че я има налична точно от този доставчик или ще трябва да доплатиш?
По-евтината гума дали е от друг доставчик или просто е застояла из складовете?

Преимуществата за крайния клиент при пазаруване от онлайн магазините е ниската цена - това е факт. Факт е също, че тази ниска цена крие своите рискове относно гаранционно покритие, ново производство на гумите, пълно съответствие с офертата и т.н. и т.н. Аз лично никога не залагам на подобни търговии, защото е повече от очевадно, че в болшинството от случаите някой е решил, че "в това има пари, аз имам разходи само за сайта и ще ги продавам през малка печалба". От всяко дърво свирка не става казва народа и мисля, че е прав. Като се добави и цената за транспорт (или Ваше обикаляне до даден сервиз), тази за монтаж и баланс и се оказва, че не винаги сметката е оптимална.

rado25,
Къде и как искаш да караш автомобила си за да ти дадем конкретна насока? Ако само цената е определяща и нямаш други изисквания - хващай смело първите "по картинка".:)

_________________
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!

Вто Окт 30, 2012 9:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Онлайн търговците продават безналично, това е основният бонус при тях, те нямат пари затворени в стока, но разходите също са на лице - офис, консултант, евентуално снабдител, плащане на хостинг, плащане за СЕО, плащане на програмисти, плащане на хора, които да качват продукти и да пишат описания и тн и тн. В общия случай стоката им е толкова застояла, колкото е на вносителя на дадения продукт, големите вносители обикновено имат договори гумите които им пристигат да не са с по-стар от 2г ДОТ, това е масовата практика на Диана, Боряна, Примекс, Фулда, Медина мед и тн. Гаранцията точно както и при всеки един друг търговец се поема от вносителя и никой не може да каже дали след 1г ще го има на склад точно този модел гума, но също както и при вас той ще може да се поръча и да бъде доставен ако го няма. За това лично аз не виждам разлика от къде човек ще си купи гумата примерно, защото така или иначе гаранцията се носи от едни и същи вносители.

Вто Окт 30, 2012 10:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 3:40 pm
Мнения: 577
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza WRX
Рейтинг: 355
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всъщност има разлика и тя не е малка, но нека не размиваме темата.:)
Относно "пресните гуми от вносителя" не съм особено съгласен. Ако се загледаш в голяма част от случаите на подобна търговия се купуват именно остарели и стояли на склад гуми. Все пак там най-лесно се сваля цената, нали?:)

_________________
Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е гот - това е чалга!

Вто Окт 30, 2012 10:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм готов. Сложих Гудиър ултра грип 8 -по 99лв. за бройка.

иначе в размера на Радо 205/60/16 има:
Ханкок w310 - 166лв.
Мишелин А4 - 192лв.
Гудиър УГ8 - 195лв.
а и Матадор -137лв.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Вто Окт 30, 2012 10:37 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Иван Шопов написа:
Всъщност има разлика и тя не е малка, но нека не размиваме темата.:)
Относно "пресните гуми от вносителя" не съм особено съгласен. Ако се загледаш в голяма част от случаите на подобна търговия се купуват именно остарели и стояли на склад гуми. Все пак там най-лесно се сваля цената, нали?:)


Най-големите онлайн търговци са всъщност други брандове на най-големите вносители и търговци :) Просто не искат да си компроментират имената, защото офлайн продават на други цени, а имат и много клиенти "на едро", които често взимат или тези цени или до 5% под клиентската цената на онлайн търговеца. Мога много да я коментирам тая тема, защото и за мен е малко безсмислена тая политика на тези икономически субекти :)

Вто Окт 30, 2012 2:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:23 am
Мнения: 339
Автомобил: Spec B
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже не ми дава да си редактирам горното мнение искам само да допълня. Онлайн търговец за мен е сайт който излиза на първа или макс втора страница в гугъл по търсене на някоя основна ключова дума (гума/и, авточасти, джанти и тн). Това са сериозните фирми, които са инвестирали пари в СЕО, имат сайтове от известно (дълго) време и се актуализират редовно, форумните онлайн търговци не инвестират нищо, те просто пускат в 10 форума някакви цени и след 1-2 години изобщо не е ясно дали ще са на пазара и тн, дали ще си изпълняват гаранциите или просто ще направят нов сайт, които да управляват по същия начин или просто ще фалират толкова бързо колкото са се появили.

Вто Окт 30, 2012 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 10:26 am
Мнения: 1254
Местоположение: София
Skype: six__stars
Автомобил: 2010 Mercedes E350 CDI 4Matic
Телефон: 0887999499
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен също е все тая, дали ще спра при гумаджията Х, ще си поръчам гуми, той ще иде до вносителя да ги вземе и ще ми ги донесе, или ще ги поръчам от интернет, техния доставчик ще ги вземе от вносителя и ще ги донесе до вкъщи. Разликата е, че гумаджията ще ми ги даде на по-висока цена, щото е специалист примерно. Или щото е усмихнат или други причини.
А за разходите, колкото и да не ми се спори, изказване, че сайта няма разходи са смешни. Първо професионалната направа на подобен сайт е няколко хиляди лв, няколко души заплати - консултант но телефона, доставчик, офис, осигуровки, наеми, хостинг, СЕО, реклама в гугъл, реклама във фейсбук, поддръжка на фб страница и тн и тн. Може да се окаже, че един голям и качествено направен и менажиран сайт има повече разходи от конвенционален такъв.

_________________
Всички видове застраховки. Отстъпки за членовете на форума и пълно съдействие за завеждане на щети.

Вто Окт 30, 2012 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
сложих ги Nokian WR A3.
ходих на село докато валеше "като из ведро" итръгнах да катеря един баир с трева. Не успях :) Хлъзгаше се яко, а да не излъжа наклона беше около 70 градуса.
Иначе аквапланинг до 100 км/ч взавой и направо са добре. На сухо спират добре, на мокро също. На мокро в острите завои с голяма скорост малко изтърват. (говоря над 80 км/ч) и де така, ще ги видим зимата

Вто Окт 30, 2012 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето един много актуален тест на зимни гуми за сезона 2012/2013 проведен от експертите на ADAC. :toldyou:
http://fakti.bg/avto/51812-test-na-zimni-gumi-2012-2013

Сря Окт 31, 2012 8:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор