Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:20 pm



Отговори на тема  [ 1016 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Следваща
 Зимни гуми 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
kronos написа:
То и моите летни гуми Bridgestone са сред първите в класацията им, но това не беше нещото, което ме накара да си я купя. Просто пак казвам, че тези класации отдавна не покриват моите критерии за гуми.


Класацията не те е накрала да ги купиш, но си доволен от тях, нали? :)

Те са на 2 месеца, ще видим догодина. Но аз ги избрах и после видях, че са водещи в ADAC :D

Чет Ное 08, 2018 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pojara написа:
Чета коментарите и не виждам да се говори за алпина - 4, 5, пък камо ли 6. Веднага се запитах, как може така при положение, че много от колегите си харесват клебер, а знаем в
за връзката между двете марки, но нито дума за алпина. Толкова лоша ли е тази гума или просто цената ни кара да мълчим.


Правилно разсъждаваш. Тази гума винаги ми е била загадка, защо е с такава голяма разлика по-скъпа от бих казал по-добри продукти на Continental, Dunlop, Good Year и Bridgestone.

inko написа:
Вървенето и закъсването никога не мие било проблем и с опела който имах за мен най важно е спирането!
Сега обух легасито с клебара да ги видим колко са прехвалени от адак, ще пиша в края на зимния сезон какво е положените въпреки че истината се вижда втората зима.


Ми то в голяма степен са свързани - все до добро сцепление със съответната настилка опираш.

Чет Ное 08, 2018 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Мнения: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
pojara написа:
Чета коментарите и не виждам да се говори за алпина - 4, 5, пък камо ли 6. Веднага се запитах, как може така при положение, че много от колегите си харесват клебер, а знаем в
за връзката между двете марки, но нито дума за алпина. Толкова лоша ли е тази гума или просто цената ни кара да мълчим.

Ето ти едно мнение за Alpin 5 на 195/65/15.
С тая разлика че не са на Суби а на Мазда 6 с предно .
Купих ги чисто нови преди 2 зими. Това сега ще им е трета.
В сняг пухкав току що навалял, никакъв яд, и тръгват и спират добре.
В кишата се представят бих казал добре - тръгват стабилно, но спират що годе добре.
На мокро са доста стабилни във всяко отношение.
Единственият минус според мен е че са доста шумни, но това се решава с по силна музичка от Босе-то ;)

Нед Ное 11, 2018 1:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
takev написа:
pojara написа:
Чета коментарите и не виждам да се говори за алпина - 4, 5, пък камо ли 6. Веднага се запитах, как може така при положение, че много от колегите си харесват клебер, а знаем в
за връзката между двете марки, но нито дума за алпина. Толкова лоша ли е тази гума или просто цената ни кара да мълчим.

Ето ти едно мнение за Alpin 5 на 195/65/15.
С тая разлика че не са на Суби а на Мазда 6 с предно .
Купих ги чисто нови преди 2 зими. Това сега ще им е трета.
В сняг пухкав току що навалял, никакъв яд, и тръгват и спират добре.
В кишата се представят бих казал добре - тръгват стабилно, но спират що годе добре.
На мокро са доста стабилни във всяко отношение.
Единственият минус според мен е че са доста шумни, но това се решава с по силна музичка от Босе-то ;)


За мнение и аз имам някакво, но просто нямам база за сравнение, защото до сега на рендака бях с алпин 4, а сега на Сузи сме с алпин 5. На рендака единствено мога да кажа, че след като сложих зимни гуми след всесезонните, разбрах че такова нещо като всесезонна гума няма, за усещането на пътя са несравними и за шум са много тихи . На субаруто както казах съм с 215/50/17 алпин 5 XL но няма сняг да ги пробвам. А що се отнася до шума, който е споменат, според мен зимните алпин 5 с гореспомменатия размер са ми по безшумни от ведещайна летен 215/45/17, но това е мое мнение.

Нед Ное 11, 2018 2:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз сложих пресен клебер на 17-ските на форестъра. Първо, че са на струна (много малко баланс) и второ - това е най-тихата зимна гума, с която съм карал някога. Впечатляващо тихи са. Ще ги видим на много сняг, но до сега карах с китайци и не спрях никъде.

В крайна сметка за втората кола мисля да я обзаведа с едни китайци, но там е на задно и няма да се кара много.

Вто Ное 13, 2018 11:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Време е за ТАБЛИЦА . Гума-цена , размер-модел , пробег 3х. 10х. 20х . Шум , износване , спиране сухо , мокро , сняг . Поведение на пътя и извън него и др.. Просто всички колеги попълващи таблицата трябва да бъдат коректни . Ще се създаде една база данни със полезно инфо . Това е предложение , нека админите решат дали да има таблица . :idea:
 5

Чет Ное 15, 2018 7:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Време е за ТАБЛИЦА . Гума-цена , размер-модел , пробег 3х. 10х. 20х . Шум , износване , спиране сухо , мокро , сняг . Поведение на пътя и извън него и др.. Просто всички колеги попълващи таблицата трябва да бъдат коректни . Ще се създаде една база данни със полезно инфо . Това е предложение , нека админите решат дали да има таблица . :idea:


Добра идея - ще избегнем субективните отзиви, макар че и оценките не са 100% гаранция. Божо е спец по таблиците - ще направи една, по подобие на разхода на гориво...
Току-виж един ден стане източник и за Аутобилд :D

Чет Ное 15, 2018 10:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 09, 2010 10:54 am
Мнения: 193
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT 2006
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тази седмица вече обух Фозовете с Dunlop Winter Sport 5 в размери 225/55/17 и 215/65/16.
Основно заради експеримента провокиран от ADAC и други суперлативи.Засега имам впечатление от 17-ките.Гумите не са лоши и много тихи,баланса е ОК.Поведението им на мокър,лигав с листак асфалт ала Своге/дефилето е значително под очаквамията ми.На практика много приятно и контролирано поднасят по завоите,влизат в дрифт дори без да даваш газ.При същите условия предишните Goodyear Ultragrip 9 стояха като залепени.Те пък имаха недостатъка да "клякат" неприятно докато им беше пресен и висок протектора,когато чукнеш спирачката при висока скорост.Но то какво е това "спирачка" и къде се намира :D ?Може би Дънлопките ще бъдат по-добри на сняг и по-устойчиви на износване,но засега се въздържам да ги препоръчвам,вероятно са леко прехвалени и надценени.

_________________
Forester 2.5 XT MY06

Съб Ное 17, 2018 9:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
а как сравнявате 16-ки и 17-ки като имат различни скоростни индекси и смесите им ще са различни най вероятно ?

Нед Ное 18, 2018 12:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 09, 2010 10:54 am
Мнения: 193
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT 2006
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
а как сравнявате 16-ки и 17-ки като имат различни скоростни индекси и смесите им ще са различни най вероятно ?

Ако става въпрос за поста по-горе,то не сте ме разбрали правилно,става взпрос за 2 различни автомобила 2,5ХТ и 2Т,16-ките дори не съм ги карал още,съответно съм сравнил 17" 225/55H Dunlop със 17" 225/55H Goodyear при еднакви условия.

_________________
Forester 2.5 XT MY06

Нед Ное 18, 2018 8:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://www.vbox7.com/play:dd98832f66


Пон Ное 19, 2018 9:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 10:01 pm
Мнения: 239
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 2001г, OUTBACK 3.0 2002
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Тази класация, доста отговорая на личните ми впечатления, Дънлоп са един от най-добрите производители, а NOKIAN D4 твърде прехвалени. Лично аз съм много разочарован от NOKIAN.

_________________
stay hungry, stay foolish

Пон Ное 19, 2018 5:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз пък втора зима карам Nokian D3 и съм страшно доволен - тиха, мека и е като залепена за пътя :good: Цената и за 16-ка беше около 170 лв/бр.

Пон Ное 19, 2018 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Също карам с Нокиан и съм доволен . На Субаруто съм слагал лично аз четири модела гуми и всички са били с отлично качество . Само Алпиин 4 малко странично се плъзгаше , но пък е най безшумен .На Белмекен ще направим проби и тестове .

Пон Ное 19, 2018 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2018 8:13 pm
Мнения: 4
Автомобил: suvaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги , не знам как е в България положението със зимните гуми , но в сервиза ми се инсталират хиляди всяка година ( Канада )
Ето я моята класация
1 място Bridgestone blizzak ws-80
2-toyo observe g3-ice
3-yoko iceguard ig52c
Nokian -супер гума за около 7-8000 км. Когато се изтрият горните 3 мм ( толкова са нарязани малките ламели ) вече не е същата гума.
Мишлен ,Континентал , Пирели прехвалени на тестовете и огромна реклама.
Не купувайте гуми правени в Северна Америка ,

Сря Ное 21, 2018 9:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 07, 2018 7:53 am
Мнения: 97
Автомобил: Outcack
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ще изкажа полужително мнение за едни китайски гуми Sailun ice blazer alpine, въпреки че рискувам много хора да ме упрекнат. Сложих ги преди няколко дни( в събота) и първите ми впечатления са много добри. Доста мек каучук и се държат много стабилно на сухо и на мокро. На сняг още нямам наблюдения. Миналата година на друга кола бях с Hankook и честно казано не намирам разлика. А разликата в цената е двойна.

Сря Ное 21, 2018 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2018 8:13 pm
Мнения: 4
Автомобил: suvaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Познавам Sailun ice blazzerwst1 ,wst2- много добра гума в по-евтиния клас. Между другото в завода на тази компания преди 8-9 год. работеха около 12 000 човека . Много стара компания за производство на тежко-товарни гуми и ако не се лъжа бриджестон ги снабдиха с технология за леки коли
wst 1 е по-добра за сняг , а двойката за лед

Сря Ное 21, 2018 10:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз ще си позволя да задам въпроса за срока на експоатация на зимните гуми: Колко зими(!) карате с едни гуми (купени нови) при среден пробег да кажем 6-8 хил.?
Според мен това е важно за избора на гума.

Не отричам качеството на някой по-бюджетни марки при НОВИТЕ гуми, но какво става след първата зима (да не говорим нататък) ?

п.с. Разбира се някой биха предпочели да купуват нова бюджетна зимна гума всяка година, вместо премиум веднъж на n зими, няма грешно и няма вярно в случая, всеки преценява за себе си.

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Чет Ное 22, 2018 9:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
GeorgiIv написа:
Аз ще си позволя да задам въпроса за срока на експоатация на зимните гуми: Колко зими(!) карате с едни гуми (купени нови) при среден пробег да кажем 6-8 хил.?
Според мен това е важно за избора на гума.

Не отричам качеството на някой по-бюджетни марки при НОВИТЕ гуми, но какво става след първата зима (да не говорим нататък) ?

п.с. Разбира се някой биха предпочели да купуват нова бюджетна зимна гума всяка година, вместо премиум веднъж на n зими, няма грешно и няма вярно в случая, всеки преценява за себе си.


За всеки истината си е различна, защото и всеки си има различен стил на каране и експлоатация. С всяка следваща година представянето пада(на по-скъпите гуми по-малко, на по-евтините повече). Съответно, за да караш безопасно трябва да намаляваш средната скорост с която шофираш. Ако искаш да продължиш да шофираш с по-висока средна скорост безопасно - купуваш нови, а ако си склонен да караш все по-бавно - караш повече години(километри). Aко колата ти е само виладжийска или товарна, безрасъдно е от финансова гледна точка да купуваш скъпа гума, но ако се рейсваш по пътищата - безрасъдно е обратното :)
Разбира се има и още много други немаложавни фактори - опитност на шофьора, каква е колата на която се експлоатират гумите и още ред др.
Комбинацията от всичко това предупределя правилният избор на гума. Няма универсално правилно за всички решение.

Чет Ное 22, 2018 11:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Ное 21, 2018 8:13 pm
Мнения: 4
Автомобил: suvaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Точно затова близака е на първо място в моята класация. Японците са поработили доста върху износването и ламелите са нарязани почти до базата ( близак с 4 мм грайфер се държи по-добре от нокиян със седем мм )
Един възрастен клиент веднъж ми каза - служи ми най-добрата гума защото ако катастрофирам през зимата веднага ще забравя . че съм платил за евтини гуми.При среден пробег от 5-7 000 км за 3-4 мес. гумата е добра за 4-5 сезона и разликата разхвърляна за година на гума межди евтина и скъпа е едни 10 лева .
Зимните гуми за мен трябва да са такива , че карайки съобразено със зимните условия човек да се чувствува в колата все едно си кара на сухо.

Чет Ное 22, 2018 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1016 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: iion и 68 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор